15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Eladnám..........Vennék (11)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
angi76
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen,én az ablakpárkányon tartom,ott kap elég fényt és elég messze van a radiátortól ahhoz,hogy melege legyen.Remélem nem lesz vele gond-szeretném majd nyáron kiköltöztetni az erkélyre.
Köszi mégegyszer;boldog új évet kívánok-jövőre folytatom a zaklatást!!!!!
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Angi,

megkérdeztem a kertészet egyik tulajdonosát a problémáddal kapcsolatban. Azt írta, hogy a levélhullás előfordulhat a fényhiánytól (legfőbb probléma), a túl alacsony vagy túl magas hőmérséklettől. Amúgy nem nehéz tartani, de több odafigyelést igényel, mert lágyszárú növény, s a rovarölő nem árt neki.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
angi76
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!Képet nem tudok róla felrakni,bár ha tudnék se nagyon látnál belőle túl sokat...Ha le szabad írnom:a www.vizi-husevonovény.hu lapon,a trópusi-egzotikus növények alatt a második oldalon található a cigivirág alatt a képe és a leírása.
Letörölgettem én már milliószor a leveleit,de rá két napra megint megjelentek a tetvek.
A medimet majdnem megsirattam....annyira vágytam már rá és végre mire megkaptam,ez lett belőle.A kertészetben rendesek voltak,azt mondták,hogy vigyem vissza és majd kicserélik-hát nem tudom!
Váltig azt állítják,hogy megfázott.
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Angi,

tudnál képet felrakni a holdvirágról? Sajnos a magyar neve nem mond semmit nekem Embarassed Vannak növények, amik érzékenyek a vegyszerekre, ezeknél a bioszereket érdemes alkalmazni, pl. a Biosect vagy a Biola is elég jó, nekem már többször is segített.

De egy megoldás lehet a problémára: a tetű általában a száraz levegőjű lakásokban jelenik meg, így ha a növények körül párásítasz, a tetvek is el fognak tünni. Főleg a gyapjastetű szereti ezt a száraz közeget. Minden esetben, ha lehet, érdemes letörölni a növény minden porcikáját (a levélízesülésnél is) letörölni vizes ronggyal, ha megszáradt, alkalmazni a rovarírtót, majd 7-8 nap múlva ismét megismételni a kezelést, annyi különbséggel, hogy a vizes lemosás elmaradhat. Ezt minden növénynél alkalmazható.

Sajnálom a Medinilládat, ha tudnék, segítenék rajta, de nincs benne tapasztalatom Sad

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Emifrid,

a begóniád sajnos megfázott. Könnyen fázik meg fagy fagy el, mert szöveteiben sok a víz. Rakd egy olyan helyre, ahol kap elég fényt, nem nyitod rá az ablakot (pl. vakablak, vagyis nem lehet kinyitni), s rendszeresen, de mérsékelten adsz neki vizet, inkább szomjazzon, mint túlöntözzed. Egyébként Begonia Rex-cultorumod van, itt nálunk az O..is kertészetben mindig látok, ha nem is ilyen mintázatút, de valamennyi kertészetben megtalálható.

Ha a főszára elkezd barnulni fentről, láttam rajta egy oldalhajtást, addig vágd vissza, remélhetőleg abból sikerül kinevelni a begóniát.

Vissza az elejére
angi76
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!A holdvirágommal kapcsolatban zavarnálak;tele volt tetűvel,azóta vettem tetűírtó sprayt,le is fújtam vele-a tetvek eltűntek viszont a levelei sorra megsárgultak és lehullottak.Azóta hozott már három új levélkét,de a hajtásai is száradnak el!A levélhullás gondolom a spray hatása,de nem tudom igazán,hogy többet ártottam-e mint használtam a növénykémnek?!?
Most a sivatagi rózsámon találtam élősködőket(nem egy szobában tartom őket),nem merem lefújni....
Ui:a medinillám két csúnya szárból áll-mindenét ledobálta! Crying or Very sad
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 11:30    Hozzászólás témája: Begónia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor,

küldöm, hogy néz ki ma a szóban forgó virág. Remélem, tudunk segíteni rajta. Még egyszer köszönöm, E.
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 00:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.12.29, 23:10    Hozzászólás témája: Begónia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor,
van egy ilyen begóniám, ami szerintem megfázott, eléggé lógnak a levelei, két alsót le is hajított. A szára egészséges, feszesnek tűnik. Eltettem az ablak közeléből (arra gyanakszom, hogy szellőztetéskor kaphatott hideget), szerinted kiheveri? És szeretném megkérdezni, hogy bánjak vele: már többször próbálkoztam a tartásával, de vagy túllocsoltam, vagy megfázott, mint most; sosem sikerült nagyobb példányt nevelnem a néhány leveles apróságokból. Ráadásul nagyon ritkán és véletlen tudok csak szert tenni 1-1 darabra. Nincs esetleg tudomásod róla, hol bukkan fel rendszeresen? Köszönöm szépen,E.
[img][url=http://kepfeltoltes.hu/view/071229/Beg2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img][/img]
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.12.28, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tappancsanyu,

az Alocasiád pihenni készül. Tehát ha teljesen ledobálta a levelét, ne dobd ki, ugyanúgy öntözd, mint eddig télen. Ha látod tavasszal, hogy kezd hajtani, lehet adni neki ismét a nagyobb vízadagot. Azért azt nézd meg, hogy nem-e kap valahonnan hideget, illetve állott, szobahőmérsékletű vízzel öntözd. A langyos vizet ugye nem a csapból ereszted?

A korallvirágnak ilyenkor 15 fokos, világos hely kell, s lehetőleg olyan, ahol nem éri mesterséges fény. Ugyanis rövidnappalos növény, azaz csak akkor hoz virágot, ha a nappali órák száma nem éri el a 8 órát. Kertészetekben ezt könnyen elő tudják teremteni, ezért kapható egész évben korallvirág, de az igazi szezonja ősz-tél, esetleg kora tavasz. Ha esetleg nem tudsz olyan helyet biztosítani neki, ahol ne kapjon mesterséges fényt, akkor van megoldás arra is: délután 4-kor beteszed egy szekrénybe, amit ritkán használtok, s másnap 8-kor kiveszed, de persze az időpont változtatható, a lényeg, hogy meglegyen a 8 óra. Ekkor is legyen meg a 15 fokos hőmérséklet. A heti egyszeri öntözés elég neki, de csak mérsékelten. S érdemes kaktuszföldbe ültetni, amilyen közegbe a kertészetben ültetik, az csak ideiglenes megoldás (tőzeg vagy kókuszrost,). Ennél 2 véglet van: vagy túl nedves, ez egy pozsgás növénynek nem tesz jót, vagy túl száraz, ekkor meg le kell róla bombázni, ami a gyökereknek igen káros.

Vissza az elejére
Tappancsanyu
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.12.28, 20:45    Hozzászólás témája: Alocasia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Új regisztráló vagyok, nagyon érdekes a fórum. Természetesen nekem is problémám van. Két-három hete vettem észre,hogy Alocasiám levelei száradnak el, de meglepő gyorsasággal. Fele annyit öntözöm, mint nyáron, bár a langyos vízre nem mindig figyeltem oda. Mitől lehet ez?
Másik problémám, hogy kaptam és vettem néhány korallvirágot, de nálam soha nem virágoznak. Ezzel még csak megbarátkoztam eddig, de már a második ment tönkre, összecsuklott. Ha hetente öntöztem, sok lehetett neki?

Előre is köszönöm a választ.
Vissza az elejére
margó06
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.12.28, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a válaszod.Túl öntözhettem,alátét van alatta.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.12.28, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Margó,

ilyenkor télen 16-17 fok körüli, világos, de nem tűző napos helyen, s mérsékelt öntözéssel tartsd, inkább picit szárazabb legyen a földje. A rohadt gumó sok vizet jelez, nem lóg a cserép a nedves kavicságy vízterébe? Vagy esetleg sokat öntözted?

Vissza az elejére
margó06
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.12.28, 17:36    Hozzászólás témája: Tanácsot kérek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!
Olyan növényem van ami az avatárod,sajnos már csak egy szál van, a többi gumó kirohadt.Világos,meleg helyen,kavics ágyon van.Nagyon tettszik ez a növény,mit csináljak még,hogy megmaradjon.Előre is köszönöm: Margó
Vissza az elejére
micsf
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.12.25, 10:48    Hozzászólás témája: virág Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, hogy válaszolt. A növény az ablak mellett van, és keleti tájolású az ablak. Világosabb hely sajnos nincs a házban. A kavicságyat mindenképp alkalmazni fogom.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban