15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.01.04, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor

Segíts.
1.
A szégyenlős virágom elég ramaty állapotban van.
Mit tegyek vele??? Nem szeretném elveszteni.

2.
Egyszer már beazonosítottad, de a fejem szita.
Léccike mond meg mégegyzser mi ez????

gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.01.04, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Evicske,

mindkét növényednél a fényhiány jele mutatkozik, de lehet még ott más probléma is, mint a túl hűvös környezet (min. 18 fokon legyenek, a többször kinyitott ajtóra/ablakra is reagálhatnak így, ha éri őket a hideg). Reméljük, már lassan a nap is ki fog sütni, így majd a növények is élénebbek lesznek. Tavasszal a felkopaszodott fikuszt visszavághatod, így bokrosabban is fog fejlődni.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.01.04, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Meg tudnád mondani, hogy miért csinál így a borsókám (Senecio)?
Nem öntöztem túl, az biztos, 2-3 hetente adtam neki vizet. Lehet, hogy az kevés volt? Mivel pozsgás, nem mertem többször...

Most megpróbálom Cat leírása szerint homokon kigyökereztetni a még ép hajtásokat, de hogyan kellene helyesen tartani (ha megmarad egyáltalán?)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
anda3
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2008.01.04, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Olyan két hónapja írtram Neked hogy a zamion pálmámnak pár ága felsárgult.Írtad , hogy valószínűleg túl van locsolva.Na Én hagytam a földet egy kicsit kiszáradni és alig locsolom.De a sárgulás nem állt meg!Azóta már 7 ága sárgult fel!Mit tehetek,hogy megmentsem?Segítségedet köszönöm.Anda
Vissza az elejére
evicske
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.01.03, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BUEK mindenkinek!

Gabor el vagyok keseredve!

Az egyik fiatal croton-om szinte teljesen tonkrement, az osszes levele lekonyult, egyik naprol a masikra. Most ugy nez ki mintha le lenne forrazva!

es a ficus elastica-m (a fiatal vilagos levelu)-nek az egyik levelen ismet megjelent egy barna folt, a masik levele meg erotlenul csung. Ezen azt jelenti hogy jelen pillanatban csak a foltos level van es meg egy
vajon ha tavasszal visszavagom a csucsket lehet meg belolle szep noveny?
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.01.03, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor,
köszönöm az infókat!!! A Burgundy-t meg fogom nézni, addig is figyelgetem; eddig még úgy tűnik, jól van. Közben sikerült levadásznom a képet a Pink Princess-ről, mellékelem.
([/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Az ajánlatodat a beszerzésükről hálásan köszönöm, ha adódik lehetőség, élnék vele!
De azt nem ígérem, hogy addig nem nyaggatlak - ha nyűgöm támad a kedvenceimmel.
Köszönöm mégegyszer,
E.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.01.03, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Hóvirág,

a húsvéti kaktusznak, hasonlóan a karácsonyihoz, hűvös, 15 fok körüli hely szükséges, mérsékelt öntözéssel s világos, tűző naptól védett hellyel. Pontosan nem lehet megmondani, meddig kell pihentetni, ezt ő tudatni fogja, ha megjelennek rajta a bimbók, lehet növelni a vízadagot, s hetente híg tápot is kaphat. Elvirágzás után 2 hetente, ősszel és télen havonta kapjon tápot. Ősz közepétől-végétől lehet felkészíteni a pihenésre a fent leírt helyen és hőmérsékleten. Arra ügyelj, hogy a nagy meleget nem szereti, nyáron is 20, max. 25 fokon legyen. Ekkor, főleg kánikula és erős napsütés ellen védeni kell, ha van kert, egy fának az egyik ágára akasztva, ahol kapja a lomb által szűrt napot, tökéletesen elvan.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.01.02, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a tanácsokat Gábor!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Virág
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.01.02, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia! Smile

A húsvéti kaktuszommal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Nyáron az erkélyen nyaralt, ősszel behoztam, most meleg szobában van és kb. hetente öntözöm. Mikor és hogyan pihentessem, hogy tavasszal virágozzon?
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.01.02, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Szilvi,

neked is boldog új évet Wink

szabadítsd meg a földtől a gyökerét, s nézd meg, van-e még köztük ép. Ha igen, hagyd még pár napot száradni, majd ültesd el sima virágföldbe, de ne öntözd.A biztonság kedvéért vágj le róla egy hajtást, 1 napig hagyd szikkadni, majd dugd el földbe. Sok idő, min. fél év kell, mire el kezdi növeszteni a gumóját, de ha az megvan, el kezd növekedni, erre 1 év után várhatsz. Nem biztos, hogy a rohadt gumójú növény megmarad, de hihetetlen élniakarás van a növényekben, tehát van remény Wink

Vissza az elejére
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.01.02, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Először is szeretnék Boldog Új Évet Kívánni!
Van egy óriási gondom, barátnőm egyik virágának lettem a keresztanyja és egyben a doktornője is. Zamioculcas a virág neve, és sikerült barátnőmnek túllocsolni. Mikor hozzám került a növény (kb. két hete) világos száraz helyre tettem a szobába és nem locsoltam. Tegnap viszont kidőlt a cserépből, ezért ma kivettem belőlle és akkor láttam hogy a gumója teljesen szét van rothadva. A törzse az aránylag ép és vannak ép gyökerei is megtisztítottam a rothadt részektől. Most egy újságpapírra raktam a növényt, nem ültettem el, hátha így jobban szárrad. Szerinted mit tudok még vele csinálni hogy megmaradjon?
Így nézett ki mikor kivettem a cserépből:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.01.02, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Emifrid,

neked is boldog új évet! Smile

Milyen jó lenne, ha még a termesztőtelepen dolgoznék, onnan tudtam volna neked hozni begóniát Embarassed

A weboldalak nem mindig az aktuális készletet mutatják, csak általánosságban írják le, hogy mi kapható. Sokszor én is olyan növényeket látok az említett kertészetben, amit pedig nem is reklámozzák a honlapon (ilyen volt nemrég a szívlevelű viaszvirággal...). Ezért érdemes látogatni a kertészeteket, mert időnként változnak a készletek. Írtad, hogy nincs a közeletekben kertészet. Ha van lehetőséged elmenni kiállításokra, vásárokra, ott is előfordulhat, hogy fogsz kapni (Hortus Hungaricus, vagy idén lesz Magyarországon először a Floralia kertészeti világkiállítás a BNV-n, de ott van pl. a keceli Flora virágkarnevál december elején, a tavaszi dísznövénykiállítás itt Budapesten (országos, sőt, lassan nemzetközi szintű)...).

A kúszó filodendronnal kapcsolatban az a tapasztalat, hogy csak a hagyományosat lehet kapni, a nagyobb levelűt kicsit ritkábban, a színes levelűeket meg csak akkor, ha betoppan az ember, s észreveszi, hogy van újdonság (nem szokták nagyon kiemelni a többi növények közül). De hamarosan fogok menni az O..isba, megnézem, van-e Wink Ha van, szívesen veszek neked, s valahogy lejuttatom (P. 'Red Princess', Begonia).

Lehetséges, hogy a filód cserepének az aljába valamilyen kifolyás-gátló dolgot (pl. cserépdarabokat) raknak, ami megakadályozza, hogy hamar átfollyon a cserépen a víz. Valószínű, hogy valami vízmegfogó anyagot kevertek a földbe (nem jut az eszembe a neve). Érdemes mindenképpen átültetni, nehogy a végén belerohadjon a földbe. Ha kell, akár most is lehet, de nagyon ügyelj a gyökereire.

Vissza az elejére
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.01.01, 23:03    Hozzászólás témája: Begónia - fás szárú Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor,

köszönöm a begóniára vonatkozó választ. Próbálom menteni, közben figyelem amit írtál, a teteje felőli barnulást. Remélem, nem kell levágni majd...
A tippet is köszi a fellelhetőségre, nem a mintája, hanem a fajtája miatt próbálkozom vele kitartóan. (Márhogy fatermetű, nem gumós ill bokros.)
De engedj meg még két kérdést:
1: anno én üldöztem Burgundy Filodendront - nagy véletlen sikerült belebotlanom, de nem tudom kitalálni, milyen termesztőközege van, mert szeptember óta kb 2szer locsoltam meg, és mégsem szárad ki a föld, pedig a szoba ahol van, átlag 21-22 fokos. Nem akarom most megkockáztatni az átültetést, de ilyennel még nem találkoztam, és nagyon kíváncsi vagyok. (Amúgy kb 22 cm-es cserépbe, moharúdra futtatva volt 3 db, ~ 60-70 cm-es példány; tehát nem kicsi.) Szerinted mibe ültethették, vagy miért nem szárad egyáltalán a földje? Nem tocsog, de elég nedves.
2: valami japán honlapon találtam egy Filót a neve Phil. Red Princess. (A képet sajnos nem tudtam lemásolni és elmenteni. Eléggé hasonlít a Burgundyra, csak nem mélybordó-sötétzöld, hanem pirosas-rózsaszínes + világoszöld színei vannak; és szintén futó fajta.) Te találkoztál már vele? Ha igen, akkor hol? (Bocsi, de a szívem csücskei a - futó- filók, de a Scandensen kívül elég nehéz bármit is találni, pláne, hogy nem túl gyakran jutok el nagyobb kertészetbe. (Vidéki lévén nem adatik meg, hogy "csak úgy" útbaejtsem vagy kiugorjak körbenézni... Crying or Very sad )
Amúgy, az O..is honlapján mindig egyféle Begóniát látok a terméklistán (gumós fajtát), és a filók választéka is megállt 3 vagy 4 félénél; legalábbis a honlap szerint. Erről tudsz valamit mondani infóképpen?Köszönöm szépen, és bocs, hogy ilyen hosszú voltam....!
E.
Vissza az elejére
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.01.01, 22:39    Hozzászólás témája: Boldog Új Évet! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor, és kedves Gazlapos-ok,

sikerekben és virágokban nagyon gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek,
E.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.12.30, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Angi, a fényhiányt a közel 1 hónapja tartó szürkeség, napfény nélküli időszakot értsd Wink Majd ha felbukkan a nap, a növények is élénkebbek lesznek.

Boldog Új Évet kívánok neked is Smile

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban