15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
A Tudat keresése (3)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Találd ki (29)
Valaki segítsen (22)
Kávéház (40)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:38:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Emmylie Kedves!
9:43:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Minden ami bio, öko
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ami bio, öko
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
keszi19
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen..
Biztos észrevetted már, hogy ha sokat fésülködsz, vagy szárítod a hajad, utána feltöltődik (száll mindenfelé, vagy pl amikor hosszú hajam volt, a TVhez közeledve az is vonzani kezdte:) ). Mivel az agyunkat is elektromos impulzusok működtetik, ezek a pluszban a fejünkre kerültő töltések árthatnak az alvásnak. (Főleg hogy a legtöbb párna még fokozhatja is a töltéseket, ahogy forgolódunk).
Persze ez nem biztos, de elég valószínűnek tűnik.

Remélem nem volt zavaróan off-topic a hozzászólásom Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rony
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsarg
West.nd City C. -ben nyílt egy nat.rland üzlet az alaksorban a vízesés környékén. nekik is van valami samponuk talán.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Este szoktam, 5-7 naponta.
Arra gondolsz, hogy esetleg nem tudok aludni tőle?
Az nincs kizárva, hogy nem tudok pihentetően aludni, de ugyanúgy reggelig alszom felébredés nélkül, mint máskor.
keszi19
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez nagyon hülyén hangozhat, de este mosol hajat, vagy reggel?
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én különösebben nem vagyok bio-mániás - persze, ehhez az is hozzájárul, hogy ami zöldség-gyümölcsöt megeszek, azt többségében én permetezem, és tudom, hogy mikor, mivel.

Viszont. Észrevettem, hogy hajmosás után másnap egész nap fáradt vagyok.
Hiába váltogattam a samponokat, nem változott a helyzet.
Most nézegettem utána a neten, és rájöttem, hogy az egyik legveszélyesebb szernek tartott (asszem, habzásfokozó), a sodium laureth sulfate, vagy valami hasonló vegyület mindegyikben benne van. A natúrkozmetikai oldalakon veszélyesként fel van sorolva a samponok összetevőinek jó része, szinte csak az aqua (víz) nincs. Valamelyik anyagra ezexerint allergiás vagyok.
Végigjártam a várost 2 nap alatt, de még a bioboltokban sincs natúrtermék, ott is az a bio, ha a hagyományos anyagokhoz kevernek valami gyógynövényt.
A neten a csomagküldőknél vagy több tízezer értékben kell rendelni, vagy az utánvét 1500 Ft, amit egy próba-sampon esetében azért sajnálok, egyébként is a normál terméket 3-5xösébe kerülnek.

KÉRÉS: nem tud valaki a Keleti környékén valami igazi natúrboltot, ahol lehet olyan sampont és tusfürdőt kapni, amiben nincs sodium laureth sulfate, DMDM hydantoin, meg ilyesmi?
(A Segítségkérés topikba is írok, most jut eszembe.)
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.09.08, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem is lehurrogtak! Very Happy
Ettől még nem változott a véleményem.
JUBENA
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnárka!

Azt hiszem leírtad azt amit nem szeretek kimondani mert rögtön lehurrognak. Pedig ebben a nyakig elüzletiesedett világban nagyon sokan gátlástalanokká váltak ha anyagiakról van szó. Itt pedig van hiszen láthatjuk a biotermékek árait.
Egyébként tiszta szívemből támogatom az elvet attól a pillanattól fogva mióta megszületett a fiam! Hiszen Neki mindenből a legjobbat!!!!!! mint minden anyuka ezt én is így gondolom. Viszont az erre épülő üzletágat meglovagoló csalók miatt gondolom úgy hogy az a biztos amit én termeltem. De nem vagyok és nem is tudok erre berendezkedni, nem tudom kiváltani a bolti dolgokat, csak csökkenteni tudom a kétes eredetű és tartalmú termékeket. Amit tudok megteszek de nem válik ez mániámmá.Igyekszem nagyon ! A téli vitaminforrás az általam csíráztatott magok amiket bio-ként vásárolok ........
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
keszi19
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én még sosem jártam bioboltban Embarassed , de például a gyógynövényekre elég kényes vagyok. Egyszer láttam, hogy a gyógynövény-gyűjtésekre néhányan forgalmas út melletti árokból szedték a növényeket... Confused
Én aloe verát tartok otthon, a nagymamámnál körömvirág,cickafark és vérehulló fecskefű is nő...
Sok növényből lehet teát, krémet csinálni, és ezekben jobban hiszek, mint a boltban kaphatókban. Persze a bioboltokkal nyilván más a helyzet,de mint mondtam, azokkal még nem próbálkoztam.
Vissza az elejére
chaton
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok
igen, a bio boltok nekem is bejönnek. nemcsak azért, mert bio dolgok vannak benne, hanem azért is, mert a mai ember egy csomó olyan ételt nem eszik, amit anno igen. Én például nagyon szeretem a kölespelyhet, és otthon szoktam csíráztatni is, legfőképpen búzát.
Vissza az elejére
handi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is jó tapasztalataim vannak a bio termékekkel. Ugyan a háztartást
átállítani költséges lenne, de van néhány termék amit rendszeresen
veszek. Ilyen pl a tészta féle, kenyér, kölesgolyó v buláta (kifejezetten
finom rágcsálni valók). Tejtermékek túl drágák nekem, de azért néha
veszek bio tejet, mert az íze isteni, mostanában a piacról szoktam tejet
túrót meg ilyesmit venni, mert bár nem biok de frissek és ízében össze
sem lehet hasonlítani az iparilag feldolgozottal, ja és árában sem
különbözik a boltitól. Kolbászból, sonkából is a házit részesítem előnybe.
Kertem nincs, így nagy bánatomra saját zöldséget, gyümölcsöt nem
fogyaszthatok, de ezeket is szinte csak piacról szerzem be. Sokkal
megbízhatóbbnak érzem, mint a hipermarketben kapható külföldről
behozott isten tudja mivel kezelt termékeket. Tisztító szerekben is lehet
már úgymond bio-t venni, ami nem károsítja sem az ember egészségét
sem a környezetet és akad olyan ami nem is drága. A házi praktikák sem
utolsóak én pl ablakmosáshoz, vízkőre ecetet használok a mérgek
helyett. Használható tisztítószert lehet házilag, természetes anyagokból is
kikeverni. Erről olvastam is valahol de sajna már nem tudom hol.
Vissza az elejére
Rony
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy alakult idén a veteményesem, hogy (mivel nem lévén idő semmi fajta védekezésre, legfeljebb gazolásra... Laughing ) nem lett semmi sem permetezve... csak a kajszi ami elfagyott. Confused Úgyhogy minden: paradicsom, paprika, borsó, bab, krumpli, cukkini, tök.. mind mind ahogy a föld atta. Igaz, hogy a jég miatt sérültek is vannak köztük, de az egész család és a nagyi véleménye szerint is teljesen más íze van annak, ami a kiskertben vegyszer nélkül terem. S biztos lehetünk benne, hogy az mind BIO.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Susie
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 00:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vica, köszönöm szépen ezt a topicot! Smile Ezzel egy vágyamat váltottad valóra, csak én nem mertem megnyitni magamtól, s jobb is ez így, hogy te nyitottad meg. Smile

A bioról nekem az jut eszembe mindig azonnal, hogy természetes. S kár, hogy erre a szóra szükség van a mai világban, és már sajnos korábban is... Igazándiból mindennek bio-nak kellene lennie, s nem kellene, hogy szükség legyen erre a szóra!

Kidana, üdvözöllek, hogy miért azt lentebb megtudod. Wink Wink

Korábban, amíg nem itt laktam, addig csak elég ritkán, nagyáruházak polcain találkoztam bio termékekkel. De amióta ebben a nagyvárosban élek, azóta jobb sorom van. Két biobolt is van, és az egyik elég közel, bár oda is autóval kell menni. Nagyon sok mindent tartanak, és nagyon finomakat. Smile Én vegetáriánus vagyok immár 9 éve, tehát nekem nagy öröm oda betérni, mert mindenféle vega finomsággal találkozom, amik ráadásképpen még biok is!!! S ilyenkor mindig megfogalmazódik bennem, hogy milyen jó, hogy vega vagyok, mert ha nem lennék biztosan ritkábban vennék ilyen bio dolgokat, mert hogy drágák, külön el kell érte menni stb. Ilyen szempontból áldás. Smile De azért persze húsevők is járnak oda, tehát nem vega bolt, és ugye attól, hogy valaki eszik húst, attól még nem mindig és egyfolytában... Very Happy A kisfiam és a kedvesem is nagyon szereti az ilyen bio dolgokat, mert nagyon finomak és biztos vagyok benne, hogy egészségesek. Ezeket többszörösen ellenőrzik, mint a sima élelmiszereket, én ebben megbízom.
Szoktam vásárolni bio mézet, bio italokat, bio margarint (nagyon drága a simához képest, de azon kivűl, hogy bio sok mindent tud még! Smile ), bio lekvárt, bio pástétomokat -amik vegák is egyben-, bio és vega: párizsit, felvágottakat, virslit, kolbászokat, löncshúst, májkrémjellegű pástétomokat stb stb. Nem elírás, aki nem ismerné ezeket, ezek vega dolgok, csak azért nem keritem körbe, hogy ez a löncshús jellegű vega izé, mert az bonyolult lenne Smile Mindegyikből van több fajta is. Nagyon finomak. A bio teákat is nagyon szeretjük, a bio fasírtporokat, bio édességek is léteznek, pl. csokisban is, ilyen kis golyók extrudált gabona a belseje, nagyon finom. De létezik natúr is pl. köles, buláta-búza.
Szeretjük a bio szójaitalokat is, nagyon finomak, és biztos, hogy nem puffaszt fel senkit a családban, sok tejivás után néha puffaszt a tej némelyikünket..Smile Ilyenkor jók a szójaitalok, szója vagy rizstejek, szintén bio. A bio szójaporok, vagy bio tofu is nagyon finomak, és amiket kidana említett azok a fajták is, abból is van sokféle, a pálmazsír is nagyon jó és hasznos, a bio babpástétom és padlizsánkrém is stb.
Némelyikét a biobolton kívül is meg lehet szerezni.

Biopiacot a környéken nem ismerek, de már egy nagybevásárlóban láttam a múltkor becsomagolt sárgarépát, ami bio volt. Mellette a sima. 4-szeres árkülönbség. Persze, érthető, mert neki nem biztos a száz százalékos a sikere (persze a többieknek sem, csak a vegyszerek növelik az százalékot), mert ha már egyszer belefogott, nagyobb probléma esetén sem permetezhet, s még egyéb előirások is vannak, plusz még az hogy ugyanazon területen kevesebbet lehet termelni stb. Tehát ezért az árkülönbség...

Én magam, mint már irtam, idén kezdtem kertészkedni, és teljesen bio minden, nem is akarnék permetezni, mert sosem volt szimpatikus. Meg ha egyszer lehet kertem, akkor nem fogom nem biová tenni, mert ha tehetném, akkor én is járnék bio piacra, de igy még olcsóbb is. Smile A saját mindig jobb és olcsóbb...Smile Én is ilyen leveket használok, mint amit említettetek, de már találtam a neten egy céget, ahol teljesen bio permetleveket árulnak, jövőre ki fogom próbálni. Smile
Tényleg nem igaz, hogy a bio kicsi, sőt, én azt tapasztaltam, hogy nagyobb... Smile

No, majd még írok később, mert ha most irok, kitöltöm a topicot... Laughing
Vissza az elejére
fa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.06, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A biotermeszztés kapcsán olvastam valahol, hogy bizonyos gombák igen mérgezóek, kezelés nélkül a táplálékba is kerülhetnek .Persze nem vagyok híve a vegyszeres kezelésnek amíg küzdöttem a háztáji növények nevelésével, ezt vallottam, nem is volt egy szem paradicsomom sem, mert e a szomszéd összes kártevője, gombája nélam üdült. Crying or Very sad
Vissza az elejére
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.06, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a vegetáriánus étkezésem okán kerültem kapcsolatba a bio és öko dolgokkal. Eszem például"sültzsír ízű" vegetáriánus növényi zsírt (ez az egyik kedvencem, nagyon finom), zakuszkát, amiknek az alapanyagi ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származnak, de gyakran veszünk bio kefírt és sonkát is. Mivel engem kizárólag az állatok szeretete és tisztelete sarkallt a vegetáriánus étkezésre, emellett igyekszem a kozmetikumok közül is olyan gyártók termékeit választani, akik nem tesztelnek állatokon, és ezek a termékek gyakran natúrkozmetikumok is. Előnyben részesítem a piacon történő vásárlást (pesze nem mintha a parasztnénik és bácsik nem permetezhetnének), és ha majd egyszer babát várok és kívánni fogom a húst, akkor is csak "szép életű" állatok húsát fogom megenni, és oda fogok figyelni, hogy az a biohús lehetőleg tényleg bio legyen. Szerintem egyébként sokkal gusztusosabb és finomabb pl. az egyik csarnokban hétvégenként kapható nyers tej és teljesen friss sajtok egyenesen a termelőtől, mint az előre csomagolt, mindenféle hozzáadott anyagokat tartalmazó termékek.
Az viszont igaz, hogy sajnos ezekért a dolgokért legtöbbször mélyebbre kell nyúlnunk a pénztárcánkban.
Vissza az elejére
ilike_58
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.09.06, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi hivatalosan is biokertészkedünk egy 560 négyszögöles területen, kicsiben. Nem akartunk permetezni, utáljuk. Nem használunk műtrágyát, nem is szabad. Sokan azt mondják, a bio növény kisebb mint a nem bio. Nem igaz. Nekünk az elv a lényeg. Több évben sok- sok sárgarépát és céklát adtunk el, mindből ivólé készült. Sajna ez az év nem sikerült, de nagy lenne a kereslet erre a kétféle növényre. Azt nem tudom, ki mennyire tartja be az előírásokat, de mi nem azért fogtunk bele, hogy ne így termeljünk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Következő
24 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban