15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Bokrok,...cserjék (10)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Versek, költemények (4)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (2)
IDŐJÁRÁS (60)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Vicces történetek,...képek(16)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:01:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Itt van a NAGYHÉT!....nyakunkon a Húsvét
7:41:am etimami :
Szép vasárnapot mindenkinek.
8:19:am kutyus :
Jó reggelt
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:41:am Emmylie :
Szép napot
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:56:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt!
4:51:am kutyus :
Jó reggelt kellemes, munkás hetet!
1:40:pm aszokfa :
Nagyon meleg van! Megégek a napon. Kéretik vissza a szép hűvös!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:pm Bojtárgazdi :
én is örülök!!! Itt nem esik, csak hűvös van.
2:29:pm bau :
Szia Zsu! örülök Neked!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KERTÉPÍTÉS - Székely László kertépítő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.08.14, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Lacikertész
A véleményedet szeretném kikérni. Egíy kerítés mellé ültetek klematiszokat. A tövükhöz gondolkodom árnyékoló növényen. Van kékgyökerem, azzal jól be lehetne árnyékolni, de nem tudom vajon nem túl agresszív, nem árt-e meg nekik a tarackos gíökere, mia véleményed?

Köszi a segítséget előre is
dkeszter
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2010.07.30, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hú, köszi, nagyon jókat írtál, már van is ötletem. Smile
Köszönöm szépen!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.29, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Mahoniához hasonló cserjék:

Berberis candidula 'Jytte'
Buxus sempervirens ’Suffruticosa’
Caryopteris /több fajta is van/
Euonymus alatus
Euonymus coloratus
Euonymus fortunei ’Emerald’n Gold’ /Caryopterissel, vagy Lavandulával/
Euonymus fortunei 'Emerald Gaiety'
Hypericum cserje. van piros levelű is. /Nem a calycinum/ /Caryopterissel, vagy Lavandulával/
Lavandula angustifolia
Lonicera nitida 'Elegans'
Lonicera nitida 'Maigrün'
Lonicera pileata ’Variegata’
Mahonia aquifolium
Potentilla fruticosa cv. /Spiraeákkal jó, sokat virágoznak mindketten/
Ribes sanguineum /ez kicsit nagyra tud nőni. Vágni kell/
Spiraea billardi /ez felfelé nő, kb másfél 2 m. széltére nem igazán/
Spiraea bumalda ’Antony Waterer’
Spiraea bumalda ’Little Princess’
Spiraea japonica 'Shirobana'
Weigela florida ’Atropurpurea Nana’ /piros levelű/
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dkeszter
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2010.07.29, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Lacikertész!

Én is a segítségedet kérném. A házunk előtti, utcafronti részt szeretném beültetni.
Nagyon-nagyon keskeny a hely (járda is éppen hogy van, nagyon keskeny az is), úgyhogy fa teljes mértékben kizárva, valami csinos cserjére/cserjecsoportra gondoltam, amik jól mutatnának ott az árok partján.
Teljesen napos a hely, úgyhogy napkedvelő növények jöhetnek.
Odáig vagyok a virágzókért, ezért valami virágzó látványra gondoltam....

Mit tudnál javasolni, amivel kicsit csinosíbbá tehetem az utcafrontot?

Gondoltam mahóniára, az virágzik is és örökzöld, de növénytársításokra is nyitott vagyok.

Köszönöm.
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.28, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De van. Megkérdezem
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Fiatalm
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.07.27, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laci

Köszönöm szépen ezek Nagyon jók lesznek,remélem nekik is tetszeni fog! Confused Very Happy
Na mindegy ezt kapják és kész! Very Happy

Viszont van még egy utolsó kérdésem ha nem baj Confused Very Happy
Nincs véletlenül olyan ismerősöd aki parkokat tervez vagy rajzol?
Az Önkormányzati választásra szeretném,mert van két park szerűségünk ami elég silány állapotban van és valami tervel szeretnék elő rukkolni (az egyiknél van tervem),de Én nem vagyok valami jó rajzoló és olyan rajzprogamom sincs!?

Előre is Köszönöm ha tudsz segíteni?
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.25, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húú. Az igaz. Télen tuti jól festenek együtt. Smile
Sz.Alice
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.07.25, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bocs, hogy beleszólók, nálam a pompás varjúháj a szomszédja és nagyon megférnek együtt úgy látom télen is jól festenek, valamint a varjúháj, már kihajtás után jó formáját hozza. Itt van egy kép róla

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.25, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali
Most jöttem csak haza balatonról.
Egy biztos. Fűbe nem szabad tenni. Mert szórja a magját, és kikel a fűben, és a megbízó kiszedeti veled, mert szálkásan, csúnyán viszi a fűnyíró, és széleslevelű, meg más színű. És mocsok nehéz kiszedni.
Aster dumosussal pl jót üt. kb egyszerre virágoznak, és az Astert nem baj, ha elnyomja, mert az úgyis kicsit tarackol.
Echinacea purpurea a nagy virágai miatt. Lehet hogy a fehér szebb.
Levendula?
Vagy valami fűféle. De lehet, hogy az már sok. Deschampsia cespitosa, Carex ornitopoda./ugyan a fűfélék választása az elfogadott norma, de ezt a lehetőséget csak nagyobb térben lehet használni, hogy minden fűfélének legyen helye. Egyébként elnyomják egymást, nem érvényesül a kompozíció./
Heuchera 'Palace Purple', Tiarella az ellentétes alakú levél miatt.

Talán ez utóbbi kettő a legjobb akkor, ha a Pennisetumot szeretnéd főnövényként.
Fiatalm
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.07.21, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Laci!

Örök hálám megoldódott a probláma,de újabb keletkezett,ezért szeretem Őket mindíg ki találnak valami újat ami után újra rohangálhatok,mondd meg nekem miért nem lehet egyszerre megtervezni valamit?

Na szóval mit ajánlasz a Tolborzfű mellé egy másik kockába ami el van választva?

Előre is Köszönöm ezt is! Very Happy Embarassed
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.19, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali

Örülök, hogy megtaláltál Smile
Remélem hasznosat fogok mondani.

Az elv:
Örökzöld mellé /jelenesetben Danica/ ha ugyan olyan magasat akarunk ültetni, akkor az csak örökzöld lehet, mert összeérnek vegetációs időszakban, viszont télen ott ahol összeértek észrevesszük, hogy megkopaszodott az örökzöldünk. Ha alacsonyabbat akarunk ültetni, mint az örökzöldünk, akkor lehet lombhullató is.

A konkrétum:
Tavaszi virágzású:
Phlox subulata, Aubrieta, téltemető, hóvirág, Gentiana acaulis, Hepatica nobilis
Nyár eleji:
alacsony sedumok, Armeria maritima, Campanula carpatica, Campanula garganica, Campanula portenschlagiana, Geranium dalmaticum, Oenothera missouriensis!!!!, Helianthemum, Törpe kakukkfű, törpe oregano, izlandi mák, Veronica incana, Sagina subulata, Tiarella Wherryi,
Nyár végi:
Aster dumosus "Jenny", Aster alpinus,

Hosták, és a Danicák közé egy Liatris spicata, vagy egy Platicodon? hmm?

Szóval van miből válogatni. Ok
Fiatalm
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.07.19, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Laci!

Végre ide találttam!Olyan gondom lenne,hogy körübelül 1 m-szer 5m hosszú részt kellene beültetnem,úgy gondolttam,hogy az egyik szélére ahol nem igen éri a Nap oda Árnyékliliomot teszek,az tetszik nekik,a kerítés elé pedig 3 Thuja Occidentalis "Danica"-át,most jön a kérdésem mit ültessek eléje ami összhangban lenne vele és virágzik is és nem nagyobb nála,tudom sok a feltétel,de Ők így szeretnék ezért vagyok most bajban!. Sad
Az egyik hölgy azt irtta,hogy ültessek eléje Kékszakált,szerinted,szerinttem magas lenne!? Shocked

Előre is Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
laciakertesz
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.18, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Boglarka

A borostyán fölfelé csak redős, rücskös felületen tud megkapaszkodni. A borostyán a fatörzshöz alkalmazkodott, azon hajt felfelé. Sima díszbetonon, üvegen, fémen nem. Drótkerítésen, rácson sem jellemző /tűzdeléssel, folyamatos igazgatással segíteni kell neki/.
Lefelé viszont szépen lecsüng. Igaz, így lassabban nő.
A rácson lévő borostyán, miután fölért nagy keservesen, túlnő, és lecsüng. Így jelentős tömeget is elérhet Arrow jól fel kell fogatni. több 8-as tipli, 6-os csavarral. A 20*20-as rácsozat fából pl elég gyengécske. Előbbi számok mm-ben értendők. A csavarozást 40*40cm-es közökkel csinálnám.

Probléma lehet még a megállítása. Merthogy nő azután is, mikor nekünk már elég. Vagyis, még azelőtt kell levágni a túlnövést, hogy kezelhetetlen lesz, vagy kárt okoz. Pl felmászik a falon a tetőhöz. Átmegy a szomszédhoz Twisted Evil

A nyírását alakítását pedig úgy kezelheted, hogy ami nem tetszik, kilóg, azt levághatod. Smile
Boglarka
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.07.17, 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Laci! Szeretnék tanácsot kérni. Végre olyan lakásba költöztem, ahol van erkély (keletre néz), és tavasszal kitettem az eddig kissé hányatott sorsú két cserép borostyánomat, gyönyörűen fejlődik. Szeretném futtatni, erre keresek megoldást, mert nincs benne tapasztalatom. Készíttessek rácsot a falra, vagy van valami készen kapható megoldás? Még azt sem tudom, a falra, vagy az erkély korlátjára futtassam inkább (bár ez utóbbi beüvegezett). Elolvastam már néhány cikket, de konkrétabb leírást nem találtam. Ha volna javaslatod, szívesen fogadnám.
További jó kertészkedést, üdvözlettel: Boglarka
Vissza az elejére
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.05.11, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a tanácsokat, és természetesen átnézem a listát (aztán lehet, hogy még kérdeznélek:))! Jó fejek ezek a kutyik! Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban