15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Szomorú vagyok (10)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
2019-es nyári abádszalóki tali
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Kávéház (40)
Slideshow & Videó
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
7:43:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fáink,cserjéink,virágaink metszése
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Robin
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.10.04, 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én úgy szoktam,amég kicsi,vagy amég nem jó a formája,vagy ritka,addig nem érdekel a virágzása!-van éppen elég másik virágzó növény a kertben-
vagy meghagyok 1 2 ágat,hogy mégis legyen rajta vmi!.
eléri a méretet,fomát,utána okés lesz,meg naon szép.
lehet hogy neked is inkább egy határozott metszést kellene adnod neki tavasszal,és utána csak formázni.amúgy sosem érsz a végére!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.10.04, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fügét tavasszal ne vágjátok vissza, csak azokat az ágakat, amelyek lefagynak.
Az, hogy elhullatja a leveleit, nem érdekes, hagyni kell neki tavasszal egy kis időt, hogy lásd, mi fagyott el, mi nem.Mivel délszaki növény, tavasszal lassan ébred, nem biztos, hogy minden levél nélküli ág halott!
Azért nem szabad tavasszal metszeni, mert a tavalyi hajtások hónaljában hozza a termést.
Vissza az elejére
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.10.04, 06:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aha !
Én most kaptam egy kb. 2 m-es, girbe,gurbát !
Folyamatosan metszegetted ? Shocked
Nem arról volt szó, hogy tavasszal kell, és egyszer ? Rolling Eyes
A virágzás utáni, az itt őszi metszést jelent !
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.10.04, 06:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rosa !
Nekem nincs fügebokrom, de több ismerősnél is láttam.
Takarni szokták télire, de inkább azért, hogy esetleg beérlelje a termését.
Tavasszal tövig metszik, és tőről hajt újra minden évben, másfél -2 méteres szép borkorrá.
De biztosan akad majd valaki, akinek van, és nincs hozzá télikertje Razz
Rosa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2004.10.03, 23:06    Hozzászólás témája: Fáink, cserjéink.... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segítségeteket szeretném kérni.

Három éve májusban kaptam egy ki fügefa csemetét cserépben a Kanári- szigetekről. Boldogan ápolgattam, őszre meg is nőtt vagy 50 cm-re.
Télen nem mertem kinn hagyni, így a lépcsőházban teleltettük. Szerette a helyet, mert nőtt még kicsit, új leveleket is hozott. Kora tavasszal kiütettem a kertbe. Hihetetlen növekedésbe kezdett! Több mint 2 méteresre nőtt, de egy száron, gyönyörű nagy levelekkel, minden oldalhajtás nélkül.
Gondoltuk, már telelhet kint is. Mivel féltettük, jól bebugyoláltuk. Áttelelt, de miután leszedtük róla a takarót, lehullatta a szép leveleit, s egy kétnapos fagy után úgy látszott, hogy elfagyott. Jó ideig állt a csupasz kóró a virágaim között, mígnem a férjem egyszer tudtom nélkül tőből levágta. Ez most tavasszal volt. A körülötte levő tulipánok miatt nem ásta ki.
A tulipánok a tövet eltakarták, s egyszer csak megjelent két kis ágacska. most 70-80 cm, kétágú. Mit csináljak vele? Újra be? Vagy eddzem? lehet
http://rm.fotoalbum.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Robin
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.10.03, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én az idén vettem tavasszal,kb 10 cm-sen.
ezért még csak most fél méter.max 80 cm.
de folyamatosan metszettem az idén,direkt azért,hogy a formája már meglegyen.ezért csak ekkora.jövőre már csak virágzás után metszem meg.meg talán utána még egyszer.
Vissza az elejére
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.10.03, 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Robin !
Ne őrjits már meg !
Mi az hogy fél méter magas ?
Akkorára kell visszavágni tavasszal, vagy nem Question
Vendég

HozzászólásElküldve: 2004.10.02, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cijjja!
én is az idén ültettemde metszettem ,mint rendesen szoktam mindent.és nagyon szép a formája mostmár.meg kb fél méter magas,meg széles.ha ilyen marad akkor szuperül fog kinézni.
De necsüggedj!
Majd elmegyek megmetszeni!Smile Very Happy
ha lesz szabad kapacitásom. Exclamation
bye.
Vissza az elejére
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.09.26, 06:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnárka ! Very Happy
Nagyon aranyos vagy, mert akárhogy nézem az én girbe-gurba valamimet, nehéz elképzelni, hogy olyan szép, szabályos fácska legyen belőle, mint a tied.
Ez a szerencsétlen nőtt, amerre látott, szerintem a kertészetben.
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.09.25, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt irja a könyv:

"A frissen ültetett nyári orgona metszése:

Az új növény számára úgy alakithatunk ki erős vázat,hogy a fő szárakat tavasszal megfelelő hosszúságúra visszavágjuk. Ez fogja meghatározni bokor későbbi alakját.
Minden egyes száron meg kell ismételni a müveletet,amig a növény 15-20 cm.magas lesz.

Az idősebb nyári orgona metszése:

A nyári orgona hosszú,vastag fás idős szárait a talajtól 60 cm-re vágjuk vissza.
A legszebb virágzatok a fiatal hajtások végén képződnek majd.
Egy alapos visszavágás nyomán optimális magasságban láthatjuk majd.
A megfelelően metszett nyári orgona kb. 3 m magasra és 1,8 m szélesre nő.

Én ehhez még azt tenném hozzá,hogy nekünk már volt amikor úgy megfagyott szegény,hogy teljesen vissza kellett vágni és tőről hajtott újra,és szebb mint valaha.
Most is teljes virágpompában van.

Hétfőn teszek fel egy tavaszi és egy mostani képet róluk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.09.16, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lona, én a helyedben várnék egy kicsit! Ugyan a Paul Scarlet kifejlett korában tényleg inkább szétterülő, de hát ahhoz előbb el is kéne érnie a megfelelő magasságát. Ha még csak (mondjuk) 2-3 m, akkor még hagyni kéne, hogy a vezérhajtás elérje a saját szintjét. Kb. 5-6 m között a növekedése úgyis megáll, és a többi ág már hozzá viszonyítva igazodik el a koronában és a fácska harmonikus lesz. Ha most erőteljesen megnyesed, könnyen lehet, hogy a mellette levő ágak azt hiszik, hogy nekik kell átvenni a vezérhajtás szerepét és ők fognak nekiugrani.
Vissza az elejére
beács
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.09.15, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szakállast ősszel nyested ?
Galagonyám van, igazi is és diszféle is, de azok fák !
Lona
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.09.15, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

No igen!
Én tavaly olyan cserjéimet is nagyon megvágtam, amit úgy ajánlanak, hogy csak tavasszal nyessem meg. (pl. kékszakáll)
Nos, semmi baja nem volt, tavasszal úgy megindult, hogy csak lestem, most gyönyörű kerek, nagy televirágos bokor. Very Happy
Érdekelne a galagonyafa (Paul Scarlet) vágása, eléggé megnyúlt, pedig úgy tudom elterülőnek kéne inkább lennie a lombjának. A felső két vezérágat visszavágnám. De mikor? Most ősszel, vagy inkább koratavasszal?
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.09.02, 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Alapban igaz az, szinte minden növényre, hogy minél jobban vágod, annál inkább nőni akar.
Ezért mondtam beácsnak is, hogy ha egyszer elkezdi nyírni a tűztövist, be fog durranni, és utána már muszáj lesz.
Hasonló a helyzet a futórózsával is.Szerintem ezt akarod nekiadni áfonynak nem?
Akkor pedig hagyni kéne, és lombhulláskor vágni erősen vissza, majd kiszedni a földből, és úgy odaadni neki.
Egyébként, ha ez otthon marad, akkor vagy elrendezgeted az ágait, vagy megszokod, hogy nyirbálod.Én inkább rendezgetném, és csak a nagyon rossz irányba növőket vágnám.
Egyébként a futórózsán annál több a virág, minél több az ágvég!
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.09.02, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a futórózsámmal kinlódom.A gazlap-buli előtt rendbeszedtem.Most megint az égig ér,és most megint mi legyen?
Szerintem azért ilyen sűrűn nem kellene metszenemTi hogyan tartjátok kordában a futórózsát?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Következő
25 / 27 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban