15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
h3ini
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.04.25, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocs mindenkitől hogy csak most válaszolok, de nem tudtam gép közelébe keveredni.

reny76,

Nem teljesen értettem az irásod közepét: A képen cserjék és pampa....
Ezen a képen én semmit nem látok. Vagy mit értettem félre?

Amúgy ha az a célod leginkább, hogy a hátsó falat eltakard, akkor én mindenképpen valami magasabb növésű dolgot tennék oda a helyedben. Esetleg örökzöld sövényt.
Én azt is el tudnám képzelni, hogy egy apácarács szerű paravánt tennél oda végig, és valami olyan futónövénnyel felfuttatnád, ami nem dobja le a levelét és virágzik is.

Van a mostani állapotról is képed esetleg?

üdv

reny76 írta:
Szia Kertelek !

Tanácsra lenne szükségem milyen évelőt vegyek,amivel nincsen gondom pár évig,lehetőleg örökzöld levelei legyenek,de ha nem az sem gond,viszont szép,terebélyes és virágzó legyen.A képen cserjék és pampa füvek vannak s köztük olyan bő méteres távolságok.Azokat szeretném beültetni,de csak ha valami kisebb virág bokor lenne,mint például az öszi margitvirág,vagy krizantém...az is tetszene,csak ugye azokat teleltetni kell s arra nem nagyon van helyem.Szeretném télre kint hagyni.Tudsz ajánlani valamit?
Válaszodat előre is köszönöm:Reni

Sajnos egész képet nem nagyon tudtam készíteni,közelit meg pláne.A cserjék friss telepítésűek,kicsik még.Középen egy rózsalonc van,a két szélen pedig egy bangita és egy japán orbáncfű.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hedi101
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.04.08, 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

world-s írta:
Sziasztok!

Most utólag két oldalra világítást szeretnék tenni, mert este nagyon sötét van már. (220V-ost nem napelemest).
A kábelt a fölben bal oldalt szeretném vinni egy védőcsőben (úgy is kell a kapucsengőhöz) viszont 4 helyen keresztben a 4 lámpához át kellene vinni a beton alatt az áramot (hogy párosan mindkét oldalt legyen lámpa).
Igazából a két betoncsík között lehet leásni és ott kellene megoldani az átfúrást a két irányba a megfelelő mélységben.

én nem kínlódnék feleslegesen fúrással, nem beszélve a költségeken felül az esetleges meghibásodások javíthatatlanságát...

ellenben gyönyörű lugas lehetne felette mondjuk rózsa, vagy klematisz,
vagy trombitafolyondár, vagy lilaakác, vagy szőlő, vérmérséklettől függően
és az átívelő tartó bordákban futhatna az elektromos vezeték, vagy azokhoz rögzítve szabadon

nem teljes fedésben kellene lugas, csak a világítótestek szükségességének megfelelő távolságban néhány tő

Nektek mi a véleményetek?

H

Mint idegen vetődtem partodra, vendégül éltem házadban
és barátként lépek ki ajtódon ó Föld!
/R.D. Tagore/

Legutóbb hedi101 szerkesztette (2008.04.25, 10:06), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
reny76
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.04.02, 04:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez lemaradt.Ez a másik fele.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
reny76
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.04.02, 04:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja és még valami...a növények úgymond egy kis sövénynek mondhatók,hogy takarják a szomszéd ház falát,illetve esztétikai megoldás a szép kilátásért számunkra.Eléjük most fog telepítésre kerülni a gyep,ami folyamatosan locsolva lesz.Gondoltam ez is fontos lehet.
Vissza az elejére
reny76
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.04.02, 04:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kertelek !

Tanácsra lenne szükségem milyen évelőt vegyek,amivel nincsen gondom pár évig,lehetőleg örökzöld levelei legyenek,de ha nem az sem gond,viszont szép,terebélyes és virágzó legyen.A képen cserjék és pampa füvek vannak s köztük olyan bő méteres távolságok.Azokat szeretném beültetni,de csak ha valami kisebb virág bokor lenne,mint például az öszi margitvirág,vagy krizantém...az is tetszene,csak ugye azokat teleltetni kell s arra nem nagyon van helyem.Szeretném télre kint hagyni.Tudsz ajánlani valamit?
Válaszodat előre is köszönöm:Reni

Sajnos egész képet nem nagyon tudtam készíteni,közelit meg pláne.A cserjék friss telepítésűek,kicsik még.Középen egy rózsalonc van,a két szélen pedig egy bangita és egy japán orbáncfű.
Vissza az elejére
world-s
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2008.03.31, 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Ezt az oldalt már néztem.
Nem ilyen teljesen.

Annyiban hasonlít, hogy a csőbe egy kis pöcök volt beleszúrva mint ez is, de nem volt ilyen tányérja vagy mi. (szinte nem is látszott)

Itt ugye ebből a pöcökből közvetlen kifolyik a víz.
Amit én láttam ott erre a pöcökre egy vékony cső csatlakozott.
Ezzel volt a víz elvezetve egyesével a növények gyökeréhez, úgy, hogy egy kis műanyag karóra voltak felrögzítve amik pedig a földbe voltak szúrva.

Így az ágyás szélén ment csak a vastag gerinchálózat és egyszerűen és gyorsan minden növény gyökeréhez oda lehetett vinni a vizet.

Kicsit nehéz lehítni így.

Üdv:
Zoli
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.31, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

world-s,

Ilyesmi volt amit láttál:
http://www.hydrolight.hu/termekek/mikroontozes_agridrip.html
Ezen a weblapon nézz körül szerintem.

Egyébként igen, úgy szokták megoldani, hogy a hálózat gerincét merev KPE csőből építik ki. Ez általában attól függően, hogy mennyi végpont csatlakozik rá, aszerint alakul a gerincvezeték és a leágazások átmérője.

Egyébként ezeket a csöveket sokkal jobb a föld alá beásni szerintem, mert lényegesen szebb megoldás.

Minden locsolófej adatlapján általában van egy névleges nyomásérték vagy tartomány amire szüksége van a fejnek a működéshez. Tehát ha kútról akarod üzemeltetni, akkor az lehet pl egy megoldás, hogy valami köztes tartályról üzemelteted, vagy valami tartályos mini vízműről, ami adott nyomás alatt automatikusan kapcsol. Lényeg, hogy folyamatosan biztosítsd a működési nyomást. Ami fontos, hogy szűrő legyen a rendszerben, pláne ha kútról megy, mert a homokot nem jól tolerálja a szórófejek nagy része. És fontos a téli víztelenítés is, nehogy esetleg a fagy kárt tegyen a rendszerben.

Ha több fejet akarsz üzemeltetni, akkor még fontos dolog kútnál a szivattyú teljesítményének helyes megválasztása a megfelelő nyomás és vízhozam teljesítése végett.

üdv

world-s írta:
Szia Kertelek!

Akkor lenne még egy kérdésem.
Ez öntözéssel kapcsolatos.
Az egyik kertészetben (Oá*s) láttam egy nekem tetsző csepegtető öntözést, csak sajnos akkor elfelejtettem megkérdezni mi a neve, és így nem is tudok sehol rákeresni.

Agy fekete vastagabb cső volt kihúzva az ágyások szélén. Ez volt a hálózat gerince.

Ebbe a csőbe volt helyenként beleszúrva valami kis csatlakozó, amire egy vékony rugalmas csövet lehetett rögzíteni amin egy leszúrható szondában végződött.
Így a vizet a szonda segítségével közvetlen a növény gyökeréhez lehetett juttatni.

A másik kérdés:
Ilyen vagy más féle csöpögtető rendszert lehet mondjuk fúrt kutas szivattyús rendszerrel használni, vagy mivel annyira lassú a vízáramlás, ezért nem.

Üdv:
Zoli
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.31, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kisgubanc,

Igen, nem felejtettem el, csak sajnos totál el voltam havazva. Igyexem a napokban lerajzolni neked. Bocs a késésért, csak itt a jobb idő miatt meg kellett csinálnom pár dolgot és besűrűsödtem Smile

üdv

kisgubanc írta:
Szia Kertelek !

Korábban ígértél nekem egy skiccet a kerti csapot eltűntető építményről. Most visszaolvastam, de nem találom, pedig nagyon várom!!!

Köszi:
Kisgubanc
Vissza az elejére
kisgubanc
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.25, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kertelek !

Korábban ígértél nekem egy skiccet a kerti csapot eltűntető építményről. Most visszaolvastam, de nem találom, pedig nagyon várom!!!

Köszi:
Kisgubanc

"Az álmok síkos gyöngyeit
szorítsd, ki únod a valót.
Hímezz belőlük fázó lelkedre
gyöngyöstakarót."
Vissza az elejére
pirosalma
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.21, 15:10    Hozzászólás témája: Fűzépítés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kertelek!
Akkor leírom ide is, hogy mit sikerült megtudnom a fűzépítmények feltételezett agresszív elbozótosodásáról, ill. kiirthatatlanságáról. Egy fűzépítéssel foglalkozó úrral sikerült felvennem a kapcsolatot - akiről azt az infót kaptam, hogy mindent tud erről a témáról. Megnyugtatott, hogy ezek a fűzek a föld alatt nem terjednek, tehát egy orgonafa vagy -bokor is agresszívebben terjed mint ez, és nem kell tőle félni. A hajtások jó hosszúra meg tudnak nőni, amit megnyírunk, vagy kötözünk. Annyit mondott még: előfordulhat, hogy valamelyik vessző legyökeresedik. Szerintem arra gondolt, ha nem metszettük, a földre leérvén megered.
Így most boldogan várjuk, hogy kizöldüljön kis építményünk.
Üdv. Pirosalma
Vissza az elejére
world-s
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2008.03.19, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kertelek!

Akkor lenne még egy kérdésem.
Ez öntözéssel kapcsolatos.
Az egyik kertészetben (Oá*s) láttam egy nekem tetsző csepegtető öntözést, csak sajnos akkor elfelejtettem megkérdezni mi a neve, és így nem is tudok sehol rákeresni.

Agy fekete vastagabb cső volt kihúzva az ágyások szélén. Ez volt a hálózat gerince.

Ebbe a csőbe volt helyenként beleszúrva valami kis csatlakozó, amire egy vékony rugalmas csövet lehetett rögzíteni amin egy leszúrható szondában végződött.
Így a vizet a szonda segítségével közvetlen a növény gyökeréhez lehetett juttatni.

A másik kérdés:
Ilyen vagy más féle csöpögtető rendszert lehet mondjuk fúrt kutas szivattyús rendszerrel használni, vagy mivel annyira lassú a vízáramlás, ezért nem.

Üdv:
Zoli
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lazúr mindenképpen ajánlott. De találsz szép színekben is, úgyhogy mutatós lesz.

world-s írta:
Még egy kérdés...

Ez mennyire időálló?
Kell valami kezelés hozzá, hogy sokáig bírja?

Üdv:
Zoli
Kertelek írta:
Személy szerint én a helyedben egy ún fonott deszkakerítést csinálnék ide.
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tégla azért még bontott anyagból is húzós lenne. Ráadásul hogy szép legyen, szakértelem is szükségeltetik valamilyen szinten hozzá.

Fából fonott kész blokkokat kaphatsz általában a b*umaxban és a pr*ktikerben is.

üdv

world-s írta:
Köszönöm a gyors választ!

A feltöltés éppen a tó miatt gondoltam, mert 80-100cm-nél már víz van, így ezzel szeretnék egy pár centit csalni.

A kerítés ötleted tetszik.
En először arra gondoltam, hogy esetleg téglából (esetleg bontottból) csinálnék egy falat, amit lehet érdemes lenne bevakolni is. Erre akár lehetne virágoknak kiszögelléseket is csinálni, hogy ne egy csupasz fal legyen.

De megnézem a te fonott deszkakerítésedet, hogy hol és mennyiért lehet a környéken kapni.

Üdv:
Zoli

Vissza az elejére
world-s
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még egy kérdés...

Ez mennyire időálló?
Kell valami kezelés hozzá, hogy sokáig bírja?

Üdv:
Zoli
Kertelek írta:
Személy szerint én a helyedben egy ún fonott deszkakerítést csinálnék ide.
Vissza az elejére
world-s
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ!

A feltöltés éppen a tó miatt gondoltam, mert 80-100cm-nél már víz van, így ezzel szeretnék egy pár centit csalni.

A kerítés ötleted tetszik.
En először arra gondoltam, hogy esetleg téglából (esetleg bontottból) csinálnék egy falat, amit lehet érdemes lenne bevakolni is. Erre akár lehetne virágoknak kiszögelléseket is csinálni, hogy ne egy csupasz fal legyen.

De megnézem a te fonott deszkakerítésedet, hogy hol és mennyiért lehet a környéken kapni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
4 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban