15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:40:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Furcsa,megmagyarázhatatlan dolgok története....
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Furcsa,megmagyarázhatatlan dolgok története....
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bsz83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.12.10, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

cica Sad
Ilyesmi dolgok már máskor is történtek velem is és anyuval. Ő is "fogékony".
Miután nagypapám meghalt, épp nagymamámnál voltam. (A nagypapám édesapám apukája volt, a mamám is meghalt már, én anyukám anyukájánál voltam.) A szobában egyszer csak hangos lélegzést hallottam, mit mikor mélyen veszi a levegőt. Nagymamám a konyhában volt és rajtunk kívül csak Rozi macska volt a lakásban, de ő sem ott. Mintha mellettem 1-2 m-en belül lélegzett volna valaki. Később készhez kaptuk a hamvasztási papírokat és kiderült, hogy kb. akkor hamvasztották a papát.
Anyu meg Marcica halála után pár nappal álmodta, hogy bekapcsolt a sütő és látta a macskát is. Lehet, őt is akkor hamvasztották. Sad
Miután mamám meghalt, még aznap a Péci cica nagyon sokat bámulta a plafont, mintha követne valamit, de mi semmit nem láttunk ......

http://picasaweb.google.hu/szilvifenykepei
http://picasaweb.google.hu/bsz1983
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Cica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.11.01, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bsz83!
Ahogy írtad a történetedet a kutyád elaltatásával,velem is szintén így történt! Bárót a férjem vitte az orvoshoz és egyszer egy suhanást éreztem,mint amikor Báró mindig elszaladt mellettem,akkor pont 10 óra volt,mert az óra ütött és néhány perc múlva telefonált a férjem, hogy pontban 10 órakor állt,meg a kicsi szíve. Crying or Very sad Crying or Very sad

Adry03
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.11.01, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én úgy tudom, hogy ilyenkor a lelkek meglátogathatják a szeretteiket.

üdv: Adry
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mini73
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.11.01, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet ott volt Veled.
Azt mondják, ha "otthon"van valaki hüvös szellő mozgás érződik egy pillanatra.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.11.01, 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Furcsa dolog történt velem tegnap. Confused
Előre mondom,sem hibbant se szenzáció hajhász ne vagyok.

A monitoromon az elhunyt férjem fotója van. Crying or Very sad
Tegnap lett volna a születésnapja. Crying or Very sad
Így hát gyertya égett mellettem,amíg a gépnél dolgoztam.

Mikor végeztem,kikapcsolás előtt mindig végigsimítom a képernyőt. Embarassed
Abban pillanatban,mintha valaki elfújta volna a gyertyát:
Sem huzat sem légáramlat nem érhette,mert fedett mécsesben égett.
A gyertya sem volt még teljesen kiégve.

Mad Shocked Question Question

Itt volt velem? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
bsz83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.11.01, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velem is rengeteg dolgok történik.....
Az egyik legérdekesebb lassan 2 éve, november 4-én történt. Aznapra beszéltük meg az állatorvossal, hogy Jennyt (az avatáromon) elengedjük örökre. 16 és fél éves volt, már "túlöregedett magán", de ő nem hagyott itt minket, nekünk kellett elengedni. Belül még mindig fiatal volt, de a teste már nem. A kutyás topicban sokat írtam erről, most nem részletezem.
A lényeg, hogy 11-re volt megbeszélve a dolog. Édesapám vitte el, én dolgoztam. Laborban dolgozom, aznap épp vércsoportos voltam. Egyedül dolgoztam egy helységben. Sokat gondoltam rá, ahogy közeledett az időpont. Épp a gépből vettem ki a véres csöveket, amiknek a kupakját tettem volna vissza. Kezemben a vér, a másikban a kupak és egyszer csak a nyakamba borítottam! Mintha valaki meglökte volna a kezem, éreztem is, még ellen is tartottam, de a vérsavó folyt le a nyakamon...
Ránéztem az órára, 10:45. Mikor beszéltem apukámmal, mondta, hogy előbb történt meg, nem 11-kor, 3/4-kor. Shocked
Ehhez tudni kell, hogy Jennynek volt egy szokása. Leült az ember mellé, mindig a bal oldalra, akkor is, ha ott 10 cm volt. Hozzáteszem bal kezes vagyok, abban volt a vér. Sokszor tehát ültem a fotelban, ágyon, Jenny mellém ült és a bal kezem alá fúrta a fejét és addig lökdösött, míg fel nem emeltem a kezem, és át nem öleltem, ő meg a vállamra tette a fejét.
Biztos vagyok benne, hogy ott és akkor ő lökött meg, más magyarázatot nem találok arra, hogy miért öntöttem magam nyakon vérrel.....

http://picasaweb.google.hu/szilvifenykepei
http://picasaweb.google.hu/bsz1983
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.10.27, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ginkgo írta:
....
A második kérdés, hogy egy zsidó család kertjébe hogy kerülhet feszület?

Aabban a bizonyos időben nemcsak a zsidókat kellett bujtatni,másokat is.Előfordult,hogy zsidók bujtattak nemzsidót.

Lehetett a régebbi tulajdonos is keresztény és ki tudja,milyen elgondolásból került a földbe a feszület?Elvesztették vagy direkt lett elásva?

A Ginkgo által említett módon találtak sok katolikus kegytárgyat,mint a hozzánk legközelebbi máriabesnyői Mária-szobrocskát.A legenda szerint a feltalálás helyén épült a mai kegytemplom,ami fogadalmi templomként indult,csak az éppíttető (Grassalkovits) sokáig hezitált a leendő templom helyét illetőleg

Más: nőismerősöm házában régebben idősebb rokon hölgy lakott.Ismerősömmel nem várt "gólyahírt" közölt a doktor,mire ő inkább kötelet keresgélt.Nem akart már olyan kései gyermeket,volt már kettő.Akkor jelent meg többször egymás után a volt rokon hölgy (nevezzük Máriának) az álmaiban,beszélt hozzá,bár ezt csak a száj mozgása jelezte.Ismerősöm is egy élő korosabb nő javaslatára beszélni kezdett Máriához.Jóideg "beszélgettek" ,Mária némán,Ismerős hangosan,mikor egyszer mondta Máriának,hogy elfogadja a nemvárt gyermeket,fel fogja nevelni.Ezek után Mária nem jelentkezett többet.Ma ez a kislány a támasza,a másik kettő elfeledte az anyját.

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2011.10.27, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pampazsuzsi írta:
...
Én hiszem, hogy itt vannak velünk. Vigyáznak ránk és segítenek.
...

Ebben én is hiszek.Rengeteg megmagyarázhatatlan dolog történt/nik velem.
Hogy éppen akkor és ott ! A legutóbbi:égett a kandallóban a tűz,én kint dolgoztam a kertben.Néha bementem,tettem rá.Még sok dolgom volt kint ugyan,de bent maradtam "szöszmötölni".Pár perc mulva erős füst szagot érzek.Nézem,begyulladt a kandalló alatti begyújtós tároló.Előtte szőnyeg,mellette bútor,stb...
Erre szoktam mondani:"szóltak föntről",hogy menjek be.
Elég gyakran van ehhez hasonló "figyelmeztetésem",amit én is megköszönök.
És gondoljon bárki-bármit.
Vissza az elejére
Sunike74
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.10.27, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egyszer régen, a munkahelyemen beszélgettem egy hölggyel, aki mindenféle "misztikus" dolgokkal foglalkozott. Azt mondta, megnézi a védőangyalaimat. Hármat vélt látni körülöttem, egy tízévesforma kislányt, egy apácát és még valakit, rá nem emlékszem. Édesanyám kishúga tízévesen halt meg, a nagynénje pedig apáca volt és nem sokkal az eset előtt temettük el.
A hölgy még a nevemet sem tudta, nemhogy ilyesmiket.
Nem foglalkozom ilyen dolgokkal, de azért ez elgondolkodtató.....
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2011.10.27, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Édesanyám mesélte - nincs okom, hogy ne higgyem el, mert nem szokott kitalált történeteket mondani.
Kislánykorában történt, hogy azt álmodta, ásson a kertben egy bizonyos bokor alatt. Meg is tette, és talált ott egy feszületet.
Ez az első kérdés, hogy történhet meg ilyesmi?
A második kérdés, hogy egy zsidó család kertjébe hogy kerülhet feszület?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pampazsuzsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2011.10.25, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most intézzük a Párom nyugdíjazását. Ő soha nem intézett hivatalos ügyet, így most is én járkáltam a papírjaival. Mindent beadtunk és vártunk.
A múlt héten egyik éjjel az Apósommal álmodtam. Azt mondta: Zsuzsikám, segíts még a Lalinak"
Az nap délben jött egy levél a nyugdíj intézettől: még egy papírra szükség van.
Hát ezért jött szólni a Papa! Very Happy Very Happy

Ezek a dolgok, szinte hihetetlenek, de bizony valós dolgok.
Én hiszem, hogy itt vannak velünk. Vigyáznak ránk és segítenek.
És amikor valami sikerül, én bizony mindig megköszönöm Nekik!!! Embarassed Embarassed

Pampazsuzsi
Vissza az elejére
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.10.25, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anyukám velünk szemben lakik, nagymamám két évig volt ágyban fekvő beteg mielőtt jobb létre szenderült. Mamikám imádta a hintaszéket . Idén nyáron történt hogy anyus kora reggel kint cigarettázott a teraszon amikor a nagyhinta elkezdett mozogni . Anyus még nézte is hogy odalent fúj a szél? Mert ő a lépcső tetején nem érzi-le is sétált megnézni hogy az udar közepén van -e légmozgás? Nem volt. Egyszercsak hirtelen megállt a hinta. Nem ugy hogy kisebbeket hintázik aztán áll meg . rögtön. Pár másodperc mulva újraindult, szél most sem volt. Anyus úgy belefeledkezett a hinta csodálásába ,hogy észre sem vette hogy megjött érte az autó amivel munkába viszik. Néhány nappal később csúnya szeles idő volt , anyu felállt megy kifelé. Kérdem tőle hová megy ilyen időben? Megnézi a hintát. Shocked mondom mit kell azon nézni? Nem fujja a szél alig moccant piciket a nagy szélben. Akkor mesélte el mi történt néhány nappal azelőtt.

ez a hinta akácból készült
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pampazsuzsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2011.10.25, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én Apukám 15 éve halt meg Karácsony napján.
Délután bevittem Anyut hozzá, hogy meglátogassa. Amikor beértünk, már láttam hogy baj van. A nővérhívó villogott az ajtó fölött, és már nem engedtek be hozzá.A sors fintora, hogy Ágica lányom abban a kórházban volt intenzíves nővér.Délelőtt még megkérték a kollegái hogy vegyen vért Aputól, mert nagyon sok volt a beteg. Ági levette a vért, megetette Aput és hazajött.
Amikor láttam hogy baj van, gyorsan telefonáltam, és Ő is rohant be.
Sajnos már nem tudtunk Apuval beszélni.
A nővérek és orvosok adtak Anyunak nyugtatót, és én hazavittem.
Mivel én vezettem ,nem kértem gyógyszert.
Otthon kitört belőlem a sírás.Addig sírtam, zokogtam míg elaludtam.Arra ébredtem, hogy érzem Apu meg símogatta az arcom, és éreztem azt az igazi Apu illatot.
Mondhatják hogy ilyen nem létezik.
De én tudom, hogy akkor Ő jött elköszönni tőlem.
Sokszor most is érzem az arcvize illatát, és tudom akkor itt van velünk.

Pampazsuzsi
Vissza az elejére
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.10.25, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tény és való ,hogy a babonák nem hatnak meg . Jöhet a kéményseprő vagy a fekete macska , nőhet a négylevelű lóhere halomba...de amikor a fiam kicsi volt egyik alkalommal már órák óta sírt (egyébként is hasfájós baba volt) egy helybéli idős néni megkérdezte anyutól a kapuban:
-Próbáltatok neki parazsat oltani? Biztos megverték szemmel a gyermeket.
Azt sem tudtuk mi fán terem. Megcsinálta Magduska néni , és ahogy abbahagyta a hókuszpókuszt , semmi baja nem volt a fiamnak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Vhani
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.10.25, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagymamám mindig azt mondta ha ő meghal ne féljünk majd tőle.Nem is féltem amikor éjszaka a lábamra ült és azt mondta hogy elment az angyalokhoz. Crying or Very sad
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
4 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban