15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:36:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (3) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (3) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szundi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.06.07, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki!
Briggs fünyirom /békebeli/ egyik pillanatról a másikra bele-bele durrog a kipufogoba .A teljesitménnyel nincs baj.Mi lehet az oka?
Tisztelettel : SZ
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.31, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vilk írta:
Very Happy Jó napot.Vettem a napokba egy Oleo-mac gs410 tipusu láncfürészt es arra lennek kiváncsi,hogy tehetek-e bele stihl vagy husqwarna keveröolajat ártalmase a motornak,vagy kimondottan oleo olaj kell bele???köszönöm elöre is.

Üdvözöllek a Gazlapon, Vilk!

Akár Stihl, akár Husqvarna olajat használsz, baj nem lesz belőle, én mégis azt javaslom, hogy használj Oleo-Mac olajat, több oknál fogva is:
- A gyárak a saját olajukkal kísérleteznek és fejlesztenek, ezért a legjobb a gyár által javasolt olajokat használni.
- Az Oleo-Mac kétütemű olaja kifejezetten nagyon jó minőségű olaj, a fullszintetikus olajat kapod kb. annyiért, mint a másik kettő ásványi olaját. Smile

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vilk
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.30, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Very Happy Jó napot.Vettem a napokba egy Oleo-mac gs410 tipusu láncfürészt es arra lennek kiváncsi,hogy tehetek-e bele stihl vagy husqwarna keveröolajat ártalmase a motornak,vagy kimondottan oleo olaj kell bele???köszönöm elöre is.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.30, 07:57    Hozzászólás témája: Re: olaj Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
üdv gépdoki.új ms 390 esen az olajszivattyúja nem az E matic jelzésen van hanem feljebb a max fele ,hagyjam így,vagy tegyem az E-re Question elöre is köszönöm válaszod

Az "E"-jelzésen csak akkor szabad használni, ha valódi fűrészgép lánckenőolajat használsz.
Az első időszakban javaslom a jelenlegi álláson hagyni, és figyeld az olajzás hatékonyságát. Munka közben megfelelő-e a lánc és vezető olajozása. Ha igen, akkor egy kicsit vegyél vissza a mennyiségből, és újra figyeld a kenést. Így magad a megfelelő olajmennyiséget beállíthatod.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.05.29, 11:06    Hozzászólás témája: olaj Hozzászólás, az előzmény idézésével

üdv gépdoki.új ms 390 esen az olajszivattyúja nem az E matic jelzésen van hanem feljebb a max fele ,hagyjam így,vagy tegyem az E-re Question elöre is köszönöm válaszod
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.29, 08:24    Hozzászólás témája: Re: olaj Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
üdv gépdoki.végre sikerült megvennem a héten egy új 390-est.ezen állítható az olajszivattyú,de nem az E-matic jelzésen van hanem az E és a max között van hagyjam így,vagy állítsam az E re Rolling Eyes Azt mondták hogy nem bejáratós de azért 5 lityó 1:40 et elhasználok vele,vékony fán sokat pihentetve.Köszönöm a választ.

Szívesen. Smile

Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.05.28, 09:10    Hozzászólás témája: olaj Hozzászólás, az előzmény idézésével

üdv gépdoki.végre sikerült megvennem a héten egy új 390-est.ezen állítható az olajszivattyú,de nem az E-matic jelzésen van hanem az E és a max között van hagyjam így,vagy állítsam az E re Rolling Eyes Azt mondták hogy nem bejáratós de azért 5 lityó 1:40 et elhasználok vele,vékony fán sokat pihentetve.Köszönöm a választ.
Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.23, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
ASTON írta:
Robi55
Brisk N15C típusú van benne most, de korábban N15YC volt csak azt nem kaptam.

A gyertya jó hőértékű, mégis gond lehet az égéssel.
Lehet, hogy túl sok benzint kap, vagy kicsi az előgyújtás.

Az előgyújtáson próbálok majd állítani, a karbulátor javítókészlettel fel lett újítva, meg az üzemanyag szint is jó az úszóházban.
Köszönöm a segítséged Gépdoki.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.23, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ASTON írta:
Robi55

A gyertya jó hőértékű, mégis gond lehet az égéssel.
Lehet, hogy túl sok benzint kap, vagy kicsi az előgyújtás.

Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.21, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Robi55
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.05.21, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mások okulására áttettem ide,a másik törölve

zavecz55 írta:
Üdv gépdoki. van egy 026 sthil motorfűrészem, a lánc kenés egyszer csak megszűnt szétszedtem az olajpumpát ki cseréltem a csigakerék hajtást mert megszakadt a menet rajta mivel az olajpumpa beszorult . az olajpumpát kitakarítottam most minden könnyedén forog és mégsem olajozza a láncot . Mi lehet a probléma: válaszod előre is köszönöm : üdv zavecz55

gépdoki írta:
Szia zavesz55!

Sajnos nem jó helyre írtad a hozzászólásodat. az "Új hozzászólás" helyett az "Új téma" gombot nyomtad meg. Ezért ezt a témát sajnos le kell zárnom.
Megkérlek, hogy legközelebb kerti gépes kérdéseidet a "Gépek a kertben" szakértői rovatban tegyed fel.

Ha megszorult az olajpumpa tengelye, akkor valószínűleg megsérültek a finom köszörült felületek, ami miatt az olajpumpa nem szállíthat. Egy új olajpumpa beszerelése lesz valószínűleg a megoldás.
Legközelebb jobban figyelj arra, hogy az olajtankból soha ne fogyjon ki a lánckenőolaj. Amikor benzint öntesz a benzintankba, akkor az olajtankot is mindig csurig kell tölteni.

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.20, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ASTON írta:
Szia Gépdoki
Olyan kérdésem lenne, hogy a Robi55 típusú kapálógépnél a gyertya nem ég ki barnára az nem baj? meg gázadásra torpanva indul, de amúgy jól megy és erő is van benne, a levegőszűrőjébe mennyi olajat kell tölteni?
Válaszod előre is köszönöm!

Milyen gyertya van benne, mekkora a hőértéke?
A légszűrő alsó poharában belül van egy jelzés, addig kell tölteni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.05.20, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ksanya írta:
Üdv Gépdoki!

Olyan problémával fordulok hozzád, hogy van nekem egy MTD önjárós fünyíró traktorom, és kifújta az olajat a hengerfejnél.A megoldás a hengerfej tömítés csere volt.Viszont csere óta nem tudom indítani, pontosabban az indító motor nem bírja beindítani, nehezen forog a motor indításkor és ezért nem bírom beindítani.Gondoltam hogy valami szorul, akad, de gyertya nélkül üresen tökéletesen tekeri az indító motor úgy nem forog nehezen.A tömítés csere előtt indult tökéletesen, az indítómotorra is gyanakodtam de ezt szakember megnézte és azzal nincs baj.Néha ha sikerül beindítani nagy nehezen(bár ez ritka mint a fehér holló) akkor tökéletesen működik tökéletesen jár a motor lehet vele dolgozni.MI lehet a probléma,valamit nem jól raktam volna össze?Válaszod előre is köszönöm.

Üdv ksanya

Valószínűleg az akkumulátor lehet lemerülve, vagy már nagyon öreg, és gyenge a kapacitása.
Először próbáld meg teljesen feltöltött akkumulátorral. Előtte ellenőrizd a savszintet.
Ha öreg már az aksi, akkor cserélni kell.

Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.20, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki
Olyan kérdésem lenne, hogy a Robi55 típusú kapálógépnél a gyertya nem ég ki barnára az nem baj? meg gázadásra torpanva indul, de amúgy jól megy és erő is van benne, a levegőszűrőjébe mennyi olajat kell tölteni?
Válaszod előre is köszönöm!
Vissza az elejére
ksanya
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.18, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki!

Olyan problémával fordulok hozzád, hogy van nekem egy MTD önjárós fünyíró traktorom, és kifújta az olajat a hengerfejnél.A megoldás a hengerfej tömítés csere volt.Viszont csere óta nem tudom indítani, pontosabban az indító motor nem bírja beindítani, nehezen forog a motor indításkor és ezért nem bírom beindítani.Gondoltam hogy valami szorul, akad, de gyertya nélkül üresen tökéletesen tekeri az indító motor úgy nem forog nehezen.A tömítés csere előtt indult tökéletesen, az indítómotorra is gyanakodtam de ezt szakember megnézte és azzal nincs baj.Néha ha sikerül beindítani nagy nehezen(bár ez ritka mint a fehér holló) akkor tökéletesen működik tökéletesen jár a motor lehet vele dolgozni.MI lehet a probléma,valamit nem jól raktam volna össze?Válaszod előre is köszönöm.

Üdv ksanya
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 36, 37, 38  Következő
27 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban