15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
GAZLAP szakácskönyv (72)
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Események........kiállítások....programok (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 4 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
taormina1
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.10.12, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, sürgös segítségre volna szükségem.
Az adeniumomat szeretném megmenteni. Tudatlanságból kint hagytam a hideg szeptemberi esön, túl sok vizet kapott és megpuhult a szára. Nagy növény, kb két cm átméröjü ágai vannak, és ugyanekkora gyökér"kolbászai", amik viszont kemények maradtak. Ugyanígy az ágak végei is, kb. 10-10 cm hosszon. Kivettem a cserépböl, levertem róla a földet, újságpapírba csomagolva szárítom szobahömérsékleten. A levelei már mind megbarnultak.
Levágjam az ép szárvégeket és próbáljam dugványozni? Az anyatö kihajthat-e még, és hogy lehet ehhez hozzásegíteni? Kösz a választ!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsi69
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.10.12, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Itt a kép a klíviám leveléről:

Ez pedig a törökszegfűm, valami rozsdás gombaféle megtámadta.Mivel tudnám helyrehozni, ha egyáltalán lehetséges:

Várom válaszod, Zsuzsi
Vissza az elejére
zsuzsi69
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.10.08, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Én a klíviámmal kapcsolatosan kerestelek meg. Nem régen kaptam egy kedves ismerősömtől ( az övé éppen virított ) és már akkor észrevettem, hogy a levelek végei be vannak száradva, felfelé pedig furcsán foltosan világosabb. 2 levélen ez a folyamat már megállt, viszont másik kettőn elindult!

Mitől lehet, és mit tegyek vele? Ha kell kép róla, csak holnaptól tudok felrakni, mert a lányom elvitte a gépet.

Előre is köszönöm, Zsuzsi
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.07, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ricsi,

ha nem baj, egyben válaszolok a két hozzászolásra.

A Caryota mitis és a Chamaedorea metallica nem ugyanaz, ha jobban megnézed, a Caryotának szeldeltebb a levele és egy levélnyélen több levél is van, míg a Ch. metallicánál a levélnek mindössze a vége van "kivágva" V-alakban, s a levélnyélen 1 (pár?) levél van.

A Dracénánk nem kell 35 cm átmérőjű cserép, egy 30-as is megteszi, a Yukkának viszont vegyél legalább 40-eset, legyen öblös, nehogy felboruljon (pálmacserép nem szükséges neki). Mindkét növényt alaposan ültesd be, nehogy a laza földben kiforduljanak. Az jó megoldás lehet, ha átmenetileg lekarózod őket, míg eléggé nem gyökereznek meg, ez akár fél év is lehet.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.07, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Reny,

szerintem is D. sanderiana lesz, ennek a zöld változatát árulják "szerencsebambuszként".

A Ficus pumila meg egy igen érdekes növény. A legjobban floráriumban fejlődik, jól tudod, magas párára van szüksége. Állandóan szobahőmérsékleten legyen, az alacsonyabb hőmérséklet megölheti, ez inkább a tövére érvényes... Ahol dolgoztam termtelepen, ott az üvegház repedési közül kúszott ki, s a legkeményebb tél is alig tett benne kárt! Tudod miért? Mert a töve bent volt az üvegházban, védve, melegen, párában. Furák ezek a növények Smile Hogy mekkorát nől? Ezt nehéz megmondani, környezettől függ, méretet inkább nem írnék.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.07, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika,

a fikuszodnak valószínűleg azért hullik sárgán a levele, mert egyrészt helyváltoztatás történt, másrészt meg kaphatott kis hideget pl. hazavitel közben, vagy akár ott is, ahol megvettétek. Idővel ki fogja heverni, de ügyelj a kereszthuzatra, a cserepe se hűljön ki.

Vissza az elejére
rbuki
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.10.07, 16:00    Hozzászólás témája: cserépméret Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Van egy szép Dracaena marginata-m és egy Yucca-m is, ezek cserépméretével kapcsolatban kérem a tanácsodat.
A Dracaena kb. 90-100 cm magas és 23 cm átmérőjű cserépben van, a Yucca kb. 160-170 cm magas és szintén 23 cm átmérőjű a cserepe. Mindkettőt jövő tavasszal tervezem átültetni, mivel a gyökerek a cserép alsó lyukjain már látszanak. Mekkora az ideális cserépméret? Néztem egyfajta cserepet, amely egyben kaspóként is szolgál és az öntözést is egyszerűbbé teszi (L..ch.za), bár igen borsos az ára. Ott már a 140 cm magas növényhez is 56 cm átmérőjű cserepet javasolnak, míg a 90-100 cm körüli növénynek 35 cm átmérőjűt. Én ezeket a méreteket a jelenlenlegihez képest jelentős ugrásnak érezném. Vajon valóban szüksége van a növénynek ekkora cserépre (és ennyi földre)? A Yucca-nak is jó a hagyományos arányú cserép, vagy pedig a hosszúkásabb (pálma cserép?) az ideális?

Válaszodat előre is köszönöm!

Kép a Dracaena-ról: http://kep.tar.hu/r75/50442302/36447304#2
Kép a Yucca-ról: http://kep.tar.hu/r75/50442302/36447324#2

Üdv, Ricsi
Vissza az elejére
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2008.10.05, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor,

Köszönöm a tippeket Oh yes

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Itt a kép róla mégegyszer Smile
Vissza az elejére
rbuki
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.10.05, 07:52    Hozzászólás témája: Dracaena + érdekes tapasztalat Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Reny76, bár én nem vagyok szakértő, de szerintem a Dracaena-d egy Dracaena sanderiana.

Egy érdekes tapasztalatomat szeretném megosztani Veletek: Már régóta kerestem egy növényt, a Chamaedora metallica-t. Azonban telefonon érdeklődve, vagy interneten az elérhető növények között keresve sem találtam meg itthon. Nemrégiben elindultam és körünéztem néhány kertészetben, és sikerrel jártam! A növényt, mint Caryota mitis-t találtam meg, azonban mivel az interneten már számos képet láttam róla, illetve a holland forgalmazó tájékoztató táblája is súgott és biztos vagyok benne, hogy a régen keresett pámát vettem meg. Mindekit arra buzdítok, hogy ha vágyik egy adott növényre, akkor ne adja fel a telefonos, internetes éreklődés után, mert lehet, hogy személyesen felkeresve a növényboltokat, mégis ott van valamelyik polcon a keresett növény.

Végül pár kép:
1. Ch. metallica, http://kep.tar.hu/r75/50608000/36429798#2
2. Ch. metallica, saját fotó, http://kep.tar.hu/r75/50608000/36429833#2
3. Ch. metallica, saját fotó, http://kep.tar.hu/r75/50608000/36429844#2
4. Caryota mitis, http://kep.tar.hu/r75/50608000/36429854#2

Üdv, Ricsi
Vissza az elejére
reny76
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.10.04, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismét itt vagyok két újabb kérdéssel!

Neki a nevére lennék kíváncsi.Dracena ... :

Illetve erről a ficus pumiláról tudnál nekem írni valamit?Igaz hogy nehezen tartható? Télen milyen hő kell neki? Az már tiszta hogy sok pára és nem száradhat ki a földje,de a hőmérsékletekkel télen nyáron bajban vagyok.
Illetve hogy mennyire gyorsan nől? Esetleg tudod?

erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.10.04, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

Léccike segits.
Kaptam a férjemtől egy szépséges fikusz natasa-t, de most sárgánn hullanak a levelei.
Ez természetes?????

reny76
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2008.10.04, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Gábor a válaszod. A koszorú futóka elvirágzás után más helyre került s ott kevesebb fényt kapott valóban.A napokban mikor már aggódtam a levelei miatt...tettem vissza a helyére ahol a fénykép is készült.Remélem rendbe jön.

Az azáleát tavaly decemberben vettem a Lid.-ben.Alig volt 400.- töve.Tudtam hűvösön és nagyon jó fényviszonyok között no meg párás környezetben tartani és így sokáig virágzott.Aztán tavasszal kitettem a szabadba,ott szűrt fényt kapott és ismét elkezdett virágozni. Most Isyka tanácsára nem hoztam be,hanem földcserét csináltam egy aránylag árnyékos,inkább szűrt fényes helyen és kiültettem.Remélem nem fog elfagyni...szerinte nem szabadna neki.Ráadásul még most is van rajta virág és bimbó is.Azóta van még egy cserép,azt virág boltos barátnőm adta elvirágzás után.Ő most bimbós.Amúgy nyáron virágzós tápot kapott a virágzós vagy woldügert...lehet az nem volt valami jó neki,de majd beszerzem amit tanácsoltál.Hátha nálam is még nagyobb csodát csinál...de így is elégedett vagyok vele.
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.04, 07:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Reny,

a levél sárgulása általában a fényhiány miatt következhet be, de úgy látom, ebben az esetben nincs erről szó, legalábbis elég világosnak tűnik a helye. Előfordulhat, hogy kis hideget kapott, vagy a hőingadozás miatt sárgul a levele, amit valószínűleg le is fog dobni. Nézd meg, nem-e jön bárhonnan kereszthuzat, a legkisebbre is érzékeny. De adj neki virágzó növényeknek való tápot, most még 2 hetente, télen havonta, majd tavasztól ismét megnövelheted az adagolását 2 hetire.

Szerintem nincs baja az Azaleádnak, az új levelei általában világos zöldek, majd idővel besötétülnek. De érdemes hozzá beszerezni a S.bstr.l N.vényv.r.zs azaleáknak és rhododendronoknak speciálisan kifejlesztett tápját, tapasztalatból mondom, csodákat művel az azival. Nálam sárgultak a levelei, egyszerűen nem tudtam már, mit csináljak vele, ekkor találtam erre a tápra, megrendeltem, de kertészetekben is kapható, elkezdtem használni, erre a sárguló levelei visszazöldültek, s bimbót is elkezdett hozni! (Persze ekkor lopták el...).

Azért azt megkérdem, mióta van nálad és hol, hogyan tartod?

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.04, 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Sáska,

a képet sajnos nem látom Sad

De általánosságban elmondható a páfrányokról, hogy átültetni szükség szerint kell, tavasszal kell "A" földbe, ezt javaslom én is, s utána tavasztól őszig 2 hetente, télen havonta kapjon zöldnövényeknek való tápot, a leírt adagolásnál picit hígabbat.
A fényigény általában világos, félárnyékos, a tűző napot mindenképp kerülni kell, télen, mivel nem olyan intenzív a nap sugárzása, közelebb is tehető az ablakhoz.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.04, 07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves S_kata,

Hkati már mindent leírt, érdemes kipróbálni, könnyen gyökereztethető.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő
2 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban