15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:20:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (4) KARDOS REZSŐ Szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (4) KARDOS REZSŐ Szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.28, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KISDANA!

Az orchidea vírusok, csak orchideákat támadja meg, azaz fertőzi meg.

A tőzeglégy korhadékon él, ismereteim szerint a növényt nem bántja. Igaz, egy helyen olvastam arról, hogy gyenge gyökérszőröket is fogyaszthatja. (A tőzeglégynek nyűve van és rág!)

A nincs igazolva, hogy a vírusokat, a tőzeglégy is terjesztheti.

Az orchidea vírusok terjedésről nem régen írtam, érdemes utána olvasni.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.03.28, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Azt szeretném még megtudni, hogy az orchideavírus veszélyes-e más növényekre is, vagy kizárólag az orchideák fertőződhetnek meg vele?

A másik kérdésem az lenne, hogy a kis muslincaszerű feketeségek (amiket én tőzeglégynek gondolok) szívogatnak-e, tehát átvihetik-e így a vírust egyik növényről a másikra?
(Úgy tudom, a levegőben, ill. érintkezéssel nem terjed a vírus.)

Köszönöm ismét a segítséget.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.03.28, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm.Megvolt a permetezés...viszont jött pü-m,amiben az állt,hogy 1ml permetet kell 2L vízbe tenni,akkor kapunk 0.05%-os oldatot. Ezek szerint én 0.1%-os oldatottal ˝leptem meg˝ a kaktuszaimat?! Shocked Ugye nem lesz bajuk a növényeknek?!! Crying or Very sad
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.28, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves DJCSIBU83!

10 ml vegyszert 20 liter vízben teszünk, akkor 0,05 %-os oldat keletkezik.

1 ml vegyszert 1liter vízbe kerül akkor is 0,05 %-os oldat jön létre.

Ha az atkát kiakarod pusztítani, akkor minden növényt érdemes lenne egy időben lepermetezni.

A növényvédelmi munkákat, lakótérben tilos végezni.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.03.28, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kr4308 írta:
FLUMITE 200 0,05 % -os oldattal lehet alkalmazni..

Derűsebb napot!
Kaptam Flumite 200,atkaölőszert.Kérdésem,hogy a 0,05%-os oldatot miként kell létrehozni.A szert kis ampullákban hozták forgalomba s egy ampullát 10L vízben kell feloldani.Akkor gondolom nekem elég a fele egy ampullának? Embarassed
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.03.28, 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oké-oké... Laughing nem kötekedni akartam csak én abban voltam,hogy ha már atka,akkor kicsi.Ez meg egy monstrum Evil or Very Mad Köszönöm a válaszokat! Wink
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.28, 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves DJCSIBU83!

A takácsatkának számtalana faja él, és ezt a nevet, gyűjtő névként is használjuk. A fekete ponttal rendelkező atka, az nem más, mint két foltos takácsatka.

Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.27, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát Csibu, ennél azért színesebb a paletta. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.03.27, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Rezső!
Köszönöm.Minden elismerésem és tiszteletem a tied,deee a takácsatka az nem ilyen.Legalábbis,amivel én találkoztam anno.
A takácsatka hátán van egy fekete folt és inkább laposas a teste,ez meg majdnem csak henger és elég nagy.Olyan 3-4mm hosszú.Hamvas piros a színe.
Biztos,hogy én nem ismerem a teljes atkafajtákat,de ez olyan,mint valami tank.Kár hogy nem tudtam élesebb képet készíteni. Rolling Eyes
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.27, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves DJCSIBU!

A kaktuszon, takácsatka látható. (A kép jó, gratulálok hozzá.) Az általad vásárolt, ACTARA 25 WG, nem alkalmas atka elleni védelemre, ahogy a tájékoztató is hozza levéltetvekre, és molytetűkre, stb-re, lehet használni eredményesen.

Az atka ellen, -- BIO SECT 1 % -os, vagy VECTAFID A 1 % -os, vagy FLUMITE 200 0,05 % -os oldattal lehet alkalmazni..

Vissza az elejére
Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.03.27, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Segítségedet szeretném kérni.Mai nap kiültettem a kaktuszokat a fóliaházba,amit nekik készítettem.Alaposan átnéztem mindet és hála égnek nem volt élősködő egyiken sem.De egy órával a kiültetés után kettőt is nyírtam ki ezekből a nem tudom mikből...Kapásból másznak a kaktuszra,annak is a legsebezhetőbb pontjára!Mit kell ellenük tenni?A testük olyan formájú mint egy kis Zeppelin,és ha jól láttam 4 vagy 6 lába van,az elején mozgékony kis csápokkal.Színe rózsaszínes pirosas.Szétnyomva,mintha alvadt vér lenne benne.Undorító és idegesítő.Egy kicsit rossz minőségű kép róla.

A napokban szereztem be ezt a szert,aminek neve Actara.Ezzel kapcsolatban is van kérdésem: hogyan alkalmazzam?10L vízbe 2g?Ha igen,holnap keverhetem is be és önthetek a kaktuszok alá?Ezer bocs,de az ilyen vegyszeres dolgokban inkább megkérdezek valakit,mintsem badarságot csináljak. Ez a kép a csomagolás hátuljáról készült.
Klikk rá a nagyításhoz

Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.27, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors és kimeritő választ:.......
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.27, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves VGERP!

A leírt és képen mutatott jelenség két különböző dolog!

A talajban található élőlény, lehet ezerlábú lárvája, vagy ugróvillások is. Erre a megoldás, GALATION 5 G -és talajfertőtlenítés, 1 négyzetméterre 2,5 gramm, vagyis a tartó edény felületéhez viszonyított mennyiség kiszórása, és talajba bedolgozása.

A képről csak következteti tudok, lehet üvegházi molytetű mozdulatlan pajzsos alakja, vagy valamilyen pajzstetű, szintén mozdulatlan alakja. (Takácsatka sp, kárósítása levélhullásban nyilvánul meg, a petéi, piros színűek.)

Az említett két kárósító közül valamelyik lehet, de az ellenük történő védekezés, ugyan az. A növény minden részét, VEGTAFID A-- 0,8 % -os oldatával tanácsolom, lepermetezni, legalább 2 alkalommal 8 napos ismétléssel.

Vissza az elejére
vgerp
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.27, 07:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello

Lenne egy kis problémám van egy fikusz bonsaiom amin elég érdekel lények jelentek meg és érdeklődni szeretnék szerintetek mi az?
Voltam egy mezőgazdasági boltban ott azt mondták takácsatka,de a neten amiket találtam az teljesen más mint ami nekem van.

Tönetek :levélhullás, illetve a fa törzsén fehér foltok (ami állitólag a petéi)
a földben pedig kb 4-5 mm hosszú fehér kis giliszta szerűségek
igen nagy számban?

Szerinted mi lehet ez és valóban takácsatka akoor mivel kezeljem.....?
Ittt a fa törzse....
http://kepfeltoltes.hu/view/080306/DSCF2203_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Átadtam az üzenetet, meg fogják permetezni Vektafiddal.

Köszönöm a segítséget!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban