15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
karcsi13
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.07.12, 15:55    Hozzászólás témája: rózsa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crying or Very sad Kedves Rezső!
Három éve van egy fokozatosan gyengülő rózsa "fám". A pontos fajtáját nem tudom (kertészetben vettem, nem kis pénzért). Az idén már csak pár virágot hozott, és a levelein fekete pöttyök lesznek, sárgulnak és lehullanak. Kérem, ha van valami jó tanácsa, ami megmentené a virágot, megköszönném!
Üdv: K.Karcsi

[/url]

Legutóbb karcsi13 szerkesztette (2010.07.13, 14:05), összesen 5 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.07.12, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rezső!
nagyon szépen köszönöm, valószínű az okok közül a túlöntözés az igazi Embarassed
Csökkentem a vízadagját.remélem, szépen fejlődik majd
Vissza az elejére
heszter
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.12, 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső,

Két kérdéssel fordulnék Önhöz. Van egy kis jázminom cserépben, gyönyörűen virágzott, most hozott új hajtásokat is. A hétvégén észrevettem, h pár hajtása elszáradt, kb egy maréknyi elszáradt levelet szedtem le róla. Ma reggelre elég nagy mennyiségben megjelentek ilyen kis barna kártevők, amik pókhálószerű anyagot szőttek ide-oda a levelei közé és ha elnyomom őket, akkor piros foltot hagynak. Már lezuhanyoztattam, rengeteg lejött róla, de még látok párat. Kérdésem az lenne, h a boltban kapható tetű-irtóval vajon megszüntethető-e a probléma?

A 2. kérdésem is a kártevőkhöz kapcsolódik. Van egy hópehelyke futó növényem egy balkonládában, amelyen megjelentek azok a fehér, a levél fonákján élő kis tetvek, de van olyan is köztük, ami repül!!! Lefújtam már az összes létező tetű irtóval, de egyik sem bizonyul hatásosnak - ugyanúgy, ahogy a jázminomnál sem! Mit lehetne tenni ellenük? Használ vajon a szappanos-vizes spriccolgatás? De azt is milyen arányban kell keverni és lehet, h most butát kérdezek, milyen szappanból? Embarassed

Válaszát és segítségét előre is köszönöm!
Szép napot kívánok,

H. Eszter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.10, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ANDREA!

A tavaszi nagy mennyiségű csapadék, talaj tömörödöttséget okozott. A levegőtlen talaj, nem engedi, hogy egyes táp elemeket a növény felvegye.

Tanácslom, hogy a talajt lazítsa meg, és ajánlom, hogy vas és magnézium tartalmú lombtrágya használatát.

Mind ezen túl, a magnólia a savanyú talajt kedveli. A levélsárgulást okozhatja, hogy meszes és kötött a talajban lett ki ültetve a növény, és ez is okozhatja az említett tápanyaghiányt.

Ha fenti sorokban írtak igazak, akkor a talajt, a növény kiemelése után savanyú tőzeggel kevert „A” típusú virágföld bekeverésével lehet javítani, lehetőleg minél nagyobb területen történjen meg.

Egy érdekes tipp: talajt lehet savanyítani úgyis, hogy a 10 liter öntőző vízbe, 3 deci 20%-os ecetet tesz, és ezzel öntözi a talajt. – csak módjával.

A növényen látott kerekded alakú foltokat nem tudom, jól kivenni, véleményem szerint, valamilyen gomba támadta meg, javaslom, DITHÁNE M 45 , 0,2 % oldattal történő permetezését.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.10, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves MATTHEW!

Ismereteim szerint, a dinnyetermesztés nem egyszerű feladat. Palántanevelés, stb. Igaz, dinnyét, most mát magról is lehet nevelni, ehhez megfelelő fajta szükséges.

A termésből begyűjtött mag, nem igazán hozza, az eredeti gyümölcsöt, ez általánosságban igaz. Amit írtam, hibrid fajtákra igaz első sorban. A begyűjtött dinnyemag, hibridfajta volt, vagy sem, erre nem tudok válaszolni. Sok fajta dinnyét kínál a kereskedelem.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Robi79
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm a segitséget,megfogadom a tanácsát!
Vissza az elejére
csilla68
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
A tavasszal vettem egy rózsát . Kihajtott, de nem igazán fejlődött, most már száradni is kezdett. Mi lehet a baj?

Vissza az elejére
anda3
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

A segítségét szeretném kérni. Tavasszal vettem egy szép magnólia fát és most furcsa foltok és sárgulás látszik a levelein. Szeretném tanácsát kérni, hogy mi ez és hogyan tudnám megvédeni? Köszönöm Andrea
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm, hogy próbál megoldást találni. Ha más megoldás nem lesz, továbbra is próbálkozom a kézi lemosással. Ideig-óráig segít ez a technika.
Üdv. Rózsa
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 04:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves AKIRAM!

A káposzta növényt, leírása alapján, üvegházi molytetű lepte meg.

Védekezési megoldás:

DECIS 2,5 EC 0,04 % -OS oldata vagy
KARATE ZEON, 0,03 % OS oldata

Tanácsolom, hogy a NONIT nevű nedvesítő szert is alkalmazzon, mert ennek a használatával, az alkalmazásra kerülő szer a káposzta zöld részén meg marad a permetlé.

A felhasználásra kerülő növényszernél írt, óvó és egészségügyi előírásokat, valamint, élelmezésügyi várakozási időt tessék betartani.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 04:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ROB79!

A fényképen látható paprika tő vírussal fertőzött, szíveskedjen, kiszedni és meg semmisíteni, hogy a többi növényre ne terjedjen át.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 04:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves LEPPI!

Bizonyára tudja, hogy ez a év, szúnyogok éve! Rendkívül sokan vannak.

Sok fajta megoldást javasolnak, de ezek sem oldják meg teljes sikerrel a felmerülő gondot. Igazán én sem tudok hatékony megoldást ajánlani.

Pár lehetőséget említek meg:

Különböző riasztók vannak, amelyek árammal működnek, nevüket nem ismerem.

Alkalmazható különböző füstölök is, amelyek működésük alatt távol tartják a kellemetlenkedőket. Stb.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 03:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KORALLVIRÁG!

Ebben az évben, ez a jelenség igen gyakori volt. Okozója, erős tűző napfény.

Védekezés: óvni az erős napfénytől, pl, árnyékolással.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 03:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves HORVATHGNE!

A vízben élő növények növényvédelme nehéz feladatlan, de azt is írhatom, megoldhatatlan.

Feltételezem, hogy a vízben, halak és /vagy más élőlények is élnek, ezek igen érzékenyek a növényvédő szerekre.

Mindezek ellenére, igyekszem megoldást találni, hogy lehessen a fellépő problémát megoldani.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.09, 03:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves LIPIO!

A delonix, igen jó körülmény között él. és ezért jól is fejlődik. Vagyis a gyökérzet, gyorsan betölti, a rendelkezésre álló teret.

Tudomásom szerint át lehet ültetni. Tanácsolom, hogy a tartó edény alsó nyílására, olyan nagyságú kavicsit helyezzen el, hogy azt lefedje. Ez által megtudja akadályozni, hogy a gyökerek, a kibújjanak.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Következő
59 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban