15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Események........kiállítások....programok (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (2 )- KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (2 )- KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kartika
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Megkérdezném tudod-e mi a baja a magnoliámnak, miért ilyenek a levelei.
Tavaly vettem, még nem ültettem ki, cserépbe van kint a kertben.

köszönöm a segítségedet! üdv. Kartika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csibe86
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, én is erre gondoltam, csak nem voltam biztos benne.
Nem tudom,hogy a levélnyél miért világosabb, így vettem.
Megmarad a növény? A gond az is volt,hogy nem voltam otthon,és ez a látvány fogadott mire hazaértem.
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves DETTING!

Yukkárol van szó, hiszen ettől több is van, ahogy kivettem a soraidból.

BIO SEST ből két fajta van, egyik spray, másik permetező szer, a víz az utóbbihoz kell.

Gazdaboltban lehet kapni, és szabadon megvásárolható, mindazok is, amiről, előbb is szó volt.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves CSIBE66!

Érdekes jelenség, hogy a levelek alsó része, azaz a nyele, ahogy a képről kivettem, világosabbá vált. Mitől van?

Csak feltételezésem van, de nem biztos, hogy helyt álló.

A Nap a növényt közvetlenül ért, és még a műanyag cserépben, a föld is, keletinél jobban felmelegedet, és a növény így reagált rá! Ezt, te is leírtad. Tehát, hogy lehetséges, hogy az okozhatta.

Az biztos, hogy nem gomb betegség, és nem is rovar kártételtől származhat.

Az is biztos, hogy a növény, minden átmenet nélkül, az erős napfény hatásának van kitéve, akkor minden esetben „megég”. Erről, már e káros jelenségről, korábban is irtam, és ajánlottam, hogy a növényt, a napfényhez lassan szoktassák.

Véleményem, ez egy tartási baki!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Rezső!

A többi növényen a másik két yukka törzset érted, vagy a lakásban lévő összes többi szobanövényt??

A másik kérdésem, hogy az ajánlott szereket (és a korábban javasoltakat, pl. biosect) hol lehet megvásárolni? És az oldatot csapvízzel kell elkészíteni?
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Keves DETTING!

A YUKKA-t, egy ritka kárósítán előforduló gomba támadta meg, Amely, a fás részen túl, az abból kinövő zöld részt is elkorhasztja, és ami ellen már nem igazán lehet védekezni. Ez a gomba, a növény fás szárában, már a vásárláskor már jelen lehetett. Hogy a többi növényben jelen van e? Ezt jó lenne tudni. Mindezek ellenére, javaslom, hogy az alábbiakban irt megelőzésére ajánlott szer kombinációt, a többi növény földjébe, juttassad be, azaz öntözzed be.

A fás részből kihajtott zöld részt, elvileg megmenthető. A zöld egészség részig vissza kell vágni, addig, míg nem lehet látni a az egészséges részt, de abból is 3-4 cm -nyi rész is, eltávolításra kerüljön.

A megmaradt egészséges részt, az alábbi oldatba kell áztatni, legalább 5 óra hosszant.

MYCOSTOP 0,1 % +
TOPSIN METIL 70 WP 0,15 % +
INDOFI 45 M 0,2 % os .

A növény megmentésére, 1 % -os eshetősége van!

A földben látott élőlények, nem okozhatták, ezt a gyökér, és fás rész, korhadását. De lehetséges, hogya gomba terjedésáben, szerepet játszhatót. A többi YUKKÁ-t javaslom, az említetett szerrel való beöntözését. Ezzel talán, meg le lehetne állítani, a meglévő növények károsódását.

Emellét még ajánlom, az apró fehér férgeket, BUVATOX 5 G –vel történő megölését. 1 négyzetméterre, 3 grammot javaslom a kiszórni, és a talajba beöntözni, hogy a talajfertőtlenítő szer gyökér rézhez jusson, és ott található élőlényeket minél hamarébb megölje.

Ettől többet nem tudok ajánlani.

Vissza az elejére
csibe86
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
A cymbidiumommal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, nemrég tettem ki az erkélyre, és ez történt vele, nem tudom,hogy a nap miatt lett ilyen, vagy mi történt vele.
Előre is köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Én vagyok a beteg yukka gazdája.

Alaposabban szemügyre vettem a kis haldoklót, és ezt láttam:
Ilyen a törzs kívülről. Semmi folt, rendellenesség.(A kicsi a beteg)

A föld azért sötétebb, mert kicsit megpiszkáltam, hogy megnézzem a tövét.

Kicsit lepiszkálva a kérget, ilyen a rothadt rész körül:

Aztán kicsit megmozgatva a tövet, szinte magától jött ki, ezen látszik, hogy már semmi gyökere nem volt:

Végül, az alján észrevettem pici kis férgeket? Kukacokat? Elég aprók, nagyon mozgékonyak, fehéres-átlátszóak. Lehet ez a tőzeglégy gyereke? Mert más rovarral nem találkoztam, viszont sajnos ebből a kis fekete muslincaszerű szörnyetegből akad jónéhány. Nem lehetnek ők az okozók?
A képen azis látszik, hogy a törzstől el van válva körben a kéreg, mintha egy számmal nagyobb lenne. Tapintásra a törzs (még?) nem puha, csak végig ot van az a trutyi a törzs és a kéreg között.

A másik két törzs viszont még teljesen épnek tűnik,nem puhák, szép új leveleket hoznak. Ezek még megmenthetők??? Az az igazság, hogy már korábban éreztem ezt az 1 számmal nagyobb kéreg-szindrómán ezen a kicsi törzsön, de mivel más tünetet, puhulást, rothadást nem észleltem, és leveleket is hozott, azt gondoltam, hogy ez a normális állapota. Ezért harapózhatott el véglegesen a betegség. Viszont mivel a két nagyobb törzsön még nem észlelek tüneteket, talán még megmenthetőek?

Végül még annyit: hogy kaphatta el a növény a betegséget? Szeptember óta van nálam, még nem ültettem át, nem cseréltem földet.[/img]
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KORALL!

A vásárolt növényt, igen mindig, el kell távolítani a többi növénytől. Legalább 30 napig legyen távol a többi dísznövénytől!!

A zöld kis élőlény, az, bizony levéltetű!

A védekezést, az alábbi szer valamelyikével meg lehet oldani, a virágot nem károsítja.

BIO SECT spray, vagy

MOSPILÁN 20 EC (II) 0,05 % oldata.

De van egy kíméletesebb módszert, hogy BIOSOL KÁLISZAPPANOS 1,0 % oldattal, az orchideát átmosod, vagy lepermetezed! Ez is jó a levéltetű ellen.

Vissza az elejére
korall
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

A ma vásárolt orchideámon zöld kis rovarokat fedeztem fel itthon. Arra gyanakszom, hogy levéltetvek...Nincsenek sokan, de a virágokon egy-két helyen már megjelentek fekete/barna kicsi foltok!Sad
Azt szeretném kérdezni, h milyen szerrel lehet őket kiírtani és virágzás közben is lehet-e alkalmazni? Még egy kérdésem lenne, hogy el kellene különítenem a többi tetűmentes növényemtől?

Válaszát előre is köszönöm!

Viki
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KOVIROZSA!

Ha van rá lehetőség, az elszáradó félben lévő ágakat, most is el lehet távolítani. De úgy, hogy a fertőzött résztől legalább 5 – 10 centiméternyi távolságra elvágod. A nagy sebeket, sebkezelésbe is kellene részesíteni.

Vissza az elejére
kovirozsa
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm szépen a válaszokat.
Ezek szerint most csak permetezzek, és majd télen metsszem meg a beteg ágakat, vagy levághatom most is (mert úgyis el fog száradni)?
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 05:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KISDANA!

A foltos sárgulás, amennyiben csak idős levelén látható, akkor a növényét, pálma üszög támadta meg. A levélnyélen is ez látható. (A pajzstetű az kerekded formájú, ez viszont, megnyúlt ovális alakú.)

Védekezési javallat:

A sárga foltos leveleket eltávolításra kerüljön. A növényt, INDOFIL 0,2 % -os oldattal kerüljön lepermetezésre, eleinte 10 naponként, utána 14 napos ismétléssel. Ezt a műveletet, 5 -6 alkalommal történjen meg. A védőszer jobb tapadás érdekében, igen ajánlom, hogy a permetléhez, még NONIT nedvesítő szer 0, 01 % oldata is kerüljön..

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 04:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KIRÁLYLÁNY!

A AGRO ORCHIIDE szubsztrátum , összetételét nem ismerem. Az alkalmazásáról, nem tudok véleményt mondani.

A mikrohullámú sütő használatáról tudok. Nem használtam, nincs tapasztalatom, és nem merek javaslatot tenni, mennyi ideig kell, abban, a talajt „sütni”, hogy benne lévő élőlények elpusztuljanak.

A kérdéses tojás, ismereteim szerint, ebből kell ki a csiga. A csiga, tojásokkal szaporodik.

Számolása kérdése, hogy egy cserép felülete milyen méretű. És annak arányában kell a vegyszert kiszórni. Pl, ha 0,1 négyzetméter akkor 0,4 grammot kell kijuttatni.

Sajnálom, hogy nem tudja meg venni, hogy fonálféreg elleni szert. Igen szükséges lenne, hogy a növény gyökerében lévő fonálféreg is elpusztuljon.

Vissza az elejére
Királylány
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 00:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kr4308 írta:
Kedves KIRÁLYLÁNY!

Azzal kezdem, hogy még idáig nem kaptam, senkitől, ilyen részletes tájékoztatást, mint Te adsz.

Számom érthetetlen, hogy az orchidea talajában, ennyiféle kárósító lényt lehetett megtalálni. A véleményem meg van, …….. Nem ragozom tovább!!!!

A képek, és a leírásod szerint, a talajban lévő élőlények közül, a csigafélék, okozták a virág szirmok felületi rágását. A többi élőlény a gyökereket támadja, és okoz kisebb, nagyobb kárt.

Csupán föld cseréről írsz. Előtte, a talajt, fertőtlenítetted! Mi módón? Erre kérek választ!

A steril talajba ültetted, ez rendben is van. De viszont, a növény gyökerei között, meghúzódhat egy, két, kárósító lény, vagy talajban található élőlények által lerakott tojások is. Továbbá, felételezem, hogy fonálféreg is jelen van a növény gyökerén vagy a gyökerében. Tehát idővel, a ki kelt kárósítók, megint a növényt, és a virágot fogják támadni.

A virágok, ezt a, esztétikai károsodást nem tudja ki nőni.

A fent említetett okok miatt, a steril talajba történő ültetés után, az orchideát tovább kell védeni.

Javaslom, hogy az orchidea talaját, amikor már, a növény benne van, még vegyszeres kezelésbe részesítsed.

ROVAROK ÉS CSIGÁK ELLEN!

GALATION 5 G adagja 1 négyzetméterre 4 gramm vagy

BUVATOX 5 G adagja 1 négyzetméterre 3 gramm

Ezeket szabadon meglehet vásárolni.

De viszont, a fonálféreg elleni szert, NEMATHORIN 10 G-t, már zöldkönyvre lehet megvásárolni. Ennek az adagja, egy négyzetméterre 0,3 dkg azaz 3 gramm.

A rovar és fonálféreg elleni szereket együttesen kellene a cserép talajába bekeverni, és igen kevés vízzel megöntözni, hogy a hatásuk mielőbb, meg induljon. Ezt a kezelést, legalább két alkalommal ajánlom, az elvégzését. A két kezelés között, 21 nap teljen el.

Ezzel a kezeléssel, még az elbújt kárósítókat is vissza lehet szorítani.

Kedves Kardos Rezső!

Még nem ültettem át a bulbákat, mert még 1-2 dologban segítségre van szükségem.

Vettem AGRO Orchidea szubsztrátumot és olvastam valahol mikrohullámú sütő alkalmazásával való "sterilizálást". Érdekelne, hogy ezt pontosan hogyan csinálhatom, vagy hogy milyen más módon "kezeljem" elő a leendő ültetőközeget??

A növényeimet önálló bulbákra szedtem, a gyökereit teljesen szétbogoztam és kitakarítottam a korábbi ültetőközgéből. Beáztattam őket és most estére kiszedtem a vízből. Hétfőn tudok vegyszereket vásárolni, akkor ültetem át őket. Veszek Galationt és Buvatoxot (ha kapok, mert hogy ez itt egy kisváros) -Nemathorint ezek szerint nekem nem fognak adni? (merthogy zöld-könyv köteles)- és az orchidea szubsztrátumba keverem őket (remélem a termék-tájékoztatóból kiderül, hogy kg-ra vetítve mennyit kell használni, mert az Ön által megadott gr/nm-t nehezen tudom átfordítani gr/cserépre).

Ön szerint a "titokzatos tojások" mik lehetnek? (egy levélíró szerint tápgolyó, de nekem gyanús, hogy a belső része nedves, olyan "halhús-szerű" volt)

Válaszát előre is köszönöm!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Következő
42 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban