15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Golgoták (17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Vendégeink a kertben(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Wanted! Őt keresem.....(8)
A pálinkafőzés rejtelmei Gazos módra
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Írj bármilyen témáról (15)
Pompás kutyatej
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kedvenc filmem, színészem
2019-es nyári abádszalóki tali

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:42:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:32:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:18:pm Emmylie :
Jo éjszakát
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Japán juhar (Acer Palmatum)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Japán juhar (Acer Palmatum)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.04.15, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
williams
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2010.11.01, 14:08    Hozzászólás témája: Re: Japán juhar (Acer Palmatum) Hozzászólás, az előzmény idézésével

conceptions írta:

Fantasztikusan néz ki ez a fa, remélem lesz magoncod mert szeretnék igényt tartani minimum 2-3 db -ra Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
conceptions
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.11.01, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ezek nagyon szép fák szha és dgabica
valakinek van valamilyen japán juhar magja?
Vissza az elejére
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.10.31, 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Halkatla!
Én pont ezeket a szempontokat vettem figyelembe:lassan nő, sokáig kicsi marad. De ilyen szempontok szerint találsz más fajtát is, van az a sárga levelű (most nem jut eszembe a neve), csak nálam annak nem lenne jó a talaj.
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.10.30, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Normális.Legtöbbje télire levetkőzik.
Nézd meg az ágakon a rügyecskéket:ha élnek,él a fa is.

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.10.30, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De jó hogy van ez a topic. Pont most gondolkodtam róla, hogy normális-e az én juharom. Van egy Acer Plamatum Atropurpureum Dissectum-om. Ez a második ősz, hogy nálam van. Most már az összes levele össze van pöndörödve megbarnulva. Tavaly azt hittem kiszárad. Most megint aggódom érte, bár már megszokhatnám, csak éppen van valahol hasonló az utcánkban (bár nem tudom ugyanez-e) az még bordó. Az enyém elég védett helyen van egyébként.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.10.29, 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hűűű de szépséges, Gabica!!! íme
dgabica
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.10.29, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://gabiee.sunphoto.ro/artar_japonez/23648366
http://gabiee.sunphoto.ro/artar_japonez/23648370

az enyem meg dezsaban van , de jovo heten kikerul a viragoskert kozepere Smile
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.10.29, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a növény igazi ékszere a kertnek. Ha ilyen kicsi marad sokáig, akkor még hozzám is jöhetne egy.
Vissza az elejére
szha
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.10.29, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem Acer palmatum 'Shaina' van, tavasszal és most bordó, nyáron zöld.
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.10.26, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

conceptions: nekem teljesen véletlenül sikerült bezsebelnem egy botanikus kertben, ilyentájt, csupasz fáról dugtam zsebre egy marék magot, én akkor tatár juharnak gondoltam, még a kikelés évében is, ilyen jellegzetes, 3 karéjú leveleket csak a második évben hoztak, óriási meglepetés volt, mert idehaza kertészeti árudákban nem találkoztam buergerianummal.
ez a kertben nem hozott magot, mivel minden tavasszal visszavágtam, így csak hosszú, egyenes szívó hajtásai vannak.
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
conceptions
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.10.26, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ez a fa nagyon szép, láttam pár bonsai-t ebből a fajtából
sajnos ilyen fának a magját még nem sikerült szereznem, de egy ideje tervben van ez is
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.10.26, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ez 3erű juhar, Acer buergerianum, a japán típusokhoz hasonlóan népszerű bonsai alapanyag, magról keltettem 6-7 éve, 4 m magas, minden tavasszal tövig vágom, már jó erős törzse van, jövő tavasszal szeretném kiemelni és bonsaiosítani, ennél már részben teljesült a nőni hagyni és visszavágni szabály. edényben közel sem fejlődnek ilyen nagyot évente.
az őszi és tavaszi levélszín ennél is, a japánoknál is függ a tápanyagellátástól, ez a 3erű itt narancssárga, nem kapott semmi pluszt, viszont az edényben nevelt zölből égővörösre vált ősszel, az kapott marhatrágyát, ez is vörös lenne, ha dobtam volna alá 1 lapáttal tavasszal.
nagyon szép bonsait lehet művelni belőlük pár évtized alatt, némi tápozási trükkel hajlamosak kiszélesíteni a gyökérnyakat és amolyan "caudex" jelleget öltenek, így hitelesebb lesz a bonsai, mintha egy vastag törzsű nagy fából lenne visszaalakítva, de még azok töveit is ki lehet szélesíteni.
a nyári levélmetszéssel pedig egész apró, 2-4 centis levél méretet lehet elérni.

az egyetlen szeldelt vörös levelű palmatumomat ma vittem pincébe telelni, 1-2 hete még égőpiros volt.
a valódi japán juhar a japonicum, ezeknek sokcsúcsos, karéjos levelük van, a palmatumokat fordítják ujjas juharnak is (nevében is van, pálma latinból magyarra, kezet jelent), ezeknek ált. 5 nagyobb hegyes karéjból áll a levelük plusz pár rövidebb szélső, de egy kalap alá vesszük magyarul japán juharként a többi hasonló fajjal is, keleten óriási kultuszuk van, sok hibrid, leginkább oltványok, de a palmatumból hozták ki talán a legtöbb hibridet, 1000nél több típust, csüngő, kúszó, tornyos, bokros, szomorú, felálló habitussal, ezerféle színnel, sokat nehéz megkülönböztetni, csak az évszakonkénti színváltás alapján, olyan mennyiségben nemesítik őket, mint máshol pl. a hibiszkuszt vagy a fokföldi ibolyákat, vannak köztük nevesített, díjazott hibridek és kevésbé kiemeltek, de nem kevésbé szépek, én nagyon szeretem ezeket, a virágzatuk jelentéktelen, de a lombjuk azt a benyomást kelti, mintha egész évben virágozna, szinte havonta változik az árnyalatuk.
régebben tartottam kb 20 félét, a gyermekem születésekor viszont sok növényt elhanyagoltam, szépen ki is pusztultak egy kivételével, de nem adtam fel, hogy a jövőben újra beszerzek néhány fácskát.
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.

Legutóbb atilla szerkesztette (2010.10.26, 18:15), összesen 4 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
conceptions
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.10.25, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sajnos én kétlem, hogy moonfire lenne
a levél formája megegyezik a moonfire-éval (vagyis talán annyira nem szeldelt), viszont ez a fa soha nem lesz olyan élénk és sötét piros, inkább narancssárgás

és annyi még biztos, hogy acer palmatum, nem japonicum
egyre inkább gondolkodom azon, hogy minél több félét kéne begyűjteni japán juharból

igaz vannak olyan fajták is, amik nem tetszenek
láttam olyan dissectumot, ami inkább hasonlított a parlagfűre mintsem juharra Very Happy

de kb. 10 félét kapásból tudnék mondani, ami tetszik

nektek van valamilyen fajta?
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.10.25, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Janó, a blogod képei alapján.....egyre inkább szeretem a juhart, bár eddig is kedveltem. Sajnos csak távolabbról, nálam kötött, vályogos a talaj, és még messze a kertépítés faültetős fázisa.

Gyanús a Moonfire valóban.... Very Happy Very Happy Very Happy

Lehet, hogy kérek magot, Conceptions, mert, amint egy rég látott Gazos társunk írta: azért próbálkozni lehet, na meg nem is nő gyorsan....
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Következő
26 / 27 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban