15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
11:17:am bau :
Kutyus-csupa buli az életed! Jó szórakozást!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....ma mindenféle szül- és névnapok ünneplésére megyek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.19, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BENDEGÚÚÚZ írta:
Hello Gépdoki!

Az a helyzet, hogy van egy HONDA GCV 160-as kapálógép motorom.
Őszi (inkább téli) használatkor üzem közben teljes gázon jól ment, de egyszerűen alapjárat az sehogy nem volt rajta, egyenetlenül járt volt, hogy majdnem le is állt, de mikor előtte alkalommal használtam, akkor semmi baja nem volt. Ja és egyszer csak gondolt egyet leállt és nem is sikerült beindítani. Mi lehet az ok? Dugulás? A vezérműszíj egyel odébb ugrott? A regulátor tengelyén a szabályozó kar elfordult?

Előre is köszönöm válaszod.

Én karburátor dugulásra gyanakszom, Sajnos nem egyszerű kitakarítani a karburátort, a szervizekben is gyakran csak ultrahangos tisztítóval lehet eredményt elérni.

következő:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=737676#737676

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.19, 22:05    Hozzászólás témája: Re: stihl Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
üdv doki.szeretné megtudni hogy idén tavaszon lessz e akció a Stihl-nél Question,és hogy lessz e ?390- es,mert már láttam külföldi lapokon az új 391-est,sőtt 362 est is,és még mielőtt abba hagyná a 390 es gyártását szeretnék egyet.amúgy a 362 valahogy nem az a klasszikus Stihl forma,nem akarok senkit megbántani de nekem nem tetszik,na mind 1

Idén is lesz tavasszal akció, de azt még nem lehet tudni, hogy az MS 390 benne lesz-e? Még azt sem lehet tudni, hogy áremelkedés lesz-e még tavasz előtt?

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.19, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

beneattila67 írta:
üdv. Gépdoki!

Nekem egy ms 361-es fűrészem van. A problémám az alapjárattal van. Ha beíndítom és nem pörgetem meg hibátlanul jár. De ha dolgozom vele és elengedem a gázkart, ahogy visszaesik a fordulat magas az alapjárat majd,pár másodperc és nagyon leesik. Ami bosszantó néha meg is áll, de utána pöccre indul. Azt sem szereti ha elforgatom döntési vagy függőleges helyzetbe arra is hasonlóan reagál tele tankkal is. Amúgy jól pörög, jól dolgozik és jól indul. Még első lap és lánc van rajta.

Ha tud segítsen. köszönettel :beneattila 67

Ellenőrizze a hengertalpcsavarokat, nem lazultak-e fel?

Nem túl magas a motor fordulata teljes gázon? Kb. 12500 f/p - nek kell lennie lappal és lánccal együtt.
Ha igen, akkor a karburátoron a "H" jelű csavaron kell balra tekerni egy kicsit.
Az alapjárat nem túl alacsony?

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.19, 21:56    Hozzászólás témája: Re: Briggs and Stratton Hozzászólás, az előzmény idézésével

gerimur írta:
Üdv Gépdoki! Új belépő vagyok. Olyan problémám van, hogy örököltunk egy kb:25 éves Robi Rekord-250-est. Egy évet dolgoztam vele, de olyan problémák jöttek elő, hogy ette az olajat,alapjáraton hullámos volt a járása, leállitáskor a kipufogó durrant,komresszió:4.5!Szétszedtem és a dugattyú gyűrűt belepróbáltam a hengerbe a hézag:1.25mm volt.Szerintem sok! Szelephézagok:szivó:0.15 kipufogó:0.25. Az égéstér enyhén kokszos. Főtengely,hajtókar rendben{nagyon minimális kopás}.A hengeren és a dugattyún körömmel nem érezhető, de szemmel látható húzás van a szelepek felől. Új alkatrészeim vannak dugattyú gyűrűk,szimmeringek,tömitések, szelepek,de taiwani! Nem éppen Briggs minőség. Kérdésem a következő:ezekkel az alkatrészekkel érdemes-e összerakni? Az új gyürüvel a hézag:0.2mm a henger minden pontyán. A többi része sebváltó,lehajtás jók.

Nyugodtan összerakhatod! Very Happy

Vissza az elejére
gerimur
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.18, 17:01    Hozzászólás témája: Briggs and Stratton Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki! Új belépő vagyok. Olyan problémám van, hogy örököltunk egy kb:25 éves Robi Rekord-250-est. Egy évet dolgoztam vele, de olyan problémák jöttek elő, hogy ette az olajat,alapjáraton hullámos volt a járása, leállitáskor a kipufogó durrant,komresszió:4.5!Szétszedtem és a dugattyú gyűrűt belepróbáltam a hengerbe a hézag:1.25mm volt.Szerintem sok! Szelephézagok:szivó:0.15 kipufogó:0.25. Az égéstér enyhén kokszos. Főtengely,hajtókar rendben{nagyon minimális kopás}.A hengeren és a dugattyún körömmel nem érezhető, de szemmel látható húzás van a szelepek felől. Új alkatrészeim vannak dugattyú gyűrűk,szimmeringek,tömitések, szelepek,de taiwani! Nem éppen Briggs minőség. Kérdésem a következő:ezekkel az alkatrészekkel érdemes-e összerakni? Az új gyürüvel a hézag:0.2mm a henger minden pontyán. A többi része sebváltó,lehajtás jók.
beneattila67
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.17, 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

üdv. Gépdoki!

Nekem egy ms 361-es fűrészem van. A problémám az alapjárattal van. Ha beíndítom és nem pörgetem meg hibátlanul jár. De ha dolgozom vele és elengedem a gázkart, ahogy visszaesik a fordulat magas az alapjárat majd,pár másodperc és nagyon leesik. Ami bosszantó néha meg is áll, de utána pöccre indul. Azt sem szereti ha elforgatom döntési vagy függőleges helyzetbe arra is hasonlóan reagál tele tankkal is. Amúgy jól pörög, jól dolgozik és jól indul. Még első lap és lánc van rajta.

Ha tud segítsen. köszönettel :beneattila 67
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.02.15, 19:41    Hozzászólás témája: stihl Hozzászólás, az előzmény idézésével

üdv doki.szeretné megtudni hogy idén tavaszon lessz e akció a Stihl-nél Question,és hogy lessz e ?390- es,mert már láttam külföldi lapokon az új 391-est,sőtt 362 est is,és még mielőtt abba hagyná a 390 es gyártását szeretnék egyet.amúgy a 362 valahogy nem az a klasszikus Stihl forma,nem akarok senkit megbántani de nekem nem tetszik,na mind 1
Vissza az elejére
BENDEGÚÚÚZ
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.11, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello Gépdoki!

Az a helyzet, hogy van egy HONDA GCV 160-as kapálógép motorom.
Őszi (inkább téli) használatkor üzem közben teljes gázon jól ment, de egyszerűen alapjárat az sehogy nem volt rajta, egyenetlenül járt volt, hogy majdnem le is állt, de mikor előtte alkalommal használtam, akkor semmi baja nem volt. Ja és egyszer csak gondolt egyet leállt és nem is sikerült beindítani. Mi lehet az ok? Dugulás? A vezérműszíj egyel odébb ugrott? A regulátor tengelyén a szabályozó kar elfordult?

Előre is köszönöm válaszod.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.09, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kiskovi írta:
Szia Gépdoki!

Mi a véleményed arról, ha a Stihl ms 341-es láncfűrészemhez lánckenő olajnak mondjuk hajtóműolajat használnék? A motorolaj nem elég sűrű, de a hajtóműolaj jóval sűrűbb. Nem használtra, hanem új olajra gondolnék, mert sikerült szereznem 5 litert!

Köszönöm a választ!

Lánckenőolajnak még a hajtóműolaj is híg. A lánckenő olajok 100-as viszkozitásúak, és még tapadásnövelő, lakkosodás gátló adalékanyagokat is tartalmaznak. A hajtóműolaj ezzel szemben csak 80-as viszkozitású. Hosszú távon tehát feltétlenül lánckenőolajat használj. Abból azonban, hogy 5 liter hajtóműolajat most lánckenőolajnak használsz - baj nem lesz. Kár lenne azt a hajtóműolajat eldobni. Very Happy

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.09, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

rinya25 írta:
Szia Gépdoki!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az MTD láncfűrészembe a gépkönyve szerint 1:40 keverési arányú üzemanyag kell.
Ha Én eredeti Stihl olajat használok az üzemanyagba akkor 1:40 vagy 1:50 es keveréket használjak?
Válaszod előre is köszönöm.

Ha Stihl olajat használsz, akkor is 1:40 keverési arányt kell betartani!

Vissza az elejére
imi031
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.08, 21:41    Hozzászólás témája: mpm2 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
mpm2-es rotagép előgyújtás értékét szeretném megtudni,
illetve a hajtomu 3 olajfeltoltesi helyebe ontendo olaj mennyiseget.ha jol tudom a kuplung reszben felul az olajbetoltonyilas szintjeig alul a kapatengelynel szinten a betoltonyilas szintjeig a kozepso reszt nem tudom.
valaszodat elore is koszonom.
Imi 031
Vissza az elejére
kiskovi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.07, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Mi a véleményed arról, ha a Stihl ms 341-es láncfűrészemhez lánckenő olajnak mondjuk hajtóműolajat használnék? A motorolaj nem elég sűrű, de a hajtóműolaj jóval sűrűbb. Nem használtra, hanem új olajra gondolnék, mert sikerült szereznem 5 litert!

Köszönöm a választ!
Vissza az elejére
rinya25
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.02.05, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az MTD láncfűrészembe a gépkönyve szerint 1:40 keverési arányú üzemanyag kell.
Ha Én eredeti Stihl olajat használok az üzemanyagba akkor 1:40 vagy 1:50 es keveréket használjak?
Válaszod előre is köszönöm.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.04, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

balazsattila írta:
Heló gépdoki.
A következő lenne a kérdésem. Van egy Oleo Mac Sparta 26-os szegélynyiróm és olyan gond van vele hogy csak úgy indul el, hogy a gyertya kiszerelésével kevés benzint juttatok a hengertérbe. Így nehezen de legalább elindul, de csak teljes fordulaton mert mihelyt a gázkart kisit vissza engedem azonnal leál. A karkurátor már újra lett membránozva de ez sem segitet. Mi lehet a baj illetve érdemes javíttatni.
Segitségedet előre is köszönöm: Attila

Szia balazsattila!

Ki kell cserélni a főtengely szimmeringeket, vagy valahol falslevegőt kap a forgattyúsház.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2010.02.04, 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vatyera írta:
Szia Gépdoki.
Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted a magas nedvességtartalmú /novemberben kivágott / fa fűrészelése ilyen kemény mínuszokban van-e kihatással a láncra. A másik kérdésem pedig, hogy mennyi az "elegendő" lánckenés?
Várom válaszod, köszönettel
Imre

A lánc élettartamára nincs hatással még a nyers fa vágása sem. Sőt a nyers fa nem veszi annyira igénybe a láncot, mint a teljesen száraz.
Akkor elegendő az olajozás, ha a lánc folyamatosan olajos. Járás közben a lánc nem ad sustorgó hangot, és tapintásra is érezhető a lánc olajossága.
A benzintank kifogyásakor még az olajtankban egy kevés olajnak lennie kell.
Az olajozás hiányának jelei:
- járás közben a lánc sustorgó, zörgő hangot ad,
- extrém esetben a lánc szikrázik,
- nem fogy, vagy kevés fogy az olajtankból,
- ha a vezetőlap végét papírhoz, vagy fához közel teszed, és felpörgetve járatod a láncot, a papíron olajnak kell a vezetőlap végén kicsapódnia. Eredeti lánckenőolaj esetében csak néha-néha egy-egy csepp, nem lánckenőolaj esetében folyamatosan permetezve.
- sokkal többször kell a láncfeszességet állítani, mert a felgyorsult kopástól a lánc "nyúlik",
- a vezetőlapon jelentős kopások láthatóak, esetleg éles sorjákkal,

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban