13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 4 / 18281
Összes látogató: 10
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Egzotikus és különleges növények (15)
Vendégeink a kertben (16)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Leanderek(18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Szobanövények (22)
bir a hideg ?
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Kertünk meglepetései
Kertünk meglepetései (2)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (54)
Gazlap szakácskönyv(63)
Abádszalóki találkozó.
Viccek...vicces történeket,képek(14)
Írj bármilyen témáról(13)
A Tudat keresése
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Kávéház (39)
Szép az, ami érdek nélkül tetszik.
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Hímzések,keresztszemesek,egyéb kézimunkák (6)
Eladnám......Vennék (10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
8:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, kellemes nyárvégi napot
5:06:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
6:09:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot
6:42:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,kellemes hetet
10:11:am pili :
Szép ünnepet ebben a jó hűvösben!
8:16:am kutyus :
Jó reggelt! már csak csöndes eső esik
4:49:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
7:55:am kutyus :
Jó reggelt!!! Ma már voltam Budán kutyát etetni, a Bosnyák piacon, reggeliztünk........n emsokára indul a konyha-szolgálat, és emygek a barátainkért
7:36:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Én paradicsommal fejeztem be a napot ma meg avval kezdem
4:51:am csiri67 :
Jó reggelt mindenkinek !Kávé lehörpintve,indulhat a nap!
2:14:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
7:55:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:12:am Emmylie :
Jo reggelt.
10:35:pm oerzsi :
Szia Bau -igen, csütörtökig itthon vagyok még.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen fát ültessek?
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen fát ültessek?
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.08.01, 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A selyemakácot én is szerettem volna ajánlani, de egy valami visszatartott.
Sajnos nem szobatiszta a drágám!
Ez azt jelenti, hogy ha frekventált helyen van, bizony naponta akár kétszer is kell söprögetni, mert folyamatosan potyogtatja a rózsaszín bojtocskáit, levelét. Ettől függetlenül mi is imádjuk és amit Lepke írt mind igaz. Ennél kellemesebb látványt és árnyékot szerintem nem ad más fa. Ráadásul egész nyáron ontja a virágokat. Reggel és este pedig elvarázsol az a finom kellemesen citromos, különleges illat.
És ami fontos!
Kifejezetten száraz talajra ajánlom, mert a miénk sok vizet kap, ezért rettentő hosszú ágakat fejleszt, ami nagyon megterheli a fát. Évekkel ezelőtt a miénk szét is hasadt. Most egy másikat nevelünk mellette. Az már nálunk kelt magról, mi neveltük, és megsúgom Nektek, hogy egyáltalán nem is takartuk. Éppen csak az ágvégek fagytak el.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lepke
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.08.01, 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is ugyanez a gondom, (sok nap, homoktalaj).
Körülnéztem a környéken nagyon jól bírja ezt a selyemakác is (nem olvastam teljesen vissza, lehet hogy már megbeszéltétek? vagy csak "sima" akácot?)
Gondoltam, hogy veszek egyet a jövő hónapban, (majd jól betakargatom a télre, Évelőági mondta hogy minél magasabban kell takarni, hogy ne fagyjon le a csúcsrügye..)
nagyon tetszik hogy napernyőszerűen betakar nagy területet, de mégsem zárt a koronája, szűrt napfényt enged maga alá. Jól lehet hasznosítani sztem. És többször is virágzik, sokáig, nagyon szép rózsaszín "kefécskéket"...
Vissza az elejére
Jilly
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.07.26, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nahát! Az akácra nem is gondoltam, pedig nálunk mennyire nyilvánvaló lenne! Egyszer hallottam egy anekdotát is erről: egy magyar nemes díszudvart szeretett volna, és megbízott egy külhoni neves kertészt, hogy tervezze meg a díszudvart. Majd hanyattesett meglepetésében, mikor meglátta, hogy a kertész akácfákkal népesítette be az udvart. A kertész fantáziáját ugyanis megragadta az akácfák formájának egyedisége és elbűvölte életerejük.

A tűzvörös juhar is nagyon szép lehet. Szeretem a vöröslevelű növényeket Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bangita
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.07.25, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én telepítettem homoktövist, de annyira
elkezdett sarjadzani, hogy inkább kiültettem
a kerítés elé.

A Robinia Pseudoacacia Casque Rouge kicsi vagy
középnagy fa.Pirosas rózsaszín virága van.
Talajban nem igen válogat.

Esetleg lehet még a juharfák között olyan
amely igénytelenebb.
Nekem van Acer ginnala, Tűzvörös juhar.
5-6 m-es cserje vagy kis fa.Fény és melegkedvelő.
Ősszel lángvörösek lesznek a levelei.

Vagy a Francia juhar, Acer monspessulanum, jó várostűrő,
6-8 m. Napos, meleg helyre.

Egyébként a díszgalagonya sem igényes a talajjal szemben
és napos helyet szeret.

Vagy a Virágos kőri, Fraxinus ornus Mecsek,
ha tetszik a lapított gömb alak. 6m-e, talajra nem igényes,
ill.talán a laza talajt szereti.

Bugás csörgőfa, Koelreuteria paniculata. 5-8m, laza,
mérsékelten száraz talaj, fény és melegkedvelő.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.25, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jilly!

Én nem vagyok kertész, de annyit tudok, hogy annak idején az akácfát a homokos talaj megfogására és hasznosítására ültették az Alföldön őseink.

Próbáld meg Te is, hátha sikerül...........nem muszáj díszfát telepíteni, mert azok azt hiszem, érzékenyebbek az átlagosnál
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lencse
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.07.25, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem a régi háznál turkesztáni szilből volt a sövényem. Nagyon hálás kis bokor. Olcsó, gyorsan nő, minden tő megmaradt, jól bírta a homokot, locsolni sem kellett, és hátul, a kerítés mellett, ahol nem nyírtuk meg annyira, elég magasra nőtt. ( A sógornőm, aki szintén vett akkor néhány tövet, annyira meg van vele elégedve, hogy tervezi azzal körbeültetni a portáját. )
Ha örökzöld lenne, számomra ő lenne a tökéletes sövény-növény... Laughing
Jilly
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.07.25, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erika!
Nekem is volt - van hasonló gondom, a házunk előtti részen elképesztően erősen tűz a nap, és homokos a talaj. A lehető legrosszabb párosítás, rengeteget kínlódok, milyen fák és növények bírják ki ezt a klímát.
Sok mindennel próbálkoztam, de nem jöttek be az elképzeléseim.
Tavaly ősszel érdeklődtem fák iránt (akkor még nem voltam Gazlapos), és négy fát ill cserjét ajánlottak.
Turkesztáni szil - gyorsan nő, hamar árnyékot adó fa
Keskenylevelű ezüstfa - 7 méteresre nő, tövises
Egybibés galagonya - 5 m-es, inkább cserje mint fa
Homoktövis - 3m cserje

Én tavasszal ültettem homoktövist és szilfát is, úgy néz ki, mindkettő jól érzi magát azon az áldatlan helyen. Én is várom az árnyékot. Smile
Vissza az elejére
Erika_68
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.07.25, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lécci segítsetek

Az előlertbe szeretnék fát ülteni ebben kérek segítséget. Olyan fát szeretnék ami nem túl igényes és inkább lomra nő mint magasságra tehát egy szóval szép, nagy lombos lesz és elviseli a napot, mert nálunk az egész udvaron az van és igy szeretnék a növényeknek egy kicsit kedvezni.

Erika68
Vissza az elejére
Jilly
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.07.25, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segítenétek faültetés-ügyben?
Kaptam nemrég egy pici facsemetét, kistermetű szivarfát. Arra gondoltam, hogy dézsába ültetem és a teraszon fogom tartani. Szerintetek jó ötlet? Jól fogja így érezni magát?
A másik dolog amiben töröm a fejem, hogy a kertbe ültetnék egy díszcseresznyét. Olyat, aminek tavasszal gyönyörű rózsaszín virágai vannak. Válogatós a talajban, vagy a homokosabb talajt is bírja?
Vissza az elejére
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.07.17, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szilvia által alább említett ezüstfűzzel kapcsolatban lenne észrevételem, errefelé olajfűznek hívjuk, és nem messze tőlünk egy dombtetőn rengeteg van belőle. Néha kivisszük az ebeket oda futtatni, és amikor először jártam arra, olyan illat volt hogy szinte beleszédültem, mint a tömény méz, isteni. Azt olvastam hogy sövénynek is alkalmas, jól vágható. Nagyon szép keskeny kis kecses ezüstös levelei vannak és virágzáskor valami mesés az az illat, úgyhogy próbálok szaporítani belőle.
Az udvarra meg hársat szeretnék, tudtok olyan fajtáról, ami inkább széltében terebélyesedik és csak olyan 5-6 méter magasra nő?
Saci
bangita
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.07.17, 04:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Piktorka!

A Sco.ts termékek nagyon jók. A pont helyére még egy t betű kerül.
Ők forgalmazzák a szabályozott lebomlású műtrágyákat.

"A műtrágyák szemcséit a gyártás során bevonattal látják el. (pl. növényi gyanta, mint az Osmocote Exact esetében) A burok megóvja a tápanyagokat az azonnali feltáródástól és több hónapos hatástartamot biztosít a készítménynek. A kijuttatás után a talajnedvesség áthatol a burkolaton és feloldja a granulátum belsejében lévő tápanyagokat. Ezután a feloldott tápelemek folyamatosan kiáramlanak a környező talajba, ahonnan a gyökerek már könnyen felvehetik. A granulátumok a hatástartam ideje alatt folyamatosan adják le a tápanyagokat. A kiürült burok később a talajban lebomlik.

A gyantaburkolat vastagsága szabályozza a tápanyagleadást, és egyben védi is a növények gyökereit a káros sófelhalmozódástól. A tápoldat kiáramlás sebessége a talaj hőmérsékletétől függ: magasabb hőmérsékleten a tápanyagok gyorsabban szabadulnak fel, alacsonyabb hőmérsékleten a folyamat lassul és hosszabb lesz a hatástartam. A gyártó által megadott hatástartamok 21 oC átlag talajhőmérsékletre vonatkoznak. A tápanyagok leadása a fagypont felett kezdődik, és a talaj melegedésével egyre intenzívebbé válik. Amint melegszik a talaj, egyre több tápanyag táródik fel, illetve, ahogy hűl a gyökérzóna hőmérséklete, egyre kevesebb. Ez megfelel a növények növekedési ütemének. Az egyedülálló tápanyag leadási mód különösen hatékony alacsony tápanyag megkötő képességű talajokon (pl. homokon)."

Gyümölcsfa ültetésénél az Agro.len termékeket ajánlják, amit
a gyökérzet közelébe kell bedolgozni.

A leghosszabb hatástartamú a 8-9 hónapos, mely
az első 2 tenyészidőszakra elég.

Legutóbb bangita szerkesztette (2006.07.17, 15:50), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
szilvia
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2005.11.16, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem Pest környékén, de kerekded levelű és szép ezüstös a színe és örökzöld, nem tudom, hogy milyen gyorsan nő, de olyan 3-4méter magasra és már most bokros, kb két méter lehet.
Dugványt már csináltam belőle, a pincében gyökereztetem őket.
Majd elválik mi lesz belőlük.
Van még otthon szivarfánk ami nagyon gyorsan nő az idén kb métert is nőtt!
Korai juhar az gyorsan növő, szép, és még nem vagy elkésve az ültetésével, az erdészet most telepíti a hétvégén nálunk 40 000 db ot.
Vissza az elejére
szilvia
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2005.11.16, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Szilvi!
Ha nem bánod bele kontárkodok egy kicsit és elmondom a tapasztalatomat nyírfa ügyben: a szomszédomnak kb16m es nyírfája van és az idén kb felére levágták sthillel, de most néztem, hogy a lombkoronáját vissza növesztette, teljesen! Formásabb mint volt!
Én az idén ültettem ezüstfát, isteni a virágának az illata és szép nagyon, ilyenkor is!
Üdv!
Vissza az elejére
TóthnéSzilvi
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2005.11.16, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elfelejtettem az előbb megkérdezni a következőt:

Kb. két évvel ezelőtt vettem egy nyírfát.
Sajnos rosszul szedték ki a kertészetben és szerintem megsérült a gyökérzet, melynek következtében a teteje meg az alatta lévő két-három oldalhajtás nem hajtott ki, elszáradtak.
A fa alja nagyon szép, formás, csak hát a teteje....
Mit tanácsoltok visszavághatom-e az élő részig, tud e növeszteni új vezérágat? igaz, hogy akkor ormótlan lesz mivel pont a tetejét kéne levágni.

(Nincs szerencsém ezekkel a fákkal, régebben Fanyűvőtől kértem tanácsot a kis hárssal kapcsolatban, - száradtak az új hajtások-.
Kiderült, hogy a törzse belülről teljesen el volt szivacsosodva, ezért nem fejlődött semmit és is tönkre ment.)
Vissza az elejére
TóthnéSzilvi
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2005.11.16, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, akkor inkább lemondok erről a fajtáról és helyette valami más fát ültetek (bár szerintem ez majd tavaszra marad, mert már késő van az ültetéshez).

Gondolkozom az amerikai ámbrafán a kertészetben láttam nemrég pirosas a levele.
Kérlek, ha esetleg ismered, írd meg, hogy nyáron is piros-e a levele, vagy csak ilyenkor ősszel?
Még az ezüsfa (talán olajfa) ill. a korai juharfa is számításba jöhet.
Olyan fát keresek, amelyik aránylag gyorsan nő és szép a koronája.

Nemrég ültettem egy picike kis Drummondi juhart, (legalábbis annak vettem és remélem megmarad) ennek a közelébe kéne még egy-két facsemete.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 38, 39, 40  Következő
22 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban