15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
10:55:pm pili :
Kátya - nézz be az időjárásosba!
4:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szobanövények
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szobanövények
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.23, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ezt a topikot lezártuk, mert már túl "nagyra nőtt". Folytatás itt:

Szobanövények (2)

Ez a téma megőrzésre kerül itt, az Archívumban.Very Happy
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.03.19, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a clíviát már másodszor ültettem és nem kellett hideghatás neki , ha jó érett a mag akkor kikel belőle a növény. Legalább is nálam így volt. Most is van ültetve, azok a magok amelyek megmaradtak, a többit elajándékoztam és minden nap reménykedem, hogy ott is kikelnek, ahová kerültek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
jkoszegi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.03.19, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudja-e valaki, hogy a klívia magját kell-e hidegkezelni vetés előtt. Egyszer simán vetve nem kelt ki.
Vissza az elejére
jkoszegi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.03.19, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vízigényes? Én is hajtatok. Jó kis tőzeges földbe cserepeztem, óvatosan locsoltam, tegnap mégis kidőlt két 10 centis hajtás. Egyértelműen rohadás látszik rajtuk, pedig inkább száraz volt a föld, mint nedves.
Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

[/img]http://kep.tar.hu/erika68/50244236/20453576#2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok mindenki!!!

Voltam az orchidea-bromélia kiállításom ahol sok szép növényt láttam.
A férjem vett nekem ott egy lándzsarózsát és egy ránclevelet.
Most cstolok egy pár szép képet.
Erika68

http://kep.tar.hu/erika68/50244236/20453576#2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rosa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bauka,

Köszönöm! Jó megoldás a Tied is, csak sok virágom van és ha mindegyiknek így biztosítanám, már semmi helyem nem lenne!
Minden sarok hasonló módon, időnként átcsoportosítva....

http://rm.fotoalbum.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rosa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gabor81,

köszönöm a tanácsot, azt hiszem, hogy a kavicságy lesz a legmegfelelőbb.
Az egyik virágtartómban megoldható.

Belülről lemezzel borított, így tudok kavicsot rakni oda. Akkor nem állnak vízben a növényeim, mégis kapnak párát.

Gazfickó,

Neked is köszönöm. Beszerzem a kavicsokat! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gazfickó
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rosa írta:
Az utóbbi időben nagy gondom volt ezzel a Calatheammal Crying or Very sad

Hogyan oldjátok meg a párásítást? (illólámpát is használunk, a cserépkályha tetején tálkában víz van)

Szerintem tegyél alá egy széles tálat, amiben vizet tarthatsz.
Mivel a cserép védve van abban a fehér izében, nem fog vízben állni a gyökere.

A kavics a tálban még jobb, mert növeli a párolgó felületet.

GF
Vissza az elejére
Kezdoke
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 10:51    Hozzászólás témája: Kála Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy elég alapvető kérdésem lenne, biztos tudtok segíteni:
Vettem egy kála hagymát, olvastam rajta, hogy szobai hajtásra is alkalmas és bőséges vízellátást igényel, el is ültettem 10 cm mélyre
egy cserépbe, az lenne a kérdésem, hogy mikortól kezdjem el locsolni, már most az elején vagy várjam meg míg kibújik stb?

Előre is köszi!
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rosa!

Tegyél a növények közé egy mélyebb, széles tálat, abba önts vizet, ez kicsit megemeli a levegő páratartalmát. De ugyanúgy jó, ha nedves kavicságyra helyezed őket. Ha ez se megoldható, akkor mindennap spricceld meg a növényeket, akár többször is.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Rosa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az utóbbi időben nagy gondom volt ezzel a Calatheammal Crying or Very sad

Normális körülmények között a leveleinek esténként felfelé kell állni, és akkor látjuk a szép bordó levélfonákot.
Az enyémek egy idő után nem álltak fel, sőt a levelek végei száradni kezdtek, így le kellett vagdosni. Crying or Very sad
Amióta vettem szobatermométert, kiderült, hogy nagyon alacsony a páratartalom. Hiába spricceltem, akkor is hasonló módon viselkedett.
Így a fürdőszoba ablakába került, ahol már a következő napon gyönyörűen mutatta a leveleinek az alsó részét is este.
Sajnos több olyan virágom van, ami a fürdőszobába érezné jól magát, de nagy a zúgolódás, hogy a virágok előrébbvalók mindennél!

Hogyan oldjátok meg a párásítást? (illólámpát is használunk, a cserépkályha tetején tálkában víz van)
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy rövidke leírás a Mikádóról:

Syngonanthus chrysanthus (Mikádó Gold)

Brazíliából származó, viszonylag könnyen megtartható különlegesség. Levelei ezüstösek, vékonyak, fűszerűek, szabályos félgömb formát alkotnak. Ezek közül emelkednek ki mereven a virágszárak. A szárak csúcsán fejlődnek ki apró, sárga, fészkes virágzatok. Nyáron a szabadban tartható napos, világos helyen, télen se legyen 10 foknál hidegebb környezetben. Az elvirágzott részeket tőből vágjuk le, szárazvirágként jól hasznosítható. Szaporítása magvetéssel.

Fényigény: egész évben napos, világos helyre tegyük, nyáron félárnyékba a kertbe is kitehetjük
Hőmérséklet: nyáron optimális az itteni hőmérséklet, télen 10-12 fok
Öntözés: télen keveset, tavasztól őszig rendszeres, bő öntözés
Páratartalom: a szárazabb levegőjű helyen is jól érzi magát

(Forrás: Nagy szob.növ.lex.)

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
BénaBéla
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.03.14, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagy kérdésem van
Mit jelent az pontosan, hogy kétnyári növény.
Vettem magokat és itthon tűnt fel, hogy az van ráírva, „kétnyári növény”. Csak nem tán, hogy az első évben nem virágzik, mert kidobom. Nekem már nincs annyi időm, hogy évekig könyörögjek egykis gyönyörűségé!
Kettő is van a sárga viola, és a százszorszép. Na jó vicceltem, nem dobom ki, de tényleg nem virágzik csak a második évben?

írás írás írás piroslap piroslap piroslap

Bau köszönöm, hogy küldessz, én ugyanis kerestem de ilyen tiszta színűt, fehéret, nemtaláltam. Nemlehetne adig egy picit gyökereztetni.
Ugye nem vagyok nagyon szemtelen?

hódol hódol hódol
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.03.14, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

erika68 írta:
Molnárka!!

Képzeld el nekem van egy ugyanilyen krotonom és nekem is virágzik.
Erika68

Ez a kroton egy csoda! Északi szobában van,napfény soha nem éri,picike sok éves cserepében és sok éves földjében nyomorog,de mióta megkaptam,kiselejtezettként,azóta duplájára nőtt.
Hozott oldal ágat is, amikor észreveszem,hogy lógnak a levelei akkor meglocsolom,hetente egyszer most a fűtési szezonban,még a fűtőtest is vagy 20 centiméterre van tőle,de őt semmi nem zavarja.
Egy nagyra nőtt yukkával osztozkodnak a helyen az iróasztalom melletti sarokban.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő
1 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban