15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Találd ki (29)
Valaki segítsen (22)
Kávéház (40)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Vélemények, Javaslatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Vélemények, Javaslatok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
agicza
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

evusa írta:
Már-már azt veszem észre, hogy itt olyan ötletek merülnek fel, amihez talán már egy egészen új prog. kellene.

Kedves Evusa!
Ezekhez az ötletekhez egészen biztosan nem kell új fórummotor, a phpbb mindezt tudja. Ez csak onnan dereng, hogy mi is üzemeltetünk egy ugyanilyen alapú kis építészeti-lakberendezési fórumot, nekünk működnek az itt felvetett apróságok...

Idézet:
Szerintem, ebben a fórumban az a szép és jó, hogy ilyen színes és családias, na meg, hogy egy kicsit pletyis is.

Nem az a baj, ha kicsit pletyis a fórum. Az a nagyobb baj, hogy ez a fórum nagyon a pletyi felé ment el. Ha megnézed a legpörgősebb topicok listáját, már a színösszeállításból látni lehet, hogy szinte mindig jóval több a tábortűz pirosa, mint a kertészet zöldje.

Idézet:
Hogy itt képek ne jelenjenek meg?
El se tudom ezt képzelni!

A thumbnail, amit írtam, az egy bélyegképet jelent, ami kis méretben mutatná a belinkelt nagyméretű képet, és csak egyetlen kattintás kellene ahhoz, hogy egy felugró ablakban meg lehesen nézni az eredeti, nagyméretű képet is. Az az előnye lenne, hogy megmaradna az oldal színesnek, ahogy azt egy kertészeti szakoldalon kell, viszont egy oldal nem másfél-két perc alatt töltődne be, hanem 20-30 mp alatt. Nagy a különbség, bár a szélessávú hozzáféréssel rendelkezőket ez tudom, hogy kevésbé érdekli.

Idézet:
Te pl. olyan ritkán jössz és most hirtelen olyan ötletekkel állsz elő, hogy nem is igazán értem.

Ja, bocsi, pici mazsola vagyok, hetvenegynéhány hozzászólással. Tény, hogy ritkán szólok hozzá, mint ahogy azt a legelső, bemutatkozó írásomban is mondtam, de mindez nem jelenti azt, hogy nem nézem át naponta, hogy mit írtok. Tudod, ha nincs mondanivalóm, nem jelentkezek be, mint ahogy csak akkor szólok hozzá, ha valamiben vagy valakinek segíteni tudok infóval. Visszakeresheted nyugodtan a hsz-aimat, ki fog derülni, hogy csak ezért írok ilyen keveset.
http://gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=search&search_id=1958109703&start=60

Idézet:
vannak olyanok, akiknek nem tetszik sokminden, elmennek máshova, de azért előbb-utóbb csak visszajövögetnek.

Hihi, még magamra veszem, vigyázz!!! Vagy ezt nem ingnek szántad?
Very Happy

Idézet:
Ez a lavina, ami most elindúlt, túl gyors.

A lavinák már csak ilyenek, nem? Evil or Very Mad Különben meg hadd szóljon, kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről, végre lehet valami értelmesen vitatkozni! Very Happy

Igaz, hogy ezt nem nekem címezted, de nem bírom megállni szó nélkül:

Idézet:
Én sem szállok Veled vitába.
Láttam, meg hallottam itt már amit ,.... és levontam a következtetéseket.

És ezennel elkezdődött a célozgatós anyázda? Ne haragudj, de ha mondani akarsz valamit, akkor tedd meg direktben, úgy a kunszt, nem a barrikád mögül célozgatni, oszt' majd csak talál, vagy ha nem, úgy is jó...

Idézet:
Sokan vagyunk, akik nem szakemberek, nem tudományosan kezeljük a felmerülő problémákat. Tanulunk, tapasztalatokat cserélünk és barátkozunk, beszélgetünk, mert igen, jól esik.

Nahát, ki hitte volna??! Csak tudod, az a gond, hogy a Gazlap egy kertészeti SZAKPORTÁLNAK indult majd' másfél éve, és vannak, akik erre a jellegére még élénken emlékeznek. A mostani állapotok inkább egy szabadidős klubot juttatnak eszembe, mint egy szaklapot, ahol már csak elvétve lehet szakmai hozzászólásokat látni.

És ez, gondolj csak bele, hosszú távon nagyon sokat árthat a lap fenntartóinak is, mert a mostani hirdetők bizony egy idő után már nem fognak azért fizetni, hogy egy pletyiklubban megjelenjenek, aminek nincs is köze a kertészethez... Ugye, azért Vicáéknak sem akarsz rosszat hosszú távon?

Ps.: Zsuzsa, mégis, hogy tudsz valakit úgy meg- és elítélni, hogy nem is ismered???!! Hmm? Egyébként meg ne anyázzunk már, ez a stílus nem ide való, arra ott vannak a polfórumok, ide lehet indulatoktól mentesen is írni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evusa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves guess.who!

Én sem szállok Veled vitába.
Láttam, meg hallottam itt már amit ,.... és levontam a következtetéseket.

Én leírtam amit akartam, Te meg elolvastad.
Ennyi.

Sokan vagyunk, akik nem szakemberek, nem tudományosan kezeljük a felmerülő problémákat. Tanulunk, tapasztalatokat cserélünk és barátkozunk, beszélgetünk, mert igen, jól esik.
Több hozzáfűzni valóm nincs, nem leszek senki vitapartnere.

Bárki alapíthat egy saját fórumot és hozzá egy szabályzatot, olyat, amilyet akar!

Lehet elemezni a soraimat, ...ha gondolod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
guess.who
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja, ezt meg nem is láttam...

evusa írta:
Szerintem, ebben a fórumban az a szép és jó, hogy ilyen színes és családias, na meg, hogy egy kicsit pletyis is.

Szerintem viszont éppen az a nem jó, hogy már nagyon pletyis, és szinte csak az.

Idézet:
Hogy itt képek ne jelenjenek meg? El se tudom ezt képzelni!

Megint félreértés van, szó nem volt arról, hogy ne jelenjenek meg képek, csak nem ártana gondolni a nem szélessávon netezőkre is. A thumbnail afféle "előnézet", minikép. A mérete pedig mondjuk csak 10 kbájt - szemben az 500 pixel széles, 2-300 kbájtos képekkel.
Másrészt pedig így is elég leterhelt a szerver, a rengeteg bezsúfolt funkció eléggé lelassítja az elérést, a százszámra bepakolt képek meg méginkább.

Idézet:
nem akarlak megbántani, de Te pl. olyan ritkán jössz

Nem egészen értem a logikát: ha valakinek nincs elegendő hozzászólása, vagy nem elég régen regisztrált, akkor az csakis hülyeségeket beszélhet? Mert ha valóban ez a lényeg, akkor játsszunk olyat, hogy én még régebben regisztráltam ide, jóval előtted... És volt szerencsém látni a fórumot még fénykorában.

Idézet:
ha ennyien összejövünk itt estéről, estére!

És az összejövések ki is merülnek abban, hogy 30 Tábortüzes témába beírogat mindenki, a valóban hasznos szakmaiak pedig konganak az ürességtől. Valóban ez a cél? Ne haragudj, de ezt nem tartom viccesnek. Sad

Idézet:
aztán vannak olyanok, akiknek nem tetszik sokminden, elmennek máshova, de azért előbb-utóbb csak visszajövögetnek.

Jaj, ez egy célzás volt? Very Happy Abban igazad van, hogy valóban nem tetszik sok dolog, és ezt meg is mondom - és főként azért, mert eredetileg nem erről szólt a lap. Lehet flame-elni.
guess.who
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

evusa írta:
- Itt nem főállásban tevékenykednek a moderátorok,
- a moderátorok is szórakozni járnak ide, elsődlegesen, nem pedig rendszabályozni.

Szerintem itt valami komoly félreértés van...
Senki nem kifogásolta, hogy a moderátorok miért nem főállásúak.
Mindazonáltal a moderátorság nem "szórakozás", hanem komoly és felelősségteljes munka.
Nyilván a moderátor is ember, illetve fórumozó, ő is írogat a fórumba, DE! amikor moderál, akkor tulajdonképpen kilép a fórumozói énjéből, és belép a moderátori énjébe, aki az összes fórumozó fölött áll (önmaga fórumozó énje fölött is!), és ennek megfelelő etikai és morális szintet kell képviselnie. Hiszen a munkáján (ti. moderálás) nagyon sok múlik.
Nem véletlen, hogy nagyon-nagyon régen ezen a fórumon is felmerült (több moderátori hiba, pl. hozzászólások véletlen törlése után), hogy jó volna különválasztani a moderátori funkciókat, és ezeket csak olyankor "venné fel" az adott moderátor, amikor valóban szükség is van rá. Ilyesmi másutt is működik.

Ja, az pedig elég nagy gond, ha erre, az eredetileg szakportálként induló lapra az emberek már csak szórakozni, illetve hozzászólásszámot növelni járnak... Én még emlékszem arra az időre, amikor ez nem így volt, és valóban értelmes és hasznos beszélgetések, viták folytak az egyes topicokban. És titkon remélem, hogy vannak még itt olyanok, akiknek szintén hiányzik mindez. Mert ha nem...
Nos ha nem, akkor kár is befejeznem ezt a mondatot.
evusa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azért azt vegyük figyelembe:

- Itt nem főállásban tevékenykednek a moderátorok,
- a moderátorok is szórakozni járnak ide, elsődlegesen, nem pedig rendszabályozni.

Agicza!

Egyébként, én kifejezetten szeretem a hozzászólásaidat.
Látszik, hogy van érzéked a növényekhez, alaposan utána nézel a dolgoknak és nagyon szépek a képeid is.
Igazán jöhetnél gyakrabban!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
guess.who
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 07:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

agicza írta:
a képeket csak thumbnail formában jelenítené meg a hozzászólásokban és arra kattintva hozná csak fel az eredeti méretben?

Mivel nem a lap szerverén vannak a beszúrt képek, így nemigen lehet automatizálni a thumbnail-gyártást sem... A lehetőség ettől persze jelenleg is adott, némi paraméterezéssel megoldható az egész, de sajnos csak a felhasználók éppen aktuális kedélyállapota szab határt a beszúrt kép méretének. (Utána meg jönnek a kérések a méretcsökkentésről, és vagy megcsinálják, vagy nem. Very Happy)

Idézet:
a válaszokban megjelenő beidézett képeket már meg sem említem, mint betöltési sebesség-csökkentő tényezőt.

Az erre vonatkozó szabály benne van a Fórumszabályzat nevű közleményben (3. pont), de sajnos a betartása esetleges, a betartatása meg szintén... Confused
E két dologra vonatkozóan szerintem szintén lehetne komolyan szigorítani a moderáláson. Már jó ideje ott a Fórumszabályzat, mindenki előtt ismert, volt idő megtanulni, úgyhogy nyugodtan lehetne kéregetés nélkül csak moderálni az ilyen mókákat.
Esetleg az sem lenne butaság, ha mondjuk 50 kbájt lenne a beszúrt képek felső határa, onnantól csak linkelni lenne szabad. Akit érdekel a kép, az majd úgyis kattint a linkre...

---------
Hm. Remek, hogy pont a lassú net és a nagy képekkel kapcsolatos hozzászólás után szerepel egy ekkora kép... Miért is volt rá égető szükség?
evusa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már-már azt veszem észre, hogy itt olyan ötletek merülnek fel, amihez talán már egy egészen új prog. kellene.

Persze , vannak dolgok, amiken lehetne javítani, vagy változtatni, na de az alap, amire a rendszer épül az adott.

Hogy itt képek ne jelenjenek meg?
El se tudom ezt képzelni!
Akkor túl száraz és tömör lenne!

Bocsi Ágicza, hogy ezt írom, nem akarlak megbántani, de Te pl. olyan ritkán jössz és most hirtelen olyan ötletekkel állsz elő, hogy nem is igazán értem.
Tudom, hogy sokan nem mindíg jelentkeznek be , ezért nem láthatóak, de hát ugye, ha valakit nem látunk, azzal nem vesszük fel a kapcsolatot, ahhoz nem szól az ember, mert nem tudja , hogy itt van.

A Gazlapnak megvan a saját varázsa, ami azért mégse lehet olyan rossz, ha ennyien összejövünk itt estéről, estére!

Vannak törzstagok, aztán vannak olyanok, akiknek nem tetszik sokminden, elmennek máshova, de azért előbb-utóbb csak visszajövögetnek.
Talán, mert , mégse olyan rossz itt!?

Ez a lavina, ami most elindúlt, túl gyors.
A fölösleges topiknyitásból indultunk és már-már hol tartunk!?
Talán egy kicsit lassítani kellene!

Ez, az én meglátásom, bocsi, ha valaki akaratával, vagy érdekével ütközik.

A regisztrációs-névnap kivitelezhető, ha akkortájt megjelenik az adott illető, mert a belépése dátumát én csak az avatár alatt látom,- már ha bejelentkezik.
Akinek tudom a keresztnevét, azt meg úgyis felköszöntöm amikor aktuális.

Gazfickó!

A Te képeid egyszerűen kellenek ide! Most is csak ámulok.
Ez a minőség az etalon, próbálunk utólérni, utánozni is néha, sajna csak több-kevesebb sikerrel.

Legutóbb evusa szerkesztette (2005.12.16, 07:55), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
gazfickó
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 02:53    Hozzászólás témája: Javaslat Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát akkor én is hozok egy gondolatot.

A névnapok számon tartása érdekes lenne olyan módon, hogy bevezetnénk
egy "testre szabott", gazlap - formulát.
Ez abból állna, hogy a naptári helyett a mi, Gazlapon használt nevünket
tartanánk nyilván. Aki az adott napon regisztrált, azt a napot adjuk neki!
Ha aznap többen is regisztráltak, akkor azoknak mind névnapjuk lenne.
Így a Jan.10 például Gazfickó napja lenne, meg azé, aki aznap regisztrált.
Szegény Bau már éppen elhagyta volna az övét, de mondjuk "Molnárka" nap
majd március 22-én lenne majd.
Ezzel egyúttal a belépési évfordulóra is utalnánk.

Mit szólnátok hozzá?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
agicza
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2005.12.16, 00:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Juteszembe: a Lapot nem lehetne egy kicsit felhasználóbarátabbá tenni úgy, hogy a képeket csak thumbnail formában jelenítené meg a hozzászólásokban és arra kattintva hozná csak fel az eredeti méretben? Azért is lenne ez jó, mert képekkel böngészve csigalassú egy-egy oldal betöltése, képek nélkül viszont egy-egy virágos topic nézegetésének nincs sok értelme. Persze, lehet, hogy ez csak azért zavar, mert a mobilos net nem éppen a leggyorsabb elérések közé tartozik, de talán az oldal is kompaktabb lenne tőle... a válaszokban megjelenő beidézett képeket már meg sem említem, mint betöltési sebesség-csökkentő tényezőt.
Vissza az elejére
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.12.14, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a saját tapasztalatomból kiindulva azt tudom mondani,

hogy ha megszabjuk, hogy mennyi idő/ hozzászólás után nyithat valaki topikot,

akkor az fél siker, mert addigra csak kiismeri magát a fórumon és rájön,

hogy szinte mindennek megvan már a helye!

Engem még az foglalkoztat, hogy mi van, ha valami más téma, kérdés felmerül egy topikban

(pl. valaki feltesz egy képet a karácsonyi kaktuszáról, ami rajta van egy szép kis terítőn, erre valaki megkérdezi,

hogy ki csinálta....az válaszol, hogy én hímeztem...de jó, honnan van a minta......értitek ugye?)

akkor ez az illető a válaszát írja a kreatív topikba, ha valaki olvassa rendesen a fórumot,

úgyis megtalálja a választ.

Mit szóltok?

ditketanc
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.12.07, 07:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó lenne ha topik nyítás előtt (új téma), a program kérné, hogy ellenőrizze az illető, hogy hasonló topik van-e már. Fel is ajánlaná a két témakört, amire kattintva felugrana a topikok nevei. Utána rákérdezne, hogy tényleg új topikot akar e nyítni?
Az utobbi időben nagyon elszaporodtak az azonos témában nyított topikok, s ez néha zavatró.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.11.15, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Hedo!

Nagyon praktikus és klassz lenne, ha a kedvenc lista megoldott lenne a Gazlapon! Sajnos egyelőre a rendszer ezt a dolgot még nem tudja kezelni! Azt esetleg megteheted, hogy kedvenc témáidra feliratkozol . Ebben az esetben, ha az adott topikban hozzászólás születik a Gazlap automatikusan küld neked egy e-mailt.
Reméljük, hogy hamarosan az általad említett dologra is lesz lehetőség!
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.07.18, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali Moon!

Köszi, hogy jelezted, a változást! A weboldalatok elérhetősége javítva! Very Happy
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2005.07.17, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Sede és Vica! Smile

A weboldalam címe megváltozott most http://www.moonshadow.atw.hu sajnos az extra.hu-n már el sem tudom érni annyira bugos az admin felület, hogy nem jön be a filemanager, meg sokszor nem elérhető, szóval muszáj volt nézni valami másik tárhelyet.
Az uw.hu-t többen ajánlották, de ott nem tudtam regisztrálni, mert valaki már csinált egy moonshadow-os oldalt, Mad de az nem én vagyok.
Smile
Vissza az elejére
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.07.14, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello!

Igen, gondolkozunk rajta, hogy a tavaszi virágos képet lecseréljük, és tettünk egy próbát. De nem vált be, majd csinálok egy nyári hangulatú képet! Smile
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Következő
12 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban