16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:06:pm aszokfa :
Lobularia hybrid 'Stream® Purple' – Illatos ternye (mézvirág) lila szinben magra vevő lennék!
7:23:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:23:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét...készülődés t Pünkösdre
6:13:am Bojtárgazdi :
Ó, szóval jó reggelt kívánok!
6:12:am Bojtárgazdi :
ó reggelt! Hidegecske van.
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!pályinkás at vagy anélkülit
5:08:am aszokfa :
Jó reggelt! Ki korán kel, hamar álmos lesz!
2:57:pm bau :
:sleep
1:42:pm Bojtárgazdi :
Bauka, én kora reggel nem pálinkázom, úgyis lassan boot-olok be! Persze lehet, hogy más lenne a véleményem, ha lenne itthon pálinka...
12:08:pm bau :
Hukk...még egy kortyocskát... hukk
6:43:am Bojtárgazdi :
Namégegyszer
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.12.10, 11:41    Hozzászólás témája: Re: solo644 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tams85 írta:
Kedves Gépdoki! Egy solo 644-es régi fűrésszel kapcsolatban kérém tanácsod. Közel 20 éves ebből 19 et kamrában porosodott, tavaly egy egész szezont kiválóan üzemelt, majd idén bevágta a durcást. Hidegen nehezen indul. Konkrétan szívatóval 5-6 rántás majd hörög egyet és utána szívató nélkül indul. Magas fordulaton pörög rendesen azt be bírom állítani, de alapjáratra csak szép komótosan áll vissza majd pár perc után megáll és megint nehezen indul. Akárhogy állítom az üzemanyagot az alacsony fordulaton. Karburátort kifújattam, kimostam, összes tömítés membrán, tűszelep, cserélve. Egyedül a karburátor és a szívócsonk közé nem kaptam tömítést azt legyártottam klingeritből, loctite grafitos tömítővel raktam fel, és a pici kis vákuum nyílásra is ügyeltem. Eddigi eredményem egy olyan három tank benzin, folyamatos üzem, állandó alapjárat állítgatással. Mostmár csak a szimeringekre tudok gondolni, de gondoltam kikérem a tanácsod mielőtt, teljesen szétszedem, és végül elásom a kert hátsó felében... Segítséged előre is köszönöm!

Friss benzinnel próbáljad. Ha így sem jó, akkor a szimeringeket kellen kicserélned.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tams85
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.12.02, 15:07    Hozzászólás témája: solo644 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki! Egy solo 644-es régi fűrésszel kapcsolatban kérém tanácsod. Közel 20 éves ebből 19 et kamrában porosodott, tavaly egy egész szezont kiválóan üzemelt, majd idén bevágta a durcást. Hidegen nehezen indul. Konkrétan szívatóval 5-6 rántás majd hörög egyet és utána szívató nélkül indul. Magas fordulaton pörög rendesen azt be bírom állítani, de alapjáratra csak szép komótosan áll vissza majd pár perc után megáll és megint nehezen indul. Akárhogy állítom az üzemanyagot az alacsony fordulaton. Karburátort kifújattam, kimostam, összes tömítés membrán, tűszelep, cserélve. Egyedül a karburátor és a szívócsonk közé nem kaptam tömítést azt legyártottam klingeritből, loctite grafitos tömítővel raktam fel, és a pici kis vákuum nyílásra is ügyeltem. Eddigi eredményem egy olyan három tank benzin, folyamatos üzem, állandó alapjárat állítgatással. Mostmár csak a szimeringekre tudok gondolni, de gondoltam kikérem a tanácsod mielőtt, teljesen szétszedem, és végül elásom a kert hátsó felében... Segítséged előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mjani
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.11.26, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!Elvittem a láncost egy szervizbe ahol átnézték és ki pucolták a karburátort ultrahangal.Most újra dübörög!!!
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.11.25, 22:21    Hozzászólás témája: Re: Ducati MPM 10 (nagyolasz) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Caljoe írta:
Jó napot gépdoki!
Érdeklődöm, hogy MPM10-hez hol lehet motoralkatrészeket beszerezni?
Esetleg komplett új motort is lehet vásárolni valahol, vagy felújított, esetleg jó állapotú, használtat? Ha igen hol?
Üdv: Joe

Az alábbi e-mail címre kellene pontosan megírni, hogy mire lenne szükséged. Ők megírják, hogy van-e készleten, és beszerezhető-e?

veszprem@kerttechnika.hu

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.11.25, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mjani írta:
Szia Gépdoki ! Van egy 4 éves STIHL MS 230-as fűrészem,csodálatosan megy,ács munkára ,és hébe-hóba döntésre,és darabolásra is használom.Egy reggel ahogy begyujtotam,(be is gyult rendesen)minden rendben volt amig gázt nem adtam neki,ahogy másodjára meg gázoltam le ált.Tehát könnyen gyúl,és alapon jol pörög,de amikor gázt kap mindjár,mindjár lefulad,és nem tudom miért.Csak eredeti STIHl olajal űzemeltetem. Kösz előre is a segitséget,és minden jót kivánok!!!

Valószínűleg el van dugulva a karburátor.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.11.25, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

atter írta:
gépdoki írta:
atter írta:
Szia gépdoki!
Tanácsodat kérném, Elektromos láncfűrészt szeretnék venni, olyat ami bírja a strapát, a komolyabb munkát. Szerinted mennyire jó választás a Partner ES2200-as gép? Néztem még a Makita uc4030a-t is csak annak az ára egy kicsit már borsos. Esetleg tudnál ajánlani nekem valami jót komolyabb munkára?Előre is köszi Doki!

Pontosan mit értesz komolyabb munka alatt?

Évi 80-100 mázsa fa össze aprítását értem alatta. Erre keresek elektromos gépet.

Ilyen mennyiségre mindenképp benzinmotoros fűrészt javasolok. Elektromosban ami bírná, az már majdnem annyiba kerül, mint egy benzinmotoros.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.11.25, 22:16    Hozzászólás témája: Re: Proton motor Hozzászólás, az előzmény idézésével

BancsóZoltán írta:
Szia Gépdoki!
Vízszintes tengelyű, Proton motoros 5,5 LE-s rotakapám van. Eddig tökéletesen működött. Tegnap elkezdett balanszírozni, füstöl köhög, ha bemelegszik még rosszabb. Lehetetlen vele dolgozni. Mi lehet a baja?
Olajat, gyertyát cseréltem, karburátort tisztítottam, üzemanyagot is kicseréltem.

Szerintem túl sok benzint kap.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.11.25, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

atika írta:
Jó napot olyan kérdésem lenne hogy partner 352 fürészen hogy kell beállitani a porlasztót. Walbro wt 662 a tipusa. Nem tudom hogy ezeknél mi az alap beállitás az hogy teljesen be van csavarva és onnan keel kifelé állitani?

Teljesen be kell csavarni, majd egy teljes fordulatot kifelé. Innen kezdeve lehet kicsinyenként kifelé növelni a benzin mennyiséget.

Vissza az elejére
Caljoe
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.11.24, 18:12    Hozzászólás témája: Ducati MPM 10 (nagyolasz) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó napot gépdoki!
Érdeklődöm, hogy MPM10-hez hol lehet motoralkatrészeket beszerezni?
Esetleg komplett új motort is lehet vásárolni valahol, vagy felújított, esetleg jó állapotú, használtat? Ha igen hol?
Üdv: Joe
Vissza az elejére
mjani
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.11.20, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki ! Van egy 4 éves STIHL MS 230-as fűrészem,csodálatosan megy,ács munkára ,és hébe-hóba döntésre,és darabolásra is használom.Egy reggel ahogy begyujtotam,(be is gyult rendesen)minden rendben volt amig gázt nem adtam neki,ahogy másodjára meg gázoltam le ált.Tehát könnyen gyúl,és alapon jol pörög,de amikor gázt kap mindjár,mindjár lefulad,és nem tudom miért.Csak eredeti STIHl olajal űzemeltetem. Kösz előre is a segitséget,és minden jót kivánok!!!
Vissza az elejére
atter
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.11.13, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos Doki tudsz nekem valami tippet adni? Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
atter
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.11.02, 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
atter írta:
Szia gépdoki!
Tanácsodat kérném, Elektromos láncfűrészt szeretnék venni, olyat ami bírja a strapát, a komolyabb munkát. Szerinted mennyire jó választás a Partner ES2200-as gép? Néztem még a Makita uc4030a-t is csak annak az ára egy kicsit már borsos. Esetleg tudnál ajánlani nekem valami jót komolyabb munkára?Előre is köszi Doki!

Pontosan mit értesz komolyabb munka alatt?

Évi 80-100 mázsa fa össze aprítását értem alatta. Erre keresek elektromos gépet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
BancsóZoltán
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.11.01, 11:37    Hozzászólás témája: Proton motor Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
Vízszintes tengelyű, Proton motoros 5,5 LE-s rotakapám van. Eddig tökéletesen működött. Tegnap elkezdett balanszírozni, füstöl köhög, ha bemelegszik még rosszabb. Lehetetlen vele dolgozni. Mi lehet a baja?
Olajat, gyertyát cseréltem, karburátort tisztítottam, üzemanyagot is kicseréltem.
Vissza az elejére
atika
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.10.31, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó napot olyan kérdésem lenne hogy partner 352 fürészen hogy kell beállitani a porlasztót. Walbro wt 662 a tipusa. Nem tudom hogy ezeknél mi az alap beállitás az hogy teljesen be van csavarva és onnan keel kifelé állitani?
Vissza az elejére
dcsabesz
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.10.29, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
dcsabesz írta:
Szia Gépdoki!

A rotakapám motorjával akadt problémám. Ez egy függőleges vezérműtengelyű, 4 ütemű motor. Fix a gyújtás, a szelepeken sem lehet állítani, sőt a karburátoron sem. Az a gondom vele, hogy nehéz beindítani és a kezemből is kirántja indításkor a behúzózsinórt. Javítható ez a motor? Mivel állítási lehetőség híján fogalmam sincs mit lehetne kezdeni vele.

Köszönettel: Dcsabesz

Szia Dcsabesz!
Sokat segítenél, ha legalább a motor gyártóját és típusát megírnád.

Ez a motor Briggsre hasonlít, de nem az. Valami copy lehet. A Briggsnek a 300-as motorja lehet az alapja.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 31, 32, 33  Következő
27 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban