15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Fűápolás (2)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)

- Tábortűz témák:
Kedvenc filmem, színészem
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (15)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
2019-es nyári abádszalóki tali
IDŐJÁRÁS (60)
Események........kiállítások....programok (4)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
Vicces történetek,...képek(16)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Találd ki (28)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:31:am kutyus :
jó reggelt!
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:46:pm aszokfa :
Sok dolgom van még! Maradnom kell! Köszi!
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
thl
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.19, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Rotációs kapa vásárlás előtt állok, amihez egy ekét is akarok venni.
A kapához tudom szükséges egy sebesség felező és egy körmös vaskerék is.
Érdeklődnék, hogy minimálisan mekkora teljesítményű motor szükséges? Honda vagy Briggs motort érdemesebb venni? Márkák közül melyiket ajánlod (Robix, Marci ...)? A körmös vaskerék mekkora átmérőjű legyen? Valamint szántásnál az egyik kerék mindig a barázdába meggy és igy a motor állandóan jobbra dől. A motor olajkenése megoldott-e?

Előre is köszi: thl
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hengerben a dugó végigér rendesen.
De megmérem a hüvelyek hosszát, lehet tévedtem és csak a szememel van gond. Smile
De az nem lehet, hogy a henger bordázot része kisebb és azért láttam úgy, hogy hosszab a hüvely, és közbe meg úgyanakkora.
Ez már 20 évtől idősebb és most vettem rá új hengert nem lehet mégis vaalmilyen kis eltérés.
Köszönöm az eddigi segítségedet, tovább nem nyagatlak a gondommal, majd megoldodik remélem.
szia
Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segitséget!
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hugyecz írta:
Szia Gépdoki!
Valóban a Rugók voltak kinyúlva az rk 02-esben, ma fogom tesztelni! A lefogást úgy értem,hogy vizes földbe ha beengedem eléggé lefogja a motort de lehet, hogy ez normális mert nem egy izmos gép Exclamation A fűkaszákkal kapcsolatban egyetértek veled érdemes a jobbat venni nekem sthil fs55 van már 2éve nyüstölöm de semmi baja bár a gyári oljtól nagy melegben "fuldoklott" ezért áttértem a husqvarna olajra ami árban nem különbözik de sokkal jobb! Amugy a HOMELITE láncfűrészek alkatrészellátásáról mi a véleményed Question A csp3314-es azóta nagyon jól hasít bár a gyári oregon lánc nem az igazi Exclamation mindenesetre alkalmi használatra szerintem kiválló és sokkal jobb mint a gagyi AL-KO, Az alkalmi favágás nálam kis tüzifa valamint kis favágás. A Bio lánckenőolajokon fel van tüntetve,hogy bio Question Valamint a ratioparts lánckenőolajról mi a véleményed Question mert árban nem rosz Question Válaszod Köszönöm.

A Homeliet gépek alkatrészellátása sajnos nem a legjobbak közé tartozik, de idővel általában beszerezhetőek.
A Bio lánckenőolajokra rá van írva, hogy bio. A Ratioparts lánckenőolaj jó minőségű, érdemes használni.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ASTON írta:
Helló Gépdoki
A robi 55 ről lenne szó hetfőn irtam erről.
Azt honan tom hogy a karbulátorban (uszoházban) hol van a helyes benzinszint, és hogyan tudom állitani?
A gyujtásra az hatásal lehet, hogy az új hengerben a hüvely a hengerfej felőli oldalon kicsit hosszab, mint a régi hengermél kb 1 mm rel? A hengerfejem az maradt a régi.
És a gyújtásbeálitásaban tudnál segiteni, hogy, hogy kell.
Szia

Ha az úszóházat leszede a karburátorról és felfordítod, akkor az úszónak párhuzamosan kell állnia a karburátor peremével.
Az nem jó, ha a henger hosszabb, mint az eredeti volt, mert akkor a kompresszióvégnyomás kisebb a kelleténél. Ilyet még nem is hallottam, hogy hosszabb a henger! Egyébként a gyújtásra semmi hatása nincs.
A gyújtás beállítása kicsit bonyolultabb annál, hogy itt a fórumba leírjam. Lehet, hogy célszerű lenne felkeresni egy szakszervízt!?

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vizipintyo

Gratulálok az úk kaszához.
Bejáratni nem kell, de az első 10 liter benzin elfogyasztásáig kíméletesen használd. Munka közben pörögjön a motor rendesen, de egyenlőre bozótírtásra ne használd. 10 liter benzin elfogyasztásáig 1:40-es keveréket használj, utána 1:50.

Vissza az elejére
vizipintyo
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki!

Köszönöm szépen a segítségedet, sikerült is választani egy gépet!
Mondhatnám azt is,hogy márkahű maradtam.
Stihl FS 300 mellett döntöttem,és a mai nap folyamán meg is vásároltam,számomra elfogadható áron.
A márkahűséget arra értettem,hogy már 2 éve egy MS 290-es láncfűrészt használok. (megjegyzem problémamentesen)
Még egy kérdésem lenne: be kell-e járatni a gépet?Ugyanis az eladó azt mondta,hogy nem kell bejáratni,azonnal neki lehet esni a "hektároknak"!

Köszönettel:Vizipintyo
Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló Gépdoki
A robi 55 ről lenne szó hetfőn irtam erről.
Azt honan tom hogy a karbulátorban (uszoházban) hol van a helyes benzinszint, és hogyan tudom állitani?
A gyujtásra az hatásal lehet, hogy az új hengerben a hüvely a hengerfej felőli oldalon kicsit hosszab, mint a régi hengermél kb 1 mm rel? A hengerfejem az maradt a régi.
És a gyújtásbeálitásaban tudnál segiteni, hogy, hogy kell.
Szia
Vissza az elejére
hugyecz
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.18, 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
Valóban a Rugók voltak kinyúlva az rk 02-esben, ma fogom tesztelni! A lefogást úgy értem,hogy vizes földbe ha beengedem eléggé lefogja a motort de lehet, hogy ez normális mert nem egy izmos gép Exclamation A fűkaszákkal kapcsolatban egyetértek veled érdemes a jobbat venni nekem sthil fs55 van már 2éve nyüstölöm de semmi baja bár a gyári oljtól nagy melegben "fuldoklott" ezért áttértem a husqvarna olajra ami árban nem különbözik de sokkal jobb! Amugy a HOMELITE láncfűrészek alkatrészellátásáról mi a véleményed Question A csp3314-es azóta nagyon jól hasít bár a gyári oregon lánc nem az igazi Exclamation mindenesetre alkalmi használatra szerintem kiválló és sokkal jobb mint a gagyi AL-KO, Az alkalmi favágás nálam kis tüzifa valamint kis favágás. A Bio lánckenőolajokon fel van tüntetve,hogy bio Question Valamint a ratioparts lánckenőolajról mi a véleményed Question mert árban nem rosz Question Válaszod Köszönöm.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.03.17, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ASTON írta:
Üdv gépdoki
Van egy robi 55 kapálógépem, most cseréletem rajta hengert, dugót, gyűrűt,szimeringet, és nem bír menni.
Beindullni beindul meg megy is csak nem pörg.
Ha elzárom a benzincsapot és úgyjáratom akkor meg mikor fogyni kezd a benzin a karbulátorból jobb teljesitménye van a meg jöbban pörög.
Mi lehet a baja?
Ha tudnál segiteni az jó lenne mert már nem sokára kellene.

Indítási próba után a gyertyát vegyed ki, nézzed meg, hogy nem túl sok-e a benzin a hengerben. Ha igen, a karburátorban ellenőrízzed a benzinszintet, ellenőrízd, hogy a tűszelep nem folyat-e? A karburátoron a levegőszabályzó csavarral próbáljad állítani.

Ha a karburátor rendben van, akkor a gyújtást kell megvizsgálni: gyujtáselektronika szokott a gyakoríbb hiba lenni, ritkábban a gyujtásalaplap (jeladótekercs).

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.03.17, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vizipintyo írta:
Hello Gépdoki!

A fűkasza igazából arra kellene,hogy a fűnyírás után a fák körül és az árokparton kellene vele dolgozni.általában lágyszárú növényeknél lenne alkalmazva!Olyan terület is lenne, ahol éves szinten 2-3 alkalommal lenne kaszálva,de itt is lágyszárú növényekről lenne szó!
A terület amit állandóan gondozni kellene kb:max 500 m2
Mindenféleképpen fűfélék kaszálására lenne használva!
70%-ban a damilfejjel lenne használva./árokpart,fák körül/
A gép egy alkalommal kb 1 órát kellene!
Remélem így már egyértelműbben tudsz nekem segíteni!

Üdv:Vizipintyo

Az általad leírt feladatra tökéletesen megfelel a Stihl FS 80, vagy a Husqvarna 323 típus, esetleg más hasonló teljesítményű kasza.
Fontos, hogy a jobb márkák közül válasszál, mert ezek alkatrészellátása, szervízháttere és konstrukciós megoldásai a hosszú élettartamot szolgálják.
Ne feledd! A műszaki termékeknek nem az ár a legfontosabb paraméterük. A márkás gépek több év, esetleg több évtized élettartamára vetítve a beruházási költség lényegesen alacsonyabb, mint a kétes minőségű gépeké.
A Stihl motoros kaszákat ettől a hétetől már akciós áron veheted meg!

Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.17, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv gépdoki
Van egy robi 55 kapálógépem, most cseréletem rajta hengert, dugót, gyűrűt,szimeringet, és nem bír menni.
Beindullni beindul meg megy is csak nem pörg.
Ha elzárom a benzincsapot és úgyjáratom akkor meg mikor fogyni kezd a benzin a karbulátorból jobb teljesitménye van a meg jöbban pörög.
Mi lehet a baja?
Ha tudnál segiteni az jó lenne mert már nem sokára kellene.
Vissza az elejére
vizipintyo
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.03.16, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello Gépdoki!

A fűkasza igazából arra kellene,hogy a fűnyírás után a fák körül és az árokparton kellene vele dolgozni.általában lágyszárú növényeknél lenne alkalmazva!Olyan terület is lenne, ahol éves szinten 2-3 alkalommal lenne kaszálva,de itt is lágyszárú növényekről lenne szó!
A terület amit állandóan gondozni kellene kb:max 500 m2
Mindenféleképpen fűfélék kaszálására lenne használva!
70%-ban a damilfejjel lenne használva./árokpart,fák körül/
A gép egy alkalommal kb 1 órát kellene!
Remélem így már egyértelműbben tudsz nekem segíteni!

Üdv:Vizipintyo
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.03.16, 16:05    Hozzászólás témája: Re: Gépek a kertben Hozzászólás, az előzmény idézésével

vizipintyo írta:
Tisztelt Gépdoki!
A közeljövőben fűkasza vásárlását tervezem,és lenne egy-két kiszemelt modell!
1- Husqvarna 335Rx/333R
2-Stihl Fs 120/300
A véleményedet szertném kérni ezekről a gépekről,különösen a Husqvarnakról,hogy mennyire megbízhatóak stb.
Árban a Husqvarna a nyerő,és ahhoz adnák a damilfejet is a kés és a heveder mellé!
A Stihlhez milyen áron lehet beszerzni a damilfejet?
Esetleg más típust ajánlanál ezeken kívül?Van ezeknél jobb?
Havi szinten 4-6 órát kell a gép!
Válaszodat előre is köszönöm!

A havi 4-6 óra munka lehet megterhelő is egy gépnek, és lehet nagyon könnyű is. Csak a havi üzemidő alapján nem lehet a megfelelő gépet kiválasztani, feltétlenül tudni kell, hogy milyen jellegű munkát akarsz végezni? Fűfélék kaszálása, gazos terület tisztántartása, esetleg bozótírtás is? Egy-egy alkalommal hány órát használnád a gépet, és mekkora a terület, amit tisztán kell tartanod?

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.03.16, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

jkoszegi írta:
Szia Gépdoki!

Megvételre ajánlottak ma egy 3 éves, 1800 W-os, Al-Ko elektromos komposztaprítót. Nem túl gyenge ez a teljesítmény? Még nem volt ilyen gépem, így tőled kérek segítséget abban, hogy mire érdemes figyelni egy ilyen masina vásárlásakor? Szívem szerint újat vennék inkább és jó erőset.

Akkor miért nem azt teszed?
Az 1800 Watt valóban nem túl erős egy komposztaprítónak, de attól függ, hogy milyen vastag és jellegű növényeket akarsz vele aprítani? Ha csak vékonyabb (1-2 cm átmérőjű) ágakat, éas főleg zöldszárúakat, akkor elég az 1800 Watt is. Ha vastagabbat is, akkor minimum a 2000 watt dukál, de inkább erősebb, 2400-2500 Watt.
Nagyon fontos, hogy száraz ágakat ne apríts, mert az nagyon kiveszi a kések élét. Mindig csak teljesen éles késekkel dolgozzál!

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 38, 39, 40  Következő
15 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban