15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)

- Tábortűz témák:
Kávéház (40)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Slideshow & Videó
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Eladnám..........Vennék (11)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.11.03, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Andris, javítani akartam , észrevettem csak közbe lefagytam gépileg Laughing és gyorsabb voltál Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.11.03, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sirrra!
Kicsit elgépelted!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Így, hogy lássuk is:

Egy fotós közösség: DaDalia Galeria

Piramis születik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.11.03, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sárkányost eregettünk Twisted Evil felküldtünk a zsinórral egy digi gépet, ami úgy volt megszerelve , hogy 40 másodpercenként képezett Laughing
Jó játék Cool

MagasbólSmile
https://lh5.googleusercontent.com/-vIyidpCpSZE/UJVSWBLv0sI/AAAAAAAAhUw/tSkRSGO66Qw/s512/DSCN0094.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-WAcQXqTHh9I/UJVSPTRsY4I/AAAAAAAAhUQ/oHhCTNsk7_U/s512/DSCN0081.JPG

Holnap feljebb megyünk Cool
Oda van lógatva a gép:

https://picasaweb.google.com/kicsisirrra/Sarkany#[/img]
Vissza az elejére
harcsas
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.11.03, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok
Édesanyám ma átrakta a fényképezőről az asztali gépre a képeket kábelen keresztül,de utána a fényképező azt írta ki,hogy a memóriakártya le van tiltva.
Szóval amíg a gépben bent van a memókártya,addig kb olyan mint egy tégla gombokkal,semmit nem enged a géppel.Ha kiveszem,akkor minden funkciót enged,mivel a saját memóriába menti a képeket.
Hogy lehet újraaktiválni a kártyát? ha lehet..

Közben megoldottam a dolgot...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zsusa
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.10.31, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a kép egy Panasonic LS80-as, nem mai gyerek géppel készülek, mindenféle utólagos korrekció nélkül.

zsusa

Legutóbb zsusa szerkesztette (2012.11.08, 16:37), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.10.31, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnárka!

A szomszédok?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Gondold el, mikor az út útszélén felállítom a háromlábút....... vezet Félelem egyesek hogy megtalálják a fékpedált! röhög3 röhög haha haha
Még jó hogy nem.... box Szétlő kalapács

Pár gondolat a három gépről.... az én szempontjaim és ismereteim alapján.

Az olympus 820 as 30x os zoomja nagyon jól hangzik, de a zoomátfogásról tudni kell, az igazából azt jelenti hogy a nagylátószögű, tehát legrövidebb fókusz távolsághoz képest hányszorosra lehet növelni a zoommal a fókuszt!!
Ez a típus a nagylátószög fókusz rövidsége tekintetében dobogós helyen áll!
De ami, nekem, a legjobban zavaró, az az hogy abszolúte egy "turista csodagép"!
Szinte semmiféle beleszólás nem lehet a fontosabb beállításokba.
A élességet, a rekeszértéket, és a záridőt nem lehet kézzel állítani!!!

A Sony Cyber-shot gépekről nem tudok szinte semmit!
A típusismertetőkben sok érdekes dolgot lehet találni róla.

A panasonic gépek, úgy tudom, kisebb zajszinttel dolgoznak, tehát lehet valamivel nagyobb érzékenységet használni.
Az FZ200 ról csak némi áttétes ismeretem van. Sok jó véleményt hallottam, olvastam róla.
Mivel szűrőmenettel is el van látva többféle gyári kiegészítőt (pl. macró előtétet) lehet hozzá használni.

Piramis születik
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.10.30, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Andris, köszönöm a választ és azt, hogy árultál el trükköket is! Ezt az ujjacskázós makrózást azt hiszem, nem tudnám utánad csinálni!
Az állványt gyakran használom, de tényleg elég nehézkes, amikor egy szendert üldözök! A férjem már meg is jegyezte, hogy a szomszédok azt gondolják, hogy kijött a fókusz, amikor komoly felszereléssel fotózgatok! Smile Nagyon kedvelik a lepkék és társaik, az utcán lévő nyári orgonákat, ezért kénytelen vagyok ott álldigálni és várni a jó szerencsét. Már szinte mindegyik szomszédom meg is kérdezte, hogy mit csinálok, amikor állványra szerelt masinával állok merengve, a bokrok között!
Ahelyett, hogy kapálnék! Very Happy

Lassan új gépet kell vennem, mert a mostaninak már nem működik a kapcsoló gombja, a programtárcsájával is szoktam bajlódni, a zoom gombjával is. 24000 fotót csináltam eddig vele és már nézegetem az utódot.
Eddig 3 gép nyerte el a tetszésemet, szívesen meghallgatnám hozzáértők és kevésbé hozzáértők véleményét is ebben az ügyben.

A kiválasztottak:

Olympus SP-820 UZ

Sony DSC HX 200V

Panasonic FZ 200

Nekem fontos a makró és a nagy látószög is, keveset tudok a képzajról, nem nagyon szoktam videót készíteni a fényképezőgéppel... Talán ennyi.

Paraméterekben és árban is vannak jelentős eltérések, már van kedvencem, de nem árulom el, míg nem hallgatlak meg benneteket.

Köszönöm a segítségeteket!
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.10.27, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau

.....de még milyen mókás! főleg akkor, ha a nagy készülés és óvatosság ellenére PONT akkor lebben tova a piszok modell, amikor kattintasz Wink Wink
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.10.27, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

András!

Elképzeltelek magam előtt! Laughing Laughing

De a leírásod nagyon tetszik,csak kissé mókás lehet a történet! Smile
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.10.27, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnarka a Vendégeink a kertben topikban írta:
viragzokert írta:

Lényegesebb a közelpont, a mélységélesség, és a bevethető trükkök Very Happy
ha az ilyen vendégek Very Happy Very Happy Very Happy képeit készítjük:

Milyen trükkök? Elárulod?

Először is pár technikai dolog.
A géped közelpontjának ismerete (gyakorlatban), hogy tudd meddig közelíthetsz, hogy az autó/manuális fókusz még rá tudjon élesíteni... mondjuk a szúnyogra. Hasznos másodperceket nyersz vele, meg kevesebb a bosszúság azért, hogy a szúnyog mögötti/alatti levél lett az éles.
(Vagy manuális fókuszrögzítés, és előre hátra mozdulatok az élesség megkereséséhez)
A mélységélességgel makróknál már nagyon komolyan kell számolni.
Minél közelebbről készíted a képet, annál kisebb lesz ez a tartomány. Itt milliméterekről van szó sokszor, tehát a szúnyogunk fejét sikerül élesre fotózni, de a szárnya, vagy a potroha már életlen!
A mélységélesség befolyásolható a blende értékének megválasztásával!
Szűkebb blende állásnál nő az élességi tartomány, viszont így kénytelen kellett hosszabb expozíciót kell használni, ami viszont növeli, a makróknál amúgy is hatványozottan jelentkező bemozdulás veszélyét.
Ezekből következik, hogy ha szúnyogunk egy szélben hajladozó virágon ül, és valami csoda folytán az autófókusz még így is be tudta fogni, ráfókuszált, az exponáló gomb további lenyomásának ideje alatt vár a szél, az ujjunk, és mi magunk mozdulatától nem változik a szúnyog, és az objektív távolsága egy fél szúnyognyit sem, csak akkor jó sikerült a makró.... Very Happy Very Happy röhög3 röhög3
Megoldás az állvány...... lenne!! Igen, makróhoz nélkülözhetetlen, bizonyos esetekben.
Sokszor nehézkes, nem férni oda vele, lassú az állítgatása, a téma nem mindig várja meg a fejleményeket.
Nálam bevált megoldás a következő.
A gépet/objektívet ráteszem a bal tenyeremre, a csukló felől, így közelítem a "témát tartalmazó" virág felé. A szár bekerül a megnyitott ujjak közé, ujjak összezár, leheletfinoman és innen már a téma és az objektív együtt rezdül..... Mint egy maró sín!

Aztán...
Gyakorlati trükkök például, hogy jó ha tudod/megfigyeled a mezőn/kertben melyik virág az éppen aktuálisan legjobban nektározó, mit részesítenek előnyben a rovarok. Vagy tudod pl. hogy a legtöbb rovar nem szeret nappal szemben elhelyezkedni a virágon, szintén igyekszik elfordulni a közelítő objektívtől.
Hasznos lehet a távirányító, ha lesből készül a kép, mert bármely rovar bizalmasabban száll az előre kiszemelt, beállványozott virágra, ha attól mi magunk pár arasszal kissé távolabb vagyunk, a fényképező gép mozdulatlansága kevésbé zavarja.
Mivel sokszor csak fénnyel szembe lehetne fotózni mondjuk szemből a rovart, kellene némi derítés...
A vaku elé egy papírzsepi egy vagy két rétegét, és már nem "éget" a fotonágyú!
Vagy a vakura fényterelő, lágyító (diffuzor) bütykölése, és máris nem szemből vakít, hanem szórtabb fénnyel, szinte felűről, egész természetesnek tűnő árnyékot vetve.

Végül, de nem utolsóként, ahogy az analóg fotózásnál kellett a fényképezés után még laborálni, kidolgozni, foglalkozni a képpel, a digitális fotózásnál is szinte elengedhetetlen az utómunka.

Piramis születik
Vissza az elejére
mini73
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.10.01, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm fiúk. Végül is ha jobban belegondolok, virágzókert igazad van csak egy ötlet volt. Oh yes
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.10.01, 06:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor

A szakmai részéhez nem értek, de azt tudom, hogy a Canon gépeknek van a legszebb, természethez leginkább hű képe
Nekem van egy Nikon is , de a Canon jobban szeretem, kevesebb utómunkát igényelnek a fotók
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.30, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mini!
Makróhoz, növényhez semmi esetre sem tartom jónak! Nono Nono

Családi fotózáshoz?....? Talán ha valami akadálypályán kell mondjuk három négy gyereket követve készíteni a képeket.... Very Happy Very Happy Very Happy
A monopod nagyon hasznos mondjuk egy mozgalmas sport eseményen, ahol szaladgálsz ide oda és futtában lövöd a képeket a több kilós kályhacsővel szerelt géppel.
Végső soron a tripod is volt már a kezemben összecsukott lábbal használva Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Piramis születik
Vissza az elejére
mini73
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.09.30, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintetek érdemes monopod-ot venni makro, növény és persze családi fotózáshoz?
Vagy inkább a háromlábú? hmm
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2012.09.13, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Vackor!

Én csak hobbi szinten fotózok, van egy régi DSLR gépem, persze közel sem olyan jó mint ez a Nikon. A DSLR gépeknek sokkal de sokkal szebb képe van, nincs a képeken annyi zaj. Korábban néztem teszt képeket és azt láttam, hogy az újabb belépő szintű Nikon és Canon gépek nagyon jók. Igaz, hogy nagyon nehéz, de én mégis ezt az ős gépemet viszem amikor szép képet kell csinálni.

Húgom szerint vannak lencsék csak portré fotózásra, amelyek úgy vannak beállítva, hogy az emberi szemhez hasonló fókusztávolságon készítenek a szemnek kellemes fotókat. A kompakt gépek nem is igazán mossák el a hátteret, ami viszont elengedhetetlen egy szép templomi képhez.

Ilyenkor eszembe ötlik Vica egy ifjúkori, történetesen templomi képe, ahol a tekintet önkéntelenül a menyasszony és a Vica között a háttérben (elter)ülő kedves fejkendős és furamód erősen bajszos öreganyókára vetül, mely teljesen tönkreteszi a kép hangulatát Smile

Itt össze lehet hasonlítani ugyanazokat a képeket a különböző gépeken:
(van még valami komolyabb is, ahol az egyes beállításokat is lehet változtatni)
http://www.dpreview.com/reviews/studiocompare.asp

Külső vakut egész biztos venned kell a géphez, mert egy lakásnál nagyobb beltérben nem-igazán lehet szép képeket csinálni nélküle. Objektívnél lehet kapni 18-200-as objektívet is, az jó közelre és távolra is. Sajnos a Nikon és Canon gépekben az objektívben van a stabilizátor ezért drága hozzájuk az objektív. A többi géphez a sima objektív is megteszi, de a többi gép nem tartja úgy az értékét. Így összességében szimpátia kérdése, hogy Canon, Nikon, Pentax vagy Sony gépet veszel. Egy időben nagyon tetszett a fehér Pentax k-x gép, melynek a tudása messze felülmúlta az akkori nagy cégek gépeit.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban