15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (2)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szobanövények (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szobanövények (5)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A topik túl nagyra nőtt, ezért lezárom.

Folytatás:

Szobanövények (6)

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Cerrito
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Yulduz:) köszi a választ, akkor megvonom az itatást....és ahogy elnéztem, vagy 3 hajtás türemkedik ki. Lehet, hogy még szép is lesz.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát, hasonló, de talán inkább olyan, mint ezen a középső, csak egészen kicsi (ha ugyanaz, mint amit te mutattál, akkor elnézést Embarassed )

Piros vagy narancssárga szín viszont egyáltalán nincs rajta, csak citromsárga és zöldbe megy át. De akkor ezek szerint "A" típusú virágföld a megfelelő neki. Olyan pici egyébként az egész növény, hogy alig marad meg valami víz a közepében.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kép nélkül nehéz Laughing
A 2 közül vmelyik,de a tartásuk a broméliafélékkel egyező.

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kidana, ilyen?

Ő egy Guzmania. "A" földbe ültesd, s a levélrozettájában is legyen lágy víz, amit havonta cserélni kell Wink

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm yulduz, de nem találom Gábor írását róla. Embarassed
Egyébként megnéztem neten ezt a vriesea-t, de az enyémnek nem olyan lándzsa formájú a virága, hanem tölcsérszerű. Vagy az is vriesea?
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kidana

Az vriesea és a szakértősben írt róla Gábor81
Itt láthatod eredeti környezetében.
Bromélia vagy orchidea-földet és tápoldatot kér.Félárnyékot,lakásban keleti-nyugati ablakot

Vissza az elejére
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tegnap vettem egy szépséges kis sárga közepű broméliát 5,5 cm-es cserépben, amiből szerintem jó lenne minél hamarabb átültetni, és azt szeretném megtudni, hogy milyen földbe lenne célszerű. Jó neki az általános virágföld, vagy van valami különleges igénye? Tápozni kell-e, és ha igen, milyen gyakran?
Köszönöm a segítséget. Smile
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Katóka, ez nem igazi bambusz, hanem sárkányfa. Egy leírás róla:

"A kínai hagyományok szerint minden ünnepi alkalomra illik az életet képviselő rügyező bambusztöveket ajándékozni, melyeknek kínai neve szó szerinti fordításban új-élet-növényt jelent. Ezt a szokást vette át a világ, a növény neve időközben Lucky Bamboo-ra, azaz szerencsebambuszra változott, és állítólag nem elég, hogy mi szerencsések leszünk tőle, de ebben részesül otthonunk is.

A Lucky Bamboo nem bambusz, hanem egy Dracaena-fajta (Dracena sanderiana). Ennek egyszerű oka, hogy ez a dracéna hamarabb és, sokkal szebb leveleket hajt, mint egy hasonló méretű bambusz. Szokták lépcsőzetes elrendezésben tálakban kínálni, vagy a hosszabb szárakat spirálban megtekerve árulják, de létezik számtalan egyéb forma. A legtöbbjüket vágott virágként lehet megvenni (egy-egy száranként), de vannak üvegvázában, ampullában kaphatóak is. A különböző kompozíciókat a legváltozatosabb üveg és kerámia növénytartókban vásárolhatjuk meg."

Vagyis kezeld úgy, mint egy sima zöld szobanövényt, nem igényel semmilyen speciális kezelést, tápoldatot (jó neki az általános).

Vissza az elejére
Judit20
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is van szerencse bambuszom, már 2 éves lesz, és gyönyörűen nő az elejétől fogva, egy dekoratív zöld borosüvegben van, távol az ablaktól, szűrt fényben.
Vissza az elejére
Katóka
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.02, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt van az én kis szerencsétlen Lucky Bamboom
Az első évben meg akart halni (csapvíz),második évben élt,de nem mozdult,víz alól hozott még két csenevész hajtást.Most találtam róla egy írást:
http://lakaskinalat.hu/lakberendezes/index.php?menu=magazin&kat=14

"Egyébként már létezik speciális szerencsehozó bambusztáp is, valószínű nekünk sem kell sokat várnunk rá, addig is a levéldísznövényeknek ajánlott oldatokat használjuk."
Jó,jó,de mégis milyen legyen az a táp?Van valakinek ilyenje?És ha igen,hogyan gondozza?Lehet,hogy nagyobb edénybe kellene,hogy tegyem?
Vissza az elejére
encivirag
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.01, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Razz Néhány kép a szobanövényeimről.

encivirág.
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.09.01, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Normálisnak normális,csak nem szabad sokat öntözni.Azért rohad be.Még a legnagyobb hőségben is elég neki 2hetente 1 alapos öntözés.
A hajtásokat jövőre leválaszthatod éles késsel,ha így nem tettszik a formája.Úgy kezeled,mint kaktuszt.Az alsó levelek idő után lezszáradnak,ez is normális.Nem tudom,milyen fajta,de kb 1-másfél évig él 1 levél,ha jól emlékszem

Vissza az elejére
Cerrito
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.08.31, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jucca ügyben kérdezgetnék Embarassed nagyon nem értek hozzá, csak annyit, hogy volt már kettő, de mind a kettőnek fellazult a kérge..szóval kirohadt. Azt hiszem...SOk kis fehér valami szaladgált a kéreg alatt, amikor felboncoltam Laughing

Na de most van egy, kaptam, csak azért van...de így a lelkemen viselema sorsát. Nos ez is sárgás levelekkel lepett meg...Ma gondoltam, hogy kicsi neki a csarép. Átraktam 1 számmal nagyobb csarépbe, de láttam, hogy egy csomó gajtás jön felfelé. Hagytam...de ez normális??? A vastag szár mellett, sok kis zöld levél lesz majd?? Szóval jó ez így??
furikjulis
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.08.31, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az lesz, hogy valóban leszedek egy pár hajtást. Sajnálnám ha meghalna, olyan kis aranyos!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Következő
1 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban