Csatlakozott: Jan 17, 2006 Hozzászólások: 6548 Tartózkodási hely: Budapest X. Kerület
Elküldve: 2011.05.24, 20:08 Hozzászólás témája:
Szia
Köszike a gyors választ.
A fát 8 éve ültette egy kertész, egyébként ő juhar /olyan ami kanada zászlajában van/ legalább is ezt mondta a kertész.
Tavaly a nagy esőzéskor szépséges dús volt, nem sok terméssel, idén középen kopaszka, de nagyon sok volt a termése /még a szomszédoknak is jutott, már mint jőtt egy nagy szél és beterítette a szomszédok udvarát/ is//.
Ha kórokozó van a fácskán mivel permetezzem szerinted?????? _________________ Erika68
Csatlakozott: Jun 07, 2006 Hozzászólások: 387 Tartózkodási hely: Budatétény
Elküldve: 2011.05.24, 18:37 Hozzászólás témája:
Szia
Kérdezd meg Rezsőt is, a kép alapján nehezen felismerhető, hogy milyen fa, 2 tippem van: Acer negundo/Zöld juhar, vagy Celtis occidentalis/Nyugati ostorfa.
Első kérdés, hogy volt e most tavasszal lombhullás, ágelhalás, kihajtás után, vagy már ilyen ritkásan hajtott ki?
Ha kihajtás után kopaszodott meg, akkor valamilyen kártevő, kórokozó lehet. Keresni kell a fán oda nem illő dolgokat.
Én a második variációra tippelek.
Második kérdés, hogy volt e a kopaszabb területen több termés, vagy több virág? Mert ha azon a részen több termést érlel, akkor lehet visszafogottabb a lombozat növekedése. Vagy tavaly volt azon a részen sok termés, és az érzékenyebbé teszi a télre is. /Mert a szaporodás kimerítő / Növényeknél előfordul, hogy nagyon nagy termés, virágzás után akár nem is élik túl a telet. E két fánál nem jellemző, mert ezek kitartó, erős fajok. De azért ilyen degradáció lehetséges.
Én így ránézésre fiziológiás dolognak nézném, lehet még talajszerkezeti probléma, vagy a juhar érzékenyebb a vízre, márhogy több kell neki.
De mindkét fa pl hajlamos arra, hogy idősödvén kusza, lazább kinézetű lesz, google keresőben is megnézheted, ha latinul beírod. _________________ Az olcsó ár fölött érzett röpke öröm hamar elszáll, de a silány munka eredménye sokáig kísért.
SAJÁT MUNKÁK FÉNYKÉPEN
Csatlakozott: Jun 07, 2006 Hozzászólások: 387 Tartózkodási hely: Budatétény
Elküldve: 2011.05.18, 19:30 Hozzászólás témája:
Riana:
A legfontosabb, hogy a környéken kell körülnézni. Fák tekintetében mindenképp. Ez 100-200m körbe, esetleg több is.
Ami ott megterem, az termőhelyet tekintve önnél is megterem. Ha mégsem, az a gondozásban keresendő hiba. Első az öntözés, második a növényvédelem, tápanyag, metszés.
Cserjék:
általánosságban, ami a városban megmarad, az nagyjából mindenhol. Természetesen a gondozás kérdése itt is fennáll.
Berberis julianae, Buddleia davidii, Campsis radicans, Cornus alba, Cotinus coggygria, Eleagnus angustifolia, Homoktövis, Mahónia /félárnyék/, Vadszőlő, Perovskia atriplicifolia, Jezsámen, Pyracantha coccinea 'Kasan','Red Column','Orange Glow','Soleil d'Or', Ecetfa, Hóbogyó, Tamariska, Barátcserje
Évelőkre majd még visszatérünk.
Az első évben nagyon sokat kell locsolni, még azt is, ami szárazságtűrő. Második évben már kevesebbet, és egyre kevesebbet.
Ha pénz kérdés, akkor inkább sok-sok gombatrágyát, és többször kell bedolgozni, mert itt az a fontos, hogy a talaj szervesanyag tartalmát növeljük, mivel ez tartja vissza a felső talajrétegbe a vizet, és a tápanyagot is. A gombatrágyába tápanyag viszonylag kevés van, de talajminőség javítására kiváló. _________________ Az olcsó ár fölött érzett röpke öröm hamar elszáll, de a silány munka eredménye sokáig kísért.
SAJÁT MUNKÁK FÉNYKÉPEN
Csatlakozott: Jun 07, 2006 Hozzászólások: 387 Tartózkodási hely: Budatétény
Elküldve: 2011.05.18, 18:57 Hozzászólás témája:
zskoncz:
Ami most nagy divat, a Korallberkenye. Drága, de örökzöld, színes levelű, gyorsan növő, elég igénytelen, nyírható. Sittre már ültettem néha pöttyös lesz a levele, az gombabetegség, ellene érdemes védekezni:
Leyland ciprus
gyors, örökzöld, sokat kell nyírni. Ha túl magasra engedik, már nehezen lehet kordában tartani. Nálunk 40m hosszú, 4m magas, és nem tudom egy nap alatt lenyírni.
Eleagnus pungens
Gyors, ezüstös levél, jól nyírható, isteni illatos virágai vannak, ősz felé, amikor már ritkábbak az ilyen illatok. Kicsit tüskés.
Lehet vegyesen is ültetni. De nem sormintába. _________________ Az olcsó ár fölött érzett röpke öröm hamar elszáll, de a silány munka eredménye sokáig kísért.
SAJÁT MUNKÁK FÉNYKÉPEN
Csatlakozott: Jun 07, 2006 Hozzászólások: 387 Tartózkodási hely: Budatétény
Elküldve: 2011.05.18, 18:22 Hozzászólás témája:
lzleo:
Törpe puszpáng majdnem jó, csak az lehet hogy nagyon-nagyon sokára fog megnőni. /a gyerekek gyorsabban fognak/ Ezért a sima puszpángot javasolnám, és azt nyírni. Jellemző betegségei: buxus levélbolha, gubacsszúnyog, pajzstetű. Ezek ellen kell jellemzően ápr máj-ban permetezni.
örökzöld lonc A legolcsóbb, legigénytelenebb, leggyorsabban növő, legszebb zöld, legjobban nyírható. Szóval ez!!!
Japán kecskerágó színes levelű, jól nyírható, drágább, pajzstetű ellen sajnos rendszeres védekezés szükséges. /kis fehér bigyók a szárakon, leveleken, ezek a fiatal alakok, kifejlett alak már barna/
babérmeggy Prunus laurocerasus 'Piri' /a fajtanév nagyon fontos/ mivel ez a fajta csak 1m körül nő meg, így könnyebb alacsonyan tartani a nyírással. _________________ Az olcsó ár fölött érzett röpke öröm hamar elszáll, de a silány munka eredménye sokáig kísért.
SAJÁT MUNKÁK FÉNYKÉPEN
Csatlakozott: Aug 10, 2006 Hozzászólások: 159 Tartózkodási hely: Érd
Elküldve: 2011.04.28, 15:51 Hozzászólás témája: zöld sáv
Kedves László!
A tanácsát szeretném kérni!
Homokozó mellett lévő kb. fél méter széles sávot szeretném valami "térelválasztó minisövénnyel" beültetni. A gyerekek miatt valami olyan növény lenne megfelelő, ami nem hoz színes, esetleg mérgező terméseket, és nem tüskés, szúrós. Legyen igénytelen, örökzöld, napsütést jól tűrő, kb. fél méter magas. Az nem baj, ha egyébként magasabb fajta, ha kicsire is nyírható.
Törpe puszpáng és Terülő boróka az eddigi ötleteim, de mivel nem vagyok nagy kertész, szeretném megkérdezni, hogy Ön szerint még milyen növényekfajtákban gondolkozhatok.
Előre is köszönöm!
Üdv,
Zoltán
Csatlakozott: Jan 29, 2009 Hozzászólások: 1540 Tartózkodási hely: Budapest
Elküldve: 2011.04.04, 17:47 Hozzászólás témája:
Kedves Laci,
ugy tűnik szükség lenne a házunk kertjébe egy sövényre. Tudom h a jó sövényhez idő kell, de az épp nincs sok.
egy erős, sűrű, strapabiró, gyorsan nővő sövény kellene. ugy 1,5m magas. tüske sem gond.
a talaj nem éppen a legideálisabb, némi termőföld építési törmeléken.
nekem egyelőre nincs ötletem miből lehetne bármilyen a kertbe bejutást megnehezítő, átjárókat távoltartó sövényt ültetni.
remélem tud segiteni
köszönöm
zsuzsi _________________ egy macska aki szereti a halat
http://konczzsuzsi.blogspot.com/
Csatlakozott: Mar 13, 2011 Hozzászólások: 7 Tartózkodási hely: Budapest
Elküldve: 2011.03.21, 21:12 Hozzászólás témája:
igen olyanokat próbáltam meg meghonosítani több kevesebb sikerrel sajnos a fele kipusztult minden évben amit ültettem és így nem éri meg több tízezer forintért növényt vásárolni ha nem marad meg és nem tudom mi az oka, hogy miért nem
Csatlakozott: Aug 06, 2006 Hozzászólások: 1931 Tartózkodási hely: nemvad-nyugat
Elküldve: 2011.03.20, 22:04 Hozzászólás témája:
A homokot és a meszet.
Igen, sajnos, de reméljük Laci ebben kreatív lesz. _________________ Születtem, felnőttem
durva gaz erdőben,
virág vagyok, attól félek:
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Csatlakozott: Feb 19, 2008 Hozzászólások: 1174 Tartózkodási hely: Kincsem földje
Elküldve: 2011.03.20, 22:03 Hozzászólás témája:
Szia Kedves Riana!
Engedd meg, hogy 1-2 gondolatom megosszam veled. Én is hasonló cipőben járok mint te, nálunk is homok, méghozzá futóhomok van a kertben, ill. az udvaron. Hozattunk fekete földet rá, de mire szétterítettük, ez csak kb. 10-20 centis réteget jelentett.
Én azt csinálom, hogy ha veszek valami dísznövényt, jó mély, és széles gödröt ások neki, és azt feltöltöm olyan földkeverékkel amit én készítek.
Vagyis kimegyünk az erdőbe a barátnőmmel és szedünk több zsáknyi humuszos földet a fák alól, a határban lévő kukoricaföldünkről szintén hozok be fekete földet, és ha a növény savanyú talajt kíván esetleg teszek még bele jó sok tőzeget is. Tudom, hogy ez nagyon macerás, időigényes és csak kissebb növények esetén jó, mert akkora gödröt úgyse tudunk megtölteni, ameddig egy naggyá nőtt fának a gyökere elérhet. De így azért - gondos ápolás mellet - mégse kell mindenről lemondanunk.
Csatlakozott: Mar 13, 2011 Hozzászólások: 7 Tartózkodási hely: Budapest
Elküldve: 2011.03.20, 19:56 Hozzászólás témája:
gombatrágyát már tettünk be kb 5 éve egy teherautónyit szinte semmit nem segített
most a marhatrágyát ajánlották nem tudom az sokat változtatna-e a dolgon
de ezek szerint akkor barátkozzak meg a gondolattal hogy homokunk van az is marad és csak olyan növényt tudok itt megmarasztalni ami bírja a homokot ./
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban Nem szavazhatsz ebben fórumban