Mi is van azokkal a levéltetvekkel? Én is lepermeteztem a tetves rózsáimat meg a leandremet, igaz én a család levébe még áztatott dohánylevet is tettem. Mára úgy tűnik használt a kotyvalék. _________________ Kata
_____________________________
"Egy csöppnyi kiskutya
csak egy csöppnyi szeretetet kér,
és neked adja cserébe egész életét."
Lecserélnéd az avatarod légyszi?
oviandi használja, és így kicsit összezavar _________________ "Fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt" by Fable
PP
Erjesztett csalánlével permeteztem a ringló bokor hajtásait, és egyre több és több levéltetű jött rá... ez meg hogy lehet? Nem ezt írta a könyv! Valakinek bevált ez a csalán a levéltetvek ellen? _________________ *** Szellősdy ***
Érdemes volt butaságokat irkálni, mert ezekkel csak-csak előcsalogattunk! _________________ Különös, hogy míg a békéhez két fél akarata szükséges, a háborúhoz bőven elég az egyiké...
Csatlakozott: Mar 12, 2006 Hozzászólások: 188 Tartózkodási hely: Kaposvár
Elküldve: 2010.04.05, 22:56 Hozzászólás témája:
Nem tudom megállni, hogy ne írjak be, annyi sok butaságot összehordtatok ebben a topikban. Az ásást és a kapálást nem lehet megspórolni. Az őszi ásás a jobb mert a fagytól a talaj porhanyóssá válik. A téli csapadék is mélyebbre leszivárog. Tavasszal elég egy laza átforgatás és máris lehet vetegetni. Sajnos nincs időm minden évben teljesen felásózni a kertet. Ilyenkor tavasszal látom az óriási különbséget a felásózott és az elhanyagolt között. Az ásózott talajt szinte pillanatok alatt fellazítom a rotációs kapálógépemmel, míg az ásózatlannal megszenvedek. Néha egy örökkévalóságnak tűnik mire megfelelő mélységre átforgatom a télen letömörödött talajt. Ősszel mindig letakarom a rendelkezésre álló növényi hulladékokkal. Télen az ember is kabátot húz. Nyilván fagyban nincs ennek jelentősége, de a tél egy jó részén, illetve korán tavasszal nincs fagy ilyenkor a takarás alatt tud élni a természet. Aztán tavasszal leszedem a takarást felkapálógépezem, utána a későbbi vetemények helyére visszateszem a takarást. A takarással vigyázni kell, mert amennyire hasznos, annyira káros is lehet.
A másik ügy a kapálás. A vegyszerező kertész azért kapál, hogy úgymond ne legyen gazos a kertje. Ezzel még két célt is elér . Levegőhöz jut a talaj és a nedvességet jobban megőrzi. A biokertész kertjében kisebb a gyomosodás az állandó takarás miatt, viszont a levegőztetés miatt mégis kénytelen kapálni. Én egy vegetációs szakaszban 3-4 alkalommal takarom a talajt. (száraz nyáron 2-3x, esős nyáron 4-5x) Minden új takarás előtt fellazítom a talajt és utána rakom rá az új takaró réteget.
Az aki azt mondja nem kell ásózni az nézze meg pl. a sárgarépáját. Olyan lesz mint a polip. Aki nem kapál annak befulladnak a paprikái és a felét fogja csak teremni.
Fenti megállapításaim átlagos talajra vonatkoznak. A magas ágyásaim az igen intenzív komposztálás következtében 20 év alatt laza szerkezetűvé váltak, így jobban viselik az ásás és kapálás hiányát, de teljes mértékben elhagyni itt se tudom. _________________
Mindenki kedvescimborája Tóth Győző
Csatlakozott: May 14, 2008 Hozzászólások: 15 Tartózkodási hely: Újpest
Elküldve: 2010.02.27, 14:59 Hozzászólás témája:
Sziasztok!
Számomra jól hangzik, hogy az ember nem ássa fel a kertet. Amellett, hogy nem kell melózni, fontosabb, hogy nyugton hagyja a földet, mint pezsgő életnek otthont adó környezetet. Igaz, hogy egy kertésznek pont hogy küzdenie kell a földi állatkák ellen, de szerintem nem kiirtással, hanem szimbiózisra törekvéssel, vagy elüldözéssel.
A nagyüzemi földművelésnek annyi köze van az otthoni konyhakertészkedésnek, mint az algyői olajmezőnek a megújuló energiához.
Ha tonnás gépekkel nyomorgatod a talajt évente sokszor akkor nyilvánvaló, hogy mi lesz belőle, de ha normális kapához méretezett, parcellázott kis kertet építesz fel akkor mulcsozással, talaj takarással és lazítással (nem ásással) lehet gyom és kapálás mentes kertet csinálni, de a munkát nem spórolod meg, mert kapálás és gyomlálás helyett talajt takarsz, annyi az előnye, hogy nem szárad ki olyan hamar és a gyomok nem szipkázzák a tápanyagot feleslegesen.
Csatlakozott: Aug 27, 2007 Hozzászólások: 2269 Tartózkodási hely: Cibakháza
Elküldve: 2009.12.09, 20:04 Hozzászólás témája:
A nagyüzemek is mindíg felszántanak miután egy fajta növényt betakarítanak a tábláról. Még akkor is, ha abban az évben újra vetnek, vagy palántáznak bele valamit.
Ha nem tennék a kötött és félkötött talajokon nem tudnának a következő évben vetni. Egyrészt azért mert a talaj nagyon kemény lenne és úgymond nem venné be a vetőgépet, másrészt azért, mert az áttelelő, fagyra nem érzékeny gyomnövények szinte gyepet alkotnának a talaj felszínén. Ez utóbbi még jobban jellemző a homokos talajokra.
De mindenkinek szive joga, hogy ás vagy nem. _________________ "Idegeskedni annyi, mint bosszút állni magunkon a más hülyesége miatt."
berko....nekem is megvan ez a könyv, tyúkokról egy árva szó sincs benne. De ha jól emlékszem, arról igen, hogy a takarásos művelés előtt igenis fel kell ásni...sőt a mustármagot és a spenótot is be kell kapálni.
Hát a tyúkok véletlenül kerültek a képbe, nekem sem volt szándékomban belekeverni őket
Én pedig úgy emlékszem, hogy valahol olvastam, hogy nem feltétlenül kell felásni csak takarni. Ezt szerettem volna kipróbálni, de a tyúkok közbeszóltak
Ancsa71!!! Hogy a csudába nem találtál mustárrnagot????
A boltban nincs a fűszerpolcon???
Kikel, gyönyörűen. Csak próbáld ki!!
berko....nekem is megvan ez a könyv, tyúkokról egy árva szó sincs benne. De ha jól emlékszem, arról igen, hogy a takarásos művelés előtt igenis fel kell ásni...sőt a mustármagot és a spenótot is be kell kapálni. _________________ Arra születtem, hogy felnőtt is legyek,
S továbbadjam egyszer az életemet.
Én is azt kérdezem, hogy miért akarod takarni a földet?
Hát az ásást akarom megúszni
Illetve ez a könyv éppen arról ír, hogy nem kell, sőt nem is szabad ásni. Csak folyamatosan takarni kell.
Ez eddig rendben is volt, amíg a tyúkok nem léptek közbe
Csatlakozott: Aug 27, 2007 Hozzászólások: 2269 Tartózkodási hely: Cibakháza
Elküldve: 2009.12.07, 19:25 Hozzászólás témája:
Berko!
Én is azt kérdezem, hogy miért akarod takarni a földet?
Szerintem nem kell. Ásni viszont most kell ősszel és nem tavasszal. Ha tavasszal ásol és nem lesz elég csapadék, az ásás mélységéig kiszárad a talaj.
A felszinen lévő lomb tavaszig nem bomlik le, viszont ha beledolgozod akkor inkább.
A tyúkok nyilván azért rugták szét a leveleket, mert találtak közte finom falatokat, ugyanis a kártevők megbújnak alatta. _________________ "Idegeskedni annyi, mint bosszút állni magunkon a más hülyesége miatt."
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban Nem szavazhatsz ebben fórumban