15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kaktuszok és pozsgások (13)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kaktuszok és pozsgások (13)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megint nagyra nőttünk, folytatás itt

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1321

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ilike_58 írta:
Szerintetek mi a baja a boweiámnak?

Valami tartási problémára utal a dolog, de az nem is biztos, hogy a Te hibád.
A gumóját nézted már, hogy hol tart már a földben? Szerintem nem lesz jó, ha télre teljesen a föld alatt marad.
Szerintem át kellene ültetni, a caudex 1/3-a kezdésnek legyen a talajfelszin felett

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rapsic
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

M.mazatlanensis "szülőpár"...láthatóan eredményes volt a nyáreleji beporzás Smile
Vissza az elejére
kisfecske
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"A megunt vagy feleslegessé vált kaktuszt ide!" akció szerencsésen működik.Pár nap és újabb jövevényekkel gazdagodik a "kincstár".
Ők lennének... Cool Wink

Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing Végülis...vízszintes oszlopkaktusz...egyedi Rolling Eyes

Bojti,Lulu2!

Örömmel vettem észre,hogy fejlődnek a küldönceitek!!(A képek kicsit "zajosak")

Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nos, ha annyi időd van, hogy injekcióstűvel milliliterre kimérve tudod a kaktuszaidat "locsolni", akkor tedd azt.
de mondok jobbat!
nem kell a tölcséres katyvaszt gyakorlatban is megcsinálnod...hiszen a nedvesség ellen ez is egy jó megoldás nem?...oldalra fekteted a cserepeket, és nem esik bele az eső...
Vissza az elejére
Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Télen bajban?Miért?
A locsolás egyszerű.A cserép oldalára fúrtam egy kis lyukat,amin egy 3mm-es injekciós tű befér.Az kb 25Ml/fecskendő.Este ha így meglocsolom bőven benne marad a nedvesség a talajban. Wink
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak annyit akarok elérni,hogy mivel a víz mindíg arra távozik amerre kisebb a nyomás.A kúp csúcsán nagyobb a szélein kisebb.Ha jó a föld is akkor oldalra fog folyni,így a cserép aljában sem áll meg középen vagy a mélyedésekben és a föld alsóbb része sem lesz csuron víz.
A föld a cserépben,kaktuszföld,úgy hozattam a virágárussal.Azért ilyen "tömött",mert ha megszárad,akkor kicsit kemény lesz.Ha hozzáérnék kiporladna.Egyszer a macska épp megpöckölte,azonnal ömlött ki a föld,azért is látni,hogy kevés hiányzik belőle...
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csibu!

Szerintem nem jó ötlet így növeszteni a kaktuszodat, mert télen bajban leszel vele! És hogyan locsolod ha így elfektetve van a cserép? addig felállítod és úgyhagyod?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
rapsic
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

DjCsibu83 írta:
Nno,gyakorlatban nem sikerűlt.Nem találtam anyagot.Fater szelektált... Confused
Marad a 3D.

biztos velem van a baj, de nem értem, ezzel mit akarsz jobbá tenni Nemtom'
a "kreatív" kaktuszodhoz azt fűzném hozzá, ha egy föld így összeáll, hogy oldaltfektetve a csetepet is benne marad, akkor az valószínűleg nem a legideálisabb kaktusz nevelésre.
Vissza az elejére
Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nno,gyakorlatban nem sikerűlt.Nem találtam anyagot.Fater szelektált... Confused
Marad a 3D.

Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

találtam egy jó mammilláriás oldalt, akit érdekel:
(igaz angolul van, de elég hasznosnak tűnik)
www.mammillarias.net

http://www.mammillarias.net/gallery/mammillaria_list.php?lg=uk

jó nézelődést!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Csibu83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen,lehet túlbonyolítom a dolgokat,de elgondolkodtatott a felesleges víztől való megszabadulás.Az jutott eszembe,hogy mi lenne ha a cserép aljába,az agyagranik alá egy kúpalakú vmit tennék.Arra pedig a megfelelő földkeverék.Előbb alulemezre gondoltyam,de méricskélni,hajtogatni,vágni,éles a széle..áhh.Hungarocell Razz
Szikével szépen ki lehet formálni,méretre lehet vágni stb.A képeket majd később,mert a tar.hu nem elérhető.Addig kipróbálom gyakorlatba.
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.08.22, 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

azokat az Astrokat én is félteném, amelyekről képeket tettél föl a nyáron...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő
1 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban