15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
10:55:pm pili :
Kátya - nézz be az időjárásosba!
4:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - BONSAI, BONSZÁJ - Bérces András szakértő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

BONSAI, BONSZÁJ - Bérces András szakértő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Eqinox
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.04.01, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves vargagerp!

A fehér réteg a fáid földjének a tetején az a csapvízből kiváló vízkő illetve fölös ásványi sók. A lágy vízzel való locsolással kiküszöbölhető ez a jelenség. Viszont a víz lágyításával az ásványi sók nagy része is elveszhet a vízből ami hiánytüneteket okozhat a növénynél. Legegyszerűbb megoldás a manuális eltávolítás. De a túl kemény víz is gondot okozhat, ha az adott faféle érzékeny a meszes talajra. Többek közt ezért kell a fiatal fákat évente, az idősebbeket két-három évente át/újraültetni.

Akváriumi víztisztítón kicsit pontosabban mit értene? RO készüléket?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vargagerp
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2013.03.31, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves András

Némi tapasztalatom nekem is van bonsaiok terén de van egy visszatérő problémám amit nem igazán tudok kiküszöbölni.
A föld felületén mindig kialakul egy kis fehér réteg ami szerintem nem túllocsolás miatt van mert még élnek a fáim, szerintem a locsoló vízzel van a probléma, sajna nem tudok gyűjteni esővizet ami a legmegfelelőbb lenne, állott vízzel próbálkozok, de az semm segít túl sokat ...
Van valami bevált módszer? Gondolkozom akváriumos víztisztítón de nem tudom segít e .

Illetve másik kérdésem az lenne nemrégen vásároltam egy camelia bonsai amivel még semmi tapasztalatom nincs de nem tudtam otthagyni... Szóval ha tudna segíteni mit szeret ez a kis fácska félárnyák sok, folyamatosan nedves talaj... meg minden tanácsot szívesen fogadok.
Válaszát előre is köszönöm
Vissza az elejére
ST
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.08.20, 19:22    Hozzászólás témája: Kezdő Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló!
Régóta gondolkodom hogy elkezdek nevelgetni egy szobai bonsai-t. Mindenképp egy gránátalmát szeretnék. A kiszemeltem egy Punica granatum nana. Ez megfelelő egy kezdőnek? Milyen körülményeket kell biztosítanom neki? Milyen föld és tápoldat kell neki? Előre is köszönöm a választ =)
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.05.03, 07:28    Hozzászólás témája: kiállítás Hozzászólás, az előzmény idézésével

bonsai kiállítás
holnaptól (május 4) vasárnapig
Herman Ottó általános iskola, XIII Radnóti M.u.35
a belépés dítalan.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hirthbonsaicenter
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.04.15, 06:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bonsai Carmonához sikerült beszereznem olyan bonsai tálat ami egyik felén víztartály van így a páratartalom utánpótlás lakásban meg van oldva!
http://hirthbonsai.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=813&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=53
vgerp
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2012.04.08, 12:21    Hozzászólás témája: boróka Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Lenne egy igen fontos kérdésem van egy számomra nagyon kedves kúpborókám ami pár nappal ezelőtt elég rosszul néz ki levelei lekonyultak és elkezdtek sárgulni a levelei...ebben szeretném a segítségeteket kérni ...mi lehet a probléma ..?
http://i1170.photobucket.com/albums/r525/vgerp/DSC01663.jpg
http://i1170.photobucket.com/albums/r525/vgerp/DSC01660.jpg

Ja igen ami nem tudom fontos e de vannak az erkélyen paprikáim is amiknek a level kis mértékben szintén sárgulnak ...a kettő összefüghet?
Vissza az elejére
hirthbonsaicenter
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.03.12, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bonsai talajfertőtlenítés.

A talajfertőtlenítők egy olyan fontos mozzanata a bonsai nevelésnek, amivel elkerülhetjük a több éves munkánk kárba veszését!
Az egyedileg kevert ültető közeg összetétele általában 4-5 fajta alkotó elemből áll, ezért az így összeállított keverékben megbújhatnak vagy kifejlődhetnek olyan paraziták, gombák, rovarok , amik károsíthatják bonsaiunk gyökérzetét. Ezért ajánlom, figyelmébe minden bonsais kollégának, aki még nem alkalmazza ezt a védelmi formát.
Milyen szert használjunk és hogyan?
A fertőtlenítőszerek skálája igen nagy, sőt van több csoport amire most nem térnék ki. Arról mondanék véleményt és merném ajánlani, amit én is használok, kipróbált és a gyakorlatban működőik.
Csoportosításuk:
- Általános hatású
- Rovarölő hatású
- Gombaölő hatású
1 – Az általános hatású szerek mind gázhatásúak. Többségükből a talajban metil-izocianát képződik, ami olyan erős hatású, hogy az adagolástól függően valamennyi csoportba tartozó élőlény kiirtására alkalmas, de szakszerűtlenül alkalmazva a kultúrnövényre is mérgező.
Granulátum formában lehet beszerezni, gyenge méreg így mindenki hozzájuthat bármely gazdaboltban.
Magam ezt használom, és a következő képen alkalmazom:
Az átültetés megkezdése előtt felmérem a talaj mennyiségét, hogy hány litert szükséges ekkora mennyiséghez. A szert nem keverem előre az ültető közegbe, csak akkor használom mikor átültetek.
Ugyanis ha előre bekeverjük a szert, akkor kölcsönhatásba lép a talajban rejlő nedvességgel és elkezd gázt fejleszteni, így mire elkezdünk vele dolgozni már elillant és nem biztos, hogy a megfelelő mennyiség kerül az adott bonsai ültető közegébe.
A földkeverék felhasználása közben adagolom a fertőtlenítőszert, s a földbe keverve várjuk az eredményt. Az átültetés közben mikor a tálba helyeztük a bonsait és rögzítettük, utána keverjük az ültető közegbe a megfelelő mennyiségű talajfertőtlenítő szert (ez nálam bevált és jól működik).
Miért ilyenkor szórom a talajra?
Az elején említettem, hogy ez a szer egy általános talajfertőtlenítő szer, ami gáz hatású, tehát alkalmazását követően a talajban gáz képződik, ami átjárja a teljes talajszerkezetet, így fejti ki a fertőtlenítő hatását. Ezért ha a talaj felszínére szórjuk , akkor értelemszerűen nem ott adja le „ jótékony hatását” ahol azt mi szeretnénk.
Fontos!
A szert zárt térben ne alkalmazzuk , bár gyenge méreg , de nem ajánlott!
Alkalmazását követően célszerű pár napra a bonsait szabad levegőn tartani , míg a szer kifejti hatását .
Az általam használt szer a Bomber 1,5 G rovar és talajfertőtlenítő szer.
Hatóanyag: 15% teflutrin

További hasznos infókat itt találsz! http://hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=67&Itemid=95

Hirth Janos
hirthbonsaicenter
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.02.29, 06:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kaposvári Bonsai Egyesület " Yamadori Túra a Zselicben"címmel túrát szervez 2012 03. 03.-án (szombat).
ásó

Egyéni felszerelés szükséges, túracipő, ivóvíz, élelem.

Túra tervezett időtartama: 9-12 óráig.

Részvételi díj 2000 ft/fő, ami a helyszínen fizetendő, a Kaposvári Bonsai Egyesület tagjainak a részvétel ingyenes.

Gyülekező:

9:00-kór. Kaposvár. Ady Endre utca 1. (kapualj)

Jelentkezési határidő: 2012 03.01.csütörtök 22:00 óráig.

Jelentkezni kizárólag emailben név, telefonszám megadásával lehetséges.

Email: info@bonsaiclubkaposvar.hu

www.bonsaiclubkaposvar.hu
vgerp
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2012.02.20, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi a gyors választ megfogadom Smile
Vissza az elejére
hirthbonsaicenter
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.02.20, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
A Carmonádnak valószínű, hogy a lakás fűtése során hirtelen megváltozott levegő páratartalma miatt hullott le a levele ennyire. Láttam a fotód, hogy akváriumba tetted. A Carmona próbál akklimatizálódni a megváltozott körülmények miatt. Én nem mozgattam hagytam a helyén ahol volt és odafigyeltem hogy ne száradjon ki az ültetőközege. 2-3 hét múlva teljesen kihajtott! Ha ebben az állapotban betesszük egy akváriumba szerintem még nagyobb különbséget teszünk az előző és a mostani hely klímája közt! Így olyan " klíma hintába " tesszük a növényt, hogy nem biztos a túlélés. A levélen látható barna foltok is szerintem ennek tudható be, sok a nedvesség és a pára, így rothadni kezd és a gombáknak is kedvez a felállított körülmény.

Írásom a Carmonáról >>>
http://hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=121

Janó
vgerp
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2012.02.20, 12:07    Hozzászólás témája: carmona Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Van egy kis carmona fám amit még szeptember környékén vettem nagyon szépen fejlődött de karácsony tájékán elkezdte hullajtani a levelét. Aztán hirtelen elkezdte hullatni a levelét de mindig hozott ujjakat is ...most elég rosszul néz ki szegény így betettem egy akváriu edénybe.
Ja ami még fontos lehet hgy a levelei elkezdenek barnul és utánna lelesnek ...
Mi lehet a baja?

https://picasaweb.google.com/115215107221374208980/Bonsai?authkey=Gv1sRgCN6juLqQ1t-QjAE
Vissza az elejére
Atcsi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.02.08, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszát.
Üdv. Atcsi
Vissza az elejére
hirthbonsaicenter
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.02.07, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Atcsi!

A moházásról csak annyit, hogy én vetni szoktam a mohát. Begyűjtöm, megszárítom, összemorzsolom liszté és szitával rászitálom az ültetőközeg felszínére. 10-14 nap múlva mohapázsittá érik.

Üdv: Janó[/b]
Atcsi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.01.22, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is régota bosai kedvelő tartó vagyok(3db.kína szíl, 2db.fikus,2db.japán acer). Van egy kérdésem a moházással kapcsolatban.Erdöben szoktam begyüjteni.De állitolag büntetik Sad .Melyik fajokat és milyen mohafajtával lehet beültetni.
Az már tudom egy kis anyag kell alájuk akor jóbban megmaradnak.
Meg valaki nem tud olcsó bosai tálakat a neten néztem már de horror árak vanak.Elöre is köszönöm.Üdv. Atcsi
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.01.05, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nett
Adj neki vizet, a földjére öntve, addig amíg alul kifolyil. Aztán öntsd ki a vizet, mer nem állhat alatta.
Ezután tedd be akvárium edénybe v. fólia sátorba, jól lezárva. Addig amig beszerzed, tedd be egy átlátszó nejlon zacskóba, szintén jól lezárva.) Hűvös, világos helyre tedd. Hetente nyisd ki, nézd meg, fogdosd meg a földet, ha kell adzs egy kis vizet.
Küldj képet ahol jól látszanak a levelek.
nem látom mekkora tál?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Következő
2 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban