15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN(2) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.05.03, 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Busman114 írta:
Először is köszönöm a választ. A henger fala /3.5-ős briggs/ úgy néz ki sértetlen. Az alsó résznél látszik hogy válla van a hengernek de éppen csak a körmöm akadt bele. Polír papírral kb 1perc alatt kiszedtem belőle, tudom hogy ettől az oválisság benne maradt de csak így jött ki a dugattyú mert a gyűrű beleakadt.Amikor előre hátra mozgattam a dugattyút olajos lett a hengerfal. Leszedtem a dugattyúról a gyűrűt és visszatettem a hengerbe, így láttam hogy a gyűrűk két vége között kb 3-4mm a távolság. A főtengelyen szemre nem látszik semmi sőt ha forgás irányában körbe simítom az ujammal sem érzek semmit, de oldalirányban a két sonka közt aligérezhetően egy dudort lehet kivenni. Igazándiból ebben az évben már nincs rá keretem hogy vegyek újat és ezt szeretném valahogy a legolcsóbban életre kelteni. Ja olaj volt benne mikor szétszedtem kb. 3dl és nem is szorult meg egyszer sem hanem a gyertya tele ment porral és ez a szelepek körűl is ott volt. Amikor megpucoltam a gyertyát még beindult de nehezen és érezhető volt hogy gyenge a motor és hallani lehetett a főtengely kopogását. Ja a hajtókaron viszont látszik az erőteljes kopás és kotyog is kb 1mm-t a főtengelyen. mindenesetre a IX-ik kerületbe van egy bolt a hajtókar 2400Ft a gyűrű 1300Ft+ tőmítések. Kicserélem aztán próba cseresznye. Hétfőn vagy kedden neki is látok. Ezt érdemes munka elött bejáratni vagy elég ha lassan /teknős/ dolgozom vele? Mindenképp megírom hogy hogy sikerült de ha úgy látod hogy pénzkidobás az az 5000 is akkor ird meg légyszíves. Előre is köszönöm.

Ha nem szorult meg a motor, akkor valószínűleg ez a gyógyítás elegendő lehet. Nem kell alapjáraton bejáratni, az elején kíméletesen dolgozz vele, és gyakrabban pihentesd.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
stihl
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.05.02, 19:45    Hozzászólás témája: stihl 028 avs wood boss Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki, feltettem a képet a fűrészről.
http://kepfeltoltes.hu/090502/20090502_004__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Még csak annyit kérdeznék hogy van kb. 1liter castrol 2T racing full szintetikus olajam. használhatom a fűrészbe? ha igen milyen arányban?
Jobb mint a stihl olaj? Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Busman114
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.05.02, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Először is köszönöm a választ. A henger fala /3.5-ős briggs/ úgy néz ki sértetlen. Az alsó résznél látszik hogy válla van a hengernek de éppen csak a körmöm akadt bele. Polír papírral kb 1perc alatt kiszedtem belőle, tudom hogy ettől az oválisság benne maradt de csak így jött ki a dugattyú mert a gyűrű beleakadt.Amikor előre hátra mozgattam a dugattyút olajos lett a hengerfal. Leszedtem a dugattyúról a gyűrűt és visszatettem a hengerbe, így láttam hogy a gyűrűk két vége között kb 3-4mm a távolság. A főtengelyen szemre nem látszik semmi sőt ha forgás irányában körbe simítom az ujammal sem érzek semmit, de oldalirányban a két sonka közt aligérezhetően egy dudort lehet kivenni. Igazándiból ebben az évben már nincs rá keretem hogy vegyek újat és ezt szeretném valahogy a legolcsóbban életre kelteni. Ja olaj volt benne mikor szétszedtem kb. 3dl és nem is szorult meg egyszer sem hanem a gyertya tele ment porral és ez a szelepek körűl is ott volt. Amikor megpucoltam a gyertyát még beindult de nehezen és érezhető volt hogy gyenge a motor és hallani lehetett a főtengely kopogását. Ja a hajtókaron viszont látszik az erőteljes kopás és kotyog is kb 1mm-t a főtengelyen. mindenesetre a IX-ik kerületbe van egy bolt a hajtókar 2400Ft a gyűrű 1300Ft+ tőmítések. Kicserélem aztán próba cseresznye. Hétfőn vagy kedden neki is látok. Ezt érdemes munka elött bejáratni vagy elég ha lassan /teknős/ dolgozom vele? Mindenképp megírom hogy hogy sikerült de ha úgy látod hogy pénzkidobás az az 5000 is akkor ird meg légyszíves. Előre is köszönöm.
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.05.02, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

istennyila írta:
Confused kedves gép doki másfél éve vettem egy mtd láncfürészt 5 gyertyát használtam el vele elsönek 1a 40-be kevertem az olajat kormos volt a gyertya most 1az 50-be keverem de félek be ne süljön a motor de igy nem annyira kormozodik a gyertya mit csinállyak

Feltétlenül 1:40-es keveréket használj, de jó minőségű olajjal, ne a MOL AROL-2T -jét, hanem annál jobbat, ami legalább API TC besorolású és félszintetikus, vagy fullszintetikus.
Meg kell vizsgálni, hogy nem kap-e túl sok üzemanyagot? Hozzáértő szakemberrel be kellene állítatni a karburátort.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.05.02, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zoso írta:
Kedves Gépdoki!

még egy kérdés lenne:
van egy robi 55-ös jól ismert típusú kapálógép... motor fel lett újítva, fúrt henger, szimering cserék, stb.. indul, de elég nehezen, és semmi esetre sem pörög fel. szikra van, bár elég gyér és mikor hogy látható. (gyertyák cserélve ezrével) kipufogó dob ki lett égetve, előtte még szarabbul ment, kíváncsiságképpen akkor rá lett húzva egy babetta dob, azzal majdnem felszállt mint egy helikopter. karburátor leszedve ezerszer, benne semmi változás nincs.. fúvókák rendben, dugulás nincs. szóval fogalmam sincs mi lehet a baja

ha lenne ötlet esetleg, bár lehet megy a méhbe..

Üdv:

zoso

A gyújtáselektronikára gyanakszom, vagy a jeladótekercsre. Ezeket kellene lepróbálni kölcsön alkatrészekkel - ha megoldható. A ludas az elektronika szokott lenni gyakrabban! Nekünk még van olyan elektronikánk, amihez nem kell a trafó. Ha kell, írj privát üzenetet., vagy e-mailt.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.05.02, 10:02    Hozzászólás témája: Re: kompatibilis? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Busman114 írta:
Szia gépdoki. Van egy 3.5HP-és Briggs motoros kapálógépem amit sikerült kinyírnom. Az alsó burkolat levételénél már megállapitható volt hogy a hajtókar kotyog és mivel a kompresszió is elment nem kérdés a felújitás. A főtengelyt még nem tudom hogy megúszta-e mert addig még nem bontottam. Érdeklődtem alkatrész után mindenhol szinte vagy Taiwani cuccot ajánlottak vagy eredetit horribilis áron. Nyugodt szívvel összeszerelhetem-e Taiwani alkatrészekből vagy inkább gyűjtsek egy újra? Illetve az egyik aukciós oldalon láttam egy bontott de eredeti 3.75HP-és hajtókart dugóval gyűrűvel 5800Ft-ért állítólag nem kotyog a hajtókar bár főtengely nélkül adja. Érdemes-e megvennem vagy nem? Egyáltalán kompatibilis a két motor egymással? Ne haragudj a hosszúra sikeredett hsz-ért de nem tudtam részletesen rövidebben leírni. A segítséget előre is köszönöm. Busman114

Olajhiány miatt következett be a Krakk?
A hengert vizsgáld meg alaposan, hogy nem sérült-e a felülete? Ha igen, akkor perselyezni kell a hengert (kb. 10-12 eFt), ami a főtengelyköszörüléssel, hajtókarszabályozással (kb. 6-8 eFt) együtt már lehet, hogy nem éri meg.
Egyébként a Taiwani alkatrészekkel is összerakható, de természetesen a gyári alkatrészeknél jobb nincs!

Ha motorcserén gondolkodsz, akkor a HONDA motorokat javasolom, mert ezek a legjobbak és nem lényeges az árkülönbözet sem.

Az alábbi linken találsz Honda motorokat:

HONDA motorok

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2009.05.02, 09:43    Hozzászólás témája: Re: stihl028 Hozzászólás, az előzmény idézésével

stihl írta:
Szia Gépdoki,
nemrég vettem egy 028 AVS Wood Boss electronic quickstop fűrészt, de sajnos nem ismerem a pontos műszaki paramétereit. Tudnál egy kis infóval szolgálni? Mit jelenthet az AVS-jelzés, és a Wood Boss név, mekkora lehet a motorja stb. Plusz lenne még itt valami: van kb. egy liter castrol 2Tracing full syntetic olajom. Használhatom a fűrészben?
Válaszodat és segitségedet előre is köszönöm

Az AVS rövidítés általában rezgéscsillapító (AntiVibration System) utal, de ebben az esetben kétkedő vagyok, mert 028-as típust a STIHL ilyen rövidítéssel nem gyártott, főleg nem "Wood Boss" fantázianév alatt.
Légyszíves fényképezd le, és tedd fel ide a képet, akkor talán többet tudok róla mondani.

Vissza az elejére
istennyila
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.05.01, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Confused kedves gép doki másfél éve vettem egy mtd láncfürészt 5 gyertyát használtam el vele elsönek 1a 40-be kevertem az olajat kormos volt a gyertya most 1az 50-be keverem de félek be ne süljön a motor de igy nem annyira kormozodik a gyertya mit csinállyak
Vissza az elejére
zoso
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.04.30, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!

még egy kérdés lenne:
van egy robi 55-ös jól ismert típusú kapálógép... motor fel lett újítva, fúrt henger, szimering cserék, stb.. indul, de elég nehezen, és semmi esetre sem pörög fel. szikra van, bár elég gyér és mikor hogy látható. (gyertyák cserélve ezrével) kipufogó dob ki lett égetve, előtte még szarabbul ment, kíváncsiságképpen akkor rá lett húzva egy babetta dob, azzal majdnem felszállt mint egy helikopter. karburátor leszedve ezerszer, benne semmi változás nincs.. fúvókák rendben, dugulás nincs. szóval fogalmam sincs mi lehet a baja

ha lenne ötlet esetleg, bár lehet megy a méhbe..

Üdv:

zoso
Vissza az elejére
zoso
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.04.30, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget!

A gumiharang nincs kirepedve, a karburátort nem szedtem le, a dugulás nem tudom mennyire valószínű, a vásárlás után csak egyszer volt tankolva, (mol kúton vett benzinnel töltöttem fel a gyári üres tankot) és már nem volt hajlandó működni.. majd ha időm lesz megnézem jobban

Üdv:

zoso
Vissza az elejére
Busman114
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.04.29, 21:21    Hozzászólás témája: kompatibilis? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki. Van egy 3.5HP-és Briggs motoros kapálógépem amit sikerült kinyírnom. Az alsó burkolat levételénél már megállapitható volt hogy a hajtókar kotyog és mivel a kompresszió is elment nem kérdés a felújitás. A főtengelyt még nem tudom hogy megúszta-e mert addig még nem bontottam. Érdeklődtem alkatrész után mindenhol szinte vagy Taiwani cuccot ajánlottak vagy eredetit horribilis áron. Nyugodt szívvel összeszerelhetem-e Taiwani alkatrészekből vagy inkább gyűjtsek egy újra? Illetve az egyik aukciós oldalon láttam egy bontott de eredeti 3.75HP-és hajtókart dugóval gyűrűvel 5800Ft-ért állítólag nem kotyog a hajtókar bár főtengely nélkül adja. Érdemes-e megvennem vagy nem? Egyáltalán kompatibilis a két motor egymással? Ne haragudj a hosszúra sikeredett hsz-ért de nem tudtam részletesen rövidebben leírni. A segítséget előre is köszönöm. Busman114
Vissza az elejére
stihl
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.04.28, 21:38    Hozzászólás témája: stihl028 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki,
nemrég vettem egy 028 AVS Wood Boss electronic quickstop fűrészt, de sajnos nem ismerem a pontos műszaki paramétereit. Tudnál egy kis infóval szolgálni? Mit jelenthet az AVS-jelzés, és a Wood Boss név, mekkora lehet a motorja stb. Plusz lenne még itt valami: van kb. egy liter castrol 2Tracing full syntetic olajom. Használhatom a fűrészben?
Válaszodat és segitségedet előre is köszönöm
Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.04.27, 20:19    Hozzászólás témája: . Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
omega2007
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.04.26, 07:06    Hozzászólás témája: stihl 051 Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia gépdoki!
Kuplungharangra lenne szükségem, csillagkerékre betét (nem 3/8-os hanem a 4x4-es) szimmeringek+tömitések. És ha rossz a kipufogóm akkor arra is szükségem lenne. (az enyémben nincs benne semmi, csak egy üres dob az egész ami gondolom nem egészséges mivel fojtása 0)
előre is köszi! (turulrese@freemail.hu)
Vissza az elejére
Jancsika
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2009.04.25, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget !
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 38, 39, 40  Következő
23 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban