15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (3)
Slideshow & Videó
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Milyen öröm ért ma? (37)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am Bojta :
Jő reggelt!
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.11.08, 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát most nem tudom melyik képek, mert ott fényképeztem mindkettővel, bár a digit képek java része Pumuklié!
A nikont én teljesen össze vissza használom,. a feladattól függően.
Asszem az üzemmódválasztó tárcsa fog rajta a leghamarabb elkopni! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.11.02, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pozso drága!
Elutazol két hétre az Alpokba mondjuk és nincs laptopod.
Elég ennyi ok?
Ha a filmed fogy el, egyszerűen veszel egy tekerccsel, de azért memóriát csak nem úgy vesz az ember, mint filmet, ha megszorul Smile
Vissza az elejére
pozso
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2004.11.01, 01:52    Hozzászólás témája: gratula Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem semmi Tomcat!Irigyellek,csak azt nem értem mi az összefüggés a gép memórianagysága és a készített képek száma között?kitt-katt,letöltöd,kitt-katt megint letöltöd,és már hatvan képnél jársz.500MB-nál legfeljebb kevesebbszer kell letöltened....? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.10.26, 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hopika! Smile
Lumix Panasonic?
Ejha!
Vissza az elejére
Tomcat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.10.26, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megvan az új gép.
Még nincs tapasztalatom, kép se sok, mivel csak 16 MB-os SD van hozzá alapból, folyamatban van a nagyobb (512 MB).
Hamarosan beszámolok.

Vissza az elejére
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.10.22, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megvettük 2 hete apámnak ezt a Samsung Digimax 430-as gépet:

Nagyon jók a tapasztalataink! 4 megapixel, 3x zoom, 640x480-ban hang és videofelvétel (30kép/sec). A lényeg, hogy 2 db ceruzaakkumulátorral dolgozik, mégis kicsi és nagyon keveset fogyaszt. Fényképezőnek kitűnő ezt nem lehet vitatni, de a video minősége és nagy mérete hagy még kívánnivalót maga után, gondolom ez majdnem minden gépnél így van, amelyik nem kifejezetten video felvételre készült. Láttam egyet a listán, amelyik egyből tömörített videókat vesz fel, az biztos jobb minőségű is, de kétszer ennyibe kerül. A samsungban minden autómatán és manuálisan állítható, ez szükséges is, mert a hegyen apró kövivirágokról autófókusszal készült felvételeim mind életlenek lettek. A 2 elemmel órákig fényképeztem vele, a mienk 4 elemmel már negyed óra múlva kimerült volna.

A végkövetkeztetés az, hogy nagyon érdemes megvenni ezt a tipust, ennyi pénzért!
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.09.30, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem egy Fuji Finepix S602 Zoom gépem van, nagyon meg vagyok vele elégedve.

3,1 megapixel, 6x optikai + 4,4x digitális zoom
640x480 VGA 30 kép/mp videofelvétel,
3 mp bekapcsolási idő, és mindöösze 1 mp a felvételek között,
szuper macro felvételek akár 1 cm távolságról
záridőtartomány 1/10 000-től 15 mp-ig állítható,
teljes automatikus és manuális beállítási lehetőséggel

Ezt a típust már nem gyártják, de az utódja hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, kb. 120 000 Ft-ért lehet vásárolni. Szerintem megéri egy kicsit többet áldozni egy jó gépért, hisz nem egy évre vesz az ember digitális fénygépezőt.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)

Legutóbb gépdoki szerkesztette (2004.11.07, 21:26), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.09.23, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most nekem is keresgélnem kell egy digifényképezőt apámék megbízásából. Ezekre gondoltam, mert mozgóképet is rögzítenek (mindekettő 4Mpixel, 3x zoom és 85000Ft):

Vagy az általatok említett Minolta Dimage Z2:

És ez még nagyon jónak tűnik video felvételre, mert alapból mpeg4-ben tömörít (egyébként 10x Zoom és 125000Ft)
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.09.22, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt nem tom, de nekem olyan 5 sec körül van, kijelző nélkül.Az még plusz 3 sec.De ez nem annyira érdekes, mert ez csak néha fontos.
Vissza az elejére
Tomcat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.09.22, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nézem, hogy a DIMAGE-nél pl. csak 1,8 másodperc kell a bekapcsolástól kezdve, hogy kész legyen a fotózásra. Nem rossz!

Tényleg mennyi az átlag más gépeknél?
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.09.22, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, erre gondoltam....
Az 1/1000 exp idő már jó, nagyon ritkán használunk ennél gyorsabbakat, főleg sporteseményeknél, nagyérzékenységű filmekkel és nagy teleobjektívek esetén.
Figyelembe kell venni, hogy itt a max beállítható "filmérzékenység" 400ASA, a max zoom 360mm-nek felel meg.E kettőből szvsz az 1/1000 határeset lehet, ha a Forma1 versenyen akarsz fényképezni... Smile
Egyébként elég
Vissza az elejére
Tomcat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.09.22, 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szervusztok!

RFeri erre gondoltál? Idemásolok egy cikk részletet:

Shutter lag:
Shutter lag az a késleltetés ami az exponáló gomb megnyomása és a tényleges kép exponálása között eltelik. A shutter lag-ot két részre oszthatjuk.
Az autofókuszalás idejére és a kép készítés idejére.
Természetesen az autofókusz beállásához időre van szükség. Ez függ a géptől az objektív felépítéstől a távolságmérési módszertől, a téma kontrasztosságától, a környezeti megvilágítástól, stb. Ezt az időt megspórolhatjuk manuális fókuszálással (ha van a gépben) vagy a legtöbb gépnél megtalálható (igen hasznos) prefókusz funkció használatával. Ez a gyakorlatban annyit jelent hogy a gépet a kívánt témára állítjuk vagy vele egyező távolságú témára majd az exponáló gombot félig lenyomjuk. Ilyenkor megtörténik a fókuszálás. Ezután az exponáló gombot már nem engedjük fel (azaz tartjuk a fókusztávolságot) és mikor eljön a kívánt pillanat akkor teljesen lenyomjuk. Ez a professzionális gépek esetén is így működik, természetesen kiegészítve további lehetőségekkel (pl.: követő af, több szegmenses af, stb.).
A kép elkészítésének ideje az autofókusz beállása és a kép készülte között eltelő idő. Sok gép van amelyiknél ez igen nagy akar 1 mp-es is lehet, de jellemző a 0.5-0.05mp. Ha ez az idő hosszú akkor nagyon kellemetlen lehet mozgó tárgyak (pl. emberek, sportesemények, stb.) fényképezésénél. Hiába nyomjuk le a gombot mikor megtörténik az esemény sajnos a kép jóval később készül el, ezáltal lemaradunk a fontos pillanatról.
A tükör reflexes és fél profi kategóriánál a késleltetés ugyan olyan mint egy hagyományos filmes gépnél, azaz gyakorlatilag észrevehetetlen.
http://digicam.pompi.hu/digithelp/index.html

A te gépednél a 2 másodperc az exponáló gomb megnyomása és a kép elkészülte között eltelt idő? (Akkor ebben benne van a autófókuszálás ideje is.)
A Konica Minolta DiMAGE Z2-nél a max shutter speed: 1/1000 sec, ez már jó?! Láttam más gépeknél ez az érték 1/2000 sec.
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.09.21, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Guess Olympusa 300 ezresnél van.A Nikon Z2-höz hasonló gépei 200 ezres körül kóstálnak...Bőség van, csak azt kell eldönteni, miről mond le az ember...
Most néztem a részleteket, egyre jobban tetszik.
Ami feltétlenül fontos szerintem -és a legtöbb gép ezen bukik el-, hogy mennyire gyors az exponálógomb megnyomásakor az adott gép.
Egy filmes ugye azonnal csattan.Ezt várjuk el a digittől is, de ez csak a drága gépek sajátja.Minél gyorsabb egy digit gép ebből a szempontból, annál értékesebb.Ezt mindenképpen próbáld ki a boltban!Találj valami témát, amit el akarsz ott kapni, mondjuk egy embert járás közben felemelt lábbal képezve, vagy ilyesmi, és próbáld elkapni a pillanatot!
Ha sikerül, akkor az jó gyors gép.Az én digit gépem gombnyomástól számítva két sec mulva kattan!!!Rettentő lassú
Ez a masina 32MB belső memóriára dolgozik, ezért elég gyorsnak mondják, ráadásul prediktív (előre gondolkodó) autófókusszal bír, ami igen különleges ebben az árban!
Vissza az elejére
Tomcat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.09.21, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kösz RFeri!

Megnézem a Minolta weboldalt. Gyűjtöm az adatokat, az infókat.
Emlékszem, neked egy tök jó Nikon analóg géped volt, a Nikonnak is áttanulmányozom a leírásait.
Az egyik munkatársam Leica lencsés Panasonicra esküszik (12xopt.zoom képstabilizátorral) azt is áttanulmányozom. Mi a véleményed róla?
Guess-nél egy Olympus volt, van aki arra esküszik.
A bőség zavara...
Vissza az elejére
lepke
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.09.21, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a téma engem is nagyon érdekel. Figyelek. bár a felét nem értem Smile
lényeg hogy kéne pénz, hogy vehessek belőle egy jó digitális gépet Smile
Mert a hagyományosból elegem van. Ha még egy lepke fotót nem tudok előhívatni akkor kidobom Sad Persze azt a hülye pókot, biztos hogy lefényképezi! Sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban