15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Mérgező növények
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mérgező növények
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.02.19, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenkinek köszönöm aki mellém állt és arra ösztönzött, hogy folytatni kellene a topicot. Sokan vagyunk tagjai ennek a családnak, így aztán sok fajta vélemény és módszer alakul ki, ami nem baj, hiszen ez teszi színessé ezt a fórumot, és talán ez tart itt többségünket. Ez itt ismét bebizonyosodott.
A számítógépen és a világhálón nem mindenkinek egyszerű kiismernie magát, ezért szerintem sem baj, ha vannak összeollózott, szebb kifejezéssel élve mások tollából összeválogatott írások és anyagok, hiszen egy klikkel, rendezett formában mindenki számára elérhetővé válik az információ.

A topic szépséghibája az lesz, hogy a hozzászólásaimat töröltem, ezért, ha más lehetőség nincsen, azokat újra fogom mellékelni.
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.19, 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hkati írta:
Engem nem zavar, ha innen-onna másolod át, a lényeg, hogy egy helyen van az összes, és képekkel.

Engem sem, sőt. Megköszönöm, ha egy helyre gyűjtöd a témába vágó fontos dolgokat. Én is így csinálom a madarasban. Az ilyen tematikus topicoknak ez az egyik sajátossága.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.19, 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hkati írta:
...Ebből az jön le, hogy a linkeket max 10-20 fő nézi, tehát ha csak belinkeled, a kutya se foglalkozik vele, és eltűnik a süllyesztőbe.

A műhelyt sokkal kevesebben olvassák,mint az egyéb fórumokat.
Pedig nagyon hasznos dolgokat találhat ott is az ember.Sad
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2008.02.19, 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

A Gazlapon is a (Mellékletekben) megtalálható egy lista a mérgező növényekről.
Itt van:
MÉRGEZŐ NÖVÉNYEK

Covy!
Szerintem is megér egy külön topikot ez a téma (kár, hogy nem nekem jutott eszembe Smile).

Érdekeségnek elmesélem, hogy egyszer (egy szombat délelőtt) felhívott egy ismeretlen hölgy, hogy a kisfia lenyelt 1 bogyót (már nem tudom, hogy milyen növény bogyóját, de szerencsére nem a legmérgezőbbek közül). A Gazlapon látta a Mérgező növényes listát, izgatottan kérdezte, hogy ugye nem lesz baja a gyerkőcnek. Megpróbáltam megnyugtatni, hogy 1 bogyótól talán nem lesz nagy baja, de mindenképpen vigye el orvoshoz.
Sajnos nem tudom, hogy mi lett a folytatás, de az biztos, hogy megerősített abban, hogy igenis fontos ez a lista.

A topikot pedig többek között már csak azért is érdemes folytatni, mert a hsz-kat a google eltárolja és bármikor segíthetünk vele másnak is, ahogy az már megtörtént.
Ha pedig olyan növényt találok itt, ami még nincs a listánkban bővíthetem a listát.

Üdv,
Vica
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.19, 06:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak egy kis összehasonlítás:
Az érdekes weblapok, oldalak stb (műhely) egy hete nyílt, és megnézték 530 alaklommal, (ebből én kb. 100* Very Happy)
a te topikod 16-án szombaton nyílt, és megnézték 216-*. Ebből az jön le, hogy a linkeket max 10-20 fő nézi, tehát ha csak belinkeled, a kutya se foglalkozik vele, és eltűnik a süllyesztőbe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.19, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Covy! Csatlakozom a többiekhez, és légyszi ne hagyd abba. Én a paprikás hasonlatomat kiegészítésképp hoztam fel, hogy mint ilyen, vigyázni kell vele. És maga az ötlet is nagyon jó, hisz egy-egy növény láttán nem az az első gondolatunk, hogy mérgező-e vagy sem. A topikodat viszont már idáig 214-szer nyitották meg, tehát ez azt mutatja, hogy mást is érdekel. Engem nem zavar, ha innen-onna másolod át, a lényeg, hogy egy helyen van az összes, és képekkel. Légyszíves gondold át mégegyszer, mert hasznos, a sok "locska" topik mellett ennek nagyobb haszna van. Egyébként pedig ez egy túlnyomórészt kertészettel foglalkozó oldal, ahol a mérgező növényeknek a haszonnövények mellett helye kell hogy legyen. Szeretném, ha változna a véleményed, és folytatnád.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.18, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, covy, ezt most nagyon kár volt.
Délelőtt beleolvastam, nagyon megörültem az új témának, de időm nem volt reagálni, most, este akartam a szép képeket újra megnézni, meg elmélyültebben olvasni... - erre mit látok? Confused
Kár, ha két nap után feladod, pedig nagyon nagy szükség lenne rá. Szerintem aludj rá egyet, még nem sok hozzászólást kell újra bepötyögnöd.
Egyébként nem tudom, miből szűrted le azt, hogy többeknek nem tetszik... Crying or Very sad

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ginkgo02
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.02.18, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Covy,

éppen ezt kellett volna leírnod topikindítónak.
Én azt furcsáltam, hogy csak copyztál, egyetlen saját mondat nélkül.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.02.18, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy látom többeknek nem tetszik ez a topic, ezért hozzászólásaimat töröltem és nem is kívánok többet ezenkívül ezzel a témával foglalkozni.
Csak megjegyzés képpen nagyon sok olyan forum van itt, amit pár linkkel lehetne helyetesíteni, de mégsem ez történik. Amikor ezt a fórumot megnyitottam, arra gondoltam, hogy egy helyen, egy kattintással meglehet találni azokat a hozzászólásokat, bevágásokat és idézeteket amelyek a témához tartoznak, tartozhatnak. Nem gondoltam, hogy új növényfajtákat fogok felfedezni, olyanokat melyek mások számára ismeretlenek, csak egy helyre akartam összegyűjteni ezeket, hogy az esetleges érdeklődő egy helyen megtalálhassa őket, ha éppen erre kíváncsi.
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.02.18, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hkati írta:
Covy! Azt hozzáteheted, hogy nagyon hasonlít az évelő paprikára, illetve paprikafa néven is kínálták. Mivel még nem volt termő évelő paprikám, sőt paprikafám sem, viszont korallbogyóm igen, így nem etettem meg vele a férjem. Különben... Confused Erről a növényről több képet is kellen felrakni.

Valóban nagyon hasonlít.
ginkgo02
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.02.18, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyszerűbb lett volna a linket betenni Very Happy
Bár Bau már egyszer belinkelte...

http://www.femina.hu/otthon/legmergezobb_szobanovenyek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.02.18, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Korábban sokat foglalkoztatott ez a téma,de lassan rájöttem, hogy nem tudom kizárni a kertemből,az életemből őket.
Az igazság az amit Zsarg mond, sokkal kevesebb az a virág a kertemben, ami nem mérgező.
Hidegrázást kapok a gyöngyvirág szép piros bogyótjától, a solanum kis gömbjeitől, a lonc bogyóitól, a tiszafa termésétől,nem szívesen szedem le a hóvirágot, soha nem ültetek ricinust, szeretnék magszabadulni a sisakvirágtól. Stb.
Örülök annak, hogy a kis unokám már okos fiú és megtanulta, hogy a virágok veszélyesek lehetnek, bár gyönyörűek és ő is nagyon szereti őket.
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2008.02.16, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezzel a módszerrel hamar végig érnék a variációkon. Én maradnék a saját módszeremnél. Smile
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.02.16, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, sokkal-sokkal egyszerűbb lenne felsorolni a nem mérgezőeket. Smile
>>Itt<< fel van sorolva néhány.

De akár >>itt<<is.

De még megérjük, hogy a növényeinket betiltja az EU, és ha valakinél hosszas nyomozást követően találnak otthon egy leandert vagy dieffenbachiát, a növényt gázolajjal lelocsolva elégetik, a gazdáját meg bemutatják a Kék fényben, olyan fotóval, amin anyagyilkosnat tűnik. (Mint most a kendertermelőkkel teszik, a műbalhé végett. Kápolnán is nagy örömmel letaroltak és felégettek egy kenderföldet vagy 10 éve, aztán kiderült, hogy a mg-i kutatóintézet kísérleti rostkender-ültetvénye volt.)
Ez a betiltás nem hülyeség! Több növényvédőszer-csoportot is betiltottak tavaly azzal az ál-indokkal, hogy a kutya szeme begyullad tőle. Mintha ugyan a nép főképpen arra vásárolta volna, hogy kutyákat permetezzen vele. És hol van egy ilyen szer egy dieffenbachiához képest, amiből elég egy harapás a gyereknek, és leáll légzése?
Marika56
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.02.16, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szép növények és feltételezem aki megveszi nem legelni akar. Wink
Komolyra fordítva a szót főleg ott jó tudni ezekről a növényekről ahol pici gyerekek vannak.
Én először akkor kaptam frászt kezdő anyukaként, amikor a gyermekem a viaszvirág virágait nyalogatta mondván, hogy az nagyon finom. Félelem
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban