15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
2019-es nyári abádszalóki tali

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Rosa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2004.11.28, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sede írta:
Azért néhány dolgot leírok amire én figyelnék:

Sede,

nagyon köszönöm! Felírtam magamnak a listát, s ezzel indulok a "körülnéző, beszerző" utamra ebéd után. Ez már konkrétum! Ma talán közelebb kerülök a célomhoz. ugra
http://rm.fotoalbum.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.11.27, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Persze! Megnézzük majd!

Azért néhány dolgot leírok amire én figyelnék:
-A kijelző legyen nagy és jól látható
-Normál ceruzaakku menjen bele, ne spéci (később ki tudja mennyi lesz egy spéci akku ha már nem gyártják)
-Jó ha fém tokozású
-Minél kisebb a gép annál több helyre tudjuk magunkkal vinni, de nehezebb géppel kevésbé mozdulnak el a fotók
-Minimum 4 megapixel legyen
-Minimum 3x optikai zoom legyen, a digitális nem ér semmit
-Mozgóképnél 30kép/sec legyen minimum, ha mpg tömörítést is tud akkor 10x olyan hosszú felvételt készíthetünk
-Vakunál arra figyelnék, hogy ki lehet-e kapcsolni a vörösszem effektus csökkentést, és vörösszemnél mennyi idő telik el a két villanás között. (Apámék gépén nincs normál vaku csak vörösszem eff. csökkentéses és 1mp telik el a két villanás között, tehát addig a babánk szépen kimászik a képből Smile )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rosa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2004.11.27, 00:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnarka, fiúk,
a hozzászólásaitok, észrevételeitek is sokat segítenek. Kicsit bátrabban, de még nem határozottan néztem körül a piacon. Ugyanis a bőség megrémített!
Épp 136 féle volt! Mindez 3 csoportban MP szerint. Érdekes az egyik 2 MP-ig, a következő 3-5 MP, majd 5- ön felüli. Aztán jöttek a márkák! A formák! Na meg az árak!
Holnap ill. ma folytatom itthon. Talán közelebb kerülök a döntéshez. Kizárásos alapon az utolsó háromból segítetek majd választani? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.11.26, 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnárka!
Azért lényeges amit mondasz, mert ez a LEGFONTOSABB!
Ui. Te vagy a tipikus felhasználó, és mi hárman Sedével és Guessel a nem tipikusak! Smile
Hadd tegyek még a témához hozzá néhány tapasztalatot:
mi voltunk egy hasonló noname márka magyarországi szervize egy ideig, és az ott szerzett tapasztalatokat elmondanám:
Szóval, csak akkor szabad megvenni ilyen fényképezőgépet, ha elfogadod már most a következőket:
- a készülék tuti nem szolgál ki annyi ideig, mint az emlitett hagyományos.
leginkább 3-5 évre tervezz!
- Elfogadod, hogy ha a garanciadőben elmúlik, akkor kimégy Ausztriába, és valszeg egy újabb tipust fogsz kapni cserébe helyette, mert a világon senki nem javítja ezeket a cuccokat.Kompletten cseréltük mi is.
- Elfogadod, hogy az újabb tipus nem biztos, hogy mindneben jobb is! Ez is saját tapasztalatLEhet, hogy filmet felvesz, de kisebb a kijelzője pl.
- Elfogadod, hogy ha a garidő után elmúlik, vagy a garidőben leejtitek, eltörik , stb. akkor nincs alkatrész,és mehet a kukába!
Ez fontos! Hidd el!

A fehéregyensúly klf fajtái minden gépben benne vannak, azzal ne is foglalkozz.Mivel ha szobában, villanyfénynél fényképezel más fehéregyensúly kell, mint ha vakuval ugyanott, vagy kint napfényben, ezért mindbe beépítik ezt.
A szépiaszűrő, meg hasonló "enhanszed" funkciók tényleg lényegtelenek, azokat sokkal jobban meg lehet oldani a PC-re letöltött képpel! Smile
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én értem mit mond Guess!

Mikor vettem a gépemet,azt tartottam szem előtt hogy ne legyen nagyon drága, és túl bonyolult sem.Egy pár fontos technikai dolgot megkérdeztem az okosabbaktól azért.Van optikai zoomja,lehetett hozzá memória kártyát venni stb.

Meg vagyok elégedve a kis egyszerű gépemmel.
Igaz,hogy nem tudom a szomszéd kertjében lévő cinegéket lefotózni,sem a diófa hegyén lévő fakopáncsot.Mégis szeretem.
Az orrom előtt mászó katicabogarat sem sikerült az előbb,de az lehet hogy az én hibám volt!

Amikor felrakom ide a képeket,nem újjonganak úgy mint a Feri képeinek,de a megmutatott virágoknak sokszor.

Ha egyszer majd mégis tovább fejlődnék a fotózásban,akkor kicserélem és remélem már olyan olcsó lesz a szupergép is(amivel a Katica pöttyeit is megmutathatom)hogy nem sajnálom érte adni az árát.

Bocs,hogy a sok szakértő mellett megszólaltam,de muszaj volt!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
guess.who
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Márkafüggőség: egy jónevű márka fényképezőjéhez valószínűleg szakszervízt is könnyebb találni, illetve a garanciát érvényesíteni rá. Egy noname eszköznél meg még az is bonyolult, hogy egyáltalán ki gyártotta... Smile (Arról nem is beszélve, hogy azért egy minőségi cucc kicsit ritkábban szokott elromlani.)

Mire akarod használni: félreértetted. Smile Nyilván a filmes gép kiváltására, de nem ez a fő szempont, hanem az, hogy milyen tudást vársz el tőle. Tehát hogy professzionálisabb, nagyobb tudású eszköz kell-e vagy sem; egyes speciális funkciókat ki akarod-e használni (pl. makrófotózás, zoomolás, külső objektív használata, egyebek)... Fordítsuk akkor meg: a másik fényképezővel mit és milyen megoldásban fényképeztetek -és legalább ugyanezeket tudja-e a kinézett új gép. Ha igen, akkor nem okoz majd csalódást. Smile
Az esetleges nyelvi nehézségek miatt szempont lehet az itthon immár kötelező magyar nyelvű kezelési utasítás is (amit vélhetően az osztrákok nem adnak). Különben is támogassuk a magyar gazdaságot. Cool
Ja, és még valami! NAGYON lényeges, hogy ha külön veszel memóriakártyát, akkor csakis olyan megoldásút (Compact Flash, Secure Digital, stb.) vegyél, ami a fényképezőben is működik! Evidencia, tudom, de azért nem árt odafigyelni, nehogy fölös pénzkidobás legyen. Smile

Kézreállás: én ez alatt csak annyit értettem, hogy pl. a boltban való kétperces kipróbálás után érzed-e úgy, hogy képes lennél kezelni a gépet... Ha tehát úgy indul az egész, hogy "én ezt a bonyolult bekapcsolást, meg fényképkészítést az életben nem tanulom meg", akkor lehet, hogy érdemes valami másikat kipróbálni. Smile
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát rákerestem többször is, ez a kamera teljesen ismeretlen az interneten, csak ebben az áruházláncban árusítják. Még kinézetre sem láttam hasonlót. Ha kipróbálod és tetszik, akkor akár meg is vehetnéd, de ugyanennyi pénzért vagy kicsit többért hasonlót kapsz itthon is, amire van garancia. És fontos, hogy pl. apámék Samsung Digimax 430-asába normál ceruza akku is belemegy, ebbe pedig csak spéci akku, ami ha egyszer tönkrement, nem kapsz megint olyat, csak esetleg ebben az osztrák áruházláncban! Fal

Persze az akku dolgot RFeri meg tudná oldani, de nem mindenki szakember! Smile
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

guess.who írta:
Túl szigorúak vagytok. Razz Nem véletlenül írtam, hogy el kell dönteni, hogy arra, amire használni akarja Rosa a gépet, elegendő-e a tudása.

Fiúk!!!
Mire akarom használni?

Először is van egy Fujica fényképezőgépünk. A készített fotók többnyire kielégítették az ígényeinket. De gyűlnek az albumok, mindig kevesebb lesz a helyünk. Újabban már lemezre is rakattam a Kodaknál. Mind többe kerül!
Ezért gondoltam, hogy jobb megoldás lenne, ha magam is lemezre tudnám venni, nem kellene mindig utánajárni. De ez csak a digitális fotóknál lehetséges.
A tudásom ennyi, a többit meg kell tanulnom. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Rosa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 17:14    Hozzászólás témája: Digitalkamera Hozzászólás, az előzmény idézésével

Guess, Sede, Rferi!

Köszönöm, aranyosak vagytok!!! Laughing Laughing Laughing Elnézést, de közben vendégeim érkeztek. Így csak most jelzek vissza.
Igazatok van, amiről itt írtatok, nekem túl sok. Nem "burkus", de majdnem kínai. A férjem tudománya sem sokkal több az enyémnél fényképezőgép terén.
Most végképp elbizonytalanodtam! Már így is legalább fél éve halogatom, azóta szeretnék egyet vásárolni.
Szóval nem érdekes a fehéregyensúly meg a fényérzékenység!
De fontos a kézreállás, meg ha jól értettem, nem árt a "márkafüggőség"!
És itt van még a felbontásbeli különbség!
Na jó! Így induljak el gépet vásárolni!? Akármit rámsózhatnak!
A másik pedig az, hogy én mindig megvettem a karácsonyi ajándékaimat már nov. végéig! Tehát 5 napom van szétnézni!!!
Igyekszem!!! Laughing
Vissza az elejére
guess.who
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Túl szigorúak vagytok. Razz Nem véletlenül írtam, hogy el kell dönteni, hogy arra, amire használni akarja Rosa a gépet, elegendő-e a tudása. Valószínűleg az életben nem akar fehéregyensúlyt, fényérzékenységet, meg hasonlókat állítani rajta, ezek a funkciók tehát lényegtelenek számára. Ahogy igaziból a márkája is, hiszen nem hinném, hogy a beépített szuperérzékeny lencsék készítője annyira fontos lenne a belépőszintű fényképezőknél... Smile

Viszont akkor kiegészítem amit írtam a Sede által ajánlottakkal: még van idő szétnézni picit itthon is nagyobb forgalmazóknál, hogy hasonló árkategóriában mit tudnak kínálni. Ha itthon van jobb, akkor ezt hagyni kell a fenébe, és itthon megvenni. Smile

Feri, én már az ősrégi, 1,4Mpx-es Olimpóval is nyomtattam A4-es képeket lézerrel, azon sem lehetett észrevenni felbontásból adódó gondokat... Smile
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is megnéztem a két gépet, és azt állapítottam meg, hogy mindkettőhöz jár egy 128MB SD kártya és akkumulátor, külső töltővel.
Tehát ez alapján sem lehet dönteni.
A legfontosabb az, amit GW is írt, hogyan áll kézre és a kijelzőjén mennyire látható napfényben a kép.(Ez nagyon fontos!Sokszor nem lehet semmit se látni a gyengébb kijelzőkön, ha árnyékban van is! )
Ezalapján kéne a helyszínen dönteni.
A felbontásbeli különbség gyakorlatilag nem nagyon számít, a 4Mpixel már olyan képeket eredményez, hogy én otthon a falra A4 méretben nyomtattam ki a saját képeimet, és megszólal.
Vissza az elejére
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.11.25, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rosa írta:
Guess who vagy Sede!

A segítségeteket kérem. Szeretnék karácsonyra egy digitális fényképezőgépet venni.
Két jó ajánlat van hétfőtől Ausztriában a Lidl-ben.
Megnéznétek nekem? Technikailag a hozzáértésem valahol a b........ alatt van. Melyiket válasszam? Vagy egyiket sem? Rolling Eyes

www.lidl.at

Angebote
ab Montag,29.11.

Az egyik 4,2 MegaPixel, a másik 6 MegaPixel (áruk azonos!!)
És van ott két tároló kártya is: 256 MB és 512 MB

Előre is köszönöm: Rosa

Nem értek Burkusul! Nem találom a gépeket!
OK, végül megvan, hát nem tudom megéri-e. Ismeretlen márkájúak, semmi komoly leírás nincsen róluk. Én nem venném meg őket. Inkább pl. itt vásárolnék, vagy valamelyik karácsonyi magyar akcióban: http://www.mediker.net/foto/index.htm
Vissza az elejére
sede
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2004.11.08, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régebben scanner-rel bedigiztem a papírképeket, de nagyon lassú volt, igaz, nagyon jó minőség. Azóta rájöttem, hogy egyszerűbb digitális fényképezőgéppel lefotózni őket közelről. Egy papírdobozba beállítottam a gépet, másik végébe meg a képet, ráirányítottam egy asztali lámpát, úgy, hogy ne tükröződjön. 20x gyorsabb és így is elég jó minőség! Smile
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.11.08, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az újhutai képeket 10x15-ben nagyíttattam, és én szkenneltem.
300dpi-ben érdemes, és elég.
Amit láttatok, akár itt a fenyőfás kép volt, az így készült.
Szerintem teljesen jó.
De jó pénzért be is szkennelik a negatívot is.
(azért nagyon szeretnék egy igazi nikon filmszeknnerre szert tenni, mert a legjobban a szines diára szeretek fotózni, és azt legjobban digitalizálni spec szkennerrel lehetne)
Egyik kollégám tavaly berágott az esküvőjén fotózó kollégára, aki a negatívot 75 ezresért akarta odaadni neki, vagy egy sorozet felvételt elkészíteni valami tíz darab ezresért.
Kért egy sorozatot, beszkennelte, aztán a neten keresztül kért belőle digit képet.
Egyszerre láthattam az eredeti képet és a szkennelt-küldött-fotót.
Alig volt különbség, a másolat egy kicsit "lelágyult", ami egy esküvői képnél még előny is! Smile
Vissza az elejére
Tomcat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2004.11.08, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello!

RFeri! Kösz a választ, és mit csinálsz ha az analóg gépeddel készült képet akarod megosztani velünk? Mennyire lehet színesben nagy felbontásban bedigitalizálni?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban