16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben (18)
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS (65)
GAZLAP szakácskönyv (76)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Kedvenc filmem, színészem
Vicces történetek...képek (19)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Szomorú vagyok (10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:03:am kutyus :
Sedénak sok nagy puszi.....csak az előbb mellé ütöttem
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....Sef
7:31:pm szécsike :
jaj de jóóóóó! Köszönjük!!
2:02:pm sede :
Szívesen, örülök Nektek
1:27:pm aszokfa :
Köszi a játékunkat maestro!
10:42:am bau :
Hurrá!Megint van Gazlapunk! Köszönjük Sede!
8:10:pm szécsike :
Megint szaraXik! Két oldalt nyitok meg,az egyik pörög ezerrel,a másikon meg látom h.megjelent. Felváltva írok hol az egyik lapon,hol a másikon.
6:19:pm aszokfa :
Elég csak egyszer!
5:55:pm bau :
Már megint duplán kell rányomni az üzenet elküldő gombra.
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!Cidri van odakint!
3:27:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok minden gaznak! Én elfelejtettem aludni, most már költöm a "kis" fiamat mindjárt.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Öngyógyító kiskert
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öngyógyító kiskert
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
s_kata
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi is van azokkal a levéltetvekkel? Én is lepermeteztem a tetves rózsáimat meg a leandremet, igaz én a család levébe még áztatott dohánylevet is tettem. Mára úgy tűnik használt a kotyvalék.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mara2
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is azt hittem hirtelen, hogy Ő Crying or Very sad
Arcus77
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lecserélnéd az avatarod légyszi? Embarassed
oviandi használja, és így kicsit összezavar Embarassed
szellosdy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Erjesztett csalánlével permeteztem a ringló bokor hajtásait, és egyre több és több levéltetű jött rá... Sad ez meg hogy lehet? Nem ezt írta a könyv! Sad Valakinek bevált ez a csalán a levéltetvek ellen?
filipendulina
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.04.06, 06:59    Hozzászólás témája: üdvözlet Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Győző!

Érdemes volt butaságokat irkálni, mert ezekkel csak-csak előcsalogattunk! Laughing Laughing Laughing
kedvescimbora
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.04.05, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom megállni, hogy ne írjak be, annyi sok butaságot összehordtatok ebben a topikban. Az ásást és a kapálást nem lehet megspórolni. Az őszi ásás a jobb mert a fagytól a talaj porhanyóssá válik. A téli csapadék is mélyebbre leszivárog. Tavasszal elég egy laza átforgatás és máris lehet vetegetni. Sajnos nincs időm minden évben teljesen felásózni a kertet. Ilyenkor tavasszal látom az óriási különbséget a felásózott és az elhanyagolt között. Az ásózott talajt szinte pillanatok alatt fellazítom a rotációs kapálógépemmel, míg az ásózatlannal megszenvedek. Néha egy örökkévalóságnak tűnik mire megfelelő mélységre átforgatom a télen letömörödött talajt. Ősszel mindig letakarom a rendelkezésre álló növényi hulladékokkal. Télen az ember is kabátot húz. Nyilván fagyban nincs ennek jelentősége, de a tél egy jó részén, illetve korán tavasszal nincs fagy ilyenkor a takarás alatt tud élni a természet. Aztán tavasszal leszedem a takarást felkapálógépezem, utána a későbbi vetemények helyére visszateszem a takarást. A takarással vigyázni kell, mert amennyire hasznos, annyira káros is lehet.
A másik ügy a kapálás. A vegyszerező kertész azért kapál, hogy úgymond ne legyen gazos a kertje. Ezzel még két célt is elér . Levegőhöz jut a talaj és a nedvességet jobban megőrzi. A biokertész kertjében kisebb a gyomosodás az állandó takarás miatt, viszont a levegőztetés miatt mégis kénytelen kapálni. Én egy vegetációs szakaszban 3-4 alkalommal takarom a talajt. (száraz nyáron 2-3x, esős nyáron 4-5x) Minden új takarás előtt fellazítom a talajt és utána rakom rá az új takaró réteget.
Az aki azt mondja nem kell ásózni az nézze meg pl. a sárgarépáját. Olyan lesz mint a polip. Aki nem kapál annak befulladnak a paprikái és a felét fogja csak teremni.

Fenti megállapításaim átlagos talajra vonatkoznak. A magas ágyásaim az igen intenzív komposztálás következtében 20 év alatt laza szerkezetűvé váltak, így jobban viselik az ásás és kapálás hiányát, de teljes mértékben elhagyni itt se tudom.

Mindenki kedvescimborája Tóth Győző
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
arpas
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.27, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Számomra jól hangzik, hogy az ember nem ássa fel a kertet. Amellett, hogy nem kell melózni, fontosabb, hogy nyugton hagyja a földet, mint pezsgő életnek otthont adó környezetet. Igaz, hogy egy kertésznek pont hogy küzdenie kell a földi állatkák ellen, de szerintem nem kiirtással, hanem szimbiózisra törekvéssel, vagy elüldözéssel.

rp
Noddy
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2009.12.09, 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagyüzemi földművelésnek annyi köze van az otthoni konyhakertészkedésnek, mint az algyői olajmezőnek a megújuló energiához.
Ha tonnás gépekkel nyomorgatod a talajt évente sokszor akkor nyilvánvaló, hogy mi lesz belőle, de ha normális kapához méretezett, parcellázott kis kertet építesz fel akkor mulcsozással, talaj takarással és lazítással (nem ásással) lehet gyom és kapálás mentes kertet csinálni, de a munkát nem spórolod meg, mert kapálás és gyomlálás helyett talajt takarsz, annyi az előnye, hogy nem szárad ki olyan hamar és a gyomok nem szipkázzák a tápanyagot feleslegesen.
Vissza az elejére
Marika56
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.09, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagyüzemek is mindíg felszántanak miután egy fajta növényt betakarítanak a tábláról. Még akkor is, ha abban az évben újra vetnek, vagy palántáznak bele valamit.

Ha nem tennék a kötött és félkötött talajokon nem tudnának a következő évben vetni. Egyrészt azért mert a talaj nagyon kemény lenne és úgymond nem venné be a vetőgépet, másrészt azért, mert az áttelelő, fagyra nem érzékeny gyomnövények szinte gyepet alkotnának a talaj felszínén. Ez utóbbi még jobban jellemző a homokos talajokra.

De mindenkinek szive joga, hogy ás vagy nem.
berko
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.12.09, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:

berko....nekem is megvan ez a könyv, tyúkokról egy árva szó sincs benne. De ha jól emlékszem, arról igen, hogy a takarásos művelés előtt igenis fel kell ásni...sőt a mustármagot és a spenótot is be kell kapálni.

Hát a tyúkok véletlenül kerültek a képbe, nekem sem volt szándékomban belekeverni őket Smile

Én pedig úgy emlékszem, hogy valahol olvastam, hogy nem feltétlenül kell felásni csak takarni. Ezt szerettem volna kipróbálni, de a tyúkok közbeszóltak Smile
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.12.08, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ancsa71!!! Hogy a csudába nem találtál mustárrnagot????
A boltban nincs a fűszerpolcon???

Kikel, gyönyörűen. Csak próbáld ki!! Very Happy Very Happy Very Happy

berko....nekem is megvan ez a könyv, tyúkokról egy árva szó sincs benne. De ha jól emlékszem, arról igen, hogy a takarásos művelés előtt igenis fel kell ásni...sőt a mustármagot és a spenótot is be kell kapálni.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
velencei
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2009.12.08, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az időjárás miatt meg ebben az évben már nem sokat kell(lehet) ásni.
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.12.08, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing
Így jár,aki lustika Laughing

Mást nem tudsz,seperd vagy gereblyézd visaz a szétkapart levelet
Tavasszal meg be kell ásni. Very Happy

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.

Legutóbb yulduz szerkesztette (2009.12.08, 16:59), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
berko
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.12.08, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Marika56 írta:

Én is azt kérdezem, hogy miért akarod takarni a földet?

Hát az ásást akarom megúszni Smile
Illetve ez a könyv éppen arról ír, hogy nem kell, sőt nem is szabad ásni. Csak folyamatosan takarni kell.
Ez eddig rendben is volt, amíg a tyúkok nem léptek közbe Smile
Vissza az elejére
Marika56
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.12.07, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Berko!

Én is azt kérdezem, hogy miért akarod takarni a földet?

Szerintem nem kell. Ásni viszont most kell ősszel és nem tavasszal. Ha tavasszal ásol és nem lesz elég csapadék, az ásás mélységéig kiszárad a talaj.
A felszinen lévő lomb tavaszig nem bomlik le, viszont ha beledolgozod akkor inkább.
A tyúkok nyilván azért rugták szét a leveleket, mert találtak közte finom falatokat, ugyanis a kártevők megbújnak alatta.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Következő
3 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban