15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)

- Tábortűz témák:
2019-es nyári abádszalóki tali
Slideshow & Videó
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
Szomorú vagyok (10)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (4) KARDOS REZSŐ Szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (4) KARDOS REZSŐ Szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves CAT!

Még annyit tennék, hozzá, hogy az a veszély is fenn állhat, hogy a bokor fásrészét, amennyiben teljesen meglepi, akkor ki is pusztulhat.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves CAT!

Igen, az üvegházi molytetű, ilyen tömegben is megtelepedhet! Ha jó emlékszem, már közöltem, olyan képet illetve képeket, ahol egy kis fa, teljesen fehér volt, az említett kárósító, mozdulatlan alakjától.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KISDANA!

Igen nagyon a lehetsége, hogy a levél tövénél, kezdeti gombás fertőzés látható. Nem tudom, igazán kivenni, hogy milyen gombás fertőzés fog kialakulni. A fekete pettyek, nem biztos, hogy vírus okozza. Ha újabb pettyek alakulnak ki, akkor lehet csak biztosat mondani.

A kezelés, = permetezéssel.

A szert lakótérben tilos használni, mert növényvédő szer, és kék színű ahová kerül nyomot hagy.

Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom KR.

Én biztosan kizárom a lisztharmatot és a gyapjas tetűt, mindkettőt ismerem, nem hasonlít rá.
Az üvegházi molytetű............hát ekkora tömegben még nem láttam, amit láttam az bőszen repkedett, ráadásul azért kinn a kertben majdnem fagyott. Mikor megvakartam az ágat, nem engedett nedvet, persze lehet, hogy már meghóttak a hidegben.
Az egész bokor ilyen fehér bevonatos, létezik az, hogy csak ezt szállták meg???

Igazad lesz, pajzstetű, de egy érdekes, számomra ismeretlen változata.

Legutóbb cat szerkesztette (2008.03.25, 20:11), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves CAT!

A vesszőn lévő fehér bevonat, az lehet üvegházi molytetű mozdulatlan alakja, ha megkaparod, akkor zöldes színű nedvet is lehet tapasztalni. Ezen kívül, a fehéres színű bevonat lehet még, pajzstetű mozdulatlan alakja is lehet, többek között.

Mind ezen túl, lisztharmat is okoz vesszőn fehér színű bevonatot, de az összefüggőbb. Zuzmó, az nem így jelenkezik.

Azt tanácsolom, hogy VECTAFID A/S 1 % oldatával kerüljön le permetezésre.

Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KR!

Sógornőm udvarában láttam meg ezt a bokrot, letörtem egy ágat és lefotóztam. Sajnos közelebbi képre nem alkalmas a gép, de a fehérség apró fehér ( 1-2 mm) szálak tömkelegéből áll, különösen jól látható ez a megmaradt leveleken.Körömmel levakarható. Nem merném azt állítani, hogy rovar lenne, nem mozog. Engem leginkább zuzmóra emlékeztet, ha nem lenne képtelenség. Mi lehet ez, és mivel lehet védekezni ellene?

Köszönöm: Cat
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkor ezek szerint a levél tövénél lévő feketedés lehet gombás fertőzés? Az ajánlott szerrel (Cuproxat) hogyan kezeljem a növényt, beöntözéssel vagy permetezéssel? Használható ez a szer lakásban is?
A fekete pöttyök nagyon vírus-gyanúsak, de a levél tövénél lévő feketedés valami másnak tűnik.

Még egyszer köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KISDANA!

Az orchidea levélen látható fekete folt, nem vírusra utaló tünet. Közölted, hogy nem terjed, és a növénykéd virágzik is. Ahogy látom, a folt be is van süllyedve, ez csak valamiféle fizikai behatástól is származhat. A tőnél látható foltra se merem kimondani, hogy vírus jelenlététől származhat, mert a tünet nem egyértelmű. A második képen látható folt, igaz, igen kicsi még, ezt levél foltosodás első jeleinek tudom be. Amennyiben a növényen, újabb foltocska jelenik meg, akkor sajnos vírusos az orchideát. Nagyon tanácsolom, hogy a higiénés szabályokat tartsad be. Erről az Orchidea növény egészségügyi gondjai, című írásomban részletesen kitértem.

Tanácsolom, a növényt CUPROXAT FW 0,3 %-os oldatával kezeljed, 21 naponként.

Ha újabb volt jelenik meg, azonnal jelezzed!

Vissza az elejére
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Az egyik orchideámon ezt a csúnyaságot vettem észre az egyik levél tövénél, és fölötte látható egy fekete pötty is, ami már azóta rajta van, amióta megvettem:

Egy másik levélen viszont nemrég megjelent egy újabb fekete pötty, halványsárga udvarral:

Közben pedig gyönyörűen virágzik két száron. Mi baja lehet?

Köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.24, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves UJVARIEDI!

Az általad közölt rovar leírások alapján, a fehér ovális alakú rovar lehet, ászka, a fehér vékony, viszont, fiatal ezerlábú. Ezekről a rovarokról, ha fénykép készülne, pontosabban meg lehetne határozni.

Az írt védekezési mód, a szemmel látható, minden féle talajlakó kártevők ellen alkalmazható.

Vissza az elejére
ujvariedi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.03.24, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Rezső!
Köszönöm szépen ,hogy ilyen gyorsan válaszolt!!!
Amikor belocsoltam tegnap az orchit,gyorsan futkosó,ovális alakú,fehéresen fénylő hátú bogarak jöttek elő.Ezzel volt tele a kiszedett közeg is.Délután locsolgattam ,de csak egy szinte hófehér nagyon kicsi és vékony valami(ő teljesen más volt) szaladt az egyik kéregdarabon,de szerencsére mással nem találkoztam.Egyik bogár sem ugrált,de nem is repültek.A gyökér is szép,nincs szétroncsolva.Az új közeget ültetés előtt megmikróztam.Tanácsára megpróbálkozok a kiáztatással,és megírom majd,hogy jött e valami még elő ,ennek hatására.A Biola mellé beszerzem a másik sprayt is.
Köszönöm!Üdvözlettel:Edi
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.24, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves UJVARIEDI!

A feltett kérdésben, nem írta meg, hogy az orchidea talaján, milyen rovar jelent meg. Ismeretem szerint, amennyiben fehér apró fehéres színű apró ugrál állatkátról van szó, az nem más mint ugróvillás nevezetű rovar. Ezek a rovarok, talajban élnek, korhadékból táplálkoznak, pl az orchidea tápközegének használt szerves anyagon. A növényt nem bántja, csak a jelenlétük nem szép látvány. A levelek permetezéssel nem lehet megölni őket. Amit leírt, jó megoldásnak tűnt, de a virágzó növénynek, nem valószínű, hogy jót tett.

Ha az a rovar, amit leírtam, akkor két megoldást javaslok. (Lehet, hogy amit tanácsolok, „az eső után köpönyeg „ elv lesz!, ennek ellenére leírom, hátha későbben tudja hasznosítani, vagy, e sorok kedves Olvasója is!)

Egyik megoldás: az orchidea a tartó edény úgy kell elhelyezni a vízben, hogy a talajt is teljesen ellepje. Az ellepett cserepet 3 óráig kell vízben hagyni, ez idő alatt, minden élőlény előbújik, és a víz felszínén fog úszni, amelyet össze lehet gyűjteni. majd ezt kövesse a megsemmisítése. De azt is meglehet tenni, hogy a tartó edény úgy kell kiemelni a vízből, hogy a víz felszínén lévő rovarok, hogy a talajra vissza ne kerüljenek. A állatokkal teli víz, kiönthető. A kiemelt tartó edényből, a vizet jól ki kell csorgatni, hogy a gyökérzet víztől el ne pusztuljon. De előfordulhat, hogy a talajból menekülő rovarok, a növényen megkapaszkodnak. Tanácsolom, a növényt, BIO SECT nevű sprayval történő lefújását.

Másik megoldás:
GALATION 5 G –t, a növény tápközegére szórni, és bedolgozni. 1 négyzetméterre 2,5 grammnyit tanácsolok, kijuttatni, vagyis a tartóedény felületéhez arányosított mennyiséget. De azt is meg lenni tenni még, hogy a szert, a talajba, kevés vízzel bemosatja.

Vissza az elejére
ujvariedi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2008.03.24, 14:42    Hozzászólás témája: Orchidea Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kardos Rezső!
Két napja kaptam egy gyönyörű lepke orchideát,tenyérnyi virágokkal.Száraz volt a közeg,így kapott egy ülőfürdőt.Amint ellepte a víz,a közeg teteje életre kelt!!!Ez őrület!Rengeteg apró kis rovar nyüzsgött benne.A leveleket befújtam Biolával(lehet,hogy nem sok értelme volt)és azonnal kiszedtem a növényt a cserépből.Beáztattam a gyökerét,és az utolsó morzsáig leszedtem róla a ránőtt kéregdarabokat.Többször áttusoltam a leveleket is,majd új közeget kapott.Félek azonban,hogy ez nem volt elég a kártevők kiírtásához,ezért szeretnék Öntől tanácsot kérni,hogy mi a megfelelő kezelés ilyenkor?Actarám van itthon(biztos ami biztos!),de eddíg még nem kellett használnom,és talán nem is ez a megfelelő szer ebben az esetben.
Ha ideje engedi,megkérném,írja meg legyen szíves,hogy mi a teendőm!
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel:Edina
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.24, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves SLY!

A hozzám intézet kérdésekből arra következtetek, hogy a talajból előjövő valamilyen kárósító rágja meg, a növények hajtás csúcsait. Hogy melyik kárósító volt?, arra nem tudok választ adni, mert talajban, vagy a talaj rögei között számos rágó kárósítók lehetnek, amely a növények gyenge hajtásait, vagy a leveleit fogyasztják. Az is lehet, hogy meztelen csiga garázdálkodik, ennek a jelenlétét, ezüstős csikk jelzi. A kárósítók, fajták között is válogatnak!!!

Tanácsolom, még most sem késő, hogy a növények talajában, BUVATOX 5 G, vagy GALATION 5 G kellene bedolgozni. A két szer valamelyikéből, 10 négyzetmétere 25 grammit ajánlom, a talajra kiszórni, és bedolgozni. A lombvédelemre, DECIS 2,5 EC –t 0,04 % -os + NONIT 0,015 % -os összeállított permetlé kombinációt javaslom. (AMISTAR nem rovarölő szer, hanem gombaölő szer!)

Nagyon javaslom, hogy a növényi magok, vagy kipalántázás előtt, a termesztésbe vont talajt alapos fertőtlenítésbe részesítsék. Erre ajánlom, a BASMAID 5 G –t ez, a talajban élő összes élőlényt (gombát, rovart), valamint gyom magvakat elpusztítja. Hangsúlyozom, ennek a használtára, szigorú előírásai van, és ezt minden képen be kell tartani. Ha nem kerül, a szerre vonatkozó technológia betartása, akkor a kipalántázott, és az elvetett magokat is kipusztítja. Az említett szer használata előtt, az erre vonatkozó használati utasítást körül tekintően olvassák, és minden képen, tartsák is be.

Vissza az elejére
SLY
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.24, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Egynyári dísznövények termesztésével foglalkozunk. Már a tavalyi évben is jelentkezett ez a gond. A következő a probléma. Petuni x hybridánál a cserébe ültetés után kb 2 héttel a növény közepét kirágja valami. ezután is fejldőik a növény az oldalhajtásokon csak ez időkiesést okoz legalább 1,5 héttel
Tavaly ez a szegfű (duplavirágó) petuniánál jelentkezett csak. idén pedig csak a piros színűnél elég nagy mértékben állomány 40 %. Mellete fehér színű növények vannak az asztalon aminek semmi baja nincs. Milyen növényvédőszert lehetne alkalmazni ennek az elkerülése érdekében.
A késöbbi vetéseknél még nem tapasztaltuk ezt a problémát csak az elsőnél.
(valami szívó rágó kártevő lehet csak nemtudjuk mi) Édesapám már kb 1 hete megszórta amistarral akkor még nem jelentkeztett semmi. Lehet ez fajtahiba (rezisztencia?) A mai napon actaraval is permetezte..... a kártevőre lennénk kiváncsiak mi tudja igy kiszivni vagy rágni a növény közepét...... Csak az a furcsa hogy mellette tényleg semmi baja a más színű petúniának
Köszönöm előre is válaszát
Mindenkinek kellemes ünnepeket!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban