16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt!..ismét indul egy új hét, a február utolsó hete
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:59:am kutyus :
Jó reggelt!
7:40:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
4:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:33:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:09:am kutyus :
Jó reggelt!....erős hideg van errefelé
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Öngyógyító kiskert
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öngyógyító kiskert
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Noddy
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.05.08, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi levéltetvek ellen szappanos vizet használunk, de nem elég egyszer csinálni, hanem akár naponta többször is (rózsánál, labdarózsánál szoktuk).

Mi csalánlevet krumplibogárra szoktuk ott is a lárvára, kifejlettre nem jó.

Ha valakinek a megélhetése a gyümölcs termesztés az használjon, hiszen abból él meg, de aki saját felhasználásra, családja gyarapodására termel zöldséget gyümölcsöt érdemes kipróbálni az alternatívákat. És inkább kerüljön egy kicsit kisebb, deformáltabb gyümölcs az asztalra, mint permetszeres.
A mostani nedves idő megugrasztja a gombákat, ha valaki még metszéskor szellős lombkoronát tudott kialakítani az jól járt. A védekezni csak komplexmódon lehet (rezisztens fajt, egészgmegörzése megfelelő tápanyagokkal, metszés, alternatív védekezés és csak utoljára a vegyszer).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.05.08, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem soha nem volt moníliás a fám,kivéve mióta csak a tavaszi rezes,és kénes permetezést csináltam meg,és a növényi levekkel próbálkoztam védekezni virágzásban,úgyhogy muszáj volt felszívódóhoz nyúlni!

A szomszédomnak van monília fertőzése rendesen minden évben,és valószínűleg tőle kaptam egy adagot.

Szerintem a gyümölcsösben nélkülözhetetlenek a permetszerek,ha enni is akar az ember a termésből!

A szereket az ember mértékkel használja,és betartja az előírásokat,akkor minimális a szermaradék,ami visszamarad!

Szerintem.
Ellenvélemény?
Vissza az elejére
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.05.08, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hatás fenomenális!
Na nem azért mert olyan jó,hanem mert olyan gyenge,hogy szinte semmit nem vettek észre belőle a tetvek,és tovább terjednek!!!!!!!!
Előkészítettem a nehéztüzérséget,az biztosan nem hagy cserben,mert eddig mindig segített:

Actara!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

(nem 1-2 fám van hanem vagy 18db)
Vissza az elejére
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.05.07, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kicsit átdolgoztam a tejes levet.
3liter víz
3dl tej
1 fej vöröshagyma darabolva
4db chili paprika
2 evőkanál kamilla virágzat
0,5ml nonit(tapadás segítő,olyan mint a káliszappan.)

és ezzel megszórtam rendesen Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Kíváncsian várom a fejleményeket.
Ezek mind levéltetű elleni kotyvalékok összetevői!
Shocked Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
szellosdy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.07, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tej? Milyen érdekes, még nem hallottam ezt a módszert. Vajon mi az alapja? Lehet jobb a csalánnál, mert nem büdi! Very Happy
Minci9
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.05.07, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tetvek ellen nálam hatott a tejes permetezés is. 1 liter vízhez tettem kb. fél deci tejet.
A levél színét és a fonákát is befújtam vele. A kis permetező kicsit nehézkesen fújt már a vége felé, de a tetvek is ledermedtek sőt a hozzájuk mászó hangyáknak se sikerült a mászás.
Hetente kell ismételni, mert folyton visszatérnek.
Vissza az elejére
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.05.07, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Módosítom a tapasztalatomat a csalánnal kapcsolatban.
A levéltetvek beindultak,és semmit nem ér velük szemben,most már!
Egyre több és több van,nem zavarja a csalán egyáltalán őket.Érdekes,mert eddig egész hatásosnak bizonyult.

Trágyának, erősítőnek jó,de tetű ellen nem!!!!!!!!!!!!!!!!

A kamillára leszek kíváncsi.Meg az erőspaprikás lére.
Vissza az elejére
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.05.05, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

Én berakom a lefedett vedérbe a fóliasátorba,és ott érlelem.

Igen én is olyan növényekre használom mint te.Higítás nélkül,és éri a leveleket is. Smile

Hetente egy alkalommal öntözök is vele.A szaga az írtózatos,de nekem néhány óra múlva,már alig érezhető.
Vissza az elejére
szellosdy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.05, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
Én a csalánnal akkor próbálkoztam, amikor még nem volt büdös, nekem is olyan 2-3 napos volt, még jó illata volt, kicsit a bodzalére emlékeztetett. Az sem mindegy, hogy milyen hőfokon 2-3 napos, mert gondolom nyáron majd a 40 fokban elég lesz 1 nap ahhoz amit most 2 nap alatt erjed. Sajna még mindig érezhető hátul egy picit a szaga...
Nálam a ringló-levéltetűk voltak azok akik semmibe vették a csalánt. A beteg zöldbabjaimon nem segített, de csak próba-szerencse alapon öntöttem rájuk.

Ami még durva és szintén öngyógyítós: a csigalé csigák ellen... na azt tuti nem próbálom ki ezek után! Smile

Hogyan öntözöd vele a palántákat? Éri a leveleket is, vagy csak a földre? Mikhez használod? Paradicsom, paprika, padlizsán, cukkíni, patisszon, ilyesmik vannak nekünk. Nálad kik laknak?
Szia!
Sz
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2010.05.04, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

Nekem bejött a csalánlé.
Igaz büdös,de elég hatékony a tetü invázió visszaszoritásába,igaz nem 100%,de 90% se rossz szerintem.
Én 1kg csalánt tettem 10liter vízhez és 2 napig érleltem.
A cseresznye ágvégein voltak,egymás után 2 nap megpermeteztem,majd hetente 1x,égész hatékony(nagyon kevés található rajta).A ribizli tetüvel nem igazán segít,de mindent permetezem vele megelőzés céljából,és láss csodát,se a rózsa,se a meggy,se a barack nem tetves,a cseresznye is csak azért mert már javába az volt mire elkezdtem a kúrát!

A másik dolog,hogy nagyon jó lombtrágyának,meg a levével közvetlenűl öntözni,mondjuk a pakántákat!

Mióta elkezdtem használni a palántákhoz,azóta rohamosan megindult a fejlődésük.

Ja tetü ellen a kamillát is ajánlják permetezni,majd ha megnő elmesélem a hatékonyságát.

A sima slagos lemosás is elég hatékony,meggyérül a tetü kolónia száma rendszeresen. Very Happy
Vissza az elejére
szellosdy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma kilocsoltam a beteg babjaimra az összes erjesztett csalánlét próba szerencse alapon. Szeretnék midenkit nyomatékosan figyelmeztetni, hogy ne higgyen a könyvnek, az érett csalánlé trágya kegyetlenül büdös sz.rszagú pöceszagú, be kellett menekülnöm a lakásba!!! A kezemre sajnos ráfröccsent és NEM LEHET LEMOSNI A SZAGOT!!!!!!!!!!!! NAGYON VIGYÁZZATOK VELE! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Most vacsoráztam volna, de mindig amikor a számhoz emelem a kezem, kifordul a gyomrom! Most átkentem magam a rozmaringos izomlazító krémmel, hogy elfedje... iszonyatos!

Aki használta az hogy vészelte át ezt a szakaszt? Question Idea
szellosdy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát én dohány levelet nem tudom hogy honnan szerezzek, meg, hogy mennyi kell? De én úgy vettem észre, mintha ez a csalánlé kifejezetten vonzotta volna a tetveket. A 2. alkalommal egyszerűen lehajlítottam a hajtást és egy egész pohárral lassan ráöntöttem a fejükre. Na, másnapra 3szor annyian lettek. Azóta nem kísérleteztem a csalánnal. Ezért is kérdezem, hogy valakinek bejött-e?
s_kata
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minci! A csalán levébe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Vissza az elejére
szellosdy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remélem, így már egyértelműbb az Avatarom! Smile
(Egyébként nem tudom ki az az oviandi így azt sem tudtam, hogy már kisajátította a kis lánycsigát.)

Na szóval olvastam én is a könyvet és olvasgattam itt is a hozzászólásokat de a próba az ellenkezőjét igazolta sajnos nálam. Sad
Minci9
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.05.03, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kata
A család levébe?! Shocked
Laughing
Mosolyt csaltál az arcomra!

Nekem csak néhány rózsámon jöttek elő a levéltetvek és lemostam róluk vízzel. Még nem jöttek vissza.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Következő
2 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban