15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (62)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Vicces történetek,...képek(17)
Versek, költemények (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Írj bármilyen témáról (15)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (63)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (63)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zárom, nyitunk is egy újat Smile

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2982

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tinnyei1
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ha a Phala alulról felfelé feketedik, mi a teendő Question
Steril késsel lenyisszantom az egészséges rész kezdete felett valamennyivel, behintem fahéjjal, vagy faszénnel megkenem, aztán mehet vissza Question
Lehet, hogy az utolsó léggyökerét is metélnem kell, akkor jön a biogél, vagy a tövéhez kis moha Question Húzzak rá átlátszó zacsit Question
Előre is köszönöm Exclamation
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lilike22
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó estét mindenkinek!

Köszönöm szépen a hozászólásokat. Sajnos kuka lett belőlle. Úgy sajnálom a 16 orchimból ez az első, hogy el kellett temet -nem egy orchideát. Későn kérdeztelek benneteket.... Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pampazsuzsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bognárkati, Tünde!

Köszönöm a segítséget.Megpróbálom életben tartani. Very Happy
Csinálok róla majd képet is.

Pampazsuzsi
Vissza az elejére
Moncsy831
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat! Smile
NKati
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, a nézegetett képek alapján: bordó, fehér középpel - lepke,

mivel nem volt nevét jelző kis papir - a másik is lepke.

Valaki mutatott olyan bordót!

Kérlek, ne fogd a hasad a nevetéstől, ez az abszolut hozzá nem értés!!!!

No majd, ha lesz egy kis időm, utána olvasok!

NKati
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
NKati
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tényleg porszemtől is finomabb valami volt benne! Rolling Eyes

Kicsit csodálkoztam is, hogyan lesz ebből növényke.... De úgy voltam: próba, szerencse.
A szerencse nem jött be! Crying or Very sad

Köszönöm a válaszodat, holnap megnézem, mi lehet, amit én "leendő orchinak" néztem!!!! Embarassed Rolling Eyes

NKati
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nkati: a magról vetett orchi fő ismertető jele a bébiételes üveg és a felirata Very Happy

milyen orchit kaptál 2 cseréppel?
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
NKati
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Komolyan mondod?

Akkor mi lehet? Milyen a magról vetett orchi?

NKati
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nkati: az 99,99stb...%, hogy nem orchicsírákat látsz....

vagy nem orchimagot kaptál vagy más kelt ki. az orchi magjai porszemnyi vackok, talán már kapartál ki vanília rudat.
nincs szikanyag, a csíra azonnali tápanyagot kíván, amit szimbionta gombával old meg a millióból 1 vagy 2, az ilyen gomba meg nem lakásban terem. sterilen specko táptalajjal keltethetők mesterségesen
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.

Legutóbb atilla szerkesztette (2010.02.18, 19:43), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
NKati
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előre is elnézést kérek a "tudatlanságomért", lehet olyat kérdezek, ami számotokra természetes. Eddig az orchideák számomra olyan elérhetetlen virágoknak tűntek, hogy nem is igazán olvastam ezt a topikot.
Az ősz folyamán egy kedves gazostól kaptam magot, és mint kiderült én naiv normál földbe vetettem. Ennek ellenére látok csiraképződéseket!!! Laughing Kérdésem: mit tegyek, hogy "normálisan" fejlődjenek a megindult csirák?

Másik kérdésem: mondhatjátok, olvassak utána- megleptek 2 cserép virággal kb 2 hete. Mindkettő viszonylag hűvös helyen van, már a bimbó bomlását látom.

Jó helyen van-e? Keleti fekvésű ablakban tartom azóta, locsolni csak egyszer locsoltam, láttam a léggyökeréről mit irtatok.
Az egyiknek a gyökere kifehéredett, a másiknak elég zöld!
Jól tettem-e, hogy locsoltam?
Annyi mindent irtatok erről a csodaszép virágról, hogy nincs időm átolvasni mindet.... Embarassed Sad
Köszi a válaszokat előre is!

NKati
Vissza az elejére
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tünde72:
Lili írta, hogy már levele sincs, annak már a biogél sem segít.
Vissza az elejére
Hani
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tünde72: engem érdekelne, hogy a biogélt hol lehet beszerezni. (nekem is van egy beteg orhim)
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsuzsu: persze, ha egyáltalán nem kapnak, gyengébben alakítanak, de azért nem létfeltétel, ha meg nem mozognak, vagy kényszerpihi van, semmi értelme, úgysem tud mit kezdeni vele, csak intenzív fejlődési ciklusban, olyan ez, mint nekünk a vitamin, kiegészítő nyomelemek, ha sok van belőle az gyakran hamarabb bajt okoz, mintha kevés
Vissza az elejére
zsuzsu
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Papucs Laughing
Nem öntöztem túl a zygot. Kiszárítani viszont nagyon tudom már az orchikat. Laughing

pampazsuzsi
Az orchikat általában át szoktam ültetni, mert nem tudni miben van a gyökér közepe. (szivacs, oázis, moha) Tehát kéregbe ültetni és általában, párás helyen hetente locsolni. Ez az idő függvényében változik. Amikor a gyökerek szürkések (és nem zöld), akkor lehet locsolni. Vagy, ha megemeled és könnyű a cserép locsolhatsz.
Nyáron árnyékban, reggel, este érheti nap, világos kell neki. Tápozni orchideáknak valóval, vagy negyed hígítással, inkább a levelet.

Lilike22
Sajnálom a lepidet. Az elején még menthető lett volna. Crying or Very sad

Nitus
Ügyesen rendbe hoztad. A fényviszonyok miatt is lehet gyengébb a virágzat. A gyenge, most gyógyult növény sem képes gyönyörű virágszálat hozni. Rolling Eyes

Moncsy831
Gratulálok mind a kettőhöz!! Laughing

atilla
A tápot, csak azért írtam, mert én egy évig nem tápoztam az orchikat (mást sem, de azok a földjükből tápanyagot tudnak nyerni) és csodálkoztam, hogy nem fejlődnek, nem virágoznak, vagy gyatrán.
Persze, nem szabad sokat adni nekik.
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban