15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
Vicces történetek,...képek(17)
Eladnám..........Vennék (11)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fűszernövények (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fűszernövények (3)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
eszter20
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.12.13, 13:18    Hozzászólás témája: rozmaring Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tavasszal magról ültettem rozmaringot, nagyon szépen fejlődik, de mivel még elég kicsi, bent tartom az ablakba, az oregánóval meg a kakkfűvel együtt...Először a rozmaringon jelentek meg apró fehér élősködök, amelyek repülnek...Nem tudom mi lehet ez, nem találtam róla semmit az interneten, ráadásul átterjedt a többi fűszernövényre is. Hogyan tudnám őket kiírtan ? Rolling Eyes

Előre is köszi a segítséget: Eszter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bertamami
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

racoon írta:
Bertamami, ültesd a gyömbért ne túl mélyre, savanyú, A típusú földbe, és hamarosan ki fog hajtani. Szereti a sok vizet, és fényt, és hoz új gumókat majd a föld alatt. Nekem - amíg el nem fogyott - évente egyszer visszaszáradt, olyankor kiszedtem a földből, átültettem, amit meg nem ettünk....

Köszönöm a tályékoztatást.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Böbsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi, most már minden világos, ha mégse jövök!!! pusz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bertamami,

Az enyém is pont ilyen volt, kb 1,5 hónapja ültettem el, de már hajt a szára is. Locsold, de vigyázz a pangó vizet nem szereti, attól elrothadhat. Szereti a napsütést is, de a tűző napot azt kerüljétek Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
racoon
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bertamami, ültesd a gyömbért ne túl mélyre, savanyú, A típusú földbe, és hamarosan ki fog hajtani. Szereti a sok vizet, és fényt, és hoz új gumókat majd a föld alatt. Nekem - amíg el nem fogyott - évente egyszer visszaszáradt, olyankor kiszedtem a földből, átültettem, amit meg nem ettünk....
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Böbsi!

Mindkettő évelő, visszafagynak, de tavasszal újra hajtanak.
Vissza az elejére
Böbsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Közönöm mégegyszer a segítséget! Akkor úgy döntöttem hogy fakéreggel az alját letakarom, és lessz ami lessz! Majd beszámolok tavasszal, úgy is mindig jövök!Smile

Csak mellesleg, van kint metélőhagymám és oregánom, azzal mit tegyek! Maradthatnak max elfagynak, de tavasszal újra hajtanak?
Vissza az elejére
bertamami
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még soha nem próbáltam a gyömbért ki.
Tegnap vettem egy picit a Teskóban,és látom,hogy hajt,több nagy hajtás van rajta. Mint a krumplin.
El tudom én ezt ültetni?
Hogy lehet ez a növényt termeszteni?Bizony elég drága.Jó lenne ,ha én nekem lenne saját gyömbér termésem.
Köszi a segítségetek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szivecske
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A rozmaringot én is most fogom először kint teleltetni. A tövét felkupacoltam. Remélem, nem fagy ki. Mi eléggé északon lakunk. A biztonság kedvééret levágtam néhány ágacskát gyökereztetni. Azt cserépben teleltetem az ablakban. Embarassed
cziky
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A friss hajtásokat leszoktam csípni a befásodásig, egy kartondobozt ráhúzol, a füleit széthajtogatod, körbe dobsz rá egy kis avart az elég, tulajdonképpen a gyökerei érzékenyek.
Ha van fás része akkor már nem olyan necces erre felénk Wink
Az enyém minden takarás nélkül van, de én hegyoldalban lakom Wink

Vissza az elejére
Böbsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

cziky! Köszi!

Lehet megkockáztatom és kint hagyom! Ma azt mondták egy kertészetben hogy a fakéreg nem túl jó, mert befülled! Most aztán jó össze zavartak! De mit tehetek még köré?
És még valami! Télen a felső zöld része elszárad, és tavaszra újra hajt?
Vissza az elejére
kissneheni
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 07:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cziky
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 07:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Böbsi, szerintem nyugodtan kint hagyhatod, ha déli oldalon fal mellett van, semmi gond nem lesz vele. Majd csak akkor takard, amikor valóban memgjön az első fagy, addig semmit ne tégy, mert befülled és felkopaszodik
Az első 1-3 évben valóban fagy érzékeny a rozmaring, de később már semmit nem kell tenned /az északabbra élőkre ez nem vonatkozik!/, most csinálj néhány bújtást belőle, tavasz végére gyökeresek lesznek, és leválaszthatod őket

Vissza az elejére
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.11.14, 06:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fenyőmulcsot bármely kertészeti árudában lehet kapni, nálunk még a benzinkúton is szokott lenni
Vissza az elejére
Böbsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.13, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

És nem fagyott el? Hol kapok ilyen fenyőmulcsot?
Smile Az egészet teljesen takarjam be? Tavaszig el fog száradni?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő
2 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban