15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Bokrok,...cserjék (10)
Golgoták (17)

- Tábortűz témák:
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
IDŐJÁRÁS (60)
Találd ki (28)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
A Tudat keresése (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Milyen öröm ért ma? (37)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:01:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Itt van a NAGYHÉT!....nyakunkon a Húsvét
7:41:am etimami :
Szép vasárnapot mindenkinek.
8:19:am kutyus :
Jó reggelt
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:41:am Emmylie :
Szép napot
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:56:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt!
4:51:am kutyus :
Jó reggelt kellemes, munkás hetet!
1:40:pm aszokfa :
Nagyon meleg van! Megégek a napon. Kéretik vissza a szép hűvös!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:pm Bojtárgazdi :
én is örülök!!! Itt nem esik, csak hűvös van.
2:29:pm bau :
Szia Zsu! örülök Neked!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák szaporítása
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák szaporítása
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Orchideák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nagy.s
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.03.24, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mashumaro: Köszi. Hát csúcs ahogy leírtad. Még én is megértettem elsőre. Sokat tanultam. Köszi mégegyszer.
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2011.03.24, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos, igyekszem minden gondolatomat összeszedni erről a zacskós módszerről. A lényege ugye a következő lenne: a zacskóban emelkedett lesz a páratartalom (hogy ezt pontosan hogyan is érjük el később) ami a fénnyel együtt növekedést képes indukálni a növényen, de csak abban az esetben, ha nincs nagyon a halálán (persze próbálkozni akkor is lehet, sosem tudhatod mi sül ki belőle alapon). Ezt már most előre bocsátanám, hogy ettől, hogy ez nálam működik nem biztos, hogy nálatok is fog, így mindenki a saját felelősségére használja, próbálja ki, mert nem szeretném, hogy utána az legyen, hogy mert ezt így ajánlottam ennek 100%-osan működnie kellett volna, de a gaz mégis megnyekkent.

Most akkor leírnám azt, hogy nálam itthon milyen körülmények vannak, mert ugye itt minden ehhez lett igazítva: az ablakok keleti fekvésűek, panelban lakom, ahol ugye elvileg nem túl magas a páratartalom, hogy pontosan mennyi azt én sem tudom, de a szobában két akvárium is van, amelyből az egyik fedetlen, a másik részlegesen fedett. Így azért a páratartalom valamivel magasabb, de a növényeket nagyon sűrűn pakolom az ablakpárkányra, így a mikrokörnyezetükben még jobban emelkedik a páratartalom, eddig úgy néz ki ez mind megfelelő számukra. A hőmérséklet télen 25 °C, nyáron van néha 30 °C is. Így nyilván a melegeseknek kedvez a helyzet, de azért a többiek sem panaszkodnak…

Akkor most következzen a módszer, jöjjön, hogy mire lesz szükségetek: először is ugye adott a beteg növényetek (már most szólok, hogy monopodiális növekedésű fajoknál ezt a módszert felejtsétek el, nem válik be, a levélközökben estére szintúgy lecsapódik majd a pára és mivel nem tudod letörölni csak rontasz a helyzeten. Aminél a leginkább menni fog a Cattleyafélék csoportja, valamint Dendrobium nobile tőből levágott, beszárított sebű levéltelen szára, esetleg kis módosítással a levéltelen Cymbidium bulbával is megy elméletben, ez még nálam eddig nem sikerült, de lehet, hogy csak rossz volt az időzítés). Tehát van a beteg növényetek, ezen kívül kell átlátszó nylonzacskó, amit simán a boltban lehet kapni, nálunk itthon mindig kb 27*40 cm-es van, de ezt a növény nagyságához is lehet igazítani, ez sincs kőbe vésve, lehet a vastagabb anyagú, meg a zörgős véknyabb, ez oly mindegy. Ezenkívül kell még víz, sima csapvíz tökéletesen megfelel, kis csipesz aminek a segítségével felcsípteted az ablakba, az én esetemben a reluxára vannak felcsíptetve, de ha nincs akkor is meg lehet valami módon oldani, emiatt reluxát senki ne csináltasson.

Na akkor a lépések: attól függően hány menteni való gaz van, tépjetek le annyiszor 1 zacskót, amiket szépen nyissatok szét és tegyétek le a felületre ahol dolgozni fogtok. Ezt követően minden gazt át kell nézni, hogy van e rajta valamiféle kártevő azokat eliminálni kell, különben a zacskóban ellepik az egész növényt, főleg az új hajtásokat, amik ugye létfontosságúak lennének. Mivel a zacskó nem engedi, hogy tovaterjedjenek, így ha netán mégis megjelenne valami, mondjuk a gyapjastetű, akkor a zacsit ki kell bontani és a növényt szépen lefertőtleníteni. Azt, hogy esetleg permetezzük-e le a beteget, nem tudom, hogy érdemes-e a behelyezés előtt, én eddig nem próbáltam, de nem is igazán jelentek meg csúfságok a zacskón belül, így ha szabad szemmel nem látunk elsőre semmit, akkor ez nem fontos lépése az egész procedúrának, különben is ugye zárt térben lesz a növény, ahol ugye nem szellőzik és így nem tudom, hogy ártana e így a növénynek. Minden növényt igyekezzetek beleforgatni úgy a zacsikba, hogy azok a szemek, amik esetleg kihajtanának, felfelé nézzenek így biztos, nem lesznek majd vizesek, így nem fognak majd berohadni. Tehát ha már mindenki bent van a helyén, akkor, egy kevés vizet kell beleengedni a zacskóba, ezt szemmértékre szoktam, a zacskó egyik sarkában van kb. 1-1,5 dl víz, amibe maga a növény jobb esetben egyáltalán nem ér bele, sőt mindenki igyekezzen úgy elhelyezni, hogy tényleg ne érjenek bele, mert ez is rohadásra adhat okot a későbbiekben. Nos, ezt érdemes növényenként végezni, oly módon, hogy egyszerre egy zacskóba kerül víz, aztán a zacskóba belefújunk, hogy levegő is legyen benne, majd mint hogyha a fagyasztóba tennénk el valamit, ugye saját tengelye körül megforgatjuk és görcsöt kötünk rá. Ha a görcs készen van, akkor már lehet is felakasztani az ablakba. Az ablak azért fontos, mert amikor süt a nap, mint egy miniatűr üvegházban ebben is felmelegíti a levegőt, majd ezzel együtt a vizet is, amiből pára lesz (najó egyszerre nem az egészből) és így a pára extrém magasra képes szökni, ami segít abban hogy a növény ne száradjon ki, a hőmérsékletingadozás ami létrejön, pedig a növekedést indukálja jobb esetben. Nyilván ehhez is a tavasz a legalkalmasabb időpont, télen szintúgy megáll minden, pára ide vagy oda, ha nincs fény és akkor a növény csak vegetál, meg szépen építi le saját magát, ami ugye nem jó. De véletlenül letört Cattleya hajtások megmentésére tökéletes próbálkozás, abban az esetben, ha a hajtáson maradt kihajtani képes szem, és nem pont a szem alatt tört le, mert akkor hosszú idő, míg úgy dönt, hogy ő szeretne kihajtani, ha egyáltalán úgy dönt…

Nos akkor a kész zacskóról kép, szerintem a többit ti is el tudjátok képzelni, amit leírtam, igyekeztem elég szemléletesen, persze ha netán későbbiekben kerülne hozzám újabb növény, akkor annak minden lépését megörökítem majd és beszerkesztem ide.

erről a képről annyit, hogy itt épp egy Dendrobium nobile babázik, tudom nem sok látszik de a nylon eleve nem teljesen átlátszó dolog, másfelől párás belülről az egész, ha jobban megfigyelitek, a párás rész és a víz között van egy átlátszóbb terület Smile

Még valami: előfordul, hogy a zacsiból szökik a levegő, ugye akkor összemegy, meg egy idő után a víz is elfogy ahogy a növény felhasználja, úgyhogy egy jó havonta érdemes midig átzacskózni a gazokat, így amíg kell lehet hosszabbítgatni a növesztését a hajtásnak. Az emelkedett pára miatt érdemes kicsit majd szoktatni a növényt ha már kint is képes élni, van gyökere stb. mivel ez nem steril módszer, nem szükséges gombaölőzni, legalábbis én nem szoktam. A kiszoktatásnál a páratartalomra kell ügyelni legfőképp, meg arra hogy a gyökereken vastag a vízzáró réteg, így levegősebb helyet, közeget igényelnek, meg ne tocsogjon a víz, mert hamarabb elkezd rohadni, mint az a gyökér ami eleve a közegbe nőtt.
Nos így ennyit tudtam erről írni, ha valakinek valami kérdése van, akkor majd írja és válaszolok, remélem segítettem Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
flatsa
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2010.08.16, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Leppi,

az első kettő igen. Úgy tudom ezek nálunk is honosak. A Disa Dél-Afrikából van, télen 10 C alatt fényes helyen kell tartani, a fagyot nem bírja. Sok friss levegőt is igényel, ellenkező esetben gombásodhat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.08.10, 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Micsoda csodákat mutattok itt is!
Adrián, nagyon helyesek! Ezek ugye fagyálló, vadon növő fajták? Én sajnos hosszú távon nem boldogulok túl jól az „unokáiddal”, de nem az ő hibájuk!. Sad
Vissza az elejére
flatsa
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2010.08.09, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

már elég régen jártam erre, gondoltam mutatok néhány különleges "csöppséget".

Dactylorhiza maculata - foltos ujjaskosbor

Gymnadenia conopsea - szúnyoglábú bibircsvirág

Disa uniflora (Orange) X Oak Valley

Üdv.
Adrián
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.06.04, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Tünde Smile

Milyen szerencséd van, hogy ez a növény magától is tudja , hogyan éljen tovább Wink
Én is gyakran látok olyan növényeket, ahol középen jön a virágszár, nem is merem megvenni mert nem tudom, hogyan tovább.

Van már valakinek ilyenekkel tapasztalata?
tünde72
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.06.04, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska!

Nagyon tetszett amit írtál. Sok hasznos információ van benne.

Sajnos nekem még nem volt módom kipróbálni a keiki boostot, de anélkül is szerencsém volt. Ennél a lepinél annyira vártam a régi virágszáron az alvórügy felpattanását, hátha megszán és lesz egy új növénykém - mivel vásárlásnál nem vettem észre, hogy a tő közepéből jön a virágszár - hogy nem vettem észre ami a szemem előtt van.

Vissza az elejére
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.23, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyika Smile
"Volt némi halvány sejtelmem, hogy hormon a keikiboost". Very Happy
Valahol olvastam, hogy a "kókusztej" vagy kókuszvizben is vannak olyan összetevők amik jotékony hatással vannak a babáztatásra, próbálkoztam vele, de nekem még nem sikerült.
Nálam is vannak olyan phalák egymás mellett , hogy nem tudom miért nem virágzik az egyik vagy miért fonnyad a levele sokkal gyorsabban mint a másiké. Ezek már csak ilyenek. Szerintem az enyémeket egyszerre szét kellene szednem, teljesen ugyanolyan kéreg keverékbe tenni és akkor megfigyelni.
Én sem vagyok orchi spécis, csak kipróbálom azokat a dolgokat amikek ellesek a német vagy angol orhcis honlapokról.
http://forum.orchideen-forum.de/showthread.php?t=28465&page=3
http://www.forum.orchideen-forum.de/showthread.php?t=21418&highlight=glas
http://www.forum.orchideen-forum.de/showthread.php?t=23863&page=2
http://forum.orchideen-forum.de/showthread.php?t=35324
nagyika48
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.05.22, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska!
Volt némi halvány sejtelmem, hogy hormon a keikiboost. Az elmúlt évben beszálltam én is még botanika volt egy közös rendelésbe, azt hiszem hárman osztoztunk volna. Botanika nincs Crying or Very sad
Valójában nem tudom mi baja időnként egy-egy plahának, mert többen vannak egy helyen azonos körülmények között azonos közegben.Némelyik vidáman virágzik, másiknak jön a virágszár, hatalmas leveleket növeszt, babák tök jól vannak, némely pedig lógatja levelét. Nekem is volt egy keikim úgy két éve, egyszerre kettő, az anya meghótt, a baba él, egyik nálam, a másik egy gazosnál. Semmivel nem kezeltem.
Nem vagyok spéci orchis, játszadozom a gondolattal, cymbi szaporítás után egy dendrobium nobile elszáradt rész újraélesztésében. Nekem nagy barátom a spaghnum moha. Ellenmondásos véleményeket olvastam róla. Kell -e ilyen esetben valamivel előkezelni? Milyen hőmérsékleten kelted életre ezen növényeket? Érheti -e közvetlen napfény? Én úgy tudom a fahéjnak baktericid, sőt virucid jótékony hatását is igazolták, nálam okosabb emberek. Én alkalmazom is minden átültetésnél, minden orchin. Mi baj a fahéjjal? Igaz ez csak pár forintos dolog.
Átolvastam mégegszer írásod. Szépen megszerkesztett, tömör összefoglaló volt.
Belőlem ilyen talán sosem jön ki, mert csak azt tudom a számítógépről, hogy van olyan alkatrésze, amit rugdosni és van olyan, amit csak szidni lehet.(bár egy fuksziás tanácsadós összefoglalóban, már részt vettem, néma leventeként)
Köszönöm Neked mégegyszer. Very Happy
Lucuska
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2010.05.22, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska!
Nagyon érdekes amit írtál, tetszik, hogy képekkel támasztottad alá az eredményeket. Nagyon ügyes vagy. Minden elismerésem! Én sajnos kezdőként kidobtam egy ráncosodó lepit, amit szerintem megmenthettem volna Crying or Very sad Azóta volt még egy ráncos, haldoklós, végül sikerült életben tartanom, nőnek a gyökerei meg új levelet is hoz.
Nem gondoltam volna, hogy a keiki boost ilyenre is jó, de be kell valljam tényleg jó találmány!
Gratulálok! Wink
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.21, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Smile

Örülök ha segíthettem Smile

Nagyika48: A keikiboostban vannak azok a hormonok amik beindítját az alvórügyeket, lehet anélkül is menne, és csak mi vagyunk ennyire türelmetlenek, de ha már egyszer kifejlesztették ezt a szert, miért ne vennénk igénybe? Nem kell belőle sok, elég egy fekete bors szemnyi is. Sőt ! Még annak fele is. Neked is van ilyen beteg orchid?

Tegnap néztem a holland honlapot ahonnan lehet rendelni, nincs nekik raktáron. Sőt az ebéjen sincs Sad Szerencsére nekem még van, igaz már elég régi de szerintem ez nem olyan romlandó, max lesz egy csomó virágszálam Smile

Jó újra kötetek Embarassed Wink
nagyika48
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.05.21, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska!
Nekem hasznos volt. Köszike. Keikiboost nélkül nem kivitelezhető?
bluno
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.21, 08:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sáska, igaz, hogy ez nem pü, de szerintem nagyon hasznos és érdekes hozzászólást írtál, köszönjük!
Sáska
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.20, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nektek is megmutatom, mit alkottam tegnap Smile
Hogyan mentsük meg tőrothadásos Phalaenopsis-unkat?

Mi is a tőrothadás?
kép 1
kép 2
2008.12.01 én készültek ezek a képek. Előtte már legalább fél éve nálam volt a növény, még nem tudtam, mit kezdhetek vele, keresgéltem lehetőségek után. Meg találtam egy kanadai honlapon Cool
Ott arról olvastam, hogy a keikiboost –hoz hasonló hormonkészítménnyel be kell kenni az orchidea levele alatti pontot ahonnan a virágszár növekedését várnánk, hisz ott vannak az alvórügyek.
http://www.orchidmall.com/hormones/slide4.htm
Én is kipróbáltam. Ha van a növényünkön virágszár csonk, alatta kell bekenni egy rizs szemnyi Keikiboost-ot.
keikikezdemény 1
keikikezdemény 2
keikikezdemény 3
Én kentem a régi gyökércsonk köré is, de nem történt semmi. Viszont a virágszár csonk alatt itt már látható, hogy reagált a hormonkészítményre.
A kenéshez fogpiszkálót használtam, finoman próbáltam a virágszár csonk alatt, minél jobban bejutatni a készítményt a résbe. A meleg hatására folyósabbá válik a keikiboost, ezért ha óvatosan hajszárítóval felmelegítjük könnyebben bekerül a növényünk „vérkeringésébe”.

Igyekeztem a beteg növényemnek ideális körülményeket biztosítani.

A Bauma*-ban vettem egy Mini üvegházat. Ez pont elfért a legnaposabb ablakpárkányomon.
Egy osztrák oldalon találtam ehhez valamit : http://www.orchideenvermehrung.at/deutsch.htm
A mini üvegház aljába 2cm -s réteg kvarchomok. ( akármilyen barkácsáruházban kapható kb. 500 Ft egy 25 kg zsák, ezzel töltik ki a térkövek közti réseket Shocked )
A homokra egy réteg fenyőkéreg. fenyőkéreg, mohaágy
A fenyőkéregre egy réteg tőzegmo.ha, de ha valakinek van a kertben, használja a „sima” mohát. Arra figyeljen, hogy langyos vízben jól mossa át a földjét, ne csempésszen be akaratlanul csigákat meg mindenféle bogarakat.
Erre a szép mohaágyra fektettem beteg orchideámat, nomeg a többi kísérletet. orchideák mohaágyon.A képen látható egy gyökértelen lepkeorchidea, ennek a töve be van kenve fahéjjal. Kérlek benneteket ne használjátok, én már leszoktam róla. Többet árt, mint használ. Ezt is egy angol nyelvű lapon tanultam.
A mini üvegházban lévő növényeket finoman spriccelgettem, figyelve a gyakori szellőztetésre. Sajnos a dendróbiumoknál nem figyeltem eléggé és a túl sok nedvesség végül gombásodáshoz, és pusztuláshoz vezetett Crying or Very sad miniüvegházban, növögetek Cool
Teltek múltak a napok, szépen lassan növögettek a keikijeim. A kezelés után kb. 4 hónappal az egyik keiki már ekkora, egészséges , nagyon gyorsan fejlődik. Már több önálló gyökere van.
Mindig figyelve, hogy csak a gyökerekre menjen a víz, sőt a keiki alatt is spricceltem jó sok vizet a mohára oda, ahova a következő gyökeret szerettem volna. Közben nagyon legyengült az anyanövény. A levelek el kezdtek ráncosodni, ezért visszaültettem az egész családot egy 16 cm-es cserépbe.Még az anyanövényen
Ennek annyira megörült a keikim, hogy öntötte a szebbnél szebb gyökereket, így 6 hónapos terhesség után, „császár”-ral elválasztottam a babát anyától. Leválasztott keiki . Visszaadtam a gazdijának, most már azon is virágszár van Very Happy .

A megmaradt anyanövényem még marad 3 „keikifélesség”. Amint a nagy keiki lekerült, beindult egy másik.
12 hónappal az első kezelés után megismertem végre gyönyörű arcát . Nem sokat pazarolta az idejét a levelek növesztésére a második keiki. Nem is hittem a szememnek mikor észrevettem, hogy virágszárat növeszt.

Remélem a képeim segítségével segíthettem egy kicsit.

Sáska
A képeket , a piros szövegre lépve lehet megtekinteni Embarassed
Nem vagyok egy nagy iró típus, ezért priviben nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre , erről a kis dokumentációról. Köszönöm Embarassed
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.05.06, 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam a Ludisiát a szár végéről sikerült gyökereztetni,de valószinűnek tartom,hogy igy is kigyökeresednek.

A csupasz Cambria bulbák tövénél, már látszik az új hajtáskezdemény.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Orchideák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban