15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - eBay PayPal hogyan is használjuk?
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

eBay PayPal hogyan is használjuk?
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pilop
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.07.23, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm nyubocs!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.07.23, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pilop írta:
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni az ebay-en.Van paypal számlám amit már használtam is.Ha rákattintok a vételi kötelezettségvállalásra,akkor ez az üzenet jön elő:
A termék eladója előírja, hogy a termék megvásárlásához Ön rendelkezzen PayPal-számlával. Ön most nem tudja megvenni ezt a terméket, mert vagy nincs PayPal-számlája, vagy az nincs összekötve az eBay-fiókjával.
Mit kell tennem,hogy tudjak vásárolni?

Áthoztam ide

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.01.28, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor!

Szerintem próbáld meg, nem vesztesz vele semmit, hátha azóta mióta én regiztem az is jó. Azt az 5 percet megéri.

Különben én anno úgy csináltam, hogy nyitottam egy alszámlát, és ahhoz igényeltem külön kártyát.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.01.28, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a választ Smile

A Visa electron kártyával vásároltam már neten keresztül is, a M.sicl.nd.hu (u,a) oldalon. Ott előrefizetést kérnek, ilyenkor meg kell adni a bankkártya számait, s ki is van fizetve az összeg... No mindegy, emiatt nem fogok kártyát váltani Sad S azt hiszem, akkor le kell mondanom az e-bayről is Crying or Very sad

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.01.28, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt, hogy miért nem fogadja el, azt nem tudom, de asszem a VISA Electronic-on rajta is van, hogy kizárólag elektronikus használatra (automata vagy bolti fizetés)

A fizetés nagyon egyszerű vele, de akinek fizetsz, annak is rendelkezni kell PayPal-al. Ilyenkor meg kapod az ő PayPal-es e-mail címét, belépsz az oldalra, beütöd az oldalra a fizetendő összeget amilyen pénznemben az eladód kéri. (eBay-ről soxor direkt link van a megynyert licit vagy a megvett termék után)
A rendszer ezután a Te kártyádról veszi le a pénzt, nem kell semmilyen konverzióval bajlódni. (Egy EUR kb 258-260 HUF)

Viszont így az eladód PayPal Accountján abban a pillanatban ott van a pénz, azt ő rögtön látja.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2008.01.28, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Nyubocs,

dejó, már vártam a leírást! Very Happy

Annak viszont nem örülök, hogy Visa Electron kártyát nem fogadnak el Confused Miért? Miben különbözik, mint a sima Visa?

S ha esetleg utalni kell, akkor automatikusan lehet küldeni forintot, vagy előtte a megfelelő pénznemre (pl. €, netán $...) át kell váltani? Igazából nekem ez a pénzutalásos része nem teljesen világos Embarassed Vagy hasonlóan működik, mint a WU?

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2008.01.28, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na akkor kezdjük el a PayPal-el Very Happy

Azért gondolom hogy ezzel kezdjünk, ugyanis ez nemcsak az eBay-n használható, hanem bárkinek küldhetünk vele pénzt. Elég sok olyan online rendelési lehetőség van, ahol már használható.

Mi szükséges hozzá?
Természetesen egy bankszámla és ahhoz kapcsolódó bankkártya. Bankkártyák közül azonban nem mindegyik megfelelő. Preferált a klasszikus VISA vagy a MasterCard.
A VISA Electron vagy a Maestro kártyákat általában nem fogadja el a rendszer regisztrációkor és a net-kártyák közül sem mind használható.

A regisztráció néhány egyszerű lépésből áll:

Menjünk rá a böngészőben (kinek-kinek nyelvismerete szerint)a
http://www.paypal.com (angol) vagy
http://www.paypal.de (német)
oldalra, és kövessük az ott megadott utasításokat.

A regisztráció során meg kell adnunk személyes adatainkat, egy e-mail címet, amivel azonosítva leszünk (célszerű erre egyet külön létrehozni) valamint egy szabadon választható jelszót.
Ezek után kell megadni bankkártyánk adatait, majd, ha ezt a rendszer elfogadta, érvényesíteni kell azt.
Az érvényesítés abból áll, hogy a PayPal rendszer leemel 400 ft-ot a bankkártyáról, melyről kapunk egy értesítő e-mailt. Ezzel a tranzakcióval párhuzamosan a bankszámla kivonatunkon is megjelenik a tranzakció (2-4 munkanap) és abban találhatunk egy négyjegyű kódot. Ezt a kódot kell beütni az értesítő e-mailben található linket követve, és ezzel gyakorlatilag teljes jogú felhasználóvá válunk.

Vissza az elejére
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2008.01.16, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyubocs!

Leírnád légyszi a tudnivalókat?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.12.08, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, írok, csak a héten nem volt időm rendszerezni a gondolataim Embarassed

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.12.08, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Nyubocs,

írsz egy kicsit bővebben erről a PayPal rendszerről? Mennyire megbízható?

Vissza az elejére
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.11.30, 19:52    Hozzászólás témája: eBay PayPal hogyan is használjuk? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nos egyre többen érdeklődnek az eBay, mint növénybeszerzési lehetőség után, ezért majd irunk ide arról, hogy miképp és hogyan érdemes vásárolni, mire kell vigyázni és mit illik, illetve mit nem.

Ahhoz, hogy a beszerzéseinket pedig ne drága magyar bankköltséggel terheljük meg, érdemes a PayPal rendszerrel is megismerkedni, mint gyors és biztonságos fizetési rendszerrel.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban