15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
10:55:pm pili :
Kátya - nézz be az időjárásosba!
4:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Hogyan lettem virágkedvelő
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hogyan lettem virágkedvelő
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kovkata
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.11.20, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is csatlakozok hozzátok.
Mióta egyedül élek, csak szaporodik... Pedig előtte is volt bőven.
Tegnap számoltam össze:151 cserepem van.
De ebbe bele van számolva minden! A fokföldi levéldugványok és a telelni vitt mesék is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
anya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.11.18, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szüleim nagyon szerették a kertjüket.
Apukám megtanitott oltani, szemezni, még a boroshordó javitására is.
Halála előtt 14 éve oltottam az ő segitségével öszibarack fát.
Lehet, az idén szüreleltem róla utoljára.
Anyukám a virágokat szerette, sok különleges virágja volt, van. Ma is örzöm őket, szeretettel ápolom, gondozom.
Én tőlük örököltem a virágok szeretetét.

üdv.:anya
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.11.18, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Törődésre való kényszer

Bizonyos korban az alapvető emberi örökségre vezethető vissza.Mikor a gyerekek kinőnek a kezünk alól,erősebb szükséget érzünk a vkiről törődésre.Ez a következőkben nyilvánul meg egyéntől függően:
Növények....vhogy szaporodni kezdenek a lakásban
Állatok.....egy élő lény a gyerek helyett
Társ vagy unoka fokozottab pátyolgatása.Ebből többször viták is keletkeznek.
Van még néhány,de nem akarok megkövezést.

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
solya70
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.11.18, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valószínű örököltem Very Happy szegény nagymamám imádta a virágokat és most rajtam is egyre inkább elhatalmasodik ez ez őrület Very Happy .

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gorgar
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.11.17, 00:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

En nem tudom mondhatom e magam virag kedvelonek. az en tortenetem ugy volt, hogy a Lippaiba sodort a szel. Tul eltem a 9. 10. osztaly(magam se tom hogy:S) es utanna erettsegizos osztalyba kerultem. azutan nem tudtam mihez kezdje igy ott maradtam a lippaiba. Technikus vagy vinceller akartam lenni de ezek nem indultak igy egy viragkoto osztalyba kerultem. ez volt 2 eve azota az lettem, bar nem hiszem, hogy ebben fogok dolgozni^^ es most indult egy technikus osztaly aztan most azt csinalom. szeretem a disznovenyeket emg a viragokat, de fanatikusan nem rajongok ertuk. kedvenc disznovenyem a Maranta. A level formaja beinditja a fantaziam Very Happy akarok is majd szerezni egyet. itthon van meg anyos nyelv, dracenat is lattam aszemXD meg van egy hawai rozsa is. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én vagyok a bizonyíték arra, hogy nem mindenki
kiskorától ragaszkodik a növényekhez.

Kertes házba születtem és volt virágos kertünk.
Nem jelentett sokkal többet, csak munkát.

Amikor megvettük ezt a házat 14 éve, úgy döntöttem, hogy
nekem nem lesznek a kertben virágok csak örökzöldek és fű.
Még a már meglévő piros futórózsát is kivágattam.
(Minimalista korszakomat éltem, a házban is minden a
praktikussági szempontoknak rendeletem alá.)

Határozottan emlékszem, hogy az egész virágmániám egy csokor
kúpvirággal kezdődött, amit a kolléganőm hozott be a munkahelyre
a vázába. Nagyon megtetszett és kértem magot.
A kúpvirág volt az első virágom a kertben, és persze a futórózsa
is kihajtott.
Azóta is csóválom a fejem: hogy is gondolhattam akkor,
hogy virágok nélkül lehet élni?

Pera
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, kertészlányok/legények!

Én igaz, született "flasztermaca" vagyok, sose volt kertes házunk, mindig városban és emeleten laktunk.
Szüleimnek volt pár anyósnyelve, egy kukoricalevele...ami az ő élete alatt egyszer hozott egy lila, földönülő virágot.....és néhány egyéb gaza.

A gimiben "foto-biológus" akartam lenni......gondoltam mindkettőt szeretem, biztos van ilyen is. Hát ilyen nincs, nem is volt..............nem is az lettem.
A mostani lakásunkban tudok pár tündérszép növénykét nevelni, mert a kerti részt párom macerálja (na azért már oda is csempészgetek ezt-azt.
Fotózni tizenévesen kezdtem anyám mellett, a mostani digigépek pedig nagyban segítenek, hogy a "berezgős" képeket kidobálva, tényleg csak a jókat tartsam meg

Hát ennyi rólam..........azt pedig nem csodálom, hogy itt szinte mindenki kiskorától kezdve szerettte, akarta a növényekkel való foglalkozást........hiszen ez a lap is őket vonzza, nemigaz? Laughing
Vissza az elejére
piszi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam nem olyan régen kezdődött. 2 éve kezdtük alakítgatni a kertünket akkor kerültem olyan helyzetbe, hogy saját magam dönthettem el hogy mit- hová ültessek. Pár gyümölcsfával kezdtük, azota sziklakertet csináltunk,utat épültünk kis kerti lámpákkal. Az idén bővöltönk egy bográcsozóval.Mióta pedig elkészült a télikertünk, teljesen odavagyok érte. Nagyon tetszenek a mediterrén növények, imádom őket, olyan mintha állandoan nyár lenne.Már most tervezgetem, hogy a tavasszal miket, és hogy hová ültessek.Szóval én még csak kezdő vagyok, de remélem jól haladok.
Vissza az elejére
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem gyerekkoromban volt lehetőségem a szüleimnek segíteni a telken, de ott minden már "készen" volt. Mindennek volt helye, nem lehetett annyit változtatni, alkotni. Anyósomék 5 éve adták fel a telek árulását. Úgy döntöttünk, inkább felújítjuk a házat és kijárunk. Ezt azóta sk meg is tettük. Engem először zavart, hogy csak a férjem érzi jól magát a kovácsolással és a barkácsolással. Aztán megpróbálkoztam egy kis konyhakerttel, később virágokkal is. Nagyon klassz, hogy a 400 négyszögöl gazzal benőtt homokozóból mi mindent lehetett kihozni. Első nyáron a virágok nagyrésze nem bírta a száraz homokot. Következő nyárig kicsit utánaolvastam és alkalmasabb fajokkal próbálkoztam. Azóta minden évben feltörök egy darab új területet. Most már trágyázással is megróbálkoztam a talaj minőségének javítására. A legújabb vívmány egy emelt rózsaágyás, jövő nyárra kiderül, hogy sikerült. Majd valamit persze közé is kell vetni/ültetni. Jövőre valamilyen időzítős öntözővel is megpróbálkozunk, természetesen sk gyártmány lesz az is. Nagy örömöm, hogy az 5 éves kislányom is jön utánam és lelkesen csinál mindent velem (apa kovács, mi meg kertészek vagyunk). Most már neki is van egy kis saját része, amit ő ültet be, de a gazolás még az én dolgom. Most, hogy jön a tél, nagyon hiányzik a kert, mert nem járunk ki. Szóval így kezdődött. Smile Smile

https://www.facebook.com/bela.schmatz
Vissza az elejére
pdory
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem tudom mikor kezdődött nálam igazából csak azt tudom hogy már kisiskolás koromban is azt monták a szüleim hogy csak bozótvágó késsel lehet a szobámba közlekedni akkora a dzsungel!
Nagymamám meg velem ültettette el a kedvenc virágait mert azt mondta az én kezem után minden megfogja.
Az igaz hogy mindig vonzott at olyan kihívás hogy haldokló növényeket mentsek meg.(az egyik ismerősöm hozzám hozta a haldokló gardenia fáját rehabilitációra).
Mindig is, amióta az eszemet tudom, a természet nélkülözhetetlen volt nekem így a növények is.
Mostanra odáig jutott a növényszeretet hogy minden növényt szeretek,de a pálmák egy picit elsőbbséget élveznek.
Hát ennyi a kis történetem
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
kisvakond
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az oviban az egyik dadustól kaptam ajándékba egy cserép vízipálmát. Máig nem értem, miért nem plüssmackót vagy csokit adott Rolling Eyes, de egy életre hálás leszek neki!! szív

Hát így kezdődött. Embarassed Aztán hosszú ideig kollégista voltam, meg albérletről albérletre költöztem, nem volt helyem növényeket tartani, de egyszer csak lett és azóta meg vagyok bolondulva. freddy Persze csak szobanövényekben utazom, de egy-egy példányért szinte a fél életemet feláldozom, ha arról van szó. Yee
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát úgy látom hogy itt mindenki már ovis kora óta.....Engem addig nemigen érdekeltek a növénykék amíg tavaly tavasszal be nem költöztem a kis családi házamba. Persze anno otthon megvolt a kötelező lezüllött szobapáfrány meg vizipálma meg 2 szobanövényes könyv, de az ablakok alatt mindenhol radiátorok voltak, távolabb meg nem volt elég fény, úgyhogy minden mindig tönkrement. laktam ugyan 15 évig családi házban gyerekkoromban, de azon kívül hogy megmetszettem a rózsákat tavasszal, nem csináltam semmit. Nem is érdekelt. Nade tavaly óta... Very Happy Az alábbi netcímen meg lehet tekinteni a félév alatt elért eredményt, mivel idén tavaszig csak pár szobanövényt szereztem be, azóta meg burjánzik az elő-és oldalkert, az ablakpárkány, jövőre meg a két magaságyás Smile Feltéve ha a két eb nem rendezi el a sorsukat Rolling Eyes Jól esett, hogy akik látták a képtáramat elhűltek, hogy röpke pár hónap alatt miket értem el, pedig hát nem ajnároztam agyon őket. Mindenkinek csak így tovább...
Timidudu
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.11.08, 07:19    Hozzászólás témája: a kezdetek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szervusztok!

Nálam elég hamar kezdődött a "láz" szemöldök
Még iskolábajártam, akkor kezdetem gyüjtögetni a növénykéket....mostanra fejlődött ki bennem a teljes imádat! szív szálem Ok
Még elég sok hely van a lakásban, így jó pár úgy növénykét szerezhetek be. Egy éve kertesházban lakom, így a kertészkedés is nagy örömet okoz és nagy kikapcsolódást. Emellett van egy nagy teraszom, aholvá kedvemre tehetek ki nyáron növénykéket. Laughing Vigyor
egmar
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.27, 20:01    Hozzászólás témája: !! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valószínű,hogy már az anyatejjej szívtam magamba a virágok,növények szeretetét.Édesanyám sokat mesélte,hogy kicsi 5-6 éves koromban mikor kivittek a messzi szőlőbe magukkal, ők dolgoztak én meg futkároztam föl alá a dimbes dombos részeken és mindíg vittem valami növényt,gazt,virágot,hogy mi ez.Ha nem tudták akkor ha hazaértünk átszaladtam a szomszédba a biológiás tanárbácsihoz és ő megmondta ,mesélt róla. Később ő lett a tesi és biosz tanárom és ezzel életem útja el is dőlt.Igaz,hogy aktív sportoló koromban a virágok kissé háttérbe szorultak,de mindíg jelen voltak az életemben hiszen a falusi házak mind nagy előkertesek voltak.Édesanyámnak pedig csuda jó ízlése volt a kerthez.Mikor az első közös családi házba költöztünk egy vidéki faluba,hamar összeismerkedtem a szomszédokkal és mire észbekaptam már az egész ház eleje háta,oldala,sarokház volt,csupa virág volt.És ráadásul egy szintén zenész házaspárral hozott össze a sors,akiktől sok különleges zöldségfélét is megismertem.Így indultunk a gyógynövény termesztés szép útján.Ami ugyan abba maradt,de a gyógy és fűszer növényeknek mindíg van helye a kertemben a virágok mellett.Végül is az ember munkája lehet a hobbija is.
ha csak a legtehetségesebb madarak énekelnének.
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem volt nehéz.Mindig volt virágunk és sokat voltam Apóéknál is.
Anyum szerette a "szőlővirág"-ot...begónia a becsületes nevén....meg mi is ...lelegelni a szirmokat Embarassed ..olyan finom savanyúak voltak Embarassed

Apóék meg falun laktak,ott volt dísznövény meg haszonnövény is.

Volt Ofőm tovább növelte a növényszeretetet lévén biológia-földrajz szakos.Neki nem lehetett "bolti" virágot vinni,mert kidobta a kukába.No mi kimentünk a határba...nem volt messze,mivel a város szélén volt az iskola akkor még...ma már nem...és szedtünk neki ölszámra.Nemegy földrajz órát blicceltünk el,mivel Tanárúr magyarázni kezdett a bevitt virágokról. Laughing Laughing Igaz,utána 2-3 leckét vettünk egyszerre föciből Laughing Laughing Hétvégi kirándulásain egyszerre volt biosz meg föcióránk.
De a növénykedvelést bármilyen korban el lehet kezdeni.Apjuk nem lelkesedett a virágokért sokáig.Osztán egyszer azt vettem észre,hogy eltűnt néhány növényem itthonról.Előbb a skacokra fogtam,merthogy leverték és kidobták.Osztán kiderült,hogy a Papi vitte be a dolgozóba,mert ott nem volt semmiféle virág.Ezt a fikuszt pl arasznyi korától neveli.10 évet volt egy neonvilágítású irodában.Most elköltöztek még rosszabb helyre,így hazakerült,de mai napig ő foglalkozik vele.Nekem csak egy kis "frizuraigazítást" volt szabad csinálnom. Laughing Laughing

http://kismadar.hu/pics/2529/full/df8e504db068fe9f5abd639fc63d285c.jpg

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő
10 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban