15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Dézsás növények (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dézsás növények (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
furikjulis
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.06.14, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bougainvillea
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ivey
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.06.14, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsi a tudatlanságomért, de mi az a bugi? Van rendes neve is? Mert már nem először emlegetitek, és nem tudom, miről van szó... Pedig nagyon szép, Napcsepp!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.06.14, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a méltató szavakat. Maci, katalógusból sosem rendelek, szeretem megnézni amit veszek és válogatni.

Ezt a bugit (sok mással együtt) egy régi gazostól kaptam amikor el akartak költözni a családi házból. A költözés elmaradt, Eperke örökre eltávozott közülünk rá egy hónapra. Azóta gondozom a növényeit, remélem látja őket onnan fentről.... Crying or Very sad és elégedett velem, remélem...
Gumimaci
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.06.14, 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Napcsepp!
Ez csodaszép! Shocked
Mond csak honnan szerezted? Valamelyik nagy katalógusból rendelted? Mert ott már én is láttam, csak nem mertem még idáig rendelni. Nem mindíg küldenek szép növényeket.
de virág rejti: szirom rengeteg."
(Áprily Lajos, Áprilisi strófa)

http://s183.photobucket.com/albums/x95/pirostulipan/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
furikjulis
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.06.14, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

lala36 írta:
Hát Napcsepp nem is csoda, hogy megállnak !!
Nagyon SZÉP

Én is megállnék! Very Happy
Az én nemrég szaporított kicsikéimet össze-vissza törte a jég, pedig már olyan szépen elkezdtek nőni... Crying or Very sad
Vissza az elejére
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2008.06.14, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a bugi 3 éve van nálam. Azóta nem lett még átültetve csak kb 3 hete lekapartam a felső földréteget és tettem másikat. Tápoldatot se kapott sose csak kútvízzel (hordóból, állott) lett szorgalmasan locsolva amióta meleg van...Igaz hogy terjedelmében nem valami nagy, de mindenki megáll az utcán egy percre ha a kapunkhoz ér.... Very Happy

kékes
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2008.06.14, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi a tanácsot SZÉCSIKE.
Eddig vigyáztam hogy sok vizet kapjanak a daturáim,de a cserépalétét is sokszor tele volt.Azt nem tudtam, hogy nem szabad viznek lenni alattuk,veszek virágzásindító tápot is.
Üdv kékes
Vissza az elejére
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocs!
Egyszer is elég lett volna!
Vissza az elejére
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dalia63 írta:
Az Erythrinám már bimbózik ,de sajna a virágját nem láthatom.

Dálika!
Az enyém is él és virul! Na attól még messze van, hogy virágozzon, de türelmes vagyok. Viszont különleges produkcióval kápráztatott el.
A cserép oldalán kibújt egy vastagabb gyökér, és azon hozott egy hajtást. (Holnap le is fotózom.) Most azon gondolkodom, hogy vajon leoperálhatom-e? Nem sértem-e meg az anyanövény gyökerét, és képes lesz-e önállóan megélni a "kölyök"?
Szerinted?
Vissza az elejére
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dalia63 írta:

Dálika!
Az enyém is él és virul! Na attól még messze van, hogy virágozzon, de türelmes vagyok. Viszont különleges produkcióval kápráztatott el.
A cserép oldalán kibújt egy vastagabb gyökér, és azon hozott egy hajtást. (Holnap le is fotózom.) Most azon gondolkodom, hogy vajon leoperálhatom-e? Nem sértem-e meg az anyanövény gyökerét, és képes lesz-e önállóan megélni a "kölyök"?
Szerinted?
Vissza az elejére
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gumimaci írta:
rágica!

Gyönyörű a hortenziád! Király Hogy csinálod? Nekem évek óta sinylődik csak a kertben a fagyal árnyékában. Confused Nem nő sehova. Tavaly nem is virágzott, de most legalább látom, hogy van rajta bimbó. Te hol tartod?

Macika!
Nincs különösebb trükköm, azon kívül, hogy dézsában tartom. Ráadásul nem is túl nagyban. Így megfelelő földet (savanyút) és tápanyagot kaphat. Télen a fagy sem csipkedi meg, mert a fűtetlen garázsban tartom. Márciusban már az ágak végén csücsülnek a bimbók. Idén annyiban más ellátást kapott, hogy tavasszal meglocsoltam a földjét egy kis vasoldattal. Ettől a levelek haragoszöldek lettek, és a virágja sötétebb lett, mint tavaly. Elvirágzás után visszavágom. A virág alatt, az 1., vagy a 2. rügynél.
Vissza az elejére
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ősszel kaptam a dugványt.

Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dalia63 írta:

Légyszíves adj ehhez a virághoz "használati utasítást".Tavaly febr.-ban hoztam,akkor nyáron virágzott,most átteleltettem ugyan,de csupasz szegénykém és a hozott bimbócskák is leesnek mielőtt kinyílnának.A thai néne aztat mondta ezt locsolnom sem kell,elég neki a pára.Ennek megfelelően takarék üzemmódon locsolom,nejlonzsákban teleltettem,zsák szája nyitva,,alatta víz ami párolog,és egésznapos napsüti/már ha volt/Szép is volt,-bár nem egy mutatós darab így a nappaliban,most hogy kivittem,lefárad róla minden levél és virág./Télikertem nincs/Egyébként a jelenlegi helye: egy vizzel teli kútgyűrűn dróthállón csücsül a napon.
Előre is köszi! Millió Puszi
Vissza az elejére
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dália! A locsolást rám bízhatod Laughing Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.06.13, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dalia63 írta:
Nyaralni megyek és három hét alatt elvirágzik.

A szomszédnak nincs fotómasinája?? Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő
38 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban