16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 4 / 18286
Összes látogató: 10
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Öngyógyító kiskert
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öngyógyító kiskert
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.12.07, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

berko!

Azt nem írtad, hogy miért akarod a földet takarni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
berko
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.12.07, 15:40    Hozzászólás témája: Őszi takarás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot mindenkinek!

Idén kezdtük el a kertészkedést a könyv és ennek a fórumnak a segítségével. Eddig csak passzív, de lelkes olvasója voltam a fórumnak Smile
Most olyan problémám lenne, hogy a föld takarását felzabálták, beletaposták és szétrúgták a tyúkok. Sad
Szóval tar kopasz a földem teteje.
Mivel takarhatnám mos be a földet ? Gondoltam falevélre vékonyan elterítve (azt tudok szerezni, illetve leszedem a komposztról).
Jó megoldás ? Tavaszra megfelelően lebomlik ?
Fagy forgács ? Vagy van valakinek valami ötlete ?
Vagy tavasszal ásás ?
Kb. 120m2 az érintett terület.

Előre is köszönök minden hozzászólást.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ancsa71
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.09.27, 11:03    Hozzászólás témája: Üdv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszönöm a szíves fogadtatást!
Sajnos a fotózás elmaradt, s közben elterítették a földkupacokat.
Ma tényleg csinálok fotókat. Ezeken majd láthatjátok, hogy tegnap min dolgoztunk a férjemmel és egy barátnőmmel: a melléképületről két nagy hordóban gyűjtjük össze az esővizet, s ami már nem fér bele, azt kivezetjük telekhatáron kívülre egyelőre. Ott majd kellene egy "szikkasztót csinálnunk...
Bár azon is gondolkodtunk korábban, hogy még egy hordót üzembe helyezünk, s egy szivattyúval kiegészítve az udvar füvesített részét is innen öntöznénk. Majd még meglátjuk.
Próbáltam a városban mustármagot venni. Nem sikerült, úgyhogy majd a neten rendelek.

Este még jelentkezek a fotókkal! Addig is szép napot mindenkinek!
Ancsa
Vissza az elejére
anyoka_volt
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.09.27, 03:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ancsa 71 Very Happy
Üdv a kubban Very Happy

Gyümölcsfa alá én nem ültetnék semmiféle növényt. A legtöbb konyhakerti napimádó, a füszernövények pedig kifejezetten csak a napon hozzák a tölük elvárhatót. Az eper is a napos helyet szereti, éppen úgy mint a paradicsom és a paprika is, a napimádok még a félárnyékot sem tűrik.

Ha visszagörgetsz a kb tavalyi ilyen időszakhoz ott írtam arrol ahogy én csinálom, hogy az őszi kertrendezés során kikerülő növényi szárak helyben földre terítve hogyan lehet előkészíteni a jövőévi termőföldet.

Zöldtrágyának szánt növények bármikor vethetők, de a vetésnek csak akkor van értelme, ha van még ideje, hogy kikeljen, és legalább tenyérnyire cseperedjen. Ha nagyon myár végén vetsz ilyen céllal magot akkor nyugodtan gyökeresöl a földbe hagyhatod.

Ha elakadsz kérdezz bátran Very Happy
Albert Camus
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.13, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amíg nincsenek fagyok, kár leszedni - hacsak nem olyan sok, hogy önálló savanyúság készülne belőle. Vegyes dobálósba szoktuk tenni közvetlenül a fagyok előtt.
Egyébként a paradicsom utóérő, még a konyhában vagy az ablakban, meleg helyen is bepirosodik illetve a sárga is elnyeri érett színét.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ancsa71
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.09.13, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sz.Alice! Köszi a tanácsot!
Eprem az van, és virágzik, sőt kis termések is vannak rajta. Még idén teremni fog? (Azt hiszem kétszerérő fajta.)

Még egy kérdésem felmerült. A paradicsomokat idén elég későn ültettem, s néhány tő tele van még kis zöld termésekkel. Barátnőm szerint azokat zölden is le lehet szedni, s jó lesz salátába. Mindegy milyen fajta? Ezek sárgaparadicsomok elvileg, a szomszédomtól származnak.

A.
Vissza az elejére
Sz.Alice
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.09.13, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Várjuk,

De még salátát, vethetsz, vörös és foghagymát duggathatsz idén.
Meg epret is lehet szeptemberben
Vissza az elejére
Ancsa71
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.09.13, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor! Köszönöm a gyors választ és a jókívánságot!
Remélem, hogy jövőre én is olyan gyönyörű fotókat küldhetek be, mint TI.
Erről jut eszembe, lehet, hogy dokumentálnom kellene az egész folyamatot, hátha más kezdők is kedvet kapnak. Holnap csinálok is pár fotót a terepről.

Ancsa
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.13, 17:24    Hozzászólás témája: Re: Kezdetek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ancsa71 írta:
Lehet illetve kell most még ültetni valamit? (spenót stb?)
A veteményest a gyümölcsös mellé kell "helyezni", vagy lehetnek a gyümölcsfák a veteményes közepén is?

Gertrud néni a mustárt javasolja ilyenkorra, a spenót inkább a tavaszi veteményezéskor játszik szerepet, bár itt nálunk a csömöri nénik ilyenkor vetik tél alá a spenótot. A gyümölcsfák meg egyáltalán nem zavarják a veteményest, legalább nem állandó tűző napon lesznek a vetemények. (Gondolom, a gyümölcsfák nem állnak olyan sűrűn, hogy mély árnyékot vessenek.)
Sok sikert, Ancsa, biztosan beválik! Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Lizike59
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.09.13, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

laciakertész!!!ez igen nagyon szép ez a teraszos kert !!!gyönyörü lesz ha szépen be ülteted a nővényekkel!!! a sok főld munka után az már gyerek játék lesz!!!GRATULA!!!!
Vissza az elejére
Ancsa71
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.09.13, 14:26    Hozzászólás témája: Kezdetek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Először is gratulálok minden kiskertésznek, akinek már sikerült megvalósítania az öngyógyító kiskertet.
Én tegnap este kezdtem el foglalkozni a témával, amikor véletlenül kezembe akadt Gertrud Franck könyve (valószínűleg még édesanyámtól került hozzám), s "együltő" helyemben végigolvastam.
Nagyon megtetszett a hozzáállása. Ezért ma délelőtt nekiálltam, hogy a neten kutakodjak, s így találtam ebbe a fórumba. Végig is olvastam...

Szeretnék a telkem végében egy kiskertet ezzel a módszerrel megvalósítani, csak nem tudom, hogyan álljak neki.
A mostani helyzet:
Mivel nagyon agyagos a föld, és töltésre is szorult a terület, három nagy kupac föld van a gyomos területre leterítve. Kb. 20X15m-ről van szó.
Ide szeretnék gyümölcsfákat (eddig csak egy ringlófa élte túl), bogyósokat (van már néhány ribizlibokor, és néhány tő málna), s természetesen egy kis konyhakertet. Idén már néhány zöldséggel kísérleteztem a telek sarkában (saláta, paradicsom, paprika, patisszon, cukkini, hagyma, zeller, kelbimbó). Volt is rendesen termés. Nagyon jó érzés volt, hogy a sajátunkból ehetünk. Férjem és én is tömbházban nőttünk fel, bár mindegyikünk szüleinek volt kiskertje, nem értünk a kertészkedéshez. Szakirodalmunk az van bőven.

Hosszúra nyúlt bevezetőm után a kérdésem:

Miután elterítettük a földkupacokat, most ősszel mivel készítsük elő a talajt a jövő évre?
Olvastam, hogy nem jó szabadon hagyni a felszínét. Lehet illetve kell most még ültetni valamit? (spenót stb?)
A veteményest a gyümölcsös mellé kell "helyezni", vagy lehetnek a gyümölcsfák a veteményes közepén is?

Sok hasznos tanácsot olvastam már itt, remélem, én sem kérdeztem butaságokat.

Izgatottan várom a válaszokat!

Ancsa

U.i.: Az igét már el is terjesztettem barátnői körben, egy kör-emailt küldtem szét a módszerről, hátha közösen többre jutunk...
Vissza az elejére
friz74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2009.07.28, 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sajna én sem látom a képidet,Laci! de csak a tiédet... Rolling Eyes kár...
agra
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.07.28, 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem látom. Crying or Very sad
Lehet, hogy egyszerűbb lenne a képfeltöltést használni? Rolling Eyes
Vissza az elejére
filipendulina
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.07.27, 19:21    Hozzászólás témája: . Hozzászólás, az előzmény idézésével

HÚÚÚ-HA!... hódol
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.07.27, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laci - ez a te kerted? Fantasztikus! Shocked
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28, 29, 30  Következő
4 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban