Mi levéltetvek ellen szappanos vizet használunk, de nem elég egyszer csinálni, hanem akár naponta többször is (rózsánál, labdarózsánál szoktuk).
Mi csalánlevet krumplibogárra szoktuk ott is a lárvára, kifejlettre nem jó.
Ha valakinek a megélhetése a gyümölcs termesztés az használjon, hiszen abból él meg, de aki saját felhasználásra, családja gyarapodására termel zöldséget gyümölcsöt érdemes kipróbálni az alternatívákat. És inkább kerüljön egy kicsit kisebb, deformáltabb gyümölcs az asztalra, mint permetszeres.
A mostani nedves idő megugrasztja a gombákat, ha valaki még metszéskor szellős lombkoronát tudott kialakítani az jól járt. A védekezni csak komplexmódon lehet (rezisztens fajt, egészgmegörzése megfelelő tápanyagokkal, metszés, alternatív védekezés és csak utoljára a vegyszer).
Nekem soha nem volt moníliás a fám,kivéve mióta csak a tavaszi rezes,és kénes permetezést csináltam meg,és a növényi levekkel próbálkoztam védekezni virágzásban,úgyhogy muszáj volt felszívódóhoz nyúlni!
A szomszédomnak van monília fertőzése rendesen minden évben,és valószínűleg tőle kaptam egy adagot.
Szerintem a gyümölcsösben nélkülözhetetlenek a permetszerek,ha enni is akar az ember a termésből!
A szereket az ember mértékkel használja,és betartja az előírásokat,akkor minimális a szermaradék,ami visszamarad!
A hatás fenomenális!
Na nem azért mert olyan jó,hanem mert olyan gyenge,hogy szinte semmit nem vettek észre belőle a tetvek,és tovább terjednek!!!!!!!!
Előkészítettem a nehéztüzérséget,az biztosan nem hagy cserben,mert eddig mindig segített:
Kicsit átdolgoztam a tejes levet.
3liter víz
3dl tej
1 fej vöröshagyma darabolva
4db chili paprika
2 evőkanál kamilla virágzat
0,5ml nonit(tapadás segítő,olyan mint a káliszappan.)
és ezzel megszórtam rendesen
Kíváncsian várom a fejleményeket.
Ezek mind levéltetű elleni kotyvalékok összetevői!
Csatlakozott: Aug 27, 2009 Hozzászólások: 3453 Tartózkodási hely: Kecskemét
Elküldve: 2010.05.07, 15:24 Hozzászólás témája:
Tetvek ellen nálam hatott a tejes permetezés is. 1 liter vízhez tettem kb. fél deci tejet.
A levél színét és a fonákát is befújtam vele. A kis permetező kicsit nehézkesen fújt már a vége felé, de a tetvek is ledermedtek sőt a hozzájuk mászó hangyáknak se sikerült a mászás.
Hetente kell ismételni, mert folyton visszatérnek.
Módosítom a tapasztalatomat a csalánnal kapcsolatban.
A levéltetvek beindultak,és semmit nem ér velük szemben,most már!
Egyre több és több van,nem zavarja a csalán egyáltalán őket.Érdekes,mert eddig egész hatásosnak bizonyult.
Trágyának, erősítőnek jó,de tetű ellen nem!!!!!!!!!!!!!!!!
A kamillára leszek kíváncsi.Meg az erőspaprikás lére.
Szia!
Én a csalánnal akkor próbálkoztam, amikor még nem volt büdös, nekem is olyan 2-3 napos volt, még jó illata volt, kicsit a bodzalére emlékeztetett. Az sem mindegy, hogy milyen hőfokon 2-3 napos, mert gondolom nyáron majd a 40 fokban elég lesz 1 nap ahhoz amit most 2 nap alatt erjed. Sajna még mindig érezhető hátul egy picit a szaga...
Nálam a ringló-levéltetűk voltak azok akik semmibe vették a csalánt. A beteg zöldbabjaimon nem segített, de csak próba-szerencse alapon öntöttem rájuk.
Ami még durva és szintén öngyógyítós: a csigalé csigák ellen... na azt tuti nem próbálom ki ezek után!
Hogyan öntözöd vele a palántákat? Éri a leveleket is, vagy csak a földre? Mikhez használod? Paradicsom, paprika, padlizsán, cukkíni, patisszon, ilyesmik vannak nekünk. Nálad kik laknak?
Szia!
Sz _________________ *** Szellősdy ***
Nekem bejött a csalánlé.
Igaz büdös,de elég hatékony a tetü invázió visszaszoritásába,igaz nem 100%,de 90% se rossz szerintem.
Én 1kg csalánt tettem 10liter vízhez és 2 napig érleltem.
A cseresznye ágvégein voltak,egymás után 2 nap megpermeteztem,majd hetente 1x,égész hatékony(nagyon kevés található rajta).A ribizli tetüvel nem igazán segít,de mindent permetezem vele megelőzés céljából,és láss csodát,se a rózsa,se a meggy,se a barack nem tetves,a cseresznye is csak azért mert már javába az volt mire elkezdtem a kúrát!
A másik dolog,hogy nagyon jó lombtrágyának,meg a levével közvetlenűl öntözni,mondjuk a pakántákat!
Mióta elkezdtem használni a palántákhoz,azóta rohamosan megindult a fejlődésük.
Ja tetü ellen a kamillát is ajánlják permetezni,majd ha megnő elmesélem a hatékonyságát.
A sima slagos lemosás is elég hatékony,meggyérül a tetü kolónia száma rendszeresen.
Ma kilocsoltam a beteg babjaimra az összes erjesztett csalánlét próba szerencse alapon. Szeretnék midenkit nyomatékosan figyelmeztetni, hogy ne higgyen a könyvnek, az érett csalánlé trágya kegyetlenül büdös sz.rszagú pöceszagú, be kellett menekülnöm a lakásba!!! A kezemre sajnos ráfröccsent és NEM LEHET LEMOSNI A SZAGOT!!!!!!!!!!!! NAGYON VIGYÁZZATOK VELE!
Most vacsoráztam volna, de mindig amikor a számhoz emelem a kezem, kifordul a gyomrom! Most átkentem magam a rozmaringos izomlazító krémmel, hogy elfedje... iszonyatos!
Aki használta az hogy vészelte át ezt a szakaszt? _________________ *** Szellősdy ***
Hát én dohány levelet nem tudom hogy honnan szerezzek, meg, hogy mennyi kell? De én úgy vettem észre, mintha ez a csalánlé kifejezetten vonzotta volna a tetveket. A 2. alkalommal egyszerűen lehajlítottam a hajtást és egy egész pohárral lassan ráöntöttem a fejükre. Na, másnapra 3szor annyian lettek. Azóta nem kísérleteztem a csalánnal. Ezért is kérdezem, hogy valakinek bejött-e? _________________ *** Szellősdy ***
Remélem, így már egyértelműbb az Avatarom!
(Egyébként nem tudom ki az az oviandi így azt sem tudtam, hogy már kisajátította a kis lánycsigát.)
Na szóval olvastam én is a könyvet és olvasgattam itt is a hozzászólásokat de a próba az ellenkezőjét igazolta sajnos nálam. _________________ *** Szellősdy ***
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban Nem szavazhatsz ebben fórumban