15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (3)
2019-es nyári abádszalóki tali
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(16)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:34:pm bau :
Szécsike! MERRE VAGY?
5:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:39:am Bojta :
Jő reggelt!
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Mikulásvirág
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mikulásvirág
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.12.07, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodo!
Lehet, hogy megfázott már a multinál vagy hirtelen került meleg helyre.
A szárazságot szerintem jól birja.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.12.07, 11:06    Hozzászólás témája: Mikulásvirág Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnárka! Bujo!
Azért locsolom naponta, mert azt hittem, hogy kevés neki a víz, és azért kopaszodik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bujo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.12.07, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hetente 1x elég szerintem is.

Szerintetek melyik Cfok jó neki a 16-18 vagy a 23 Question Shocked

Üdv:Jolko
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.12.07, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Miért locsolod naponként?
Én hetente egyszer szoktam.
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.12.07, 10:15    Hozzászólás témája: Mikulásvirág Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hétvégén nagyon szép mikulásvirágot vettem a A..en-ben.
Sajnos már vasárnap estére 4 levelet ledobott, és ezt a rossz szokását azóta is folytatja. Pedig minden nap locsolom és vízzel permetezem.
Mi lehet a baja?
üdv.dodo
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szilkszilky
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.12.04, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem akarom a kedélyeket izzitani, de összehasonlitásképpen Tenerifén ezek a virágok mind a termesztett, mind az alapfajok ki vannak ültetve parkokba ilyenkor és egész nap kb. 25 fokon vannak, mig éjszaka kb. 18 fok van. Tűző napon, nagyon szépen megvannak hónapokig. Persze tudom, hogy a tengeri sós levegő, meg a szabadföld stb. De azért mégis birják a meleget, csak pára kell több hozzá, gondolom...
Vissza az elejére
tamarik
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2005.12.04, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mikulásvirág (nem saját kútfő)

Fény és hőmérséklet: A mikulásvirágnak világos helyre van szüksége, de közvetlen napsütés ne érje. Az átlagos szobahőmérsékletet is tűri, de 15-18 C fokon jobban fejlődik.
Öntözés és trágyázás: A növekedési időszakban bőségesen öntözzük, és néha permetezzük állott vízzel. Ha meleg helyiségben tartjuk, akkor inkább hetente 1x öntözzük bőségesen, mint többször kevés vízzel. Várjuk meg, amig a növény földje viszonylag kiszikkad, mielőtt megint öntöznénk. Trágyáznunk nem kell.
Nyesés, visszavágás: Ha a növényt hosszabb ideig szeretnénk tartani, virágzás után vágjuk vissza a felleveleket.
Föld és átültetés: A mikulásvirág a tőzeggel kevert virágföldet kedveli. Ha nem csupán egy idényre szántuk, 3 évente ültessük át.

Elnézést, kicsit hosszúra sikeredett.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.12.04, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az alább fesoroltakról csak annyit, hogy pár évvel ezelőtt még panelban laktunk, ahol kb. 40% volt a páratartalom, a hőmérséklet meg vagy 22-23 fok rendszeresen. A konyhában tartottam az asztalon a mikszivirágomat,amit télapókor vettem. A konyha déli fekvésű volt, és sokszor még májusban is rajta voltak a növényen a színes fellevelek... nemtudom
Most lényegesen hűvösebb az átlaghőmérséklet és párásabb a lakás is. Most itt a mikszivirág 3 hetet bír ki... sajna_nem Crying or Very sad

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cobold
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.12.04, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem mondod komolyan ! Confused
Vigyem ki a télikertbe ?
De akkor nem is látom, meg minek ?
Vagy együtt fagyunk meg a lakásban ? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.12.03, 20:57    Hozzászólás témája: Re: Mit szeret a mikulasvirag? Hozzászólás, az előzmény idézésével

sacika írta:
Semmit sem tudok a mikulasviragrol, valaki segitene-e rajtunk?

Idézet:
A növényt tartsuk mindig világos, hűvös helyen. A szoba hőmérséklete 20 C foknál ne legyen magasabb. Kerüljük a közvetlen napsütést és a huzatot. Jó körülmények között sokáig megmaradnak színes levelei.
Amikor virágzik, rendszeresen öntözzük lágy vízzel. Földje legyen mindig nedves. Túl nagy melegben a lombjára is permetezzünk vizet. Amint a növény elvirágzott, az öntözést csökkentsük.
A színes levelek lehullása után a hajtásokat vágjuk vissza kb.15 cm-re, és májusig hagyjuk pihenni hûvös helyen. A pihenő virágot 10-12 naponként öntözzük. Ha kertünk van, a nyári hónapokban félárnyékos helyen a szabadban is nevelhetjük.
Májusban ültessük át friss, tápdús földbe, és tegyük újból meleg, világos helyre, ezután kezdjük el a rendszeres öntözést. Ha megjelennek a hajtások, csak a legerõsebbeket hagyjuk meg. A hűvös idő beálltával a kertben nevelt növényt vigyük vissza a lakásba, mert az erõs lehûlés levélhullást okoz.
Szeptemberben kezdjük el a nyolc héten át tartó fényszabályozást, a virág és a színes fellevelek nevelését. Naponta 12-14 órán át 15-18 C fokos hőmérsékleten, teljes sötétben tartsuk a növényt. Legjobb, ha fekete mûanyag zsákot húzunk a levelekre. Vigyázzunk, mert a legkisebb fény is megzavarhatja a virág fejlődését.

ditketanc
Vissza az elejére
szilvi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.12.02, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Őket vettem 99 ft-ért a Tes.oban.

Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.11.23, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem ezért tetszett meg a főnököm szekrénye,gondoltam munkaidő végén be,kezdetekor ki! Ez pontosan 8 óra lett volna,nem kellett volna még az órákra sem figyelni!

Sajnos semmi rendszeres dolgora nem vagyok képes,vagy elfelejtem,vagy megunom!
Viszont amit vettem,az olyan gyönyörű!
Talán a tegnapi képem túl sötét lett,de a valóságban is gyönyörű sötétek a levelei is és a virága is!
Próbálok még egy képet csinálni róla,ilyen szépet úgysem tudtam volna nevelni.
anya9
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.11.23, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így van, Így van!! Nálam is a mosogató aljában landol délután. Már 3 hete, és már pirosodnak a levelek. dofor . De felkopaszodott. Crying or Very sad
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.11.23, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bippa, a lényeg az, hogy a mikulásvirág is rövidnappalos növény, vagyis csak akkor színesedik be, ha a nappali órák száma nem éri el a 8 órát. Termesztőüzemben úgy oldják ezt meg, hogy fekete fóliát húznak a növények fölé, mikor elmennek (kb. 4 óra körül), s reggel, mikor kezdenek (kb. 8 körül) leszedik a fóliát. Ezt legalább 6 hétig kell folytatni ahhoz, hogy beinduljon a színesedés. De ugyanez a helyzet a korallvirágnál, sőt a karácsonyi kaktusznál is. És mint Bau is és Molnárka is írta, a mesterséges megvilágítás is gátolja a növényeket a színesedésben vagy virágzásban.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2005.11.23, 08:22    Hozzászólás témája: Re: mikulásvirág Hozzászólás, az előzmény idézésével

bippa írta:
Miért kellett este betenni szekrénybe, mikor éjszaka úgyis sötét van ?????

Mert a villanyfény is számít és most nem tudom pontosan hány óráig is kell sötétben lennie,de sok az biztos!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Következő
29 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban