15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Konyhakerti növények (14)
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kávéház (40)
IDŐJÁRÁS (61)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Találd ki (28)
Nagyik és ŐK..........(3)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Slideshow & Videó
A Tudat keresése (2)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:04:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - kertépítő szakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Rukkola
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.01.05, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szeretném elolvasni a nekem jött válaszokat és üzeneteket, de biztos én vagyok az ügyetlen, de nem tudom, hogy kell.

előre is köszönöm a választ
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sz.Alice
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.12.31, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úgy látom Kertelek egy"kicsit" kertel. Wink Embarassed, De remélem semmi baj!

üdv. Alice
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rukkola
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.11.25, 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A ház bejárata mellett van két kb. 4-4 négyzetméteres virágkertnek álmodott terület. mint a filmekben. évek óta próbálom virágosítani, de csak a gaz növi be. nem szeretnék folyamatosan palántázni, évelőkre vágyom. a közepe táján van egy évelő örökzöld bokrocska, csomő sárgaliliom, amely ha elnyílik olyan, mint a gaz.

mit lehetne tenni, hogy valóban pompázatos legyen, s ne siralmas.
Vissza az elejére
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.11.18, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kertelek!
Sorházkertemben szeretném a virágágyások területét növelni.A kertben mindkét oldalon vannak virágágyások,melyek a különböző pontjaikon eltérő szélességűek (tudom,hogy rajzon érthetőbb lenne,de azt nem tudom hogy kell betenni Embarassed ),tehát szélűk nem egyenes,hanem hullámos.A kert egyik hátsó sarkában kisház áll, a másikban hátsó kapu van.A kisház mellett van egy kis zöldséges is.Mellette a kerítés mentén 3 ribizlibokor.A kisház előtt egy meggyfa, a kert középső füves területén 2 körtefa,egymástól viszonylag távol.A kérdésem az lenne,hogy melyik részen célszerű újabb virágágyásokat létrehozni?Az eddigieket kiszélesítve,vagy a fák körül,vagy egyéb helyen?Válaszát előre is köszönöm!

Legutóbb szha szerkesztette (2009.01.04, 21:23), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
lipio
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én úgy tudom nincs......nem is foglalkoztam vele bár 15 éve van....a saját kertemet meg úgy ásom fel ahogy akarom..../gondolom/úgy is náddal bevontam senki ne dobáljon bele semmit a szomszédból....ez az én véleményem.....
Vissza az elejére
Thom
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.11.09, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali.

A kérdésem az lenne, hogy kerti tóhoz szükséges e valami engedély?? Van e valami követelmény ezzel kapcsolatban(kb. 80 négyzetméter). Gondolok itt kerítéstől való távolság stb.

Köszi: Thom
Vissza az elejére
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2008.09.24, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot mindenkinek!

Szükségem lenne egy kb. 6 tenyérnyi Tőzegmohára => Sphagnum-ra.
Orchideák szaporításával próbálkoznék, de ehhez mindenképpen kell nekem egy kis moha.
Honnan tudnék ilyent szerezni??
Úgy tudom védett növény.

Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Sáska
Vissza az elejére
bobertgida
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.09.23, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kertelek

olvasgattam a fórumot , és nagyon megtetszett az egyik futónövény. ( Japán futólonc ) .

Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban .

- ha rendelek most ( ugye jócskán szept vége van )bármelyik kertészetből akkor azt idén el tudom -e még ültetni ?
( szállítási méretre 40-60 cm írnak )
- hátul a támfalamat szeretném vele befutattni a tetején lévő kerítéssel együtt ( magassága 4 méter felett kicsivel ) szélessége 10 m . hány tövet kellene vennem ahoz , hogy szépen egyenletesen befussa majd nekem?
- és ez kb mennyi idő lenne?? Embarassed

előre is köszönöm a választ Smile
primula
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.09.03, 15:54    Hozzászólás témája: Re: gyep Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előre hoztam mert nem kaptam még választ:

primula írta:
kedves Kertelek,

Gyepgondozással kapcsolatban lenne kérdésem. Tavasszal telepítettük a füvet, a kert csupán kb 60 m2. Egy ideig szépen fejlődött, bár voltak lyukas foltok ahol nem akart összenőni. Egyszer tápoldatoztam folyékony gyeptrágyával. Azóta, bár nem tudom van-e összefüggés, nagyon sok fű elszáradt, kiégett. Többféle magot vettünk, mert többször utánvetettük, sport tipusúak voltak. Locsoltuk,nyírtuk hetente. Előtte felástuk a talajt, bár a tömörítés nem sikerült tökéletesre. MI lehetett a gond? Hogyan és mikor lehet újra telepíteni? Nem sok maradt belőle, újra ássuk fel vagy elég rászórni? Milyen tipusú magot vegyünk? Taposástűrőnek kellene lennie, szeretnék sötétzöld, tömör fajtájút. Ez a keverék főleg egész vékonyszálúból és fényes, világos zöld levelűből állt, a nevüket nem tudom.

Előre is köszönöm.

evelyn5
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.09.01, 12:42    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Igyekszem mindent jól megtanulni Smile
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.09.01, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

evelyn5,

mivel a kertépítő cégek általában magánvállalkozások, így gyakorlatilag tőlük függ, hogy mit fogadnak el.

Én azt gondolom kertépítéssel foglalkozhat olyan ember is, akinek 'nincs róla diplomája', mivel a munka nagy része általános kerti munka, illetve némi ács és kőműves szakma keveréke talán. Tehát részben amolyan barkács munka. Ha valaki tisztában van azokkal az alapvető fogásokkal amik ehhez szükségesek, ismeri a növényeket, gondozásukat, telepítésüket és mellette van fantáziája és kreatív, akkor minden további nélkül.

Szerintem az ezzel foglalkozók zömének nincs ilyen jellegű végzettsége.
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.09.01, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

doxa65,

Én inkább az újratelepítést ajánlanám, bár attól függ, a felújítás alatt mit értesz...

üdv
Vissza az elejére
Kertelek
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.09.01, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia zsuzso!

Idézet:
Szia Kertelek!
Az alábbiakban szeretném a segítségedet kérni:

Hát egy sávalapot véleményem szerint tehetsz alá. Nem kel túl mély, elég egy 20-30 centis. Esetleg ha találsz valami maradék szálvasat vagy dróthálót, egyebet, akkor azzal kicsit bevasalhatod, vagy ha komolyabbat akarsz, hosszában 2 db 4 m-es 6-os vasrudat végignyomhatsz. Nem kötelező, de ha reped a beton, megfogja.

De mivel burkolni szeretnéd, kéne alá szigetelés is, sőt belülre is hogy ne kapjon a tégla vizet, mert máskülönben nem tudod beburkolni, le fogja dobni a burkolatot.

A javaslatom: - sávalap (esetleg vasalással)
- az alapon bithumenes szigetelőlemez
- rá a tégla, amit célszerű lenne valami póustömítőbe beáztatnod, mert akkor nem teszi tönkre a víz és a fagy
- amint kész a fal, a földes oldalára szintén bithumenes lemez, összeolvasztani az alap bithumenes lemezével hogy vízzáró legyen
- rá a kő (mindenképpen kifugázva a víz és fagy miatt)
- javaslom a tetejét is burkold le, hogy 'bezárd' a víz elöl a falat

üdv
Vissza az elejére
evelyn5
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.30, 21:19    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kertelek!

Lenne egy furi kérdésem! Én jelentkeztem egy tanfolyamra kertépítés címszóval! Ez az ELO levelezési oktatáson belül fut! Nem okj-s,csak igazolást ad elvégzéséről! Az lenne a kérdésem, hogy tudok e ezzel kezdeni valamit?Úgy értem kaphatok majd ezzel munkát, mint kertépítő, vagy csak saját célra hasznosíthatom a tanultakat? A választ előre is nagyon köszönöm! Üdv evelyn
Vissza az elejére
doxa65
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.26, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves kertelek!Szeretném kérdezni kb14 éves gyepet érdemes e még felujitani,vagy ujra telepitsem?Válaszát elöreis köszönöm.Üdvözlettel:Doxa65
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
2 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban