15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szakirodalom
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szakirodalom
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hkati írta:
Pedig szerintem nagyon soknak van a kedvencekben egy-egy jó kis oldal, amit igazán megoszthatna másokkal is.

Nekem is van vagy 100 oldal, a felét a Gazlapról gyűjtöttem be. Smile
Célravezetőbbnek tartom azokban a topikokban linkelni, ahol egyébként is foglalkozunk az adott növényekkel, vagy ahol rákérdez valaki.
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vica írta:
Szia Zsarg!

Tényleg nem ide való, talán inkább a Dumaparty-ba írom.
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsarg írta:
Most lett nyitva a Műhelyben egy téma érdekes weboldalakról. Ha az nem reklám, akkor semmi.

Igen, és idáig csak hárman raktunk be linkeket Sad Sad Sad Pedig szerintem nagyon soknak van a kedvencekben egy-egy jó kis oldal, amit igazán megoszthatna másokkal is. Hisz annyi infót be lehetne gyüjteni.

És most egy-két könyves beszerzőt is be fogok linkelni, mert bízom benne, hogy rajtam kívül valaki más is olvassa. Sad

A Jeszenszky könyv nekem is megvan, és nagyon keresik is, mert már nemtudom hanyadik kiadással is találkoztam. És tényleg egy alapmű.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Zsarg!
Ez a téma itt off, de mivel itt van a felvetésed, itt válaszolok.
zsarg írta:
Most lett nyitva a Műhelyben egy téma érdekes weboldalakról. Ha az nem reklám, akkor semmi.

Igen reklám, de azért lett megnyitva, hogy a többi topik ne legyen tele reklámmal.
Gondold el, ha engednénk a reklámozást mindenhol a Fórumban, akkor rövid időn belül tuti, hogy az összes topik hemzsegne a különféle reklámoktól, és nem hiszem, hogy az, aki éppen egy adott növényről szeretne olvasni, örülne, ha a hsz-ok többségében ezekbe botlana (pl. sex site-ok, hogyan keress pénzt?, on-line marketing stb.)
Egyébként a Gazlapot sem reklámozza ingyen egyetlen egy site-sem!

zsarg írta:

Most különben is az az álláspont, hogy boldog-boldogtalan nyithat topikokat, kizárólag az újak vannak le....va, hogy hogy mertek. De a "régieknek" senki nem mer szólni, úgyhogy marad a topikjuk. Smile

Ez így egy kicsit túl leegyszerűsített.
Természetes, hogy szólunk az újaknak, ha olya topikot nyitnak, amilyen már van.
Futhatna egyszerre 10 fokföldis, liliomos, rózsás stb. téma, de akkor megnézem azt, hogy ki fog itt eligazodni és pláne esetleg visszakeresni egy-egy hozzászólást.
A régiek egyébként nem nyitnak nyakra-főre új topikot, ugyanis már jól ismerik a Fórumot, így tudják, hogy általában, hogy mennek itt a dolgok.

Gábor egyeztetett velem ezzel a témával kapcsolatban.

Üdv,
Vica
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szintén egy színes képeskönyv szobanövények témakörben.

Ebbe a könyvbe bele vagyok zúgva!!! Gyönyörű növényelrendezések, lakásbelsőkben elhelyezések (nagyon jó ötleteket lehet lopni), virágzó, burjánzó növények...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem ilyen "tudományos" könyveket hoztam, hanem gyönyörű, fotókkal teli, gazdagon illusztrált nézegetnivalókat. Nagyon jó ötleteket lehet kapni dézsák, balkonládák, függőkosarak beültetéséhez, kompozíciók készítéséhez.

[/i][/b]
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

2 kedvenc kőkorszaki könyvem.
Az elsőt még '75-ben adták ki először, de már biztos jár a 25. kiadásnál.
Nagyon átfogó, először a különféle szaporításmódokat mutatja be, a végén meg az egyes növényféleségekhez ajánl szaporításmódokat.

Ez meg a híres-neves Balázs-Fílius.
Még iskolás koromban vettem nagyapámnak, aztán megörököltem.

És még azt nem szabad elfeledni, hogy kültéri növényekhez kizárólag magyar írótól vegyünk könyvet.
Aki egy német vagy olasz kertekre írt használati utasítást tart be, az könnyen jut arra a véleményre, hogy mindenki hülye, aki kertészkedik. Confused
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Esetleg ezt a topikot is át kell tenni a Műhelybe? Confused
Ilyen sok éve megjelent könyveknek egyébként sem igazán lehet reklámot csinálni, mert nem kapható a többségük.
Most különben is az az álláspont, hogy boldog-boldogtalan nyithat topikokat, kizárólag az újak vannak le....va, hogy hogy mertek. De a "régieknek" senki nem mer szólni, úgyhogy marad a topikjuk. Smile
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Volt már ilyen topic, a gyönyörűséges "hagymás" könyvemmel kezdtem.
Sajnos meg lett szüntetve,mert reklámnak minősült.Sad
Örülni fogok,ha most maradhat.
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak egy kérdés, hogy miért nem a kertészetbe van, miért a tábortűzbe?
Egyébként nagyon jó az ötlet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pampazsuzsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is hoztam Nektek szakirodalmat.Abba a sorozatba tartozik, amit Anyóka szorgalmasan ír az Öngyógyító kiskertről.
Én nem fogom beírni, mert nincs olyan türelmem mint Neki Embarassed Embarassed
De ha érdekel valakit és kérdez, nagyon szívesen megnézem.

Pampazsuzsi
Vissza az elejére
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor, ez nagyon jó ötlet!!! Én is tervezgettem már valami hasonló topikot, örülök, hogy megnyitottad!
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.02.15, 14:04    Hozzászólás témája: Szakirodalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gondoltam, megnyitom ezt a topikot, mivel a kertészet témában rengeteg régi és új könyv és folyóirat foglalkozik. Jöhet ide bármilyen, a kertészetről szóló magyar és külföldi szakirodalom. Itt megbeszélhetjük, kinek mennyire volt hasznos, mit tudott belőle megvalósítani és hasonló dolgok. A könyv vagy folyóirat borítóját berakhatjátok, de a szerzői jogok miatt belőlük szó szerint ne idézzetek. De pár mondatban leírhatjátok, ha a helyzet megkívánja, külföldieknél, vagy ha speciális témáról ír (pl. biokertészkedés, speciális szaporítási módok, amit otthon is el lehet végezni...)

S még valami: ne linkeljetek be könyvkiadóknak a honlapját, s csak könyvekkel, folyóiratokkal kapcsolatban menjen a téma.

Kezdem is a sort egy könyvvel, amit egy antikváriumban vettem. Címe:

Kószó József: Növényházak és télikertek (1991)

Nagyon jó könyv, foglalkozik a különböző növényházakkal, valamint kitér a télikertekre és a különböző, kisebb helyigényű terekre (ablakkert, loggiakert). Sok-sok műszaki rajzzal és leírással, kezdve az alapozástól az árnyékolásig... Aki esetleg télikertet szeretne építeni, vagy tervezi, annak mindenképp ajánlani tudom!

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)

Legutóbb gabor81 szerkesztette (2008.02.15, 18:50), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban