16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:09:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....kívánságr a itt az eső is
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:47:am bau :
Látlak :vigyor Neked is jó reggelt!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, Népek!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:11:am kutyus :
Jó reggelt! Indul megint egy hét
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt ismét itthonról!
4:14:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 5 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 5 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.11.05, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Lipio,

sajnos nem tudok neked segíteni a selyemakáccal kapcsolatban Sad Azt tudom tanácsolni, hogy kérdésed és a képet tedd be pl. a Milyen növény ez? vagy az egzotikus növényes topikba.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.11.05, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Sybil,

már csak annyit tudok tanácsolni, hogy meg kell törni valamelyik ágvéget. Ha könnyen törik, s a belseje szürke-szürkés, akkor már kevés az esély.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lipio
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2008.11.05, 18:22    Hozzászólás témája: kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!!Segítséget szeretnék kérni ,igaz nem szobanövény ,de hátha tudsz valami okosat...Kaptam Szicíliából ezt a kis facsemetét...szerintem selyemakác ,de ami nekem itthon van annak a levélhez kapcsolódó szárrésze zöld/ennek pedig bordó/.Nem tudod hogy ez melyik selyemakác???Előre is köszönöm:Gresáné[img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [/img]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sybil
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.11.01, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor, köszönöm a válaszodat!
Egyik általad említett ok sem valószínű. Azóta hullajtja a leveleit, mióta behoztam az erkélyről. Azóta a bimbóit is ledobta. Mostanra már nem maradt rajta egészséges levél, abból is egyetlen ágon 5. Sad Attól félek elpusztult. Az ágai is teljesen szárazak. Élősködőt nem látok a földjében, levele meg már gyakorlatilag nincs. Van esetleg egyéb ötleted, vagy törődjek bele, hogy elpusztult?
Köszönöm:
Sybil
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.30, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági, megpróbálok segíteni.

Kedves Sybil,

a mályva levélhullása előfordulhat attól, hogy pl. megfázott kint, a 10 fok alatti hőmérsékletet nem bírja. De huzatot is kaphatott, amire szintén levélhullással reagál, de akár túlöntözés, szárazon tartás is okoz ilyen tünetet. Nézd meg, hogy előfordul-e a fent felsorolt probléma közül bármelyik is, ha igen, ki kell iktatni. A huzat akár a padló felszínén futó kereszthuzatot is jelentheti.

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.10.26, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Gábor!

Sybil kérdését hoztam newked át, a saját szakértős topikomból.
Hátha tudnál segíteni neki:

Sybil írta:

Van egy fácska formára nevelt mályvám. Egész nyáron kint volt az erkélyen, gyönyörűen hozta sorban a rengeteg virágot. Rendszeresen tápoldatoztam, meg is hálálta. Mikor hűvösebbre fordult az idő (kb. másfél hónapja) behoztam a lakásba. Tudom, hogy nem szeretik a helyváltoztatást és hogy olyankor le is dobja a virágait, de mostanra már annyira lekopaszodott, hogy komolyan aggódom, mi lesz vele. Alig maradt levele és azok is sorban sárgulnak el és hullanak le. Ez normális? Mit tehetnék hogy rendbe jöjjön? Nagyon a szívemhez nőtt, nem örülnék, ha elpusztulna...

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.10.26, 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor,
köszönöm szépen, akkor nem aggódom Laughing
E.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.26, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Emifrid,

a Philodendronoknál általánosnak mondható, hogy a levél végén felbukkan 1-1 vízcsepp, én a kúszó filodendronnál (Ph. scandens) is megfigyeltem ezt a jelenséget, igaz, nem mindig fordul elő. Úgy tudom, hogy a sok öntözés hatására jelenik meg a vízcsepp, de a magas párától is előfordulhat, ami lecsapósik a leveleken, a levelek felszíne meg sima, "csúszós", a levéllemezek a középső részre, az érhez terelik a lecsapódott vizet, s a levél csúcsán összegyűlik vízcseppként. Tehát nincs aggodalomra ok, ez teljesen természetes náluk.

Vissza az elejére
Emifrid
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.10.25, 18:46    Hozzászólás témája: Filodendron Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor,
segítenél? Van 2 pirosló levelű filodendronom. Az egyik a szobában van, kb 1 m magasan, vízkultúrában.
A másik földben, és az előszoba padlóján áll. (Ezt azért mondom, hogy egyáltalán nem egyforma sem a víz-ellátásuk, sem a hőmérséklet, sem a fényviszony.)
Néhány napja azt vettem észre, hogy mindkettőnek 1-2 levelének a csúcsán 1-1 csepp víz ül. (Ahogy a Monstera-ról szokták írni).
Szerinted mi ez, és miért?
Köszi, J.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.24, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Cat,

nemrég kaptam itt a lapon valakitől fehér vérvirágot, s ő mondta, hogy pozsgásként kezelendő, tehát 10 fok körüli világos hely, minimális öntözéssel. De ha visszahúzódik, akkor akár sötétebb helyen is lehet teleltetni, ugyanazon a hőmérsékleten, ugyanúgy minimális öntözéssel.

Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.10.24, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Tudnál valamit írni a fehér vérvirág teleltetéséről?
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.24, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Stangli,

olvastam, hogy a Szobanövényes topikba is fel lett téve a kérdés, s megfelelő válasz is jött rá Anyától, javaslom, aszerint járj el, nincs mit hozzáfűznöm.

Vissza az elejére
stangli
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.10.23, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretnék tanácsot kérni! Van egy Nematanthusom. Még a nyáron vettem, idáig nem volt gond vele. Most viszont pár levele elsárgúl, aztán ledobja. Főleg a hajtások tövében, ill. ahhol a hajtások elágaznak. Fűtetlen szobában van, fényt kap rendesen, földjét hagyom kiszáradni, két hónapja volt átültetve, huzatot nem kapott.. szóval nem értem, hogy szegénynek mi baja van..
[img][/img]
Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.10.20, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm

Hozom haza és megy földbe.
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.10.20, 17:23    Hozzászólás témája: SZOBANÖVÉNYEK 5 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt lehet továbbra is feltenni a szobanövényekkel kapcsolatos kérdéseket.

Előzmény:http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=465043#465043

erika68 írta:
Szia Gábor

Van a munkahelemen egy nagy fikuszkám.
Szegénykét vissza kellett vágnopm,. mert túl magas volt és nem fért el.

A felső levelei csúnyaságot müvelnek velem.

Szia Erika,

szerintem nincs semmi baj a fikuszoddal, viszont lehet, hogy a dugvány kicsit kivérzett. Látszik, hogy zavaros a víz, ez a fikusz tejnedve. Ha dugványnak valót vágsz a fikuszról, legyen az bármelyik, legyen egy vödörnyi kézmeleg víz, ugyanis attól összehúzódik a vágási seb, s nem vérzik ki a dugvány. Talán szerencséd van, s ki fog hajtani, de inkább a földben való gyökereztetést ajánlom, zacskóval a magas pára miatt. S érdemes a leveleket összesodorni, óvatosan, nehogy törjenek, ezzel is csökkentve a párologtatási felületet.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
40 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban