15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Hawaii rózsa - frangipani
Hibiszkuszok (32)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:36:pm Bojtárgazdi :
Jó reggelt, ööö napot...
6:22:am bojta :
Jó reggelt!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Mavan az őszi napéjegyenlőség.....
3:44:pm Bojtárgazdi :
Nagyon szép tényleg! Köszönjü!!!
10:40:am bau :
Jaj de szép FEJLÉCÜNK VAN! Köszönjük!
8:57:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:42:pm Bojtárgazdi :
Látom, igen, már boldogan pakolgatsz!
6:33:pm Bojtárgazdi :
Azóta már megérkezett, Emmylie Kedves?
4:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Remélem ma meghozzák végre.Eddig nem kaptam meg.
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.10, 13:50    Hozzászólás témája: Re: ágyásszegély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Primula,

Ezzel a megoldással így még nem találkoztam, sztem nem túl szerencsés ilyen köveket ágyásszegélyként alkalmazni (én a magasságuk miatt nem tenném). Célszerű lenne amúgy egy misungágyba 'leragasztani'.

Az a baj vele véleményem szerint, hogy igazából akkor mutatna, ha kiemelkedne a gyep sikjából, mert így amint kicsit ránő a gyep, szinte teljesen eltakarja és abszolut nem érvényesül. Én sokkal jobban ajánlanám pl a bontott téglát ilyen célra, mert többféleképpen lerakható (állítva, fektetve, lapjára, stb), magasabb, és gyakorlatilag filléres dolog. Amúgy pedig nagyon szép antik hatású szegély készíthető vele.

üdv

primula írta:
Kedves Kertelek!

Szeretnénk ágyásszegélyt lerakni, amihez korongvágott köveket vettünk. Kb 10 cm szélesek és 3 cm vastagok, hosszuk változó. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan célszerűbb lerakni, fektetve (egysíkba vagy alacsonyabban mint a gyep), vagy állítva (gyepszintnél magasabbra)? Mivel kell alapozni esetleg ragasztani? Próbálok képet feltölteni.

Köszönöm a választ
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.10, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dettig,

a kavicsos, mulcsos megoldást én csak akkor javasolnám, ha vagy örökzöldet, vagy valami évelő kompozíciót ültetnél bele, mivel minden évben újraültetni macerás egy ilyen 'fedett talajú' ágyást. Véleményem szerint nem túl terebélyesre növő dolgokat kéne választani, mert nem túl szép látvány, ha belenő a kerítésbe.

Én egy olyan megoldást javasolnék hogy a kerítés felöli hoszanti oldalra évelő és közepesen magasra, magasra növő növényeket válassz, mert ez megfelelően takarja a kerítést is, esetleg lehet felváltva olyanokat, amik máskor virágoznak, hogy mindig színes legyen a háttér. Ez elé raknék esetleg egy kavicsos sávot (ez a hátsó növények alatt is lehet). Az ház felöli oldalra és a két rövidebb sávba pedig egynyáriakat szintén vegyesen. Természetesen a 2 csoportot színvilágában összehangolva. Az egynyáriak sávját esetleg mulcsal lehet takarni.

Színvilágról esetleg van elképzelésed?

üdv
R

[quote="Dettig"]Kedves Kertelek!

Én egy virágágyás beültetéséhez kérnék ötleteket. Íme az ágyás (tavalyi képek)
....
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.10, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Napcsepp,

szerintem ide mehet a leylandi. Én kicsit árnyékosabbra gondoltam a helyet. Igen a bambusznak a hátránya, hogy kordában kell tartani Smile

üdv

Napcsepp írta:
Ja, és azért szerettem volna a leylandit, mert gyorsan nő, nem barnul be mint a tuja, tömött, vastag, nyírható, elég kb 1m távra ültetni hogy szép sűrű falat adjon és örökzöld. Ha van valami hasonló paraméterekkel ami szerinted erre a délutáninapos helyre jó, akkor várom az ötleteket. Gondoltam én is a bambuszra, de az feljönne a szomszéd házában egy idő után....

Köszönöm.
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.10, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jónapot mindenkinek!

Bocsánat hogy nem reagáltam, de lebetegedtem Sad

A rajzot hamarosan feltöltöm.

üdv

kisgubanc írta:
Szia!

Már én is gondoltam erre a kerti építményre, jó ötletnek tűnik. Lerajzolod, hogy Te mire gondoltál? Tulajdonképpen csak a ház felé kéne takarni, a másik oldalon úgyis ott a kerítés. Kíváncsian várom válaszod...

Kisgubanc
Vissza az elejére
primula
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.03.06, 09:53    Hozzászólás témája: ágyásszegély Hozzászólás, az előzmény idézésével

primula
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.03.06, 09:33    Hozzászólás témája: ágyásszegély Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kertelek!

Szeretnénk ágyásszegélyt lerakni, amihez korongvágott köveket vettünk. Kb 10 cm szélesek és 3 cm vastagok, hosszuk változó. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan célszerűbb lerakni, fektetve (egysíkba vagy alacsonyabban mint a gyep), vagy állítva (gyepszintnél magasabbra)? Mivel kell alapozni esetleg ragasztani? Próbálok képet feltölteni.

Köszönöm a választ
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.03.04, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kertelek!

Én egy virágágyás beültetéséhez kérnék ötleteket. Íme az ágyás (tavalyi képek)

A házunk (társasház) mögötti, északi fekvésű részen van, 430*70 cm. (Kelet-nyugat irányú maga az ágyás) A kép annyiban csalóka, hogy nem ennyire napos (mivel északi) ez egy tavaszi kora reggeli kép, nyáron reggel csak kb. az 1/3-a kap közvetlen fényt. De egyébként nem túl sötét hely, csak közvetlen napsütés nem éri.
Jelenleg van benne néhány hosta, 1-2 pici páfrány, a naposabb-világosabb részen 4 harangláb, törökszegfű.
Ahogy jön a jó idő,szeretném szépen megcsinálni, átrendezni. Valami koncepciózus, rendezett ágyást szeretnék, nem tudom, mi a neve annak a stílusnak, amikor a növények között fenyőkéreg, kavicsok vannak, kicsit olyan japán kertes beütésű... Tudnál tippeket adni, milyen növényeket ültessek, hogyan rendezzem el őket (mit mi mellé, milyen távolságra, hova tegyek díszkavicsot, fenyőkérget)? Egynyáriak is lehetnének, hogy szép virágos legyen egész szezonban. Lényeges, hogy kapni fogok egy hortenzia ifjoncot, őt is ide szánom,hova tegyem, ahol majd szépen kibontakozhat? Tavaszi hagymásoknak ez a hely mennyire lenne alkalmas? Ha alkalmas némely fajnak, akkor azoknak hagynék ki helyet őszig, pontosabban egynyáriakkal ültetném be addig.

Előre is köszönöm, remélem tudsz tanácsot adni!
Vissza az elejére
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.03.02, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja, és azért szerettem volna a leylandit, mert gyorsan nő, nem barnul be mint a tuja, tömött, vastag, nyírható, elég kb 1m távra ültetni hogy szép sűrű falat adjon és örökzöld. Ha van valami hasonló paraméterekkel ami szerinted erre a délutáninapos helyre jó, akkor várom az ötleteket. Gondoltam én is a bambuszra, de az feljönne a szomszéd házában egy idő után....

Köszönöm.
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.03.02, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nakérem, itt a fotó, ez elé a nádszövet elé kellene hatásos téli-nyári zöldtakarás, mivel a nádszövet sem örök életű, kétévente cserélgetni meg kicsit húzós lenne. A szomszéd házfala meg annál is randább, plusz ott egy szobaablak is ami éptitészetileg teljesen tilos, de hiába szóltunk hogy falazzák fel vagy ilyesmi (ráadásul visszahallottuk hogy mi leskelődni szoktunk, na ezután került oda a nádszövet). A kocsibejáró el fog tűnni onnan, tehát vastagsági méretkorlátozás nincs.

A fotó ma készült 12:30-kor, nyáron mivel a Nap jóval magasabban jár, sokkal előbb odasüt, most szépen látszik hogy meddig van árnyék.

Előre is köszönöm a tanácsot.
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.02.28, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szió,

33méterről van szó, és kettő után minden része kap napot. Hét végén megpróbálok majd napos képet csinálni.

Köszi
Sac
kisgubanc
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.02.28, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Már én is gondoltam erre a kerti építményre, jó ötletnek tűnik. Lerajzolod, hogy Te mire gondoltál? Tulajdonképpen csak a ház felé kéne takarni, a másik oldalon úgyis ott a kerítés. Kíváncsian várom válaszod...

Kisgubanc
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.02.28, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

newliner

Hát igen, a leírtak alapján nem egyszerű.
Esetleg egy mostanában divatos megoldás, ha japán futólonccal befuttatjátok. Ez örökzöld, nyáron tele illatos virágokkal.
Másik lehetőség ami manapság divatos a bambusz. Van olyan faj, ami kb. 2-3 méteresre nő meg. Aztán tiszafa is szóbajöhet, ha nincs gyerkőc a közelben, illetve tujából a smaragd, vagy egy oszlopos fajta, az nem nő veszettül mint a leylandi, de jól takar.

Egyébként nekem is csodasövény van egy részen, de én annyira nem csípem Sad
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.02.28, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Napcsepp,

én lehet hogy nem javasolnám, mivel inkább a teljes napfényt kedveli ez a növény, illetve a mérsékelten árnyékos helyet. Elmondásod alapján, ahogy én értelmeztem ráadásul gyakorlatilag a nyugati 'vége' az ami kettőtől napos, a másik oldal akkor még ennyi napot sem kap. Emiatt lehet hogy a fejlődésük sem lenne túl egyenletes. Mekkora hosszon kéne ez az elválasztás? Hátha tudnék más módszert javasolni.

üdv
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.02.28, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia kisbubanc,

Mindenkébben csak növényben gondolkodnál a takarás céljából? Csak azért kérdem, mert ugye ha azt szeretnéd, hogy folyamatosan takarjon, akkor csak örökzöld jöhetne számításba. De sztem azzal az a baj, hogyha mondjuk valami terülős tujafélét ültetsz, akkor ha megerősödik, akkor később nehezen férsz hozzá a vízaknához. Ha valami álló bokrot, akkor megintcsak az a baj, hogy mivan, ha benövi a 'vizesblokkot'.

Én lehet hogy valami olcsó, de mutatós 'építménnyel' takarnám el. Például akár bontott téglából lehetne az akna köré építeni mutatós virágtartót, vagy gondolva arra, hogy a diófa ha megnő, akkor esetleg egy kis pihenő szigetet, vagy ilyesmi. Bontott téglához olcsón hozzá lehet jutni és nagyon mutatós dolgokat lehet belőle építeni gyakorlatilag mindenféle extra szaktudás nélkül.
Ha gondolod csinálhatok egy skiccet, hogy mire gondoltam.

üdv
Vissza az elejére
newliner
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.02.26, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szervusz Kertelek!

Szüleimnek most készült el az új házuk. A telek déli oldalán van egy 16 méteres drótkerítés, ami elé szeretnének sövényt ültetni.
Olyan sövény kellene nekik:
- ami télen is takar,
- viszonylag gyorsan sövénnyé fejlődik (a szüleim 65 évesek, nincs idejük 10 éveket várni),
- könnyen kordában tartható (időseknek is)
- nem nő 25 méteresre, ha mégsem tudnák nyírni.

Tudom, tudom, nem egyszerű. A turkesztáni szílt kilőttük, leylandi is necces, mert úgy tudom sokszor kell nyírni egy évben. Valamilyen bangita féleség?
Kérlek segíts!
Köszi!

Láttam említettétek a csodasövényt - turkesztáni szíl - én 2 éve ültettem, tényleg fantasztikusan gyorsan nő, nyáron szép dús zöld sövény, de az első fagyoktól ledobja a levelét. Tavasztól őszig négyszer-ötször is nyírtuk, hogy kordában tartsuk. Én szeretem. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban