15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
11:17:am bau :
Kutyus-csupa buli az életed! Jó szórakozást!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....ma mindenféle szül- és névnapok ünneplésére megyek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NÖVÉNYVÉDELEM (3) - KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NÖVÉNYVÉDELEM (3) - KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
jkoszegi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Azt szeretném megtudni, hogy vajon mitől lesznek a fokföldi ibolyának cirmosak a levelei. Csak a fiatal levelekről van szó, az öregebbek zöldek maradnak.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gumimaci
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Köszönöm a segítséget!
A dieffenbachia esetében utánanéztem a dolgoknak. A fiatalabb levelek fonákán nem találtam semmit, még nagyítóval sem. A felszíne viszont kezd az idősebb levelekéhez hasonló lenni. Mézharmatot nem látok úgy, mint a nebáncs esetében. Itt vannak a képek:

Remélem ez segít a probléma megoldásában! Köszönöm a rengeteg utánajárást! Wink
de virág rejti: szirom rengeteg."
(Áprily Lajos, Áprilisi strófa)

http://s183.photobucket.com/albums/x95/pirostulipan/
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.09, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves GUMIMACI

Igyekeztem, a jelenségnek utána nézni, de ne lettem, okosabb.

A Dieffenbachia levelén, valamilyem szívó kárósító tartózkodhatott, és ez okozta az apró szívás nyomokat. Írod, hogy nem látsz rajta kárósítót. Lehetséges, hogy a növényről eltávoztak, de az is előfordulhat, hogy gonoszokat, a fiatal leveleken lehet megtalálni. --- Nem tudom, hogy ezt a részt is megnézted e?

Amit tudok, hogy a levéltetvekre, a takácsatkákra, és a pajzstetvekre érzékeny.

Lehet, hogy a levéltetű vagy a takácsatka volt a tettes?! Csak feltételezem, de nincs szakmai információm arról, hogy esetleg, üvegházi molytetű is szívogatót rajta?! Bizonytalan vagyok!

A levéltetű, vagy a pajzstetű, vagy a üvegházi molytetű, mézharmatot hagy maga után.

Van e növényen mézharmat, azaz ragacsos cseppek?

Az a kérésem, hogy a fiatal leveleket is nézzed jól át, ha lehet, nagyítót is használj, így jobban, a szem látószögébe kerülnek.

Várom a válaszodat.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.08, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves GUMIMACI!

Aki a virágaira, vagy a növényeire figyeli, az mindig talál valamit. Ez jó is, és nem is!

Kezdem az utolsó képpel, azaz KUKORICA növénnyel. A gyökerén gyökértetű garázdálkodik. Ez a kárósító, jelenleg már nem okoz gondot.

Védekezés: GALATION 5 G ból , a talajba, 1000 négyzetméterre 4 kg kell bedolgozni. Ezt vetés előtt ajánlatos elvégezni.

Most pedig az első három képről írok!

A fehér állatkák nem más, mint üvegházi molytetű. Jelenleg igen erősen támadnak. Azaz mennek, a zsenge levelű növényekre.

Az ellene való védekezésről, nem egy alkalommal írtam.

Védekezés:

DECIS 2,5 EC 0,04 % + NONIT 0,015 % VAGY

BIO SECT 1 % VAGY

ACTELLIC 50 EC 0,3 % + NONIT 0,015 %

Segítségként megemlítem, hogy a ”Nyár végi, ősz elejei növényvédelmi munkák” sorozatban a talaj felett kárósító rovarok részben a védekezésre alkalmazható készítmények is fel vannak sorolva, többek között az üvegházi molytetű ellen alkalmazható készítmények.

A negyedik és ötödik képen Dieffenbachián levelén látható tünetekről, holnap, azaz vasárnap fogok írni, hiszen utána kell nézni, hogy mi okozza ezt a jelenséget. Most bizonytalan vagyok!

Az apró kicsi foltok, szívás nyomra utal, de nincs rajta kárósító, ezt írtad!!!

Na meg, a levélen gyanús nagyobb foltok is észlelhetők!

Bocs, de nem akarok, erről, elhamarkodott véleményt írni!

Remélem, holnap pontosabb választ tudok erről a jelenségről!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Gumimaci
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.09.08, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Nálunk aztán mindíg megjelenik valami betegség! Most a nebáncsvirágot támadta meg valami. A levelek fényesek és apró fehér kis rovarok vannak rajta. Ahhoz sajna túl kicsik, hogy ki tudjam venni mik lehetnek. A beteg levelek összehömörödnek és lehullanak.

A Dieffenbachia ugyanazon a teraszon van, ahol a nebáncs. Olyan a levele, mintha atka szívogatná, de nem látok rajta élősködőket. Fénytelen, érdes tapitású és "sápadt" minden levele.
Ilyen a levél felszíne:

Ilyen a fonáka:

És végül csak kíváncsíságból szeretném tudni, mi lehet ez a csemegekukorica gyökerén. Most húztam ki az elszáradt töveket és néhány gyökéren ilyen rovarokat találtam:

Kell ellenük tenni valamit? Vajon vannak a talajban áttelelő formák?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
Tünde
de virág rejti: szirom rengeteg."
(Áprily Lajos, Áprilisi strófa)

http://s183.photobucket.com/albums/x95/pirostulipan/
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KIDANA!

A képen látható levél elhalás, -- különböző alakú, barnás színű folt, és a széle, világosabb. A folt megjelenése tartáshibára vezethető vissza --- magas páratartalomtól, fényhiánytól, és esetleg dörzsölésből (szállítás alatt) keletkezhetett.

Amennyiben a folt 1-2 cm nagyságú széle vöröses barna szegélyű, és a középső része fakóbarna, akkor Fuzáriumos betegség támadta meg.

Tehát nem gombabetegség, így nem kell semmiféle kezelés!

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.07, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves S_KATA!

Azzal kezdem, hogy elnézést kérek, hogy most válaszolok, pár napig igen sok munkám volt. Még az elkövetkező napokban is, így kevés időm marad, hogy ide benézzek, …………………

A kérésre, azt válaszolom, hogy nem egyszerű feladatról van szó.

A házi kertben a „totális gyomirtás”-t nem tanácsolom, mert igen veszélyes lehet, de rész megoldásokban tudok segíteni.

Tudjad azt, hogy a gyommagok, a talajban hosszú életűek. Van olyan gyommag, amely 50, vagy ennél több évig is megtartja a talajban a csirázó képességét.

Megoldások:

A) Jelenleg, ha már vetemény nincs a kerti talajban, de kertben, zölddel a gyom és legalább 15 20 cm nagyságú, abban az esetben Pl, CLINC (glifozát hatóanyagú) vagy MEDALLON lehet használni. A kiválasztott szer, legalább 1,5 % -os oldatú legyen meg, ha több, pl, 2,0 %-os, akkor annál jobb. De ettől tovább nem érdemes menni, töménység tekintetében. A kezelés eredménye 3 hét múlva jelenkezik, a 4 héten, az elszáradó gyomot ki lehet kapálni. Amennyiben újból ki nő a gyom, ezt a kezelési eljárást meg lehet ismételni. Ez a legegyszerűbb megoldás, és a legolcsóbb.

B) Az elkövetkező megoldás jó, de igen költséges! A talajba kell bedolgozni, a BASAMID G-t (nem BASUDIN 5 G) 100 négyzetméterre 5 kg –t kell számolni. Ez totális gyomirtó szer is többek között. De még egyéb élőlényeket is megöli. Erről a vegyszerről már, nem egy alkalommal írtam. Tehát, a talajba kell dolgozni, és utána jól be kell öntözni. Ez után, legalább 40 napig nem lehet semmi féle magot elvetni, mert az is megöli. Ez az eljárás sem szünteti meg a 100 % -osan a gyommentességet. A mélyen gyökerőző gyomok, ezt a kezelést ki tudják heverni.

C) A kertből a virágzó gyomnövényeket folyatósan el kell távolítani, hogy a talajba ne a magjai ne kerüljenek.

A vegyszeres kezelésnek is akkor van értelem, ha gyomoknál virágzása előtt juttatjuk ki. Így a gyomnövény nem tudja a magokat elszórni, s nem növeli a talaj gyommag készletét.

Vissza az elejére
kidana
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.09.06, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Sajnos elég rossz minőségű a kép, de meg tudná esetleg mondani, hogy mik lehetnek ezek a foltok a frissen vásárolt dracénám levelén? Talán gomba? Ha az, akkor segít, ha eltávolítom a beteg részeket?
Köszönöm a segítségét.

Vissza az elejére
s_kata
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.09.06, 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Nem tudom, tudsz-e tanácsot adni, hogy milyen gyomirtó szert alkalmazzak totális gyomírtásra. Gondolok itt a következőkre: tarack, egyszíkű és kétszíkű gyomok, évelő gyomok, parlagfű stb. Ellepte a gyom a zöldséges kertet. Olyan erős szer kellene, amivel a haszonnövények felszedése után és még az őszi rotálás előtt a kertet be tudnám permetezni és a földbe beszivárogva még a gyökereket is kiírtaná.
Ha tudnál ilyen gyomírtót, kérlek add meg azt is, hogy milyen % arányos higításban kell használni.

Köszönettel
Kata

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.05, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves HANDI!

Az említett szer hatóanyaga megegyezik, a DITHÁNE M 45 -tel.

Tehát, MANZATE 75 DF 0,2 %-os oldattal dolgozzál.

Vissza az elejére
handi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.09.05, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget.
Még egy kérdésem lenne, az orchideámat és medinillámat most fogom
lekezelni harmadjára levélfoltosság ellen MANZATE 75DF -el. Kérdésem h
a juharnak ajánlott DITHÁNE M 45 -el kezelhetem őket is, vagy keverjek
be mindkét szerből külön-külön?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.05, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves FRUTTI!

A kérésedet itt tetted fel, növényvédelmi szemszögből válaszolok.

- Amennyiben a virágon, feketedésnél penész gyep látható, akkor gombabetegség lehetséges.

- A virág részleges elhalását, visszavezethető, tartási hibára, vagy arra is, hogy már virágzás vége felé tart, de lehetséges az is, hogy nem kapott rovart! (Ezek nem növényvédelmi okok)

Azt tanácsolom, hogy kertészeti rovatban légy szíves körülnézni, és ezzel foglalkozó rovatba belépni, és ott feltenni, az itt írt problémádat.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.09.05, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves HANDI!

Köszönöm a képeket!

A képeket nézegetve, leginkább, a juhar fehér foltosság tünete vehető ki.

Tehát, DITHÁNE M 45 -- 0,2 % oldatával kezeljed le, legalább 3 alkalommal, 10 napos időközönként.

A meglévő tünetek nem tűnnek el, addig maradnak meg, míg a levél, a növényen marad.

Az öntözés csökkentését, ajánlom.

A beteltetés előtti növényvédelmi munkáról szóló sorozatomat légykedves elolvasni, sok hasznos információt kaphatsz.

Vissza az elejére
handi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.09.05, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

A juhart tavasszal kaptam, akkor egészségesnek látszott, bár a friss
hajtásokon találtam tetveket, azokat leírtottam, néhány hajtás deformált
maradt. A levelek akkor még vörösesek voltak, a nyár folyamán kezdek
bezöldülni. Végig az erkélyen volt, a többi növény között, árnyékos
helyen. Folyamatosan nedvesen tartottam lágy vízzel és általában
naponta egyszer spricceltem is.
A foltokat csak most vettem észre, mivel most kezdtem bepakolni a többi
növényt és így őt is mozgatnom kellett.
Csináltam képet 2 levélről is:

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
frutti
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.09.05, 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!

új vagyok itt és a húsevőnövény tartásban is. 3 napja vettem egy vénusz légycsapót, amitől teljesen odáig vagyok, de most kicsit kétségbe estem. 2 csapdája is elkezdett feketedni. ez természetes? mit tudok tenni vele? ugye nem nagy a baj?

a választ előre is köszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 40, 41, 42  Következő
41 / 42 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban