15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:20:am Emmylie :
Szep napot Indulok vasarolni meg a dög meleg elött
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.08.15, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hoztam egy eltéved kérdést,Zsuzso kérdezi:

Idézet:
Szia Kertelek!
Az alábbiakban szeretném a segítségedet kérni:
A kertemben elég rossz minőségű a föld, így a virágaim nem szeretik, ezért a kert végében szeretnék egy emelt ágyást csinálni nekik. Az elképzelésem az, hogy az ágyás 4 m hosszú, kb 80 cm széles, és 40-50cm magas lenne. A célra már szereztem is bontott téglát, de az építés előtt elakadtam. Nem tudom ugyanis, hogy egy ekkora építménynél szükséges-e alapot építeni, ha igen, akkor az milyen alap legyen. Van aki azt tanácsolta, hogy elég, ha pár centis alapot ások, és abba lenolajjal kezelt vasúti talpfát teszek, így a tégla egységesen fog megsüllyedni. A helyzetet bonyolítja, hogy a téglafalnak azt az oldalát, ami a kert felé esik, kőburkolattal szeretném befedni. Felmerült még bennem az is, hogy a téglafal az időjárási hatások miatt nem fog-e széttöredezni. Hogyan lehet megóvni ettől. Jó erre a célra bármilyen bontott tégla, vagy szerezzek be fagyálló samott téglát? Amennyiben van ezeken kívül egyéb olyan probléma, amit nem vetettem fel, kérlek abban is adj útbaigazítást. Előre is köszönöm: Zsuzsó

Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.09, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves kertelek!
segitséget akarok kérni. mert nagyon nagy a kertem és mindenféle növénnyel szeretném beültetni. de az a gond hogyha mindenfajtábol vaszak akkor öszel sok valünk a gond és a gyrekek melett nemtudom hogy hogyfogom megoldani. az örökzöldek is tetszenek csak kicsit lasan nölnek. mittegyek?mega tavasz hangulatát is jolenne érezni . ha labdarozsát meg ilyeneket ültetek akkor azon lehet ne csak azna gond hogy akkor 1-2 honap után meg egyszerü bokor. 1 évben 1-3 honapot szép aztán semmi.

Jó Gazozást MINDENKINEK!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
primula
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.08.05, 10:32    Hozzászólás témája: gyep Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Kertelek,

Gyepgondozással kapcsolatban lenne kérdésem. Tavasszal telepítettük a füvet, a kert csupán kb 60 m2. Egy ideig szépen fejlődött, bár voltak lyukas foltok ahol nem akart összenőni. Egyszer tápoldatoztam folyékony gyeptrágyával. Azóta, bár nem tudom van-e összefüggés, nagyon sok fű elszáradt, kiégett. Többféle magot vettünk, mert többször utánvetettük, sport tipusúak voltak. Locsoltuk,nyírtuk hetente. Előtte felástuk a talajt, bár a tömörítés nem sikerült tökéletesre. MI lehetett a gond? Hogyan és mikor lehet újra telepíteni? Nem sok maradt belőle, újra ássuk fel vagy elég rászórni? Milyen tipusú magot vegyünk? Taposástűrőnek kellene lennie, szeretnék sötétzöld, tömör fajtájút. Ez a keverék főleg egész vékonyszálúból és fényes, világos zöld levelűből állt, a nevüket nem tudom.

Előre is köszönöm.
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.08.05, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia sajt!

Semmiképpen nem javaslom az üveget és a lécet. Ekkora felületekre már komolyabb vastagságú üveg kéne, pláne a tetőre. Ennek ugye birnia kéne akár a hó súlyát is. Ehhez elég komoly teherbíró vázra lenne szükséged, lévén itt többszáz kilót kéne tartania. A 1,5 méteres magasság sem szerencsés, egyrészt ergonómiailag (gondolj bele ha ebben a növények közt még mozognod is kell), másrészt egy ilyen alacsony szerkezet nyáron olyan szinten felmelegszik, hogy abban növényt nem tudsz tartani.

Az üveggel az is probléma, hogy ilyen fapadosan összeszerelve a hőszigetelő képessége gyakorlatilag nem sok lesz.

Én mindenképpen polikarbonát lemezt és ennek az építési rendszerét ajánlom. Egyrészt mert a súlya elenyésző az üvegéhez képest, másrészt hőlégkamrás, emiatt jól szigetel, harmadrészt a hozzá kapható profilokkal teljesen korrektül szigetelt profi rendszer építhető. Az ára kb 5000 Ft/nm-től kezdődik, de az üveg sem lesz olcsóbb.

Ahhoz hogy tényleg használható legyen, azzal kell kalkulálni hogy 12-15 °C tartható legyen télen is.

Ha bármi kérdés van írj

üdv
K
Vissza az elejére
sajt1979
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.08.01, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kertelek!
Nem tudom igazán hova fordulhatnék,megkérdezlek,hátha tudsz némi segitséggel szolgálni nékem Wink
Szeretnék egy kisebb télikertet létesiteni a kisebb növényeim részére.
Az udvarom felé néz a spájz ablakom,ami alatt lenne egy 3 méter hosszu,és 1,5 méter magas rész,amit be lehetne valahogyan zárni,én üvegezésre gondoltam.Csinálni lécezéssel egy keretet,erre rá az ablakokat.Jelenleg betonozott ez a rész.Szerinted mennyiben megoldható ez a dolog,vagy jó ötlet egyáltalán?Milyen növényeket tehetnék bele?
Ha kell lerajzolom az elképzelésemet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.07.21, 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!

Véleményem szerint elsősorban akkor azt kéne eldöntened, hogy örökzöld vagy lombhullató növényt szeretnél. Jól gondold át, nehogy megbánd a választásodat, mert utána már költséges az újratelepítés, az elvesztegetett időről nem is beszélve.

Ha a lombhullató mellett döntesz, akkor számold azt is bele, hogy egy ilyen virágos futónövényt nehezebb kordában tartani, mint mondjuk egy tuját vagy ciprust.
Azt is tartsd szem előtt, hogy virágzáskor sok 'állat' látogatja. Tehát ha mondjuk a kisgyermeked rendszeresen a teraszon tartozkodik, akkor nem biztos hogy jó választás. És ráadásul szemetelnek is bizonyos időszakokban a lehullott virággal, levéllel.

Telepíteni ősszel illetve tavasszal célszerű, mert ilyenkor nagyon könnyen kiéghetnek a frissen telepített növények. Ha mégis ilyenkor szeretnéd, akkor célszerű árnyékolásról és napi kétszeri önözésről gondoskodni. Esetleg célszerű a frissen ültetett növényt kicsit visszametszeni, hogy kisebb felületetn párologtasson. Az ültetési távolság pedig növényfüggő. Sövény esetében pl 2 sorban cikkcakkban 5-7 növény/m. (de ez is fajfüggő)

üdv
Kertelek

kicsik írta:
Üdvözlök Mindenkit!

Kezdő kertépítőként szeretnék tanácsot kérni. Kb. 3x6 méteres teraszomat szeretném az utcai jövés- menés elől L- alakban minél gyorsabban eltakarni. ...
Vissza az elejére
kicsik
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.20, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlök Mindenkit!

Kezdő kertépítőként szeretnék tanácsot kérni. Kb. 3x6 méteres teraszomat szeretném az utcai jövés- menés elől L- alakban minél gyorsabban eltakarni. A terasz fekvése déli, úgyhogy a tűző napnak reggeltől estig ki van téve. Több szélsőségeket bíró futónövénynek (kínai tatáriszalag, lonc, trombitafolyondár, stb.) is utánanéztem, de elég ellentmondásos infokat találtam, most már teljesen összezavarodtam. Azzal sem vagyok tisztában, hogy ezeket a növényeket milyen sűrűn kell ültetni, milyen messze a terasztól, és az év melyik szakában.

Előre is köszönöm!!
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.06.27, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hahagaj,

Kimondottan unix alapúval még nem találkoztam, de utánanézek. Esetleg win emulátorral (wine, crossover office...) nem próbáltatok meg windózos programot használni linux alatt? Mondjuk lehet hogy az lassú lesz úgy.

üdv
Kertelek
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.06.20, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kertelek!
Tudsz-e olyan kerttervező szoftvert ajánlani, aminek az ára max. 10000-20 000 Ft (jogtisztán), liinux oprendszeren fut (unix alapú), és szép a grafikája. Elsősorban nem tervezésre, hanem látványbemutatásra kell. Angolul tudok, más nyelv egy kicsit rázós, de ha nagyon kell, a németbe meg az olaszba, spanyolba beletanulaok.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.06.20, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tünde!

Hát a kérdés elég összetett, illetve sok szempont alapján tud csak érdemi döntést hozni a témában. Válaszaim a kérdésére:
1. a muskátli fukszia és egynyári palántához kisebb tételnél szerintem gazdaságosabb a fólia
2. gyakorlatilag szinte minden növény szaporítható így, mert igazából az üvegház funkciója csak a körülmények megteremtése. A szaporítás mikéntje már fajtafüggő dolog
3. talán itt talál infót: http://uveghaz.lap.hu/

Úgy gondolom komoly megfontolást igényel a technológia megválasztása, mivel mindkettő verzió elég költséges. A fólia kissebb tételnél talán jobb, mert jóval olcsóbb. Egy üvegház igencsak költséges dolog. Drága a vázszerkezet és szintén drága az üveg vagy polikarbonát is (min. 3-4 EFt/nm). Ezenkívül ha egész évi üzemeltetést szeretne, akkor a fűtés megoldása is igencsak költséges.

üdv
K
Vissza az elejére
sajt1979
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.06.20, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A közeljövőben (szeptemberben)lejár a gyesem,elhatároztam,hogy szeretnék fóliasátorban,vagy üvegházban növényeket szaporitani.pl:muskátli,fukszia...egynyári palánták
A kérdéseim:
1.melyik jobb fóliasátor,vagy üvegház?
2.milyen növényeket/virágokat lehet ily módon szaporitani?
3.esetleg ha tudna nekem egy ezzel foglalkozó oldalt linkelni,vagy pm-be külldeni,azt megköszönném.
Válaszát előre is köszönöm.Üdvözlettel Tünde
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.06.20, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!

Vagyok, csak nem pontosan tudtam kibogozni a szálakat. Akkor most mi pontosan a kérdés?

Annyi kérésem lenne, hogy ha lehet töltsetek fel minden esetben (nyilván amikor olyan jellegű a kérdés) fotót is, mert sok esetben látatlanban (a terület fényviszonyai, dőlésszöge, formája stb. nélkül) nehéz választ adni. Lényegesen egyszerűbb úgy a dolog, ha látom az adott területet is.

köszi
K
Vissza az elejére
hedi101
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.06.20, 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

groowe írta:
Sziasztok!
remélem jó helyre írom a kérdésemet.... a ribizli / egres bokrot illetve fát hogyan és milyen időben kell megnyírni....
ZSolt

látom átvitted a gyümölcsösbe is, szerintem ott jobb helyen kérdezed...
de általános szabály, minden virágzó vagy termést érlelő növénynél, hogy ha virágzás előtt metszed, azzal az azévi virágok mennyiségét csökkented, mert a nagy részüknél télen dől el, hol lesz az ágon virág, termés

a gyümölcsöknél az alakító metszéseket sérülés esetén azonnal, normál esetben pedig késő ősszel, télen, nyugalmi időszakban végzik
nincs lomb, ami zavarja a munkát, jobban látni a rügyeket,
meg ugye akkor kevés az egyéb kertészeti munka, jobban ráérnek ilyesmire

Zotank írta:
Bocsi a kontárkodásért!
Nálunk a krizantém az fagyálló.Vagyis nem teljesen, minden tavasszal újra kihajt.

Zotank,
nem értem mire írod a "kontárkodást", teljesen igazad van , hazánkban, a mi éghajlatunkon a krizantém ével, a töve áttelel a talajban. Teljesen jogos amit írtál.

reny76 írta:
milyen évelőt vegyek,amivel nincsen gondom pár évig,lehetőleg örökzöld levelei legyenek,de ha nem az sem gond,viszont szép,terebélyes és virágzó legyen.A képen cserjék és pampa füvek vannak s köztük olyan bő méteres távolságok.Azokat szeretném beültetni,de csak ha valami kisebb virág bokor lenne,mint például az öszi margitvirág,vagy krizantém...az is tetszene,csak ugye azokat teleltetni kell s arra nem nagyon van helyem.Szeretném télre kint hagyni.

kedves reny76,
akkor vegyük át elölről...
szóval van - ha még be nem telepítetted azóta- egy területed, amiről képet küldtél és azóta erre a placcra pampafüveket és gyepet varázsoltál. Ezek közé szeretnél még tenni virágzó évelőket?
ezen kívül van még a területen
Idézet:
"A cserjék friss telepítésűek,kicsik még.Középen egy rózsalonc van,a két szélen pedig egy bangita és egy japán orbáncfű."

Ilyen betelepítettségű területre látatlanban tanácsot adni kissé kóklerségnek tűnne. Az is fontos lehet, pontosan mekkora a terület, hányszor hány méter...
Javaslom, nézd meg a már meglévő növényeid végső méretét a szakirodalomban, vagy a növény pontos nevével a megfelelő topikban is rákérdezhetsz,
ez arra jó, milyen közel tehetsz hozzá másik növényt anélkül, hogy két évente arrébb kelljen telepítened.
Ezután a "méret, szín és tipus" figyelembevételével te is tudsz választani növényt egy évelőkertészetben, faiskolában, ahol van szakképzett eladó, és tudják miről beszélsz
pl.
"alacsony növésű, sárga virágú, nyáron virágzó, különleges levelű, vagy örökzöld... stb. -t kérek!"
erre mutatnak neked 3-at , amiből választasz.
Vagy itt az adott topikban ajánlanak neked a sorstársak 15 félét és abból választasz.
Hogy tetszik? Wink

Mint idegen vetődtem partodra, vendégül éltem házadban
és barátként lépek ki ajtódon ó Föld!
/R.D. Tagore/

Legutóbb hedi101 szerkesztette (2008.06.20, 07:19), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Zotank
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.06.19, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsi a kontárkodásért!

reny76 írta:
krizantém...az is tetszene,csak ugye azokat teleltetni kell

Nálunk a krizantém az fagyálló.Vagyis nem teljesen, minden tavasszal újra kihajt.
Vissza az elejére
groowe
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.06.19, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
remélem jó helyre írom a kérdésemet.szeretném megkérdezni hogy a ribizli / egres bokrot illetve fát hogyan és milyen időben kell megnyírni.azt olvastam egy régebbi könyvben hogy junius közepén,csak képekkel nem volt illusztrálva a dolog,kezdő kertben munkálkodó révén kárt nem szeretnék okozni.
elpre is köszönöm a választ
ZSolt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
3 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban