14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Leanderek(18)
Egzotikus és különleges növények (15)
Szárazkert
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Citrusokról mindent (9)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
Szomorú vagyok (9)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (60)
Valaki segítsen (22)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Események........kiállítások....programok (4)
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot!
1:36:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:39:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Kutyus kedves gondolok rád.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!....hűűű Ászokom, ezt még úgyse értem!!
7:07:pm aszokfa :
Ha reggelit készítenek a házban még alszom! Előtte van félig nyitva a szemem.....
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....hogy- hogy MÁR??? alszol Ászokom?
6:14:am aszokfa :
Jó revgelt! Csak félig van nyitva a szemem . Már alszom
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:52:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Gazoskák!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hetet mindenkinek
5:16:pm Bojtárgazdi :
Mert az a mottó, hogy "mielőtt kilombosodik" - hát ez már komoly.
4:26:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét Micsoda jelek a tavaszról
3:41:pm Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Már jön a Tavasz, mert a szomszéd megkért, vágjuk le a hozzá átlógó ágakat!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Piros tollal
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Piros tollal
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.11.20, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili
Smile
Köszönöm,hogy ezt a nagyon kedves történetet bemásoltad!
Nagyon szórakoztató volt Smile
Vicces lehet hallgatni,mikor az új nyelvet próbálják tanulni,használni.

Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.11.20, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

No, hogy ne maradjatok mosolygás nélkül, ideteszem egy kínai tanítványom útinaplóját.

Igazából nem ide való lenne, mert nem a hibái miatt teszem fel, hanem azért, hogy lássátok, micsoda fantasztikus szorgalommal és kitartással tanulja nehéz nyelvünket. Mindössze harmadik éve van Magyarországon, korábban soha nem járt Európában. Már tavaly, a második évben nem egyszerű fogalmazásokat írt, hanem valóságos novellákat. A stílusán már akkor is lehetett érezni, hogy kiváló irodalmi érzéke van, akkor még tele volt minden írása súlyos nyelvhelyességi hibákkal, de érezni lehetett, milyen mély gondolatok vannak benne.

Ez a napló már letisztult szöveg, hibás ugyan, de élvezhető, és sokszor mosolyogtatóan kedves elírások vannak benne. Átjön a srác kedves humora is, és a tartalma sem semmi.

"Osztály kirándulás
2014. szeptember 03-án
"Du,du,du,du....." ez az ébresztő órám volt, már július óta nem hallottam ezt a hangot. Lassan keltem föl. Milyen jó, ha most még szünet idő van, gondoltam én. Gyorsan reggeliztem, és kimentem a poggyászommal. Igen, szokásos osztálykirándulás lesz a következő 3 napon. Amikor a villamoson voltam, Kristóf is ott volt, egymásnak köszöntünk, ez után együtt kerestünk a buszunkat. Az idő nem volt rossz, egy ablak mellett helyen ültem. Mögöttem volt Enikő, előttem pedig Misi. Nem sokára elindultunk, a pálya felújítás miatt, ide-oda fordultunk az utcákon, és végre már Budapesten kívül lettünk. Csendes volt a buszon, mert mindenki álmos, és elaludtak, én is. Akkor ébresztettem, amikor már első megállónknál, Babolnán voltunk.
Itt van egy lovas múzeum, idegenvezetővel körül néztünk. először a lovakat ismerkedtünk, de a szaga nem volt kellemes, de ha sokáig vagy benne, szokni fogsz. A lovak között, egy nagy és fekete ló volt különleges, a neve nem emlékszem, de okos, tudja kinyitni az ablakot, és nagyon aranyos. A vezető bácsi elmesélte róla, utána kérdezte tőlünk, hogy ki szeretne etetni. Ketten jelentkezett, ez a két bátor ember Dávid és Timi voltak, száraz kukorica szemét kaptak kezébe, a ló gyorsan megette, Timi megijedt, biztos nagyon éhes volt. Ezután egy másik szobában bementünk. Régi kocsi vannak itt, néhányat most is használható. Fölszálltam egy kocsira, nagyon kényelmes, biztos nagyon vicces, ha ezzel megyünk tovább.

Győr a következő hely. Itt szabad foglalás volt, én a másik kettő osztálytársaimmal sétáltunk a városban. Az volt érdekes, hogy találtunk egy tért, neve Hősök tere, de egy része se hasonlít a fővároséhez. Szomorúság is történt itt, Enikő véletlen lépett egy csigára, nagyon megsérült, viszont nem halt meg, szerencsés. voltunk egy kis szigeten is, csak közben esett az eső, és egyre nagy lett. Futtunk, futtunk, nincsen nekünk esernyő, teljesen vizes lettek a kabátunk, végül egy Mc-ba kerültünk. Amikor bementünk, többiek is itt voltak, mint egy osztály találkozó hely. Ettem egy csibeburget, és mentünk tovább.
Lebény, itt nem történt semmit, templomba voltunk.
Első nap utolsó érdekes hely Fertődi kastély volt, nagyon szép, egy fiatalember vezetett minket körül járni a kastélyba.

” Mai formáját a 18. század második felében nyerte el, Esterházy (Fényes) Miklós elképzelései és tervei alapján. Több építész dolgozott rajta, de a munkát a herceg fogta
össze. Az ő idejében közel húsz év alatt alakult ki az épület, amely a bécsi Schönbrunn és a párizsi Versailles méltó párja. A barokk épületegyüttes a maga korában egyedülállóépítészeti jelenségként értékelhető. Az itt lakó Esterházy hercegek művészetpártoló tevékenysége

révén a 18. század végi Magyarország egyik fő kulturális központja volt a kastély. „Magyar Versailles”-nak is nevezik. A kastély fénykora 1768-tól 1790-ig tartott. Az első nagyszabású ünnepséget 1770-ben rendezték, amikor a herceg bemutatta az udvartartását a bécsiarisztokráciának.”

2014 szeptember 04-én
Reggel majdnem egy kórus volt a szobánkban, egyszer 6 mobil csörögött, senki se bírta tovább aludni. Ként hideg volt, együtt reggeliztunk, és kezdtünk a kirándulás.
Első program kenuzás volt, szerintem ez volt a legérdekesebb. H
árman egy kenuban, egy ember vezet, két ember eveznek. Utolsó előtti voltam, elején mindig a nád felé haladtunk, de egyre tudtunk hogyan kell működni, és egyre jobb a csoport munkánk is. Az a reggel sütött a Nap, kicsi fújt a szél, nagyon kényelmes, mint a természet egy része voltunk, csak a madarak hangját hallottunk, néha, egy két szitakötő is repültek körültünk. A kenuzás körülbelül két óra volt, nem volt hosszú, de szerintem ez volt legjobb program.
Ezen a napon is busszal mentünk külön helyen. Magyrországon leghűségesebb városa a következő, Sopron. Itt szabad foglalás volt. Ide-oda mentünk, ettünk fagyit, galamboknak adtunk kenyeret, fotoztunk. Találtam egy érdekességet, hogy vannak olyan boltok, németül le volt írva a nevét.
Sportoltunk, sétáltunk, most pedig pihenni fogunk, Bük fürdő a mai napon utolsó megállunk. Már voltam sok fürdőben, de itt még nem. Először nem találtam az öltöző szobát, végül egy jó szívű ember kísérte engem Gyorsan átöltözötem, amikor kimentem a szobából, már éreztem a fürdő szagát, összesen három medencében lehet bement, egy kénti, kettő benti,és mindháromban voltam. Nem sokára már el kell menünk, észrevettem, hogy még nem fotóztam le. Azonnal felvettem a ruháimat, ezután a medence felé futottam. Zárva volt, de volt két ember bent, és kérdeztem tőlük, hogy bemehetek fotózni, ők szívesen kinyitották az ajtót.

2014 szeptember 05-én
Ma az utolsó napja a kirándulásnak, megint korán reggel keltünk föl, és ugyanúgy "kórus" volt a szobánkban, mint tegnap.
Először Kőszegben voltunk, ott van egy templom, de ez nem volt a tervünkben. 15 perc szabadidő kaptunk. Nagyon szép kívülről nézve a templom, Enikővel bementünk. Csendes volt bent, nehány színes ablakok látható, Jézus életet le rajzolta. Békét és a nyugalmat éreztem a szívemben. Egy idejéig bámultam, amikor észrevettem, körültem csak én egyedül maradtam, nem tudtam mikor ment el Enikő, gyorsan kinyitottam az ajtót, már gyülekeztek, futottam felük,és a Jurisics-várba mentünk.
Várban nincsen idegenvezető, mindenki kapott egy-egy térképet, rajta lehet látni hol, milyen látnivaló van. Hárman voltunk, a térkép segítségével sikerült tévedtünk a földszinten, nem találtunk, amit szeretnénk látni. Végül első emeletre haladtunk, több szoba vannak ott, akkori eszközt, és szöveget látható. Végig mentünk, és utolsóban van szent korona. Mentünk tovább, a vár másik oldalon van egy mosdó, ott van egy lépcső, lent a vár legérdekesebb része, fegyvereket lehet próbálni. Egy kardot hordtam, nem olyan nehéz, külön póz képet is csináltam. Kőszeg után, Jákban voltunk, itt csak egy templomban voltunk, és osztályképet készítettünk. Jeli arborétum lett következő, nagyon kiváncsi voltam, mert nem voltam arborétumban. Halad a busz, egy erdőben kerültünk, és leszálltunk. Nagyon nagyon lelkesedések az itt "lakói", adtak mindenkinek egy csókot, vagy több is. Igen szúnyogok voltak, és életemben még soha nem láttam ilyen sokat, mint egy szúnyog birodalma, körülbelül 10 percig birtunk, és visszamentünk.
A vissza felé útján ugyanolyan csendes volt, mint első nap, mindenki fáradt, és aludtak. Én is aludtam, csak a busz halad tovább."

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.11.18, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili

Ez eléggé szomorú Smile

Reméljük van még talán más "tanító" is a csapatban,talán akad humoros történet... Smile
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.11.18, 05:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, mióta csak spanyolt tanítok, nem nagyon van felhozatal, a kollégák - bár tudnak a mániámról -, nem kényeztetnek el... Sad

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.11.17, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pili írta:
Felvételi dolgozatból:

"A kötelező olvasmányok mindig is a diákok fekete lyuka volt." Laughing

Úgy látszik,mostanság nincsenek fekete lyukak... Laughing

Pili tanító bácsi hozhatnál humoros írásokat,szólásokat! Laughing Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.26, 06:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, az ikes igék is kivesznek lassan, már nem szólnak a pocsék ragozásért Sad
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2014.02.25, 19:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Legálisan lehet DEVISZONT-ozni. Twisted Evil

Holnaptól krumpliburgonyát fogok kérni az eladótól. Wink Twisted Evil

A tudomány meghajolt a deviszont előtt - Origo
www.origo.hu/.../20140221-interju-ittzes-noraval-a-magyar-nyelv-nagys...‎
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.20, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lám, a -normális nem jutott eszembe!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Nyilván nincsenek véletlenek! röhög2
Luklasz
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.02.19, 06:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Paranormális! Very Happy
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.18, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ööö...-digma, -dicsom, -szolvencia, -fin? Vagy más? Rolling Eyes Very Happy
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.18, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Para... Wink

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.18, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aztán ha mi kihalunk, szomorúan megállapítják: Ez de durvaaaa!
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.18, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az szomorú, hogy csak a mi öreg fülünk "csikorog" ezek hallatán.........és nemzedékek nőnek föl ilyen ocsmányan "hangsúlyozott" beszédet hallva Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.18, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ne is folytassuk Laughing

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.18, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

...és amikor az autós szakkommentátor a karosszériát karos széria-ként ejti??? Shocked Fal egó
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Következő
2 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban