16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Minden ami bio, öko
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ami bio, öko
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Liriodendron
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.10.10, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

lengyelf!

Tényleg, azt nem írtam hogy a kertben laknak a hangyák. A házba csak 1-1 téved be, ők nem zavarnak Smile

Iszka!

Igazából az, hogy beköltöznek az összes cserépbe, meg széttúrják a sziklakertet. Több növényem is kihalt amit oda ültettem, és mindegyik alatt óriási boly volt. És szegény növénykéknek a levegőben lógtak a gyökereik. Pedig rendesen tömörítettem ültetésnél a földet. Úgyhogy gyanítom hogy a hangyáknak köszönhető.
A kancsókám meg még gyökereztetés alatt áll Crying or Very sad

"For, as one has well said: the horse abases the base, ennobles the noble. Likewise the dog."
(Jack London)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lengyelf
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.10.10, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isyka!
Annak, hogy hivatalosan mi számít bionak, szerintem semmi köze ahhoz, hogy mit árulnak nálunk bioként. Bárki bármit mondhat, én csak abban bízok, amit majd én termelek (ha egyszer lesz kertem). Magyarországon élünk, tudjuk, hogy a szabályok nem azért vannak, hogy komolyan vegyük őket. Crying or Very sad
Az, hogy a szép paradicsom szar, igaz (akár hazai, akár külföldi), én is a helyi zöldségesnél nagyon finom paradicsomot vettem, apró, de lédús, zamatos, olcsó (lecsóparadicsomként árulták). De ennek semmi köze a biohoz.

Liriodendron!
A hangyákkal az a baj, hogy hiába írtja az ember a dolgozókat, meg sem érzi a boly, annyi születik minden nap. Ha csak az a baj, hogy néhány mászkál, akkor zárd le a cukrot, lisztet, egyebeket, és szépen éljetek együtt. Anyáméknál sok éve vannak hangyák, de nem vészes, mindig ugyanannyi van, semmi bajt nem okoznak, leszámítva anyám idegrohamait, amikor meglát egyet. Ha kibírhatatlan (az egyik régebbi albérletemben a só is tele volt szorgos hangyákkal, és az tette be a kulcsot, amikor megölték a botsáskámat), akkor tényleg tenni kell valamit, de én nem tudom, mit (ez aztán a segítség Very Happy ) Mérgezni a fent leírt dolog miatt értelmetlen. Az a méreg, amit állítólag hazavisznek a hangyák, és meghal a királynő, nem működik (legalábbis nálunk nem működött). A legbiztosabb megoldás a rend, és a dolgok elzárása.
Feri
Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.10.10, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hivatalosan bio dolgok meghatározott területen (bizonyos távolságra más műveléstől, országu, stb..) és meghatározott ideig pihentetett területen (x évig vegyszer mentes terület) és meghatározot technológiával, vegyszerekkel, trágyákkal, növényekkel védett területen termelt növény, tenyészett/tartott állat.

Büdöske nagyon jó a talajban élő fonal férgek ellen, nem öli meg őket, csak távol tartja.

A bio vagy bio jellegű meg nem biztos, hogy drágább.
Pl.: szemét totálnyugat európai paradicsom, színtelen, szagtalan, íztelen izé, kb. 500 Ft. Itthon meg a termelőtöl tizen forintokért veszik meg és nem is lehet kapni... Miért nem viszik ki a piacra?

Üdítő italok: 1 % gyümölcstartalmú, esetleg gyümölcsmagból készült izé 99 Ft, 1 liter 50 %-os majdnem gyümölcslé 210 Ft. Melyik éri meg jobban?
100 %-ost meg mindenki csinálja meg magának.

Liriodendron!

Mi bajod a hangyákkal?
Egy jól elhelyezett kancsóka elég jól meg tudja tizedelni őket.
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.10.10, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Esetleg valaki tud valami vegyszermentes hangyairtó vagy hangyaűző módot? A hangyászsünön kívül.

"For, as one has well said: the horse abases the base, ennobles the noble. Likewise the dog."
(Jack London)
Vissza az elejére
lengyelf
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.10.10, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ahogy Kátya írta: az, hogy nem permetezünk és műtrágyázunk, szép dolog, de ott van a légszennyezés, talajszennyezés. A magam részéről szívesebben ennék nem bio zöldséget, amit tiszta helyen termeltek, mint biot egy főút melletti kertből. A bio és nem bio termékek között a különbség az árban van. csak az a bio, amit magának termel az ember egy tiszta helyen (amennyire lehet). A bio tej nem azért más ízű, mert bio, hanem azért, mert nincs feldolgozva. Mit eszik a bio disznó? A bio margarin számomra teljesem értelmezhetetlen fogalom. Összegezve: abszolút a bio híve vagyok, de bio termékeket venni szerintem pénzkidobás (főleg itt, Magyarországon).
Üdv!
Feri
Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.10.10, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Susie írta:
... Ja, és a bio termékek nem hizlalóak. Wink

Ezt meg cáfolom!

Egy jó bio disznó az hizlal. Tudjátok mi jobb egy bio disznónál?
Kettő bio disznó. Smile

Saját, 80 %-ban bió, volt. Régi szép idők...

Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.10.09, 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem a bio termékek nem csak az előállítás miatti nagy körültekintés miatt drágák, hanem azért is, mert kisebb mennyiségben állítják őket elő! Itt most főleg a bio kajákra gondolok. Szerintem, ha nagyobb lesz vagy lenne a fogyasztói közönség, akkor olcsóbbak lennének. Én sem ilyet eszek minden nap, de én nagyon szeretem ezeket. Vegetáriánus vagyok, ilyen kajákat pedig szinte kizárólag csak ilyen cégek állítanak elő. Pl. vega konzerv. Hm, egy vegetáriánusnak is szüksége lehet néha konzervre... Erre persze nem gondol senki, nézzétek meg a polcokat a konzerves részen. Én már végig olvastam... Minden főzelékben meg akármiben van hús! Sad Azért lehetne kivétel igazán nem sajnálná senki, de legalább mi is kapnánk egy rendes, átlagos boltban is magunknak valót. Nekem ehhez be kell bumlizni a bioboltba és ott venni, ha van, mert persze kevés van mindig... Még itt is, pedig ez nem nagy város. Régen, olyan 8 éve, még volt egy szem konzerv fajta, egy lencsefőzelék, amiben nem volt. Na, abból bevásároltam a nyaralásra... Laughing Laughing Tehát a bio termékek kellenek, és nem csak az egészség miatt, más szempotokból is.. Smile Ja, és a bio termékek nem hizlalóak. Wink

Zsarg, remélem, találtál megoldást a problémádra! Smile

Talán ide tartozik; van a házban egy néni, aki mindig összegyűjti külön-külön a szemetet és elviszi, az innen azért gyalog egy öt perces útra lévő szelektiv hulladékgyűjtőbe. Egyszer üvegekkel láttam, akkor mesélte. Azért ez nagyon szép tőle, főleg úgy, hogy az ötödiken lakik, és ledobhatná simán a szemétledobón is... Ő mondjuk egyedül él, annyiból könnyebb a dolga. Én mondjuk nem férnék el a szétválogatott szeméttől, sajnos, pedig jó lenne... Embarassed
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.14, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm az ötleteket. Smile
Már priviben is annyit kaptam, hogy időbe telik végigpróbálni.
Amúgy tudomásom szerint nem vagyok allergiás, pár éve voltam vizsgálaton más miatt, vegyi anyagokat is néztek, de lehet, hogy ott a sampon anyagait nem vizsgálták.
Viszont ez a hajmosás utáni napon jelentkező fáradtság tény.
Keresnem kell valami helyet, ahol direkt ilyesmire vizsgálnak, és akkor már tudom, hogy konkrétan mit kell elkerülni.
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.13, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsarg írta:
Igen, neten néztem már, de boltban még nem láttam, pedig szerintem az összesben voltam a környéken. Egyszerűen nem foglalkoznak ilyenekkel.

Ez nagyon furcsa, mert itt Bp-en eddig minden bioboltban láttam a tul.si termékeket, ahol jártam. Nemtom'
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.09.13, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsarg!

Gyógyszertárban próbáltál már kérni?

Nekem egy időben a bőrgyógyász írta fel, mert minden illóolajra előjött az ekcémám.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.09.13, 05:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsarg!

Ahogy a problémád olvasom, volna egy javaslatom: régen a szüleim mosószappannal mosták a hajamat, és az utolsó öblítővízbe egy kevés ecetet tettek

Próbáld meg esetleg, mert mosószappant is lehet már megint kapni.......
azt vegyél bio-boltban, ha abban jobban bízol

Sajnos én azokhoz csatlakozom, akik csak a sajátmaguk termelte növényekben bíznak..........és azok SEM BIO növények.
Nem, mert ahogy írtátok, permetezitek, vagy ha nem, a levegő és a talaj tele van már a sok évtizede belejutott mindenféle vegyszerrel.
A bio helyett és max. az egyéb hozzáadott méreg nélküli termékek megnevezést tudom elfogadni..........persze ez a lényegen nem változtat
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.13, 04:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, neten néztem már, de boltban még nem láttam, pedig szerintem az összesben voltam a környéken. Egyszerűen nem foglalkoznak ilyenekkel.
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.12, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsarg!

A tul.si márkájú sampont nézted már? A legtöbb bioboltban lehet kapni többféle terméküket is, és szerintem abban nincsenek ilyen anyagok. Lehet, hogy tévedek, de szerintem mindenképpen érdemes lenne utánanézni.
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

K. Rony!

Tőlük biztos meg tudom kérdezni telefonon. Köszönöm!
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nahát?! Akkor lehet, hogy a szárítás csinálja a gondot? Erre még nem gondoltam. Ki fogom próbálni a dolgokat különféle variációban. Köszi!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő
23 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban