15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (7) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (7) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.03, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A folytatás:
klikk

Kedves KR,

Köszönöm a választ, feltettem a kérdést az orchideásoknak is, egy kedves lány válaszolt. Azt mondta, van ilyen fajta a lepkeorchideákon belül, amelyik nem nyitja ki minden szirmát, hanem a középső kettőt éppenhogy csak felbillenti.
Tehát nem a tartással van a hiba, csak tudatlan voltam, talán lassan el is virágzik a növény... Embarassed

A folt nem terjed, de legalább megnyugodtam és már ezt is tudom. Köszönöm még egyszer! Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.11.03, 04:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves LEPPI!

Az orchidea levelén látható beszáradás oka, lehetséges, hogy dörzsöléstől származhat, ha nem terjed, s nem jelenik meg a növény más részein a barnás színű csíkok, vagy kerek foltok. Az írt kezelés, a sérülés begyógyulást elősegíti, és a növény ellenállóságát növeli, a betegségekkel szemben.

A helyi körülmény, befolyással van, az orchidea fejlődésére, és a virágzására.

Az orchidea tartásával kapcsolatos tanácsot, nem merek adni, mert nem ismerem a tartási körülményeket, na meg, ilyen téren nem igazán vagyok jártas. Tanácsolom, hogy orchideásokat kell meg kérdezni, mert tőlem, jobban tudják, a felmerült gond elhárítását.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.11.03, 04:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ADAM29!

Kérdés, a növényről, a kép mikor készült ?

Ha mostanában, akkor a levelek széleinek a bebarnulása, természetes jelensége, vegetáció végét jelzi.

A trágyázás hasznos, csak arra kell ügyelni, hogy a szerves-trágya vagy műtrágya a gyökerekkel közvetlenül ne érintkezzen.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2009.11.02, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső,

Egy orchideával kapcsolatban szeretnék ismét tanácsot kérni. Félig kinyílva vásároltam, majdnem két hónapja, azóta csak egy-két alvórügyét mozgatta meg, de nem bontotta ki a szirmait.
Ilyet még sosem tapasztaltam, és amit egy kedves ismerősöm vett ugyanott, ugyanakkor, már majdnem el is virágzott.

A múltkori tanácsok alapján Cuproxattal és Trifenderrel is kezeltem, az ajánlott hígításban egyszer amikor ide került - ahogyan írta, megelőzésképp minden új orchideát kezelek és ezt pár havonta ismétlem -, illetve azóta még egy alkalommal tegnap.

Egyetlen gyanúra okot adó beteg (?) levelet látok rajta, ez ilyen, mióta megvettem, nem nagyobb, semmi, eddig szállítási sérülésnek gondoltam. A többi levél, gyökérzet szép.

Ez betegség Rezső? Mit tegyek, mi baja lehet a növénynek? Előre is köszönöm a választ!
Vissza az elejére
adam29
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.11.01, 11:17    Hozzászólás témája: Orgona Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső,

az alábbiakban szeretném segítségét kérni, tavaly tavasszal ültettük a képen látható orgona csemetét, ami bár virágot nem hozott idén nyáron - ami állítólag természetes - de már átvészelt egy telet. Szeretném megkérdezni hogy a levelén látható barnás foltok normálisak-e vagy vmi károkozó csinálja vagy esetleg kb 1 hónapja trágyáztam a környékén.
Válaszát előre is köszönöm :
Ádám
http://picasaweb.google.hu/adam291/Orogna#5399075835349173874
http://picasaweb.google.hu/adam291/Orogna#5399075904134061170
Vissza az elejére
kbetti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.11.01, 08:42    Hozzászólás témája: köszönöm a választ Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm a választ.

(Utólag szerkesztettem ezt a hozzászólást, mert sikerül Trifendert szereznem.)

Köszönettel:

Legutóbb kbetti szerkesztette (2009.11.02, 14:22), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.31, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KBETTI!

Az egészséges növényeknél, a belocsolást, elég 90 naponta megejteni.

Vissza az elejére
kbetti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.10.31, 06:00    Hozzászólás témája: köszönet Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső, volna még egy (remélem utolsó) kérdésem.

Az egészségesnek látszó növényekre milyen gyakorisággal önthetek a Trifender oldatból?

Köszönettel:
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.31, 01:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KBETTÍ!

A Trifenderes kezelést el kell végezni, és meg fogja látni, hogy a beteg növénnyel mit tud tenni. A képről, nehéz megállapítani, hogy a fuzárium, a növény szövet rendszerét milyen mértékben kárósította. (A megvizsgálás: a szár vagy a hajtások átvágással lehet meggyőződni., hogy a növényi szállító rendszer, mennyire van elszíneződve.)

Igen, érdemes, és hasznos, hogy az egészséges növénynél is elvégzi, a Trifenderes kezelést. A beöntözés, szokásos legyen.

Vissza az elejére
kbetti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.10.30, 21:54    Hozzászólás témája: fuzárium Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm a tanácsokat. Át fogom sütni a földet ültetés előtt, és szerzek Trifender-t is. Az előzőekben feltett futóka és zöldike megmentésére van még esélyem? Azok a tünetek "kisebb mértékű" fertőzésnek számítanak?

Érdemes a látszólag egészséges növényekre is öntenem? Ha öntök (akár a betegekre, akár az egészségesekre), annyit öntsek, amennyit egy öntözéskor kérne? Vagy a "szokásos" öntözési adagnál kevesebbet?

Kezdő virágtartó vagyok (nyár óta vannak saját növényeim) és nem gondoltam volna, hogy ilyen problémákkal kell szembenéznem. Köszönöm az eddigi tanácsokat.
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.30, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KBETTI!

A fuzárium, talajból támad, és a növényen, fajtától függően, a tünet, különböző képen jelenhet meg. Az általános tünet, növény lankad, és elhal, vagy csak részletesen lehet észlelni.

Védekezés:

Megelőzés a legfontosabb, azt a földet, amibe, a növény átültetésre kerül, azt előtte fertőtleníteni ajánlatos.

Ilyen eljárás, a talaj „megsütése”, vagy a vegyszeres kezelés.

A megsütés: sütőben, 30 percig, 70 -100 fok között tartása.

A vegyszeres kezelés: TRIFENDER 1,5 % -os oldattal a talajt beöntözése.

Megjegyzem, hogy kisebb mértékű fuzáriumos fertőzés esetén, a Trifenderes kezelés, kismértékben, gyógyító hatással is rendelkezik. Ilyen esetben, 30 nap ismétlés szükséges.

A növények öntözését csökkenteni kell, mert a fuzárium, a bőségesen nedves talajt kedveli. Erre is oda kell figyelni.

Vissza az elejére
kbetti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 18:59    Hozzászólás témája: beteg draci Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Köszönöm a diagnózist. Ki fogom dobni a dracit, a földdel együtt. A cserépre elég-e az, ha Domestossal átmosom, vagy valami speciálisabb szer kéne?

Átterjedhet a többi növényemre? Felfedeztem még három növényen gyanús jeleket. Csatolom a fényképeket, hátha ezek is fuzáriumok. Ha fuzárium, az minden esetben látszik kívülről is?

Futókám levele elkezdett sárgulni, és észrevettem barnás foltot a levél töve felé.

Sugáraráliámat meg lehet még menteni?

Zöldikém, elvileg kiszáradás (2 hetente öntöztem), de most a fentiek miatt teljesen elbizonytalanodtam. Azóta hetente adok neki vizet, de még másik 3 levélen észrevettem ezt a barnás elváltozást a levél teljes felületén. 5 napja kapott vizet, de a földje még ma is nyirkos. Cserépben áll, ami kifolyt alul, azt leöntöttem.

Köszönöm a választ

Betti
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves GABOCCA!

A leírása szerint, nem tudom, hogy milyen kárósító lárvája lehet!

Mindezek ellenére javaslom, FORCE 1,5 G alkalmazását. 1 négyzetméterre 10 gramm -ot szórjon ki, és nem árt, ha be is öntözi.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KBETTI!

A dracénát, fuzárium támadta meg, amely az edénynyalábokat tömítette el, és ezért szárad.

Sajnos, gyógyítani nem lehet.

Vissza az elejére
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.10.29, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Rezső!

Egy új fórumozónk kérdezi:

gabocca írta:
Szeretnék tanácsot kérni egy honapja vettem gyönyörü szép cymbidiumot 15 db virág volt rajta, kb két hét után le dobta öket , egymásután elszáradtak, a növény levelei szépek 2 db uj hajtás növekedik, viszont öntözéskor kb 10db kukacot 1 cm nagyságuak kis lábacskákkal kiszedtem a tövéböl, a szoba hömérséklete 14-18 fok , világos elöszöba , sok fénnyel, a kérdésem ezek a kukacok ártalmasak-e vagy nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő
1 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban